Онлайн магазин от А до Я

Здравей.

Това е добре, че си почнала с магазина. И вероятно си стигнала до някъде. Плащането предварително не е още така добре застъпено тук, но за сметка на това все повече (включително и аз) сме навити да си плащаме както за продуктите предварително. За жалост има много фактори, които още не го позволяват това.

Вариантът с доставката на следващия ден определено е възможна само при работа с представител или техен официален дистрибутор. За жалост, това е възможно, но тук малко не са добре обучени в това отношение, но скоро ще им се наложи да станат, след като някои магазини изагресираш повече, както прави eMag примерно. ;)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

mantaman
Имах пари преди 7 години, вложих всичките за стока от Тайван, но загубих. Не ми провървя, продавах във физически магазин, също опитах и в Аукро. Още имам бройки от стоката, голяма драма стана и мъжа ми не спира да ми го повтаря, бая пари отидоха. Не ща да повтарям :(
Затова се насочих другаде, но не е особено добре, затова искам да сменям пак бизнеса. Харесва ми идеята за дропшипинг, определено.
Blinky, сега работя така с предварително плащане и е голяма мъка да ги накарам, страшен зор. Обяснявам как се отива в банката и какво да кажат :) Смях голям понякога. Пък с карта как ще се оправят съвсем не знам. Затова ми си вижда толкова трудно с дропшипинга от далечна страна.
Наистина много се надявам да станат нещата в България, хората да се отворят и да ни стане по-лесно.
 
Re: От: Онлайн магазин от А до Я

Blinky, сега работя така с предварително плащане и е голяма мъка да ги накарам, страшен зор. Обяснявам как се отива в банката и какво да кажат :) Смях голям понякога. Пък с карта как ще се оправят съвсем не знам. Затова ми си вижда толкова трудно с дропшипинга от далечна страна.
Наистина много се надявам да станат нещата в България, хората да се отворят и да ни стане по-лесно.

Виж, това е двустранен процес. Някои не го правят заради слаба култура в това отношение, но примерно жената има кофти опит с магазините - нямат продукта, ама си го държат, дори след нея пак не сложиха аут оф ордер. Има и други, мой познат примерно ни от**а, защото поръчахме стока за 10 лева. Звъня му и го питам защо не ни върна, а той "еми не сми се занимава за 10 лева". :) Има още какво да се иска и от онлайн търговеца. Аз нямам за момента лош експириенс с бг онлайн магазини, само веднъж ми объркаха поръчката, но се извиниха и оправиха нещата. Верно, голям бранд, но респект към това. Ако се спечели доверието още повече и културата нарасне още повече от това, мисля, че наложения ще остане в историята. ;) Но има много още да се извърви до там, за съжаление. Толкова много път има, че доста магазини имат само наложен платеж като опция.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Аз също благодаря.Информацията тук беше полезна и за мен. :)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте, търся сериозен човек , който се занимава с open cart и има познания и в програмирането за направата на онлайн магазин. Моля за повече инфо пишете на личн.
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Браво, много полезно и изчерпателно. Благодаря ти!
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте колеги,

Нов съм във форума и онлайн магазините, но искам да стартирам онлайн бизнес. Прочетох някой важни теми, и най-вече вашите постове, които много ми помогнаха, но ми трябва помощ за OpenCart. Можете ли да ми помогнете с хостинга и качването на магазина на сървъра? Ще си закупувам хостинг от СуперХостин.бг, но не знам точно кой план ще работи най-добре за мен. Бих те ли ми помогнали?

Благодаря
 
От: От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте колеги,

Нов съм във форума и онлайн магазините, но искам да стартирам онлайн бизнес. Прочетох някой важни теми, и най-вече вашите постове, които много ми помогнаха, но ми трябва помощ за OpenCart. Можете ли да ми помогнете с хостинга и качването на магазина на сървъра? Ще си закупувам хостинг от СуперХостин.бг, но не знам точно кой план ще работи най-добре за мен. Бих те ли ми помогнали?

Благодаря
Мога да ти помогна, ако някой колега вече не го е направил
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Здравейте г-жо Райчева Не одобрявам това което прави мъжът ви, натякването на минали грешки ви обрича на провал. Аз също съм губил пари и баща ми беше ( все още е ) негативната фигура. Подхода които приех е следния: За мен е по-добре да искам прошка от колкото позволение. Защото веднага бързат да ми дръпнат юздите като разберат, че съм решил да се занимавам с нещо ново :)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

--------------
 
Последно редактирано:
От: Онлайн магазин от А до Я

Ако не получаваш парите на ръка не трябва касов апарат. Една проформа стига.
Щом започнеш да продаваш трябва фирма задължително.
Аз бях поел риска първите 3 месеца без фирма докато се развие малко магазина но е риск който не е хубаво да се поема.

П.П Радвам се, че темата се харесва от доста предприемачи :)
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Темата е много полезна, супер образователна и разчиства доста "мъглата". rep
 
Последно редактирано:
От: Онлайн магазин от А до Я

Пиша тук, вместо да отварям нова тема.

Бих искала към касовия бон(вместо да издавам фактура на частно лице, което не е искало), да добавям за нагледност лист формат А4 нещо от сорта "Поръчка" с:
Получател,
Имена на артикулите,
Начин на плащане и пр.

Дали има някъде такъв шаблон на бг език?
 
От: Онлайн магазин от А до Я

Пиша тук, вместо да отварям нова тема.

Бих искала към касовия бон(вместо да издавам фактура на частно лице, което не е искало), да добавям за нагледност лист формат А4 нещо от сорта "Поръчка" с:
Получател,
Имена на артикулите,
Начин на плащане и пр.

Дали има някъде такъв шаблон на бг език?

Че складовите програми и онлайн магазините си го имат това готово.
От друга страна ако искаш ръчно да въвеждаш всичко си направи един документ с таблици и само променяй данните за поръчката.
 

Горе