Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
@BurnX и @SoloContraTutti с какво точно тези две връзки помагат, освен да нагнетяват допълнителна драма, към и без това драматичната ситуация!?
Помагат на всички, които още не са разбрали защо са тия мерки тук и какво би се случило, ако ги нямаше, макар и с по-малък мащаб.
Нали хем да има информация, да не крие никой нищо, пък като се кажат нещата - ма с какво помага това, само нагнетява, а-у, последно?
 
Не разбирам защо спорите. Аз се притеснявам и за здравето на всички, както и за икономическите последици. С една дума играта загрубява с всеки изминал ден. А българите като цяло са сравнително дисциплинирани. Разбира се, че има някои изключения тип на бира в парка, аз съм млад и силен. Но доста хора са се стреснали от всичко това и искат-не искат не шават много. Но дали ще даде резултат, никой не знае. Аз мисля, че лятото вируса ще изчезне, поне в южните страни. За Англия, Русия и Скандинавието не съм убеден.
 
По принцип не съм си изчистил крайната позиция, но аз така съм устроен, че ако има дори и едно нещо да не ми се вързва, подлагам всичко на съмнение. А в цялата работа има много неща, които на са логични. Най-малкото, че всички специалсти вирусолози по света говорят по един и същи начин, подобно на нашия Мангъров и Германеца по-горе. Това трябва да има някаква причина. Като съм убеден в крайната си позиция ще ти я кажа. На този етап нищо не твърдя и нищо не отричам.

Теб по принцип каква ти е позицията - да се правим че няма вирус, да си работим все едно не умират по близо 1000 човека на ден в съседни държави и да се надяваме да ни подмине ли ?
 
Живеем в пренаситена на информация среда и на хората им е трудно да асмилират, систематизират, извлекат краен резултат от всичкото постъпващи данни.

Затова и се получава "одеве гледах едно видео", "ама оня доктор каза едикакво си", "скивайте тая графика, тъпаци!" и тем подобни.
 
Кой говори за Сащ, виж Италия и Испания вчера. А иначе в Сащ - страшното предстои.... само да ти кажа за статистиката, че смъртността в САЩ средно е около 7-8-9 хиляди човека на месец. С тоя "грип" числото лекичкоооо ще се промени.

Виж файлът 19009

Аз пък не знам защо все забивам поглед в колонката с оздравелите. Цифрите дават повод за оптимизъм. Освен това немският специалист вирусолог каза, че не се прави разлика между инфектирани с вируса и болни. Тия таблици показват само общ брой и нови случаи, което са само положителни тестове, а не болни на умирачка.

Свалете черните очила. И това ще мине. ;)
 
Последно редактирано:
След данданията банката световна ще отпуска заемчета без покритие на доприпкалите министърчета от държавички. Нашият боко ще вземе предполагам едни 10млрд ''да запуши дупките''. И така до следващата голема криза след 20-на години, тъкмо заемчето дотогава ще е изплатено от децата ни:).

Аз не мога да разбера що за прост народ е това. Значи броите 5-те жертви на вируса в БГ, а не броите стотиците хиляди жертви от отровните храни по техните смръдливи хипермаркети, които ни настроиха, за сметка на геноцида срещу българския производител. И хилядите семейства , които не могат да имат деца, заради гадостите, с които ни облъчват, чрез пропагандните продажни масмедии.
 
Последно редактирано:
Демагог и лицемер


Надежда Цекулова:

"Да обобщим.

1. Децата и родителите им не може да ходят в парка.

2. Кучетата също, според нормативната уредба, но според прессъобщенията може, та зависи Вашият полицай какво чете. Ако нямате късмет, ще ви струва 5 бона, което е към 11 минимални работни заплати, честито.
3. Всички магазини извън моловете могат да работят, за да не се налага да им плащаме обезщетения, но вие не бива да ги посещавате, защото виж т.2.
4. Училища, градини и всякакви форми на детесъбиране са строго забранени, защото пазим възрастните хора.
5. Хората над 60 г. не бива да се събират по повече от двама и да пазаруват през деня по същата таз причина, но пък ако имат внуци, трябва да ги гледат, докато родителите им са на работа.
6. Ако ги пратим на улицата с маска, ги обричаме на смърт, но маската е задължителна, извинете, вече не е (засега).
7. За сметка на това пък могат спокойно да взимат причастие от обща лъжица, защото от светото причастие не можеш да се заразиш. Доказаните случаи в Южна Кореа и Франция, в които епидемията буквално се взривява след религиозни събори, са на лузъри, които не са достатъчно традиционно-православни. Или хич. За доказателство шефът на щаба хвърли маската и цуна икона и ето -- още е жив. Засега.
Благодаря ви за вниманието."
 
Какво й е на храната? Всички изкупиха тоалетната хартия и вече няма фалшиви кренвирши.
На колко години си? Просто хората привикнаха към ментетата и не им прави впечатление вече. Българинът става все по болен и немощен човек. Това е най вече от храната и заседналия начин на живот пред компютъра. Цели 5 години изкарах нон стоп пред пц-то, от който се издържах на 100% и в един хубав ден осъзнах, че преливам от пусто в празно, тоест аз не съм полезен с нищо нито на мен, нито на околоните около мен, нищо реално не създавам с ръцете си, което да се пипне, едни виртуални празни глупости. Просто физическото бездействие е крайно неестествено за човека, а фитнеса не може да замести това по никакъв начин. За щастие ми се отдаде възможност да се отърва от света на интернет (доколкото е възможно това, поне да не си изкарвам парите там) и да стана земеделски производител и нито за миг не съм съжалил за това.
 
Мисля, че движението си е избор. Храната и подборът й - също.
Няма как да казваш, че ти дават да ядеш боклуци, ако предпочиташ пържени картофи пред варени и дюнер пред някоя пилешка пържола. :) Не говоря в случая за теб, а цялостно.

Даже е тренд напоследък да ядеш здравословно и да се грижиш за тялото си. Повече от всякога.
 
Някой направи ли му впечатление как вируса рязко смени таргета си и почна да коси млади хора и такива на около 40 г. :) Сутринта го съобщават от щаба, вечерта обслужващите медии излизат с потържащи репортажи.

Веднага се сетих за оня виц - Две овчици, Иван и Пешо, седят и си говорят. Иван вика на Пешо - Петре, казвам ти, овчаря играе с кучето! Абе спри с тея консприрации....
 
Последно редактирано:
@waldes зодия стрелец или риба си?

П. С. Темата е оакана отвсякъде, за тв'а не мисля че офтипика ми е проблем.
 
@waldes зодия стрелец или риба си?

П. С. Темата е оакана отвсякъде, за тв'а не мисля че офтипика ми е проблем.
Аз съм православен християнин и не се интересувам от зодии.
 
Аз пък не знам защо все забивам поглед в колонката с оздравелите. Цифрите дават повод за оптимизъм. Освен това немският специалист вирусолог каза, че не се прави разлика между инфектирани с вируса и болни. Тия таблици показват само общ брой и нови случаи, което са само положителни тестове, а не болни на умирачка.

Свалете черните очила. И това ще мине. ;)
Не слагай черните , ама не слагай и розовите. В Италия оздравелите 15 к човека, умрелите 12к ...
 
В Италия оздравелите 15 к човека, умрелите 12к ...
А тия 12к знаем ли със сигурност, че не са умрели от инсулти и инфаркти? Не си гледал клипчето на biaaro с немския вирусолог - тц-тц-тц. Човекът беше притеснен от факта, че не се прави разлика между умрял "ОТ" и умрял "С" COVID 19. Предвид възрастта и придружаващите заболявания на покойните, редно ли е да безпокоим обществото заради протичането на един естествен процес? Гаден - да. Трагичен за близките - разбира се, но естествен. На 80+ (дай боже) и нас това ни чака. Кой с корона, кой без..
 
А тия 12к знаем ли със сигурност, че не са умрели от инсулти и инфаркти? Не си гледал клипчето на biaaro с немския вирусолог - тц-тц-тц. Човекът беше притеснен от факта, че не се прави разлика между умрял "ОТ" и умрял "С" COVID 19. Предвид възрастта и придружаващите заболявания на покойните, редно ли е да безпокоим обществото заради протичането на един естествен процес? Гаден - да. Трагичен за близките - разбира се, но естествен. На 80+ (дай боже) и нас това ни чака. Кой с корона, кой без..

Те най-вероятно много малка част умират ОТ, но ТОЙ е ВИНОВЕН за влошаване на останалите заболявания! А и ако не се лъжа 90% умират от бактериална инфекция, тъй като организма не може да се справи заради изтощението от вируса и останалите заболявания.

Както каза Генерала вчера: "Ако не беше вируса хората нямаше да умрат!"
 
Както каза Генерала вчера: "Ако не беше вируса хората нямаше да умрат!"

В такъв случай Генерала по-добре да спре времето, щото както другите живи същества на тая планета, така и вирусите еволюират и нови се създават от време на време... кога по естествен начин, кога по изкуствен...
 
А тия 12к знаем ли със сигурност, че не са умрели от инсулти и инфаркти? Не си гледал клипчето на biaaro с немския вирусолог - тц-тц-тц. Човекът беше притеснен от факта, че не се прави разлика между умрял "ОТ" и умрял "С" COVID 19. Предвид възрастта и придружаващите заболявания на покойните, редно ли е да безпокоим обществото заради протичането на един естествен процес? Гаден - да. Трагичен за близките - разбира се, но естествен. На 80+ (дай боже) и нас това ни чака. Кой с корона, кой без..
Детето на 12 години в Белгия дето почина от коронавируса и то ли е естествен процес ? Или да не безпокоим обществото с такива въпроси ?
 
В такъв случай Генерала по-добре да спре времето, щото както другите живи същества на тая планета, така и вирусите еволюират и нови се създават от време на време... кога по естествен начин, кога по изкуствен...
ако имаш по-добра идея от изолацията, която може да спаси човешки животи се чувствай свободен да я споделиш! ;)
На всички, които мрънкат мога само да кажа, че 100% от вас имат поне двама близки роднини я с диабет, в с кръвно, я с друго хронично заболяване, което само по себе си не би ги убило, но в комбинация в короната шанса им да оцелеят клони към 0. Та, колко от вас драги са готови да погребат роднините си, за да могат да се разхождат два три месеца по улиците? Майки, бащи, баби, дядовци, братя, сестри.... кои от вас биха ги заровили, за да могат да пият по една бира в парка всеки ден за два месеца?

Когато жертвата е непозната ни дреме на гъза, защото за нас това е просто статистика. Но когато ни е близък започва да ни пари под дупето и обикновено тогава вече е късно да направим каквото и да е било!
 
Последно редактирано:
Детето на 12 години в Белгия дето почина от коронавируса и то ли е естествен процес ? Или да не безпокоим обществото с такива въпроси ?
В статистиката има един принцип - изключението потвърждава тенденцията.

Нещо по-тревожно видях току-що обаче. На 8.30 в клипа, тоя капацитет какзва, че вирусът, който е кацнал в Италия е много по-агресивен от този, който е тръгнал от Китай. Мутирал отново. Хм... това доста променя обстоятелствата


 
Статус
Not open for further replies.

Горе