Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

Искам да отбележа, че ако текста на някой от темплейтите е статичен (написан в PHP файл, а не като запис в базата данни), за да се запази смисъла от използване на CMS, аз бих го копирал в нов пост. И след това бих възстановил съответния файл с код от друг темплейт.

Ето почти оригиналния код на тема Code Blue 1.01 by Brian Gardner (аз го промених малко, за да преместя едното меню в ляво)

Файл Main Index Template (index.php)

PHP:
<?php get_header(); ?>

<div id="content">
		
	<?php include(TEMPLATEPATH."/l_sidebar.php");?>

	<div id="contentleft">
	
		<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
		
		<h1><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a></h1>
		
		<div class="date">
			<?php the_time('F j, Y'); ?>  by <?php the_author_posts_link(); ?> &middot; <?php comments_popup_link('Comment', '1 Comment', '% Comments'); ?><br />Filed under: <?php the_category(', ') ?>&nbsp;<?php edit_post_link('(Edit)', '', ''); ?> 
		</div>
		
		<?php the_content(__('Read more'));?><div style="clear:both;"></div>
		
		<div class="postmeta">
			<p>Tags: <?php the_tags('') ?> </p>
		</div>
		
		<?php endwhile; else: ?>
		
		<p><?php _e('Sorry, no posts matched your criteria.'); ?></p><?php endif; ?>
		<p><?php posts_nav_link(' — ', __('&laquo; Previous Page'), __('Next Page &raquo;')); ?></p>
	
	</div>
	
	<?php include(TEMPLATEPATH."/r_sidebar.php");?>

</div>

<!-- The main column ends  -->

<?php get_footer(); ?>


Файл Single Post (single.php)

PHP:
<?php get_header(); ?>

<div id="content">
	
<?php include(TEMPLATEPATH."/l_sidebar.php");?>

	<div id="contentleft">
	
		<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
		
		<h1><?php the_title(); ?></h1>
		
		<div class="date">
			<?php the_time('F j, Y'); ?>  by <?php the_author_posts_link(); ?><br />Filed under: <?php the_category(', ') ?>&nbsp;<?php edit_post_link('(Edit)', '', ''); ?> 
		</div>
		
		<?php the_content(__('Read more'));?><div style="clear:both;"></div>
				
		<!--
		<?php trackback_rdf(); ?>
		-->
		
		<div class="postmeta">
			<p>Tags: <?php the_tags('') ?> </p>
		</div>
					
		<?php endwhile; else: ?>
		
		<p><?php _e('Sorry, no posts matched your criteria.'); ?></p><?php endif; ?>
		
		<h3>Comments</h3>
		<?php comments_template(); // Get wp-comments.php template ?>
	
	</div>

<?php include(TEMPLATEPATH."/r_sidebar.php");?>

</div>

<!-- The main column ends  -->

<?php get_footer(); ?>


Файл Page Template (page.php)

PHP:
<?php get_header(); ?>

<div id="content">
		
	<?php include(TEMPLATEPATH."/l_sidebar.php");?>

	<div id="contentleft">
	
		<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
		
		<h1><?php the_title(); ?></h1>
		<?php the_content(__('Read more'));?><div style="clear:both;"></div>
		
		<?php endwhile; else: ?>
		
		<p><?php _e('Sorry, no posts matched your criteria.'); ?></p><?php endif; ?>
		
	</div>
	
	<?php include(TEMPLATEPATH."/r_sidebar.php");?>

</div>

<!-- The main column ends  -->

<?php get_footer(); ?>

По този начин CMS-а си върши цялата работа по извличане на страниците от базата данни и оформянето на HTML кода. На Вас няма да Ви се налага да пипате кода, когато искате да промените съдържанието - вместо това ще го редактирате през Admin panel-а. Мисля, че има и други детайли, които аз пропускам в моите постове - почти не съм се занимавал с WordPress. Ето защо непрограмист не би се справил, но ако имате приятел - уеб програмист, който е запознат със структурата на WordPress, може да го черпите някоя и друга бира, за да Ви свърши работата за половин-един час :)

П.П. Не съм сигурен дали имам право да публикувам този код, затова ще помоля админите да изтрият този пост, ако мислят, че чрез него нарушавам авторските права на WordPress.
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

Voic4e, ако беше прочел темата от началото, щеше да разбреш, че става въпрос за темплейт на Генбъкс, а не собствен сайт със собствена БД.

Нямам претенции, че пиша читав код, но гледам да върши работа и да съм полезен, а не да се правя на многознайко.
 
От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

Добре - признавам, че в случая понятието темплейт е в смисъл, който явно не ми е познат, но кода, който си показал в сайта ти, далеч не е толкова полезен, колкото си мислиш.

В крайна сметка компютрите са създадени, за да улеснят хората, а не да ги затрудняват - показания от теб код определено затруднява хората. И тъй като си написал статия за лица, които не знаят как се редактира подобно нещо, не е трябвало да ги заблуждаваш толкова. Защото това ще им създаде изключително вреден и безполезен стил на програмиране. :mad:


Не се правя на многознайко :shock: , дадох пример какво е трябвало да напишеш, за да може човек да си направи сайт с читав код и лесен за поддържане, а не манджа с грозде.
 
От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

И кой казва как ТРЯБВА да се пише читав код?

Ами като ти се съберат 10 000 статии или огромно число от някакви други информационни ресурси, сам ще стигнеш до извода, че трябва да си организираш нещата така, че да са удобни :wink:


Например аз направих преди време една система и докато бяха малко записите всичко си беше ОК. Обаче се събраха над 20 000 записа от един вид и стотици от друг вид, при което стана много бавна и неудобна за работа. Тогава запретнах ръкави и я промених. :wink:
 
От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

В тази връзка да питам, да подам ли реинклужън рикуест за сайт, който беше отрязан или ще се "самовключи" след премахване на брандовете?
 
От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

Какви 10к статии? Това е Генбъкс темплейт - има няма 40 страници.

Имах предвид по принцип, макар че на мен лично не ми харесва да си пиша така нещата.

ОК, bgkulinar - мисля, че се разбрахме. Приемам, че в случая не бях прав :) :roll: :wink:
 
От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

google са големи хейтъри едно ново сайтче си пуснах обикновнно сайтче с 6 статиийки и пуснах аз няколко линка да може да ме индексира и ок. индексира ми само индекса и днес гледам нито хоум нито нищо няма го сайта... и сега какво правиме? (за профинаст беше сайта)
 
Re: От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

В тази връзка да питам, да подам ли реинклужън рикуест за сайт, който беше отрязан или ще се "самовключи" след премахване на брандовете?


имаше няколко върнати без рикуест като домеина беше прехвълен като блог на блог спот но не със всички стана :(

иначе с реинклужън рикуест не съм пробвал и какво да се напише в полето ми е интерсно като няма такова нарушение в уебмстърс гаидлаинс...
 
От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

някой ще ми отговори ли? :)
 
От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

няма проблем.. иначе направих ситемап и го качих в гугъл да видим какво ще стане..
 
От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

Батета, само за протокола - преди 1-2 дена се разхождах ей така из Г търсачката и видях абсолютно уникален шоп целя пълен с продукти (само) на ГБ, не беше забранено нищо, всичко можеше да се чете от Г бота. Не знам обаче дали няма да има проблем с ръчния едит. Но опрелено минава за шоп с различни продукти и всеки си беше с имато и описанието. ;) Това е някакъв начин за избягване на гадното цакане от страна на Г едиторите, но не знам до каква степен е уместна, имайки предвид, че има и хюмън едит.;)
 
От: Оптимизация на Naturomeds Genbucks темплейт, част 1

още един сайт - същата история :(
 

Горе