Оптимизация на сайт

samba

Active Member
Здравейте,
от известно време.. да не кажа месеци не се появявам в гоогле с ключовата дума "часовници".. не мога да разбера какво куца на сайта..
Някой да помогне :)
www.sinstore.eu
появявам се с часовник, мъжки часовници .. но с часовници не

Поздрави,
 
Така, бате, раничко е. Не може да искаш силни резултати още в началото. Виж тук:
opensiteexplorer.org/comparisons?site=sinstore.eu - равних го с лидера - сайт №1 за думичката часовници. Но ще те успокоя - на първа страница са сходни с твоите показатели сайтове, което е надежда. Вдигна тръст ранга, но това пак се определя от части с възрастта на сайта и домейна. Важното е да не се отчайваш.

Моя професионален съвет е да проучиш конкуренцията и да видиш какво имат в повече. Лошото е, че ако (и най-вероятно е така) превъзхождат в линкове, това не може да го пребориш в краткосрочен план. Става пак с време, няма как. Ако се направи нещо агресивно, може да се отнесе пенълти за това. Друго, което съветвам, ако искаш скоро да си при батковците, е да заложиш на качеството на линковете.

А да те попитам, защо не си си оправил URL-тата? Тези не ми изглеждат добре. Май ще трябва да отделиш и малко повече време на On Page оптимизацията. Хубавото е, че 5:1 е за сайтовете, които нямат въвеждащ текст или не са сложили такъв, който да играе малък буфер на анкорите, които линкват към сайта, но пак става. Днес мислех, че дадох такъв съвет, ще го дам и тук - направете си описанията на продуктите уникални и по-добри от дефолтните. Знам, че всеки един тук може да се справи по-добре от някой, който не им е обърнал толкова внимание при описването на продукта. :)

И разреждай линковете: часовници; часовници за мъже и жени; тузарски часовници; часовници само за играчи. Гледай да не се "престараваш" с това. :)Умната с линковете, най-вече от къде ги пускаш.
 
От: Оптимизация на сайт

Предполагам това се дължи на факта, че нямаш нито един входящ линк с анкор часовници към сайта си.

Това може да се поправи.. до някъде евентуално от директорията и от блога мога да направя такива анкори.. входяши към сайта.
Само, че се чудех как точно да изглеждат, защото не съм наясно.

Поздрави,
 
Re: От: Оптимизация на сайт

Това може да се поправи.. до някъде евентуално от директорията и от блога мога да направя такива анкори.. входяши към сайта.
Само, че се чудех как точно да изглеждат, защото не съм наясно.

Поздрави,
Кой блог? Сателит ли? Ако е от блог на сайт, добре е като идея, но не очаквай големи резултати. Понапиши из мрежата малко статии, може да са PR, рекламни, информационни, промоционални и каквото се сетиш. Гледай да ги качиш на хубави и тръстед сайтове. Това гледай да ти е приоритет, директориите са просто допълнение. :)
 
От: Re: От: Оптимизация на сайт

Кой блог? Сателит ли? Ако е от блог на сайт, добре е като идея, но не очаквай големи резултати. Понапиши из мрежата малко статии, може да са PR, рекламни, информационни, промоционални и каквото се сетиш. Гледай да ги качиш на хубави и тръстед сайтове. Това гледай да ти е приоритет, директориите са просто допълнение. :)

Преди месец бях купил iSOCbox и със нея пусках теми с линк към сайта. Да се задействам пак освен друго не виждам.
Блог-а е този в подписа ми той е на същият домейн.
Директории доста съм добавял .. близо 80-100 на малко към момента.
За урл-тата как да ги оправя с .htcaccess ?

Поздрави,
 
Това е Зен Карт, нали? Има плъгини за него. Разтърси се из нета, има плъгини за SEO. Ще ти стане добре. Пак виж за описанията и колко уникални са.
А за блога, да, както ти го описах аз - хубаво е да сложиш, но да знаеш, че с това си правиш интерлинкинг, а не линкинг, защото е от един и същ домейн.
Сега е време да разредиш тези директории и то сериозно, ако до сега не си го направил, защото не е никак добре само да имаш линкове от фри директории, не че е много зле, но като цяло google няма да ти сметне линковете като много качествени на база другите в серпа и ще има право.

Задействай се. Време е. :) Ако има нещо друго, давай.....тук сме за теб. Аре и после по един часовник на участниците в дебата. Хахаха, :)
 
От: Оптимизация на сайт

Направи 301 редирект от www към non-www
в случая тук линкваш с www и имаш само 2 индексирани страници, а останалото ти е без www на домейна.

п.п. и сега разбра ли какво е анкор? :)
 
От: Оптимизация на сайт

Това е Зен Карт, нали? Има плъгини за него. Разтърси се из нета, има плъгини за SEO. Ще ти стане добре. Пак виж за описанията и колко уникални са.
А за блога, да, както ти го описах аз - хубаво е да сложиш, но да знаеш, че с това си правиш интерлинкинг, а не линкинг, защото е от един и същ домейн.
Сега е време да разредиш тези директории и то сериозно, ако до сега не си го направил, защото не е никак добре само да имаш линкове от фри директории, не че е много зле, но като цяло google няма да ти сметне линковете като много качествени на база другите в серпа и ще има право.

Задействай се. Време е. :) Ако има нещо друго, давай.....тук сме за теб. Аре и после по един часовник на участниците в дебата. Хахаха, :)

Да, зен карт е опитвах с разни сео модули и нещо все.... нещата, но се сетих, че имам тест сайт на които мога да пробвам спокоино и утре в офиса ще ръчкам за модула.
За директориите разбрах.. аз първо начално прочетох нещо друго хаах :)" Сега е време да разделиш директориите и то сериозно " четох до 3 пъти, явно много ми се спи вече :)

За блога разбрах.. уникални текстове в тръстед сайтове :)
За друго утре на свежа глава ще питам.
Часовници ще има за всички от сърце :D


Направи 301 редирект от www към non-www
в случая тук линкваш с www и имаш само 2 индексирани страници, а останалото ти е без www на домейна.

п.п. и сега разбра ли какво е анкор? :)

Как да го направя този редирект 301 ? Разбирам за какво говориш, но не знам как да го направя ;)
Анкор хаха добрия стар анкор, разбрах да :)

Поздрави,
 
От: Оптимизация на сайт

с htaccess - виж в гугъл :)

Готово е :) вече се пренасочват от sinstore.eu към www.sinstore.eu , същото направих и със директорията ;)
Благодаря
ПОздрави,
 
От: Re: Оптимизация на сайт

А да те попитам, защо не си си оправил URL-тата? Тези не ми изглеждат добре. Май ще трябва да отделиш и малко повече време на On Page оптимизацията. Хубавото е, че 5:1 е за сайтовете, които нямат въвеждащ текст или не са сложили такъв, който да играе малък буфер на анкорите, които линкват към сайта, но пак става. Днес мислех, че дадох такъв съвет, ще го дам и тук - направете си описанията на продуктите уникални и по-добри от дефолтните. Знам, че всеки един тук може да се справи по-добре от някой, който не им е обърнал толкова внимание при описването на продукта. :)

И разреждай линковете: часовници; часовници за мъже и жени; тузарски часовници; часовници само за играчи. Гледай да не се "престараваш" с това. :)Умната с линковете, най-вече от къде ги пускаш.

Линковете мисля, че ги оправих.. или поне се постарах да изглеждат прилично, като изключим това, че не се вижда кирилицата и не мога да си обесня, защо е така.. какво ли не пробвах:
сменях колацията на базата данни няколко пъти; фреш инстал 3пъти с различен енкодинг 1251;utf8;latin1 ..нищо не помага и ги оставям така:
http://www.sinstore.eu/-c-2/accept-white-spinner-1307-p-348
събмитнах новите сайтмап в гугъла :)

Това последното не ти го разбрах - " И разреждай линковете: часовници.... " къде да ги разреждам ? А и за описанието говориш за описанието на часовниците
Мъжки часовник
Модел
Кожена каишка .. за това ли да го направя по уникално ?

Поздрави,
 
Re: От: Re: Оптимизация на сайт

Линковете мисля, че ги оправих.. или поне се постарах да изглеждат прилично, като изключим това, че не се вижда кирилицата и не мога да си обесня, защо е така.. какво ли не пробвах:
сменях колацията на базата данни няколко пъти; фреш инстал 3пъти с различен енкодинг 1251;utf8;latin1 ..нищо не помага и ги оставям така:
http://www.sinstore.eu/-c-2/accept-white-spinner-1307-p-348
събмитнах новите сайтмап в гугъла :)

Това последното не ти го разбрах - " И разреждай линковете: часовници.... " къде да ги разреждам ? А и за описанието говориш за описанието на часовниците
Мъжки часовник
Модел
Кожена каишка .. за това ли да го направя по уникално ?

Поздрави,
Точно това е перфектно, но изключи няколко модула (отметки) цена, цвят, модел и тайтъла, който се доблира на края и играе главен са началната страница. Остави само името на часовника, като го опишеш добре, точно и кратко. :)

Това е идеята на оптимизацията, всичко друго, което реално се си успял да хванеш или не искаш да го направи (или няма смисъл) ще си го издърпаш от описанията. И реално колкото по-концентриран ти е тайтъла, толкова по-добре. Не го размивай с ненужни елементи, както е сега.

Има едни много яки плъгин, мой. Става дума за "топ купувани продукти", както и "хората, които гледат тези продукти, гледат още и...". Включи тези плъгини, така де, модули. Но внимавай, последната версия на Zen Cart правеше малко проблем с тях. Дано всичко е ок. Оптимизирай и категориите добре, има полета в страни за Тайтъли, описания и за кл. думи. Но не слагай последните, там не е толкова важно вече много много.

Описанието до продукта имам предвид. ;) Това, където са неговите характеристики, както и кратък тест за него. ;)

"Разреждай линковете" означава да не плескаш на едно и също място линкове към дадена страница, както и да няма повторимост - с един и същ анкор.
 
От: Re: От: Re: Оптимизация на сайт

Точно това е перфектно, но изключи няколко модула (отметки) цена, цвят, модел и тайтъла, който се доблира на края и играе главен са началната страница. Остави само името на часовника, като го опишеш добре, точно и кратко. :)

Това е идеята на оптимизацията, всичко друго, което реално се си успял да хванеш или не искаш да го направи (или няма смисъл) ще си го издърпаш от описанията. И реално колкото по-концентриран ти е тайтъла, толкова по-добре. Не го размивай с ненужни елементи, както е сега.

Има едни много яки плъгин, мой. Става дума за "топ купувани продукти", както и "хората, които гледат тези продукти, гледат още и...". Включи тези плъгини, така де, модули. Но внимавай, последната версия на Zen Cart правеше малко проблем с тях. Дано всичко е ок. Оптимизирай и категориите добре, има полета в страни за Тайтъли, описания и за кл. думи. Но не слагай последните, там не е толкова важно вече много много.

Описанието до продукта имам предвид. ;) Това, където са неговите характеристики, както и кратък тест за него. ;)

"Разреждай линковете" означава да не плескаш на едно и също място линкове към дадена страница, както и да няма повторимост - с един и същ анкор.


1- Мисля, че говори за това http://www.sinstore.eu/-c-2/accept-white-spinner-1307-p-348 хвърли му едно око сега на тайтъла.. кратко и ясно.
2 -Днес ще започна да ги оправям тайтълите, ако кажеш че са ОК + описанията на самите продуктите..
Макар, че не ми идва на идея как да ги променя.. те са в стегнат вид и описани така, че да става ясно какво си купува човек.
Или искаш както е описанието да добавя и някакъв текст към всички различен ?

3 - А за това разреждай линковете мисля, че те разбрах правилно ще пиша статии с ключови думи и ще слаган анкор към моя сайт на вътрешните ми страници.
Като всеки път ще е различен анкор /часовник, часовници, мъжки часовници... и последния да затвори вратата/ и различни линкове правилно ли съм те разбрал сега ?

Поздрави,
 
1. Да, за това говоря, само без "№1307".
2. Има модули в страни или средата, които са буквички - e=edit, d=delete, и такива. От там се модерира за категории. Както и за самите продукти. Има модули за описания, кл. дими и тайтъли. Там е. В лентата на продукта. Виждат се, ако не - кажи ми. Потърси дали не си го пропуснал да го сложиш или не е вграден сега, в този вид на системата.
3. Точно това имах предвид, както и от различни сайтове, мрежи, IP-та и т.н. Но гледай качеството много.

:)
 
От: Re: Оптимизация на сайт

1. Да, за това говоря, само без "№1307".
2. Има модули в страни или средата, които са буквички - e=edit, d=delete, и такива. От там се модерира за категории. Както и за самите продукти. Има модули за описания, кл. дими и тайтъли. Там е. В лентата на продукта. Виждат се, ако не - кажи ми. Потърси дали не си го пропуснал да го сложиш или не е вграден сега, в този вид на системата.
3. Точно това имах предвид, както и от различни сайтове, мрежи, IP-та и т.н. Но гледай качеството много.

:)

1 - Премахнах го и сега е супер остава да го направя на още 300-400 продукта :D
2 - аз през този модул ги правя промените за мета таговете metatag.jpg вътре са включени "Мета таг тайтъл, мета ключови думи и мета описание" :) мисля, че и тук се изяснихме .. само, че май ще се наложи да преправя всичките 300-400 продукта :D Мета описанието и мета ключовите думи може ли да се повтарят във всички продукти или трябва да ги променям ??
3 - какво разбираш по качество - сайтове с голям ПР ли ?

Поздрави,
 
1. Супер. Така по този начин нямаш излишни неща. :) И бота ще се концертира на 100% ексакт мач, без да има в предвид другите неща, които бяха излишни в този случай. Никой няма да напише "<име на продукт> за 20 лева", а ако има, това ще ти е хепи ордера. :) По-скоро е "черен часовник с фосфоресцирани стрелки" или нещо такова.

2. Да, това имах в предвид. Да зададеш мета таговете. ;) Еми, ще е нужно. защото все пак правиш оптимизация. Но си отдели време. Все ще успееш. ;)

3. Голям PR, както и доста голям тръст ранк. Някой хубав и интерес блог за статии, голяма и четена артикъл директория. Нещо, което си личи, че е качествено.
 
От: Оптимизация на сайт

Ха сега сравни сайта с водещите по думата и забелязах, че page authority се е покачило със шест единици от 32 на 38 за 48 часа :)
Обаче тия имат много линкове.. ебати хах някой са с 90000 линка и издъхвам :)
Чудех се дали не мога да направя с анкор някой кл.думи от sinstore.eu във форума ?
 
От: Оптимизация на сайт

Ако може и аз да попитам. Как е по добре относно адреса:
домейн/име-на-категория/име-на-подкатегория/име-на-продукт
или
домейн/име-на-категория/име-на-продукт?

Другото, което ме вълнува е при добавяне ключови думи за продукта как е по-добре: 3-5 ключови за продукта и още толкова за категорията и 2-3 за магазина
или
няколко за продукта + няколко за категорията?

И при направени промени по ключовите думи, както и промени по описанията на продуктите след колко време е нормално да се наблюдава ефект ( да речем вдигане в СЕРП) ?
 
От: Оптимизация на сайт

домейн/име-на-категория/име-на-подкатегория/име-на-продукт защото по този начин оптимизираш сайта си за 2 неща едновременно -> името на подкатегорията и името на продукт (да приемем, че името на категорията вече си го оптимизирал). Ако използваш другия адрес, то ти не оптимизираш чрез URL адреса ключовата дума. Кратък пример:

Да приемем, че имаш сайт за SEO:
yourwebsite.com/SEO/Freebacklinks/highprbacklinks.php

Този адрес оптимизира уеб сайта ти хем за Freebacklinks, хем за highprbacklinks (давам случайни думи, за да ми разбереш идеята). Идеята просто е, че тука е добре да сложиш 2 от ключовите си думи. Като правиш това за всяка подстраница, в един момент, ще видиш, че това ти спестява 1/2 от времето за оптимизация на ключовите ти думи.
 

Горе