Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
"Най-засегнатата група у нас е между 40 и 49 години, общо до 60-годишна възраст са 80% от заразените", допълни ген. Мутафчийски.


Както написах: Да се пуснат само здравите хора, които нямат член на домакинството, който да е в рискова група /хронично болен или възрастен/!
Може би във всяка страна рисковите групи са с различна възраст според здравното състояние на населението, ако тук са 40-49г. нека да пускат здравите хора под 30 /без никакви хронични заболявания/, които нямат рисков член в домакинството. Да, те ще се заразят и ще го преболедуват. Да, от тях има вероятност някакъв процент да получат и усложнения, но ще стане поне плавно и имат много по-голям шанс болниците да ги поемат! С това блокиране на страната само забавяме неизбежното, а не решаваме проблема! Ваксина не се знае кога ще има може след месец, а може и след година. 90% от населението няма да издържи повече от два месеца блокада и без доходи! С всяка изминала седмица потреблението се свива и работодателите ще имат нужда от свиване на разходи и освобождаване на персонал! След третия месец всички ще са на улицата с тояги в ръка! ;)

Отваря се и не малка ниша за дистанционно пазаруване, което могат да се предлагат всички квартални магазинчета на всички рискови и изолирани! Дори с безплатна доставка в рамките на квартала! ;)
 
Починал е мъж на 55 години, лифтаджия от Банско. Значи според мен 55 години не е стар човек. И болен. Затова не е за подценяване ситуацията. А другата починала е жена на 64 години. Също не е дълбока старост.
 
Починал е мъж на 55 години, лифтаджия от Банско. Значи според мен 55 години не е стар човек. И болен. Затова не е за подценяване ситуацията. А другата починала е жена на 64 години. Също не е дълбока старост.

Ние нямаме достъп до статистиката, за това каква възрастовата граница на лежащо болните., но тия горе имат и ако тя е 40-49 могат да пуснат хората под 35г, примерно.
 
Както написах: Да се пуснат само здравите хора, които нямат член на домакинството, който да е в рискова група /хронично болен или възрастен/!
Може би във всяка страна рисковите групи са с различна възраст според здравното състояние на населението, ако тук са 40-49г. нека да пускат здравите хора под 30 /без никакви хронични заболявания/, които нямат рисков член в домакинството. Да, те ще се заразят и ще го преболедуват. Да, от тях има вероятност някакъв процент да получат и усложнения, но ще стане поне плавно и имат много по-голям шанс болниците да ги поемат! С това блокиране на страната само забавяме неизбежното, а не решаваме проблема! Ваксина не се знае кога ще има може след месец, а може и след година. 90% от населението няма да издържи повече от два месеца блокада и без доходи! С всяка изминала седмица потреблението се свива и работодателите ще имат нужда от свиване на разходи и освобождаване на персонал! След третия месец всички ще са на улицата с тояги в ръка! ;)

Отваря се и не малка ниша за дистанционно пазаруване, което могат да се предлагат всички квартални магазинчета на всички рискови и изолирани! Дори с безплатна доставка в рамките на квартала! ;)

Едва ли е толкова просто. Твоя вариант прилича до голяма степен на идеята за масов имунитет (идея от която се отказаха и малкото държави-привърженици).

Според теб колко са хората които са млади+здрави+здрави роднини. Раздели бройката на 1-200к фирми и кажи колко от тях биха функционирали нормално и ефективно.
Нали ако ставаше така щяха да затворят всичко без градините и училищата... (най-малко рисковата група).

Ние нямаме достъп до статистиката, за това каква възрастовата граница на лежащо болните., но тия горе имат и ако тя е 40-49 могат да пуснат хората под 35г, примерно.
Ако пуснат всички буквално за две седмици ще има стотици хиляди заразени и ако не десетки хиляди, то поне ХИЛЯДИ в болница на апаратна вентилация. Колкото и млад да си, ако се нуждаеш от апаратна вентилация и не могат да ти осугрят такава ще умреш. Това е почти гарантирано.
 
нека да пускат здравите хора под 30 /без никакви хронични заболявания/, които нямат рисков член в домакинството.
Как си представяш да става пускането, някакъв физически филтър ли ще има или полицаите ще проверяват всеки човек на улицата дали е до 30 години и ако е, ще звънят на личния, за да се разбере дали има хронични заболявания? ОК - няма хронични заболявания и всичко е точно - как се преценява дали имат рисков член в домакинството? Отиват на място да проверят или по-иновативен метод?

Няма как да стане този илюзорен сценарий. Доста от хората си носят хронични болести, без да знаят дори.

Въпросът е, че и в момента, доста от карантинираните живеят на едно място със здрави хора, които щъкат, я до магазини, я до аптеки и са евентуални преносители, ако роднината им, която се е върнала от чужбина, е заразена.
 
Сега ми просветна! Тук явно имаме няколко жени, които са омаяни от харизмата на лектора, без да обръщат внимание на научно обоснованите факти и авторитетите в областта :D Аз си мислех, че нанди е единствената жена тъдява :)
При мъжете това обикновено е признак за хормонален дизбаланс или недостатъчно багаж на втория етаж.

Мислят, че водят научен спор с нея и се пънат да си премерят айкюто. Не осъзнават, че нея науката не я влече особено - тук е основно заради дискусията, диалога, интеракцията, и т.н :) Съответно няма как да спечелят "битката".
 
Едва ли е толкова просто. Твоя вариант прилича до голяма степен на идеята за масов имунитет (идея от която се отказаха и малкото държави-привърженици).

Според теб колко са хората които са млади+здрави+здрави роднини. Раздели бройката на 1-200к фирми и кажи колко от тях биха функционирали нормално и ефективно.
Нали ако ставаше така щяха да затворят всичко без градините и училищата... (най-малко рисковата група).


Ако пуснат всички буквално за две седмици ще има стотици хиляди заразени и ако не десетки хиляди, то поне ХИЛЯДИ в болница на апаратна вентилация. Колкото и млад да си, ако се нуждаеш от апаратна вентилация и не могат да ти осугрят такава ще умреш. Това е почти гарантирано.

1. За здрави роднини говорим, само ако живеят е един апартамент или къща! В противен случай роднините не се посещават, за да се избегне заразяването им.

2. Заразяването на масата е неизбежно, няма как да седим още 1-2 месеца затворени докато не оздравеят всички болни до момента, защото виждаме, че с всеки изминал ден заразените нарастват. Цаката е да се разболеят първо по-издържливите, които биха дали по-малко усложнения и са най-активни социално. До три седмици след оздравяването на масата активни, за останалите рискови риска ще е намален максимално, а и икономиката няма да се срине до тогава. Разбира се моята теория е на лайк, а едни математици, медици и други специалисти биха изработили много по-прецизен план от мен. ;)
 
При мъжете това обикновено е признак за хормонален дизбаланс или недостатъчно багаж на втория етаж.

Мислят, че водят научен спор с нея и се пънат да си премерят айкюто. Не осъзнават, че нея науката не я влече особено - тук е основно заради дискусията, диалога, интеракцията, и т.н :) Съответно няма как да спечелят "битката".
шом мина от псувни и агресия на “аз съм слабия пол”, какво ми се набирате. Сега ще се покрие за няколко часа и после пак ше започне да дъвче едно и също
Няма търпение да се върнв, липсва ми вече.
 
Screenshot_20200328-134400.png

Много интерсна статия. :)
 
Последно редактирано:
Истината е, че не ни казват за какво става въпрос с тоя вирус.
А покрай паниката в момента си заминават от този свят други хора, както и ще си заминат, поради факта, че сега никой не смее да отиде на преглед, ако има някакви проблеми и оставя за после. Съответно после ще е късно.
Та не знам колко е ефективна изолацията, защото сякаш света спря да се върти и всичко, което до този момент се е случвало - добро и лошо на хората се замести от коронавируса. Ама не е така.
Мислех, че ще има и някакви плюсове от ограниченото движение, но реално статистиките показват ,че дори няма никакво намаление в броя загинали в ПТП. Странно, но факт.
 
Истината е че впоследствие ще умрат повече хора отколкото сега от корона вируса! Очаква ни яка инфлация, тия пари сега където ги печатат ще разкатаят мамата на всичко.
 
Като гледам неспазващите хора по улицата, отивайки да пазарувам, инфлацията ще е последния ни проблем в случая. Не само пенсионери, навън имаше тумби семейства с деца! Без маски, с колела, тротинетки и т.н. При това е 13 градуса. Като стане 20 градуса ще стане страшно - всички ще рипнат навън. Язък за карантината.
 
Проблема не е в мерките, проблема не е във вируса, проблема не е и в карантината - проблемът е в простаците.

Един простак, който излиза навън не заразява само себе си, а всички с които има досег през следващите 14 дни. Сложи трима простака на ключови места и целия град може да пламне.

Карантината не е сложена за това да пази тези на 80 години да си стоят вкъщи, карантината е сложена да пази простаците от това да не заразяват 2/3 от населението, които не са простаци.

Като чуя как някой простак се оплаква, че му било скучно вкъщи или че нямал пари да изкара другия месец - ами простак, кажи на всички простаци от семейството ти барабар с теб да си стоите у вас на топло пред телевизора, телефона, таблета, компютъра, плейстейшъна за 14 дни и след това ще можеш хем да излизаш, хем пари да правиш.

Но простака си знае неговото.

Колкото повече простаците третират карантината като ваканция на море, толкова повече ще продължи самата карантина. От това по-просто няма как да се каже.
 
При мъжете това обикновено е признак за хормонален дизбаланс или недостатъчно багаж на втория етаж.

Мислят, че водят научен спор с нея и се пънат да си премерят айкюто. Не осъзнават, че нея науката не я влече особено

С такова снизхождение никой не ме е защитавал до момента, ако това е, което си опитал да направиш. :) Мерси във всеки случай.

Кое точно наричаш "научен спор"? Лудата паника, която някои тук се опитват да предадат на останалите? Та те дори статистика не могат да представят като хората, защото без пълния набор от данни (заразени/оздравели/мъртви), сводките, които пльосват тук периодично са нещо като на баба Гицка рецептата за царска туршия. Така им харесва - така си го правят.

Няма как да ме обиждат на интелект хора, които дори не се доближават до дефиницията за разум. Човек, който няма грам критично мислене... човек, който се доверява сляпо на авторитети, и то на властта... Това са спорите на плесените, а не интелигентни хора. Това са едни паникьосани - по-лошо - опияняващи се от ужаса на другите хора трупоброячи, които са тук в темата, за да си създадат усещане за значимост.

Иначе, да - прав си. Тук съм за дискусията, спора, интеракцията. За това съм и в реалния живот. Имам мнение и имам право да го направя публично достояние, точно толкова, колкото и шепата комплексарчета, дето са се заблудили, че всички хора на планетата са еднакво прости и вярват сляпо в едно и също нещо.

п.с. Не разбрах кой точно лектор съм си харесала и затова му вярвам? Мангъров или немския вирусолог, щото и двамата са секси? Имам им доверие, защото казват нещо различно от това, което ни казва статуквото. Властта има полза да ни лъже. И ни лъже...
 
Чакрата и тя завалията е като динозавър в цикъл точно преди падането на заветния астероид. Другите динозаври й казват да се скрие, тя им говори как това е фойерверк и да си намислят по едно желание.
 
Като Индииците трее да почнем, с тояги и през краката, аз мислех, че те са железни, ама и на тях не им се размина.
Неспасяемо е това, Практикер в Дружба също беше нападнат от пазаруващи, понеже нали тоалетна хартия изкупихме сега и кенефите да стегнем малко.
Карантината е безсмислена да, който оцелее оцелее, не сме отговорни никак.
 
1585415834424.png

Нанди нз къде си го измисли това че се споделяли само умрелите... в тая таблица дето всички споделят си има total recovered. демек оздравели. Това че ти не гледаш и си четеш избирателно само червеното си е твой проблем.
Твоите вярвания и мисли естествено че можеш да ги споделяш - но при положение, че 10 човека ти дават факти за противно на твоето мнение - може би проблема е в твоя телевизор.
 
Като цяло за да се смятат за напълно излекувани хората, трябва да мине май доста време, за това са сравнително малко. Т.е ако днес се заразяват по 100к а преди 2 месаца по 1к ще трябват около 2 месеца за да започнат днешните 100к да се отчитат като излекувани.
 
С такова снизхождение никой не ме е защитавал до момента, ако това е, което си опитал да направиш. :) Мерси във всеки случай.

Кое точно наричаш "научен спор"? Лудата паника, която някои тук се опитват да предадат на останалите? Та те дори статистика не могат да представят като хората, защото без пълния набор от данни (заразени/оздравели/мъртви), сводките, които пльосват тук периодично са нещо като на баба Гицка рецептата за царска туршия. Така им харесва - така си го правят.

Няма как да ме обиждат на интелект хора, които дори не се доближават до дефиницията за разум. Човек, който няма грам критично мислене... човек, който се доверява сляпо на авторитети, и то на властта... Това са спорите на плесените, а не интелигентни хора. Това са едни паникьосани - по-лошо - опияняващи се от ужаса на другите хора трупоброячи, които са тук в темата, за да си създадат усещане за значимост.

Иначе, да - прав си. Тук съм за дискусията, спора, интеракцията. За това съм и в реалния живот. Имам мнение и имам право да го направя публично достояние, точно толкова, колкото и шепата комплексарчета, дето са се заблудили, че всички хора на планетата са еднакво прости и вярват сляпо в едно и също нещо.

п.с. Не разбрах кой точно лектор съм си харесала и затова му вярвам? Мангъров или немския вирусолог, щото и двамата са секси? Имам им доверие, защото казват нещо различно от това, което ни казва статуквото. Властта има полза да ни лъже. И ни лъже...
Никого не защитавам, само правя TLDR резюме на изписаното до момента. Чета по диагонал повечето мнения щото много се отклонихте в посока м/уличностни сблъсъци.

Сега да вляза в диалог с тебе и да почна да се обяснявам детайлно какво точно съм имал предвид е все едно да се превърна в поредната ти жертва.
 
Нанди-то не е дала един смислен довод за нещо, за да има дискусия, чак се чудя защо и се връзваме.
Показва само, че статистиките ги чете едностранно, за нея 16% смъртност(до момента) е нещо оптимистично и дори упреква останалите, че са толкова черногледи.
Казва на черното бяло, многократно.
Поства линк/видео/статия и казва "Ето на, вижте ся кво стааа тука"
Обижда на общо основание всеки с различно от нейното мнение.

Мисля, че е време за ключ.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе