Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
От тук насетне, всяка година ще има подобни вируси! Защото разбраха, че така по-лесно могат да манипулират хората. На никой така или иначе не му стана ясно кои са рисковите групи и именно те трябва да се пазят.При всички останали с добра имунна система, дори няма и да го усетят. Едва ли всички млади живеят все още с майки, бащи, баби и дядовци. Така, че блокирането на държавата за мен е пълна простотия! Тези, които разчитат само на заплата и не могат да работят от вкъщи, какво правят?- да мрът,но не от вирус а от парична криза. Не всеки има нещо заделено, защото живеем в държава където 70% от населението разчитат само на заплата. Но банките ще работят и ще си чакат падежната дата, както енергото, парното и т.н, но че на теб не са платили понеже принудително не си на работа, а няма как да си готвач или фризьор онлайн, тях това не ги интересува. С вирус или без вирус сметките си вървят, а когато не си работил две седмици, положението може да стане много по зле от американски коронавирус, който цели да си отмъсти на Китай, а след това да събори и ЕС!

Айде поредният конспиратор. Пак американците виновни. Вземи се скрий в дупката, откъдето си изпълзял.
 
Да сте чули за COVID в Индия??? За незапознатите, това е държава, в която сутрин всичкото мангал влиза в реката - едни се мият в нея, а други облекчават естествените си нужди. Дезинфектант не вЕрвам да ползват, а и тоалетна хартия едва ли...

Знаех си, че криеш тайната на изцелението, затуй ти е толкоз спокойно.

 
Дори и тази тема се превърна в боза ..
Медиите са си медии и правят това, което са правили винаги. Означава ли това че всичко, което казват трябва да се отхвърля на 100 %?

На този етап тези, които твърдят че е само медийна прищявка, просто не искат да приемат случващото се и печелят време "без паника".
Нямам друго обяснение.

Тук не се сдържах..

Естествено не те четох докрай, щото си, както винаги досадно многословен...

Паниката идва от медийните напъни и от тези на правителството да паникьосат малоумните, които за жалост са мнозинство. Резултатът е налице. Говедата ще измрат, опитвайки да си осигурят плюскане за 5 години напред, а не от вируса. Щото сакън да не пукнем гладни и с неизбърсани задници...

Тоя вирус сме го карали, ама тогава нямаше масова истерия, а се действаше стандартно. Силните оцеляхме, слабите си заминаха - естествен подбор, сори. По-миналата година, точно около коледа имаше такъв "дизайнерски" вирус - кихаш веднъж и директно пневмония. Аз изкарах празниците на два вида антибиотици ВКЪЩИ. Баща ми, който е с белодробни проблеми и на 70+ също оцеля. Така че, не ме е страх. Яд ме е на тъпотията човешка.

Абе, кой ви е обещал, че ще живеете вечно?? Излъгал ви е. :)

Ти по физиономията ли го позна тоя вирус че си го карала или викаш щом се появява около Коледа сигурно е той...
Кажи направо с кои АНТИБИОТИЦИ си се излекувала и да се свършва.

Ей тва болднатото обаче го закова на място.
 
Последно редактирано:
Единственото, което ме плаши в момента, е че нищо не знаеме за тоя вирус. Как ще мутира, има ли последици в дългсорочен план за боледувалите, как се отразява на бременни и хора с хронични заболявания, които са го преживели, и тн. Е и за майка ми ме е страх, ама то сигурно при всички е така.
Не мога да ги разбера хората тук, които го сравняват това с грип и обясняват кой е умрял от ебола. За този вирус нито знаем какво точно прави, нито можем да му предвидим страничните ефекти за да го лекуваме вбъдеще. Не е и ограничен в никакви географски ширини. Пример със SARS, който мутира в такъв вариант, че стана силно смъртоносен, но пък по този начин стана и много слабо заразен, в резултат на което почти се самоунищожи. Сегашния вирус може да направи същото или обратното.

За да е ясно, против паниката и презапасяването съм, като не съм купувал и тоалетна хартия дори. Цигари, бира и храна за 2-3 дена, понеже вече преоткрих отново кварталните магазинчета и няма да ходя до големите вериги.

За икономическите последици не знам какво да кажа, понеже има ипотеки, лизинги, наеми, осигуровки, заплати и тн., които ако ще трябва да се плащат докато бизнеса няма право да работи, мисля че вирусът рязко ще се превърне в най-малкия ни проблем.
 
Едва ли всички млади живеят все още с майки, бащи, баби и дядовци. Така, че блокирането на държавата за мен е пълна простотия!

Нали? Трябва да изолираме само бабите и дядовците, очевидно за другите е просто грип. Всички старци по мазетата и таваните до второ нареждане! Ще ядат компоти :)
 
Нали? Трябва да изолираме само бабите и дядовците, очевидно за другите е просто грип. Всички старци по мазетата и таваните до второ нареждане! Ще ядат компоти :)
И да им кажете на старците да почнат да се къпят поне по два пъти седмично!
 
Тези, които разчитат само на заплата и не могат да работят от вкъщи, какво правят?- да мрът,но не от вирус а от парична криза. Не всеки има нещо заделено, защото живеем в държава където 70% от населението разчитат само на заплата
А тези хора какво държаха до момента, че нямат поне малко спестявания?! Явно и ти си от тия, на които държавата и като цяло вселената все им е виновна. Разберете, че ако сами не си помогнете няма сила на тая земя, която да ви помогне.
 
Днес се замислих за друго и честно казано малко се притесних.
Какво ще се случи когато удари ромите? При тях карантината е почти невъзможна поради множество фактори. Единствената надежда е, че те при тях средната възраст е сравнително ниска и евентуално ще се кара на крак.
Но в катуните и гетата заразата ще се разнесе доста бързо и ще напълнят болниците..
А вероятно е просто въпрос на време.
 
Аз си стоя вкъщи от близо 1 седмица... не съм се презапасявал, но не мога да кажа, че стоя гладен :) не мога да разбера друго, ако сега носът ми е запушен и ме боли гърлото аз болен ли съм от Коронавирус и трябва ли да си правя изследвания? Спазвам си лична хигиена, както обикновено, кусурът ми е, че си позволявам да пия студена бира и гърлото ме наболява.

Не знам, но вируси винаги е имало. Аз смятам, че един вирус винаги крие риск за живота особено при хронично болните и начинът , по който вируса се развие. И с лекар говорих, който ми каза, да не изпадам в паника и да спазвам хигиена и нищо друго. Преди време съм се сблъсквал с вируси и съм ги лекувал с разни сиропи, аспирин, прахчета и прочие. Тук установявам, че няма препарат, който лекува Covid, но в същото време има хиляди излекувани. Всичко е толкова объркващо, че е нормално човек да изпадне в някаква паника в даден момент.
 
Днес се замислих за друго и честно казано малко се притесних.
Какво ще се случи когато удари ромите? При тях карантината е почти невъзможна поради множество фактори. Единствената надежда е, че те при тях средната възраст е сравнително ниска и евентуално ще се кара на крак.
Но в катуните и гетата заразата ще се разнесе доста бързо и ще напълнят болниците..
А вероятно е просто въпрос на време.

Да се спасяват “братята”. Не ги мисли. Лошото е, че тези хора ще претоварят здравната система с неглижирането на проблема си. Щях да напиша един много расистки коментар, но е по-добре да запазя благоприличие.

Що се отнася до Индия - с един колега си го говорихме точно това и стигнахме до извода, че там хората по гетата не пътуват и за това заразата не е привнесена. Също така може би здравеопазването е на по-ниско ниво и се пратя тестове само в определени щати и болници. И не на последно място - този вирус така или иначе ще влезе в гетата в Индия, та ще настане мазало. Просто се бави, заради по-неската мобилност.
 
Да се спасяват “братята”. Не ги мисли. Лошото е, че тези хора ще претоварят здравната система с неглижирането на проблема си. Щях да напиша един много расистки коментар, но е по-добре да запазя благоприличие.

Що се отнася до Индия - с един колега си го говорихме точно това и стигнахме до извода, че там хората по гетата не пътуват и за това заразата не е привнесена. Също така може би здравеопазването е на по-ниско ниво и се пратя тестове само в определени щати и болници. И не на последно място - този вирус така или иначе ще влезе в гетата в Индия, та ще настане мазало. Просто се бави, заради по-неската мобилност.

Точно това ме притеснява, че ромите ще напълнят болниците за нула време.
Колкото до Индия и малкото тестове - тук също не сме особено напред в това отношение.
При 30+ болни последните дни пускат по 100-150 теста, което е адски малко.

Интересно защо в аптечната мрежа няма тестове за домашна среда, при условие, че вече има такива и не са скъпи(~20лв за тест).
Единственото, което ми хрумва е, че не искат масово да се тестват хората, защото преносителите ще се окажат десетки пъти повече и тогава вече паниката ще е сериозна.
 
Филмари, докато се занимавате с простотии, други неща се случват и не след дълго като ви удари другата криза (финансовата) пак ще се чудите откъде ви е дошло.



 
Последно редактирано:
Изгледайте това видео с генерал-професора от преди 2 седмици и чуйте сами колко му е акъла: "Тази инфекция не е нищо особено. и тн." Е, сега сте наясно, че в този щаб са изключително компетентни експерти. Другия вирусолог в края на януари беше казал че няма шанс вируса да навлезе в България.
 
Абстиненцията удря тежко. За псуващите нерваци, които имат проблеми с главния, някой админ може да ги прати под перманентна карантия. Ситуация win-win, особено за тях.
 
Изгледайте това видео с генерал-професора от преди 2 седмици и чуйте сами колко му е акъла: "Тази инфекция не е нищо особено. и тн." Е, сега сте наясно, че в този щаб са изключително компетентни експерти. Другия вирусолог в края на януари беше казал че няма шанс вируса да навлезе в България.

Всички подценихме ситуацията, и ние с доста приятели си говорихме преди 2-3 седмици, че всичко е медиен булшит..
Но вече нещата се изясниха :)

1. Няма да минем без сериозни мерки и карантина! Дали ще е сега или след няколко хиляди болни, няма изход без тежка карантина.
2. Колкото повече се ограничи и забрави заразата, толкова повече хора ще могат да лекуват болниците.
3. Колкото по-бързо спаднат новозаразените, толкова по-бързо ще може да се говори за овладяване на ситуацията.
4. Колкото по-бързо се овладее ситуацията, толкова по-бързо ще се възстанови икономиката!


Тези, които използват икономическата криза против каратинката и забраните, да видят какво се случва в Италия, Испания, Германия, Франция, Швейцатаи и скандинавските държави. Без каратина няма да минем, неизбежно е! Колкото по-рано се наложи толкова по за кратко ще бъде.
 
Пълно е с инфо, ама кой да чете (друго освен форуми).

Резюме: От заразените, около 16% се разболяват тежко. Заплашени са най-вече хора в напреднала възраст и такива с хронични проблеми от рода на:
  • Белодробни заболявания
  • Сърдечни нарушения
  • Диабет
Предвид, че нарушава дихателните функции, е добре да имате читав белодробен капацитет. Наднормено тегло, цигарки = кофти предпоставки.

Примерен сорс: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/cases-updates/summary.html
 
Статус
Not open for further replies.

Горе