Отваряне на скара (павилионче за храна)

Ще ти свали поне 2-3 хилки надолу. 300-400 лв оборот е нищо, дори при 100 % надценка. Ако сам ще си работиш и няма да имаш служители, може да изкараш нещо, ама ще се изгърбиш от бачкане.
 
смятай за обед като ми направиш 1 джоб / бургер или хотдог / + 1 кола са 6-7 лева, ако си взема и нещо сладичко отиде на 8 лева
 
А какво мислите за това да се изтегли заем за подобен бизнес вместо да се използват спестявания?
 
ако имаш пари харчи тях

ако си нова фирма няма да ти дадат кредит, като фл лихвата е 5-6%
 
Кредита е най-лесното въпроса е кое е по-добрият вариант тъй като нямам 100 000 спестени а точно около 20-25000лв.
(Предварителено съм одобрен за до 90 000лв)

Приемам още и всякакви съвети мнения и ваши преживявния !
 
Последно редактирано:
По-добрият вариант е кредит, тъй като, ако изпукаш спестените накрая оставаш на 0, а при кредита, то дори да не ти тръгне бизнеса както си го представяш, в най-лошия случай ще си платиш кредита и най-много да се набуташ с лихвата само. Вариант е половината от спестяванията и половината кредит.
 
Те задължително ще ти трябват буферни пари, така че ако имаш 20к ще ти трябва заем.
Освен за договора за наем е хубаво човека ако се съгласи да ти даде малко Ноу Хау за този вид бизнес, както и контакти с доставчици.
Сигурно има един или двама работници, които работят, остави ги на работа в началото.
 
А като заплата/работно време на работника да променям ли нещо или ?
Също ако тази земя е оббщинска възможно ли е да договоря по нисък наем или нещо подобно ?
 
Не, искам да съм лош пророк, но най-вероятно просто ще си загубиш паричките, по-добре си го спести това и си купи нещо. Най-добре е да правиш бизнес от нещо, което разбираш поне малко или имаш поне някаква идея, а не от главата за краката. Нищо не ти е ясно, а искаш да купиш бизнес, прочети повече и си направи добре сметката преди да предприемеш нещо.
 
С такъв тип бизнес ако не си там на място, доста ще те лъжат работниците с парите. Каквото и да продаваш, работника като дойде сутринта на работа ще докара 10 питки за тостер, 10 кренвирша, салатите и кашкавала ще са от теб, ще продаде 10 тостера през деня без да ги записва никъде, и ей ти ги 20 кинта печалба на ден полетели на юг, включително каквито неща не можеш реално да проследиш коолко от тях отиват на тостер - салати, шунки, кашкавали и т.н.

Сега се замисли особено на тази криза колко от 100 човека биха се изкушили да го направят това и колко от изкушилите се биха реално го направили, и ще ти стане ясно какъв ти е шанса да не те грабят като побъркан всеки ден.
 
Относно кредита въпросът е много лесен - направи една сметка при определена сума пари и определен срок от време колко пари ще трябва да платиш над взетите, т.е. като реална лихва за периода, раздели ни на периода за кредита и това ще ти е месечната такса за банката, която реално плащаш - т.е. толкова ще трябва да им даваш от чистата ти печалба, заради това че са ти направили възможно да отвориш този тип бизнес.
Ако сумата те устройва, през банка, ако не те устройва - свой собствен капитал.

Само имай предвид, че повечето бизнеси се провалят - едно 80-90%. Каквито и средства да влагаш, ще трябва да ги вложиш с идеята че шанса да ги изгубиш е доста голям. Преценяваш дали ще ти е по-лесно да се справиш с кредит за провален бизнес или с изхарчени спестявания за провален бизнес, и което те кефи повече - него.

И задали 1 000-2 000лв. за подаръци на разните му там агенции, които трябва да ти одобрят мястото, плюс около 2 000лв. за реалните такси по документите. И планувай, че на всеки няколко месеца ще трябва да ходиш с чантите до БАБХ, и тези чанти да са добре пълни. Хранителните магазини ходят с по две чанти луканки, уиските, шоколади и деликатеси, ти не знам с какво ще трябва да ходиш, но всеки минава, ако не иска да му измислят различни актове на обекта. :)

Аз нямам такъв бизнес за моя радост, но от косвен опит знам какво става.
 
Здравейте няколко месеца след моята тема , човек от въпросната верига МЛАДОСТ реши да си продава едната БУДКА и аз като хиена веднага се свързах с него.
Цената на самата будка + оборудването + разршителните (буквално всичко дава само си взима касовия апарат) и всичко е 20 000 лева + 700лв на месец наем за самото място над което е будката.
Какво мислите по въпроса? Продава разработен бизнес изкарвал по 300-400лв на ден ( касза ,че ще ми даде отчетите да ги видя) ?
Иска да се отърве от будката, че е на загуба и си търси баламурници с розови очила.
 
С такъв тип бизнес ако не си там на място, доста ще те лъжат работниците с парите. Каквото и да продаваш, работника като дойде сутринта на работа ще докара 10 питки за тостер, 10 кренвирша, салатите и кашкавала ще са от теб, ще продаде 10 тостера през деня без да ги записва никъде, и ей ти ги 20 кинта печалба на ден полетели на юг, включително каквито неща не можеш реално да проследиш коолко от тях отиват на тостер - салати, шунки, кашкавали и т.н.

Сега се замисли особено на тази криза колко от 100 човека биха се изкушили да го направят това и колко от изкушилите се биха реално го направили, и ще ти стане ясно какъв ти е шанса да не те грабят като побъркан всеки ден.
Смятам да отделям особено в началото почти цялото си време за този бизнес !

Не, искам да съм лош пророк, но най-вероятно просто ще си загубиш паричките, по-добре си го спести това и си купи нещо. Най-добре е да правиш бизнес от нещо, което разбираш поне малко или имаш поне някаква идея, а не от главата за краката. Нищо не ти е ясно, а искаш да купиш бизнес, прочети повече и си направи добре сметката преди да предприемеш нещо.
Научен човек не смятам ,че се е родил :) Никой който е почнал бизнес си е нямал напредстава от всичко .

Относно кредита въпросът е много лесен - направи една сметка при определена сума пари и определен срок от време колко пари ще трябва да платиш над взетите, т.е. като реална лихва за периода, раздели ни на периода за кредита и това ще ти е месечната такса за банката, която реално плащаш - т.е. толкова ще трябва да им даваш от чистата ти печалба, заради това че са ти направили възможно да отвориш този тип бизнес.
Ако сумата те устройва, през банка, ако не те устройва - свой собствен капитал.

Само имай предвид, че повечето бизнеси се провалят - едно 80-90%. Каквито и средства да влагаш, ще трябва да ги вложиш с идеята че шанса да ги изгубиш е доста голям. Преценяваш дали ще ти е по-лесно да се справиш с кредит за провален бизнес или с изхарчени спестявания за провален бизнес, и което те кефи повече - него.

И задали 1 000-2 000лв. за подаръци на разните му там агенции, които трябва да ти одобрят мястото, плюс около 2 000лв. за реалните такси по документите. И планувай, че на всеки няколко месеца ще трябва да ходиш с чантите до БАБХ, и тези чанти да са добре пълни. Хранителните магазини ходят с по две чанти луканки, уиските, шоколади и деликатеси, ти не знам с какво ще трябва да ходиш, но всеки минава, ако не иска да му измислят различни актове на обекта. :)

Аз нямам такъв бизнес за моя радост, но от косвен опит знам какво става.

До колкото знам , има всички разрешителни изкарани (мен главно това ме подтикна за закупуването му)
 
Толкова ли не можеш да сметнеше две и две?
Дал ти е суми, сметни си колко ще е печалбата и излиза ли сметката
 
Толкова ли не можеш да сметнеше две и две?
Дал ти е суми, сметни си колко ще е печалбата и излиза ли сметката
Ганьо , питам за мнение какво да питам човека преди да закупя обекта , какво се прави след това , някакви допълнителни съвети както се казва "тайните" на бизнеса :) Пии си ракията и като нямаш какво да кажеш недей казва най-добре.
Типичния форумен потребител , питаш нещо и ганьо ти обяснява колко си прост, а той колко е умен и успешен.
 
Кредита е най-лесното въпроса е кое е по-добрият вариант тъй като нямам 100 000 спестени а точно около 20-25000лв.
(Предварителено съм одобрен за до 90 000лв)

Приемам още и всякакви съвети мнения и ваши преживявния !
И аз бих се включил, щом става дума да се даде съвет и да се помогне. Брат ми имат някаква тръпка да отварят баничарници с негов авер, имат две з третата не тръгна и я местят. Та, трафика им е от значително влияние. Както и месачката, ако е добра идват за още.

Защо ти е такъв огромен капитал за старт? Според мен, ако няма да купуваш мястото или да го градиш на ново, парите са доста.

Виж да го направиш като бизнес, ме като работно място. Демек със служители, един или двама.
 
Ганьо , питам за мнение какво да питам човека преди да закупя обекта , какво се прави след това , някакви допълнителни съвети както се казва "тайните" на бизнеса :) Пии си ракията и като нямаш какво да кажеш недей казва най-добре.
Типичния форумен потребител , питаш нещо и ганьо ти обяснява колко си прост, а той колко е умен и успешен.
Изключително просто е, искаш да дадаеш 20К за нещо си, разбера кое колко струва и защо струва 20К, какво реално купуваш?
Дали не е по-добре да тръгнеш сам отначало? За 20К можеш да купиш нещо онлайн, което да носи пари веднага...
 
Изключително просто е, искаш да дадаеш 20К за нещо си, разбера кое колко струва и защо струва 20К, какво реално купуваш?
Дали не е по-добре да тръгнеш сам отначало? За 20К можеш да купиш нещо онлайн, което да носи пари веднага...
Купувам бранд и разработено място ,това са най-известните скари в Бургас , купувам готово разработено място а няма тепърва да го разработвам. Човека ми дава всичко + служителите които работят в скарата от години.
 

Горе