Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Ухан и околностите, и болниците бяха три, а междувременно за 2 седмици направиха и нов завод за маски с капацитет 250 000 на ден!
 
Ухан и околностите, и болниците бяха три, а междувременно за 2 седмици направиха и нов завод за маски с капацитет 250 000 на ден!

Сега виждаш ли разлика между двете си мнения?
 
За мен това си е биологично оръжие и като нищо може и китайците да са си го пуснали сами, за да минат първи през това, а после да скапят икономиките на целия свят, а те да бълват и бълват продкути...

То тва да е само. Ще се разбере дали е така на по-късен етап. Ако сегашното положение продъжи още 2 -3 месеца, същите ще могат да изкупят за без пари големите УС и европейски компании, дет реално създадоха китайската икономика. Тва ше е майтап вече.
 
Зарежи милярдите. В Ухан (градът, от чийто пазар се смята, че тръгва заразата) имаше 14000 диагностицирани за 24 часа. На някой, ако му се търси, нека провери колко от случаите, които са сложени в Китай, са именно в Ухан. Най-вероятно доста голям процент. ;)
Това е пак сравнително малък %, на фона на цял Китай, но следвайки официалните данните за способността на вируса да се пренася + дългият инкубационен период, то тия цифри, може още на следващия ден да станат няколкократно увеличени, а докато се вземат мерки, вече да е късно.

Това са ти заразените, след което са наложени супер рестрикциите - 2 месеца под ПЪЛНА карантина.

Наблюдавам, че тук се дават за пример държавите/а, които са се справили сравнително бързо, но пък е неудобно да се споменат мерки, с които са го постигнали.
Да, фактите са, че в Китай цифрата на диагностицираните заразени е:

..., а мерките това да се случва е двумесечна пълна карантина. Все неща различни от това, което искаме тук - хем вълкът сит, хем агнето цяло.

А за бонус, ето я разликата между наложени мерки навреме (долу-горе) и такива със закъснение:
Виж файлът 19000

Виж файлът 19001
В китайската графика е странно как толкова рязко са спаднали случаите. А никъде в Европа няма такива наченки...

ПС: 14-те хиляди в Китай е пикът, който САЩ все още не са стигнали, а последните дни не падат по 15К нови.
 
Китайците са като мравуняк, те затова им пуснаха вируса ма те отвърнаха на удара, не бил лабораторен ала бала на края ще се окаже, че е.
Дори и да е див ще е по-лошо понеже ще е по-устойчив.

Та за процентите, дори и в Италия процентното съотношение е 97000 към момента на 60 милиона това е 0,162% тоест на всеки 600 човека има един болен, 6 000 - 10 болни, 60 000 -100 болни , това грубо, не е фрапиращо чак толкова и затова не го дават така, но не и малко де, не знам дразни ме начина по който медиите търсят сензация за сметка на стоици животи може би.
 
Данните от Китай нищо не означават и няма смисъл да се цитират. Комунистическа държава никога няма да признае пълните мащаби на някакво бедствие.
 
Те никъде не дават реалните цифри, защото няма как да тестват цялата държава, дори напротив, чух, че даже включвали в статистиката хора които са починали, но няма реални доказателства, че са от усложнения заради вируса.
 
Сравнявайки смъртността в Китай, Италия и други страни, пропускаме нещо много важно - вирусът има два щама. По-важният въпрос е не кои са ефективните мерки, а с кой щам си имаме работа?
Ето една статия още от 11 март, на която почти никой не е обърнал внимание:
 
Някои хора продължават да не могат да осмислят, че става въпрос за ефекта на снежата топка. Ако не я спреш навреме отива надолу, става по-голяма и ти събаря къщата.

Ако си търсите извинения да излезете от вас, просто си го кажете и да не се занимаваме с глупости. Хората навремето по време на Световните войни са стояли скрити в мазета с години, даже и нашето семейство е дало подслон на един войник, който не се е раззкарвал по улицата да си вее байряка, и това в продължение на години, във времена когато нито е имало телевизори, лаптопи, мобилни телефони, нито е имал от къде да си набави книги на неговия си език, докато се крие по мазетата, нито с кого да си направи 'мохабет' на общ език.

Тука разни чакри не мога да издържат 2 седмици в тях при все неограниченото количество занимания, информация и развлечения, които предлага 21-ви век.

От това по-ясно няма как да се каже.
 
Някои хора продължават да не могат да осмислят, че става въпрос за ефекта на снежата топка. Ако не я спреш навреме отива надолу, става по-голяма и ти събаря къщата.
...
Невалидна аналогия.
 
Да бе и тази класация където я показват е тотално сбъркана, как може да сравняваш страна като Китай с един милиард и кусур население със Италия която 80 милиона ли са колко.
Еди колко си болни, но при положение, че там са един тон народ за какво говорим....
Правилно би било всичко да се изразява в проценти на глава от населението, но тогава цифрите няма да са толкова фрапиращи.
Абе има нещо идиотско в цялата работа не мислите ли?
Китай - общо заразени 81,470, умрели 3,304
Италия - общо заразени 97,689, умрели 10,779
Вижда се, че въпреки повечето жители в Китай, в Италия има повече заразени, а отделно процентното отношение на смъртността е много по-високо.
 
Навън между другото в слънчево време е по-безопасно от колкото вътре, не на тълпи разбира се.
Предполагам, че всички са гледали, чели един тон инфо и е ясно, че ние не живеем в стерилна среда, около нас и в нас е пълно с микроби, вируси, бактерии, това не е бомба да се скриеш в мазето:), спазваме правилата за да не колабира здравната система това е, стига сте го дъвкали ...иначе на никой на практика не му пука за нас особено.
 
Тука разни чакри не мога да издържат 2 седмици в тях
Е, много си тъп, човече! Аз мога да издържа - работя онлайн, така че за мен карантината не променя нищо. Променя живота на сестрите ми обаче, които в момента са в неплатен отпуск и не знаят как ще оцелеят, ако тая карантина се проточи във времето. Те имат деца, аз не, така че отново съм в по-изгодна позиция. Спри да мислиш само за и със собствения си гъз. Нали уж за другите го правехме?

При теб се наблюдава нещо много неприятно, всъщност няколко неща:
Първо: Адски злобно човече си. Вероятно заради инвалидността ти, но ние здравите не сме виновни. Съжалявам те, но не мога да ти помогна, освен като ти служа за боксова круша. Надявам се поне това да ти носи утеха. Давай, аз съм здрава, мога да те нося на гърба си;
Второ: Мислиш се за много умен, но аргументите ти сочат обратното;
Трето: Мързи те или просто нямаш капацитет за критично мислене. Очакваш всички да се доверяваме сляпо на правителството, което цялостно и като отделни членове, включително на щаба по кризите, ни е лъгало многократно. Е, няма как да стане.
 
...
Ето една статия още от 11 март, на която почти никой не е обърнал внимание:
Много хубав сайт. Отде ги вадиш такива?
Да не повярваш че е и на български..
 
Е, много си тъп, човече! Аз мога да издържа - работя онлайн, така че за мен карантината не променя нищо. Променя живота на сестрите ми обаче, които в момента са в неплатен отпуск и не знаят как ще оцелеят, ако тая карантина се проточи във времето. Те имат деца, аз не, така че отново съм в по-изгодна позиция. Спри да мислиш само за и със собствения си гъз. Нали уж за другите го правехме?

При теб се наблюдава нещо много неприятно, всъщност няколко неща:
Първо: Адски злобно човече си. Вероятно заради инвалидността ти, но ние здравите не сме виновни. Съжалявам те, но не мога да ти помогна, освен като ти служа за боксова круша. Надявам се поне това да ти носи утеха. Давай, аз съм здрава, мога да те нося на гърба си;
Второ: Мислиш се за много умен, но аргументите ти сочат обратното;
Трето: Мързи те или просто нямаш капацитет за критично мислене. Очакваш всички да се доверяваме сляпо на правителството, което цялостно и като отделни членове, включително на щаба по кризите, ни е лъгало многократно. Е, няма как да стане.
Аз пък тъкмо ти бях направил модерна шапка от фолио за печене да си слагаш като пишеш във форума, пък ти така да ме нападаш... Нямаш благодарност никаква, чакра!

Правителството те тъпче, аз те тъпча, другите 50 човека, които ти се смеят на теориите за новия световен ред и те те тъпчат, и твойта не е лесна.

Аз съм достатъчно възпитан да не правя психологични анализи на хората, които ме дразнят, иначе ти щеше да си първата. Анализът ми най-вероятно щеше да обърне внимание как всеки пост ти е или за 50-те качества на идеалния за теб мъж, или на 100-те начина, по които правителството те наблюдава. Не мога да ти помогна с последното, тъй като явно има някакъв таен заговор на всички правителства по света, но поне мога да те посъветвам, че мъжете които ги търсиш и те имат дълги списъци с това какво искат у една жена, и тъй като сигурно фейлваш с около 25+ години на първото изискване за възраст, ти предлагам малко да си смалиш твоя списък.

Сигурен съм, че в българската група на Flat Earth-рите ще си намериш перфектната половинка, така че не те знам какво правиш още тук. :)

ЕДИТ: Това със сестрите ти изобщо не ме касае мен лично. Всеки от нас има членове на семейството, близки или приятели, които са изправени пред същите трудности, но сме достатъчно големи да осъзнаем, че да си гладен над земята е по-добре от това да си на 2 метра под нея.

И определено не помагаш на сестрите ти да се върнат на работа по-скоро като разправяш как мерките са глупави, и видиш ли те спират да живееш, Правиш точно обратното. Така че си помисли кой е злодеят в твоята история, ако погледнеш реално на нещата.
 
Последно редактирано:
Някои хора продължават да не могат да осмислят, че става въпрос за ефекта на снежата топка. Ако не я спреш навреме отива надолу, става по-голяма и ти събаря къщата.

Тука разни чакри не мога да издържат 2 седмици в тях при все неограниченото количество занимания
Може би най-точните две изречения от цялата тема.

Вчера, отивайки до магазина, минах покрай 2 площадки. Едната по-малка - имаше 8-10 човека, ритащи топка, а на другото игрище (стадион), имаше вкарана кола (на тревата), от която звучи гюбека, докато 20-25-годишни "разумни" индивиди ритат. Това на 15 градуса навън, не ми се мисли като станат 20-25.

Заради такива примати, от края на тази седмица или малко по-натам, ще трябва да се ходи с декларация в джоба. ;)
 
Е, много си тъп, човече! Аз мога да издържа - работя онлайн, така че за мен карантината не променя нищо. Променя живота на сестрите ми обаче, които в момента са в неплатен отпуск и не знаят как ще оцелеят, ако тая карантина се проточи във времето. Те имат деца, аз не, така че отново съм в по-изгодна позиция. Спри да мислиш само за и със собствения си гъз. Нали уж за другите го правехме?


За твое успокоение мога да кажа, че към момента цялото ми семейство е в изолация, а бизнеса ни е на командно дишане и така от 13.08. Излизахме на няколко пъти да обикаляме с колата, просто карах, а те се возеха. С две малки деца съм и да ти кажа никак не им е забавно вече вкъщи! Това ни е лукса за две седмици изолация! На няколко дни излизам да пазарувам или поръчвам с доставка. Нищо не ми пречи да си работя и да изкарвам пари, да излизам на разходки. В семейството ни няма нито един рисков член! И при нас идват сметки, и сметките в провинцията не са по-големи от тези в София, а и децата си искат храна..! Вместо това ежедневно търпя загуби, всеки един не обслужен клиент отива при конкуренцията, лишаваме и нас, и децата от много неща, реално сме като затворници вкъщи, но никой не мрънка! Да, усетих се може би навреме и се подготвих поне малко, и мога да потърпя дори няколко месеца изолация и без приходи. А, ако трябва след като тая напаст премине ще рестартирам всичко и в нова сфера! За скромни си житейския опит се научих, че човек не трябва да мрънка, а да се приспособява, ако иска да оцелее! Надявам се, че чрез изолацията си ще помогнем на някого да не се разболее, защото няма по-ценно и крехко нещо от човешкия живот и всички пари и предмети на света не могат да върнат някой починал близък!
 
другите 50 човека, които ти се смеят на теориите за новия световен ред
Същата точност, вие злобарчетата в темата следвате и при представянето на данните касаещи епидемията. Можеш ли да изброиш поименно /никнейм/ всичките 50 човека, които ми се смеят?

Злобен си, ама много и ненужно. Няма да ни убие някакъв грипоподобен вирус, а злобата на мекопишковци като вас. По-тъжното е, че ми вменявате мнения, каквито не съм изказала, защото ви е трудно да вникнете в казаното, пък аз мисля, че доста ясно и еднозначно се изразявам. Капацитет, кво да го правиш... Не ви стига. Само до трупоброене го докарвате.
 
а злобата на мекопишковци като вас.
Щях да те питам какво разбира една стара мома от такива работи, но при теб обикновено отговора е нищо независимо от темата, така че няма да си губя времето в излишни въпроси. :)

Не забравяй, че ти почна с личните нападки и епитетите, да не стане после, че не сме джентълмени. Като цяло интересно как всички все на теб са ти виновни, а помежду си се разбираме, дори да не сме съгласни един с друг. Най-големия капацитет във форума, както се изрази, остана недоразбрана завалията, интересно дали проблема е във всички или само в един.
 
Не забравяй, че ти почна с личните нападки и епитетите, да не стане после, че не сме джентълмени.

Напротив, не започнах аз, но няма значение. Виждам, че си обсебен от скромната ми личност, затова приемам епистоларните ти полюции като единствен начин да задоволиш някаква потребност.

А дали разбирам от еректилна дисфункция? Да, и смея да кажа, че менталните ѝ проявления са много по-тежки от физиологичните. Ти лично си живият пример за това. ;)
Никога не съм ползвала опцията игнор, защото не бягам от дразнителите, а се боря с тях. Теб обаче ще те направя невидим, защото не искам да падам на нивото ти, а и баба ми казваше, че сакат човек не се бие. В твоя случай се касае за духовна инвалидност.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе