Оносно uphero и какво да го правя?

Статус
Not open for further replies.
От: Оносно uphero и какво да го правя?

другата ти даден червена репутация.... uphero - "АЗ ДАВАМ САМО ЗАСЛУЖЕНА РЕПУТАЦИ" е за темата Теглене на пари от пейпал

ето я темата не пазя за кой пост си му дал репутация (изтирх ти ги всички дадени отрицателни - но ето я темата)
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=37974

в нея шерифа е написал два поста моля обясни кой заслужава отицателна
този
  1. Картата е издадена от ОББ;
  2. Картата е на др. банка, но не става за международни разплащания;
  3. Картата не е активирана от банката;
  4. Картата е ВЕЧЕ била използвана в ДРУГ твой PP акаунт („can't be linked to additional…“). 1 карта може да се регистрира само към 1 PP акаунт. Отрегистрираш ли от X акаунт, регистрираш ли я в Y акаунт, автоматично X и Y ще бъдат linked, ако имаш „запори“ (limits) някакви, авт. ще се „пренесе“ и към новият акаунт;
  5. Имената на картата не съвпадата точно с имената (1:1), които са въведени в PP акаунта;
  6. Друг вид проблем.
Залагам на 4..

Извод: Изваждане на нова карта. Hint: нека да бъде прикачена към EUR банкова сметка, съответно и картата да бъде в €, за да няма „превалутиране“ като теглиш суми в €. А ако са главно (или повечето) в $, то тогава USD bank acc + $ карта съответно. При BGN банковите акаунти с BGN карти ВИНАГИ има „превалутиране“ и то при използване на най-кофтият възможен курс на света – този на PP.

или можеби този

Не си, не си. Докажи.

Ето и аз доказвам. И аз съм Withdraw-вал преди време доста пъти (и от EUR към BGN, и от USD към BGN, после и от EUR-to-EUR, и от USD-to-USD), разлика опр. има, опр. НЕ се използва „rate-а на банката, към която е картата, която е вкарана в PP акаунта“, а rate-а на PP (тяхната банка ли ще е, тяхната система ли ще е, какво е там, не знам; освен знаенето, че винаги цакат и винаги rate-а им е по-ЛОШ от 90% от банките в света). При Withdraw от еднаква валута (PP Balance) към еднаква валута (картата/банковия акаунт) си получаваш точната сума, колкото си изтеглил, до последната цифра/нула. Докато, ако е към BGN… гадаеш. За ниски суми е все тая и няма значение. За високи – има.

https://kb.odesk.com/questions/1341...osts+are+associated+with+PayPal+withdrawals?+
http://forums.whirlpool.net.au/archive/1841931
https://cms.paypal.com/au/cgi-bin/?...nancialServicesGuideandProductDisclosure_full
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

извинявай ъпхеро ама си долен човек... точно както си мислех няколко часа по рано се опита да извъртиш нещата че защото пишеш срещу хостинг компанниите не те обичам... а даже си прекалено толериран тук за да не си помисли някой точно това .... заради теб поне 5-10 потребиели не пишат и истиски вредител за този форум...


ето сега се опита да замесиш админа в сапунка ама....

на мен като добър човек съдбата ми помогна да съм го казал няколко часа по рано в съобщение до друг и да мога да си направя скрииншот и, както и въпреки че съм ти изтрил отрицателните репутации да е останали достатъчно следи за да се види на какво си давал отрицателна репутация за да не може да се оправдаеш че даваш само заслужена

а другите да кажат не съм ли прекалено мек с него...
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

ок,щом ви преча лесна работа няма да влизам повече
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

а другите да кажат не съм ли прекалено мек с него...

Даже прекалено...

Сега остана и платените полит-коментатори да очистиш и имаш поне една бира от мен!
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

3 страници изписахте с коментари..
банирай за месец да се научи , ако продължава - баница за постоянно
не че нещо но има далеч по интересни теми за обсъждане и неща за правене :)
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

uphero - Ако anchor текста на подписа ми няха изразите "facepalm" и "double facepalm" това с нищо нямаше да промени смисъла. Написах "олигофрен" и "топ олигофрен" точно в твой стил, за да усетиш, но уви..... Понеже виждам, че моя подпис е единствения ти довод срещу coolice и имаш претенции, ще го махна. Но това нито ще ти налее акъл в балона между ушите, нито ще промени начина ти на държане в другите форуми (като изключим searchengines.bg, защото там си по-нисък и от тревата).

Подписа ми, може да се махне и служебно. Никога няма да го направя на въпрос или по някакъв начин ще рефлектира на взаимоотношенията ми с coolice или Blinky.
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

Красавец :) Винаги съм мислил, че си тъй красив. Особено вътрешната ти красота как грее...
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

Лесно е.
Зависи от приоритетите просто.
Ако целта е брой мембъри, най-целесъобразно е да се оставят нещата на авторегулация - мнозинството (като манталитет, възпитание, и пр.) ще вземат превес и ще "управляват", като по тоя начин ще привлекат още типични представители на българското общество. Мястото от самосебе си ще стане привлекателно за мейнстрийма/масите.

Ако целта е да се съберат максимална бройка от ОПРЕДЕЛЕН тип мембъри, тогава се налага малко повече къстъм регулация - поне в началото докато се възпитат търсените форумни "ценности". Тоя вариант е и по-tricky, понеже изисква от админите голяма доза лидерски качества, обективност, широкоскроеност (тукашните ги имат). При липсата им се стига до разни изкривявания. Типичен пример - съседния форум.

PS: Расизъм е друго нещо. Турците са от същата раса. Това горе в най-лошия случай е зле прикрита етническа нетолерантност.
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

Аз пък не разбирам едно, хванали сте се с ъпхеро, а оставяте разни тролове като далъса да дрискат из форума. Е аз от ъпхеро не съм видял една тема от сорта на "сърби ли ви гъзо", "бихте ли маризили негърка" и прочее. Имал бил кофти отношение, репутации бил давал. Ми ония ден Алъна ми даде репутация за тема в политика и понеже не може да дава там, беше ми издебнал някакво друго мнение някъде :lol: Който не го кефи някой, да го игнорира, а не да ходи циври на админите. А пък админите трябваше просто да направят следното нещо - бан на ъпхеро за една седмица и обяснение, че с това си държание вреди на форума. Без подробности и драматично съдържание в 3 страници.
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

И кво правим сега?
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

Отдавна не бях писал тука, но като видях какъв цирк е станал не можах да се сдържа.

uphero - е типичния младок спамер с елементарни познания, мислещ си, че е хванал Господ за шлифера. Появи се преди няколко месеца, направи си самореклама със споровете с ICN за някаква глупост, която така и не стана ясна каква е... Гледам предлагаше безплатни услуги и какво ли не дето случайно забрави да ги изпълни накрая. Сега се е взел за много сериозен и раздава репутация на който не му е симпатичен.


Ако администраторите се намесят веднага ще изкара нещата, че това е дискиминация, от ICN са им платили и тн...

За да няма претенции, че админите са пристрастни, предлага всеки на който му е писнало от такова поведение да му прасва по една червена ряпа всеки ден докато не светне в червено. Дано тогава му дойде акъла.
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

Преди да съм му дал репутация той вече ми шибна червената ряпа със следния коментар:

"Да се обоснова да не се сърдиш после:нито ме познаваш нито си имал работа с мен,така,че от къде го извади това заключение?Можеш да прочетеш 2-та ми тема в която безплатните услуги и ще получиш отговор на половината ти глупости от този пост".


Е честито. Вече всеки ден ще получаваш отрицателна репутация от мен.
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

@max
Решил е, дал е. Има право да го прави.
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

Щом имаш няколко оплаквания за един и същ потребител му налагаш санкция, ако и след това нещата продължават, тогава бан. Няма какво повече да се коментира. Пък и ти познаваш старите потребители, ще се усетиш, ако нарочно сговорна дружинка опитва да наклепа някой. Типично по български се получава - няколко души с реп няколко стотин се мислят за нещо повече, а са просто поредните форумни комплексари, така че вземи предвид и това. :)
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

Има. Но сам си вкарва автогол.


Вместо да се защити пред всички, да се извини или да си вземе забележка той е решил, че иска да се замеряме с червено.

ОК. От днес ми е абонат за репите.
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

Типично по български се получава - няколко души с реп няколко стотин се мислят за нещо повече, а са просто поредните форумни комплексари, така че вземи предвид и това. :)
Дай пример за групичка от хора с реп от по няколкостотин точки в този форум, които са се наговорили и са наклепали някого. Такова нещо не съм виждал. И смяташ, че щом някой има голям реп значи е комплексар? :lol: По тази логика онези, които са на минус сигурно трябва да са най-големите герои.
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

И кво правим сега?

Перуанке неонова, на(ъ)п(ъ)ни се поне малко - вземи се в ръце, извини се на колегите и продължи напред с усмивка без да раздаваш разноцветни медали. Знам, че си амбициозен любител програмист и затова уважавам труда ти, който полагаш от сърце.

66148_129936090512999_689981524_n.png
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

Написах - "ако" - четеш ли? А, че има комплексари с голям реп, спор няма. Като гледам, че веднага подскочи май да си един от тях ;) Дай си лабаво, от реп не се живее. На реп ли се обиждаш вече? :)

Дай пример за групичка от хора с реп от по няколкостотин точки в този форум, които са се наговорили и са наклепали някого. Такова нещо не съм виждал. И смяташ, че щом някой има голям реп значи е комплексар? :lol: По тази логика онези, които са на минус сигурно трябва да са най-големите герои.
 
От: Оносно uphero и какво да го правя?

Трябва да се стяга каиша... :idea:
 
Статус
Not open for further replies.

Горе