Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.

Green Bars

Well-Known Member
Интересно как още няма подобна тема във форума, при условие че се води точно за предприемачи.

Китай в момента е в сериозна криза, повечето от големите заводи все още са затворени, това няма как да не повлияе на световната икономика.
Отделно туризма също ще изпадне в яка криза, чета статии как в момента плажовете по Бали и други източни дестинации са почти празни, празни пазари, празни казина и тн, хиляди хора блокирани по круизни кораби. И това е само началото!

Примерно при грипа ако средно 1 заразява други 4, то при този нов вирус 1 заразява над 10 други.
Тепърва ще има пик на пандемията, и ще се отрази икономически на целият свят.

Та вие какво мислите за тези неща?
 
Грип като грип. :)
Може да има известни спадове в производство и за тамошния туристически бизнес, но не мисля, че ще е нещо чак толкова катастрофално.
 
Имайте предвид, че цял свят зарежда китайски стоки, а в момента производтвото е спряно.
А за турзима не е толкова еднопосочно, много азиатски туристи посещават не само Европа, но и целият свят. Блокирането на тези азиатски туристи ще окаже сериозно влиание върху туризма като цяло.
 
Грип като грип. :)
Може да има известни спадове в производство и за тамошния туристически бизнес, но не мисля, че ще е нещо чак толкова катастрофално.
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 - като се има предвид, че инкубационния му период е 10/14 дни е доста стряскащо. Не знам как е в БГ и какви мерки са предприети, но примерно тук в Малта има доста взети такива. Няма паника, но за сега.. Икономически обаче...
 
Всъщност при този вирус, степента на заразяване е между 2.3-3.5, не е 10. Източник - https://medium.com/@esbaker/why-im-...data-metrics-to-a-growing-crisis-7b462c9d7265

В началото и аз бях много скептичен, все пак там живеят 1 милиард и 300 милиона души, а се панират за някакъв вирус със смъртност 1-3%. Та там всеки ден от ритане на ъгълчето на дивана умират повече хора, отколкото от този вирус.
НО ... всъщност да си припомним, че това е комунистическа страна и не може да се вярва по никакъв начин на изнесената информация. Вероятно смъртността е значително по-висока от обявената. Това от едната страна, от друга - затвориха петият най-голям град под пълна карантина, когато имаше 20-30 смъртни случая ... случаенос? Кой ще си спре 1/5 от икономиката, заради 20 смъртни случая? Еми не са 20 и са знаели, че е много по-опасно.
Факт е че смъртността е в пъти по-ниска от предишните вируси, но за сега е доста трудно да бъде спрян.
Надявам се да не дойде тук, защото с това застаряващо население, което имаме, ще е абсолютна чума и накрая ще оцелеят само жилавите мангали.
 
Защо е за коша?
Видяхте ли от днес новините?
Китай вече показват други цифри, а именно 15 000 нови заболели за 1 ден и 242 смъртни случая за ден / вчера/

Китайските фабрики няма да отворят скоро!

А този John Galt , той ходи в кофата да рови!
 
И друго: Има голяма вероятност изложението на мобилни технологии в Барселона започващо на 22 Февруари да не се състои!
 
Определено не е за коша.. остави го да си приказва.
 
Гледате ли как бързо пламна северна Италия!
Инкубационният период е около месец, така че прогнозирано около средата на Април ще е пламнала цяла Европа, а с това и яко сриване на икономиката
 
Мина месец от както пуснах темата, положението започна да се сговнясва тотално, а още не сме навлезнали в пика на кризата.
Сриване на пътуванията - стриване на петрола, сриване на борсите - 2008-ма ще ни се струва като бриз в сравнение с бурята, която вече набира сила.

@Blinky още ли мислиш че темата е за кофата?
 
Както върви към разискване на икономическата обстановка - не. преместена е. И дано все в този дух се пише. Аз получих доста търговски мейли, от брокери - посредници, които в момента са много надъхани, защото всички пазари били на долу и това поражда обезценяването на дадени акции, стоки....изключвайки бирата, те го сгрибаха най-яко.

88253732_188410582596881_6656238451601440768_o.jpg

Доста области ще пострадат и то адски сериозно. Мои познати вече отмениха техните насрочени за другия месец конференции и събирания. От сега, при положение, че е едва след 20 дни, но квото такова. Следват заведенията за обществено хранене и такива за събиране - барове, дискотеки, клубове.

Скоро сигурно ще уреднее градския транспорт, улиците и така може би (дано не съм прав) докато зацикли всичко.
 
Спрете да дишате. ;)
Вие луди ли сте? Той не се предава ч/з стоки! Всеки вирус изложен на външна среда живее до 24ч.! Всичко е умишлено. Защо в САЩ го няма или в Русия, където е много по близко до Китай? Те поръчват много повече стока от Китай, от колкото България или изобщо ЕС.
 
Спрете да дишате. ;)
Вие луди ли сте? Той не се предава ч/з стоки! Всеки вирус изложен на външна среда живее до 24ч.! Всичко е умишлено. Защо в САЩ го няма или в Русия, където е много по близко до Китай? Те поръчват много повече стока от Китай, от колкото България или изобщо ЕС.
Извини ме,но мнението ти е плиткоумно.

2 случая на корона вирус в София. Мисля да се барикадирам ;)
 
Извини ме,но мнението ти е плиткоумно.

2 случая на корона вирус в София. Мисля да се барикадирам ;)
Точно такива като теб създават паниката и изпразват магазините без реална причини. Повишаването на личната хигиена е може би най - доброто, което може да се направи. Трябва да ли пълен nerd да се заключиш във Вас и да не излизаш.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе