Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Щом швеЦите могат, значи и ти можеш да си преглътнеш егото. ;)
Доколко са правилни мерките, все още никой не знае. Няма логика в това да сравняваш мнение на обикновен гражданин с това на властта. В момента управляващите във всички страни са подложени на атаки от жителите, които искат да ги спасяват и заключват. Но дали ситуацията може да продължи два-три-шест месеца, а година?!?
 
Е, като налагаше тук, че шведите се справяли без физ. дистанция, затваряне на заведения и тн., то сега очаквам да си признае, че е грешал - понеже му е трудно. Никой не оценява резултатността на мерките, като това ще става в по-нататъшен (краен) етап. Единствено се доказва, че физ. дистанция дава резултат дотолкова, че не се претоварва здравната система. Ако приемем, че при нас е адекватно наложена (не е закъсняла), то се вижда как поддържаме диапазона на новодиагностицираните между 15-30 човека на 24ч.
Сега като се позволи (или по-точно не се ограничи) ходенето на църква за Великден, ще се докаже точно обратното, а именно, че "отпуснатите" мерки, водят до покачване на заболелите.

Ситуацията може да продължи и никой нищо не може да каже. Главно всички се надяват на две неща:
  • Да мутира благополучно (понеже вирусът иска да си живее в организма, а не да го убива);
  • Да се създаде ваксина или налично лекарство, което доказано действа положително.
 
Чакай, чакай, твърде много бързаш. Според последните данни криенето може до довете до пикове и спадове безкрай. Германците излязаха с данни, които показват нищожно количество хора с изграден имунитет, което е кошмарна новина, ако е достоверна. Нашите резултати са още по лоши. А амереканците са сметнали, че с това темпо ще откараме до края на 2022 г. , защото и при тях резултатите са подобни.

Ще се извинявам, ако се извинявам, когато приемем въпроса за приключен. Ама, така като гледам, не му се вижда края. Може пък ти да ми се извиняваш, ще видим....

Беларус още са по другия план, гледаме при тях как се развиват нещата.

Да цитирам @biaaro от предните дни:


> ЦЪК
Разбрахме се да се извиниш публично, ако и те не предприемат мерки, а сега даже и съжаляват за това. Щом швеЦите могат, значи и ти можеш да си преглътнеш егото. ;)
 
Чакай, чакай, твърде много бързаш. Според последните данни криенето може до довете до пикове и спадове безкрай. Германците излязаха с данни, които показват нищожно количество хора с изграден имунитет, което е кошмарна новина, ако е достоверна. Нашите резултати са още по лоши. А амереканците са сметнали, че с това темпо ще откараме до края на 2022 г. , защото и при тях резултатите са подобни.

Ще се извинявам, ако се извинявам, когато приемем въпроса за приключен. Ама, така като гледам, не му се вижда края. Може пък ти да ми се извиняваш, ще видим....

Беларус още са по другия план, гледаме при тях как се развиват нещата.
Ти вярно си фурнаджийска лопата и всеки ден с различно мнение... :D

Шведското правителство изцяло разчита на съвеста и отговорното поведение на шведите!

Не си в час с материала. Следя ги такива "изключения" и вече от седмица - всичко над 50 човека е забранено. Училища и университети също са затворени. Повечето държави го опитаха този сценарий и гарантирам, че Швеция няма да е изключение от правилото. ;)

1:0 в полза на "статистиката от онаА таблица" ;)

А относно мокрите сънища за това, че по-голямата част от населението са го минали вече и в тази връзка мерките били безсмислени - то това само ти и шарлатандито, долкото помня, бяхте поддръжници на тая малоумна теория. :hankey:

Бонус материал:
92606016_3187498931274547_3276401074310742016_o.jpg
 
Последно редактирано:
Мнението ми се променя, според новата информация, която постъпва, ти какво очакваш? Като тебе, кон с капаци.

Защо коментираш толкова едностранчиво? Какво мислиш ще е останало от света след три години в това положение?

Има вероятност криенето да нанесе повече вреди, отколкото ползи, никога не съм твърдял нещо различно.


Ти вярно си фурнаджийска лопата и всеки ден с различно мнение... :D





1:0 в полза на "статистиката от онаА таблица" ;)

А относно мокрите сънища за това, че по-голямата част от населението са го минали вече и в тази връзка мерките били безсмислени - то това само ти и шарлатандито, долкото помня бяхте с тая малоумна теория. :hankey:
 
Има вероятност криенето да нанесе повече вреди, отколкото ползи, никога не съм твърдял нещо различно.
Ами - не.

Тази логика само ти, една чакра и дузина флат ъртъри я поддържате засега. Времето показва, че всеки разумен, който си е мислил така, в крайна сметка опира до изолация. Може би защото е единствения метод за справяне със сегашната ситуация?

Факт е, че никой не знае дали пикът ще е Април, Май, Юни или Декември, дали ще е само тази година, или още една. Това, което знаем е, че в момента можем да опазим много, много хора, като си стоим на задниците, а не се държим като хора, скарани с науката и технологията, отпреди 14 000 години, защото даже Древните Египтяни са имали по-голямо чувство за самосъхранение от такива като теб и чакрата.

Икономиката може да се възстанови достатъчно с времето. Заводите могат да се при-аранжират по начин, който да намлява шанса от зараза.

Последните 200+ години всичко е било насочено към това как да наблъскаме максимално много хора на един квадратен метър градска и заводска площ. След като сме били достатъчно умни да постигнем това, сигурен съм, че ще сме достатъчно умни да намерим как да разделим хората на по метър разстояние, когато живота им зависи от това, така че хем вълкът да е сит, хем агнето да е цяло.

Но когато му дойде времето, а не наведнъж всички безмозъчно да ги стоварим на една чакра купчина и к'вото стане, важното е пари да се вадят.

Икономиката можеш да я върнеш към живот, човека, който си отишъл не можеш.

За жалост много дървени философи не са чели достатъчно книжки като малки и големи, за да развият това чувство за емпатия, което ни отличава от някои от животните, защото много други животни си го имат прекрасно развито също.
 
  • Да мутира благополучно (понеже вирусът иска да си живее в организма, а не да го убива);
  • Да се създаде ваксина или налично лекарство, което доказано действа положително.

За да мутира(еволюира) не требе ли да пообиколи из други организми?! - каквато идеята защитава Мангъра.
Криенето - помага, за сега, но също ще има пик, дано да направят табличка и за него.
 
...
Ситуацията може да продължи и никой нищо не може да каже. Главно всички се надяват на две неща:
  • Да мутира благополучно (понеже вирусът иска да си живее в организма, а не да го убива);
  • Да се създаде ваксина или налично лекарство, което доказано действа положително.
Да мутира на практика ще рече да се пръкне по-агресивен или по-аланкат щам. Кофтито, че всеки нов щам пренебрегва имунитета към предишния щам (ако е имало такъв).

И няма такова нещо вирус да седи в активна форма безкрайно време в организма - или организмът го унищожава и или се гътва.

Ваксината засега е малко science fiction, поне що се отнася до обозримото бъдеще.

Чакай, чакай, твърде много бързаш. Според последните данни криенето може до довете до пикове и спадове безкрай.
...
Не-криенето най-вероятно би довело до обезсмъртяване на КОВИД. Ще си остане постоянен спътник на човечеството и перодично ще праска с някоя (сезонна или не) епидемийка като грипа. А КОВИД е малко по-прилепчив и трепе малко по-лесно хората от грипа...

Обратната теория е че, ако се остави да мине през всичкото хора по света, накрая просто ще зачезне поради изчерпване на pool-а от гостоприемници. В тоя случай се разчита на две неща:
  • поне временен имунитет
  • сравнително бавна мутация (2-3 години)
Кофтито е че и 2-те са под въпрос... С времето тая идея от тип "Мангърова" се очертава като все по-рискова и необоснавана.
 
Как не те мързи да разстягаш толкова безмислоно локума. Повечето неща, дето ги пишеш в тея дълги постове са безмислици. Пиши малко по-стегнато, ако обичаш.

То да се чуди човек на кое да отговаря :) Затова ще ти отговоря така - Добре!


Ами - не.

Тази логика само ти, една чакра и дузина флат ъртъри я поддържате засега. Времето показва, че всеки разумен, който си е мислил така, в крайна сметка опира до изолация. Може би защото е единствения метод за справяне със сегашната ситуация?

Факт е, че никой не знае дали пикът ще е Април, Май, Юни или Декември, дали ще е само тази година, или още една. Това, което знаем е, че в момента можем да опазим много, много хора, като си стоим на задниците, а не се държим като хора, скарани с науката и технологията, отпреди 14 000 години, защото даже Древните Египтяни са имали по-голямо чувство за самосъхранение от такива като теб и чакрата.

Икономиката може да се възстанови достатъчно с времето. Заводите могат да се при-аранжират по начин, който да намлява шанса от зараза.

Последните 200+ години всичко е било насочено към това как да наблъскаме максимално много хора на един квадратен метър градска и заводска площ. След като сме били достатъчно умни да постигнем това, сигурен съм, че ще сме достатъчно умни да намерим как да разделим хората на по метър разстояние, когато живота им зависи от това, така че хем вълкът да е сит, хем агнето да е цяло.

Но когато му дойде времето, а не наведнъж всички безмозъчно да ги стоварим на една чакра купчина и к'вото стане, важното е пари да се вадят.

Икономиката можеш да я върнеш към живот, човека, който си отишъл не можеш.

За жалост много дървени философи не са чели достатъчно книжки като малки и големи, за да развият това чувство за емпатия, което ни отличава от някои от животните, защото много други животни си го имат прекрасно развито също.
 
Ами - не.

Тази логика само ти, една чакра и дузина флат ъртъри я поддържате засега. Времето показва, че всеки разумен, който си е мислил така, в крайна сметка опира до изолация. Може би защото е единствения метод за справяне със сегашната ситуация?

Факт е, че никой не знае дали пикът ще е Април, Май, Юни или Декември, дали ще е само тази година, или още една. Това, което знаем е, че в момента можем да опазим много, много хора, като си стоим на задниците, а не се държим като хора, скарани с науката и технологията, отпреди 14 000 години, защото даже Древните Египтяни са имали по-голямо чувство за самосъхранение от такива като теб и чакрата.

Икономиката може да се възстанови достатъчно с времето. Заводите могат да се при-аранжират по начин, който да намлява шанса от зараза.

Последните 200+ години всичко е било насочено към това как да наблъскаме максимално много хора на един квадратен метър градска и заводска площ. След като сме били достатъчно умни да постигнем това, сигурен съм, че ще сме достатъчно умни да намерим как да разделим хората на по метър разстояние, когато живота им зависи от това, така че хем вълкът да е сит, хем агнето да е цяло.

Но когато му дойде времето, а не наведнъж всички безмозъчно да ги стоварим на една чакра купчина и к'вото стане, важното е пари да се вадят.

Икономиката можеш да я върнеш към живот, човека, който си отишъл не можеш.

За жалост много дървени философи не са чели достатъчно книжки като малки и големи, за да развият това чувство за емпатия, което ни отличава от някои от животните, защото много други животни си го имат прекрасно развито също.
Като прочета такваз wall of text, лишена от логика и неподплатена с дори минимална обща култура, офертата на Мангъров почва да не ми се струва толкоз лоша идея...
 
Истината е че никой не знае какво ще се случи, ама фанатиците тука ме карат да се извинявам от сега.



Да мутира на практика ще рече да се пръкне по-агресивен или по-аланкат щам. Кофтито, че всеки нов щам пренебрегва имунитета към предишния щам (ако е имало такъв).

И няма такова нещо вирус да седи в активна форма безкрайно време в организма - или организмът го унищожава и или се гътва.

Ваксината засега е малко science fiction, поне що се отнася до обозримото бъдеще.


Не-криенето най-вероятно би довело до обезсмъртяване на КОВИД. Ще си остане постоянен спътник на човечеството и перодично ще праска с някоя (сезонна или не) епидемийка като грипа. А КОВИД е малко по-прилепчив и трепе малко по-лесно хората от грипа...

Обратната теория е че, ако се остави да мине през всичкото хора по света, накрая просто ще зачезне поради изчерпване на pool-а от гостоприемници. В тоя случай се разчита на две неща:
  • поне временен имунитет
  • сравнително бавна мутация (2-3 години)
Кофтито е че и 2-те са под въпрос... С времето тая идея от тип "Мангърова" се очертава като все по-рискова и необоснавана.
 
Поне едно (що-годе) сигурно нещо може да се извади дотука:

Това сегашното ще е с дългосрочни последици, или по-драматично казано - СВЕТЪТ НИКОГА НЯМА ДА Е СЪЩИЯТ.
:oops:
 
Да мутира на практика ще рече да се пръкне по-агресивен или по-аланкат щам. Кофтито, че всеки нов щам пренебрегва имунитета към предишния щам (ако е имало такъв).
Четох тия дни, че SARS и MERS по тоя начин са отшумели - благоприятни мутации. Не съм сравнявал данните от втори източници, но изглежда да се интересуваш по-дълбоко от това - вероятно знаеш и ще кажеш.

Иначе манджата на интересчията Мангъров не знам за какво я претопляте още. Дотук не съм прочел за друг "доктор", който да предпочита да се заровят една камара хора, само и само утре светът да е същият. Или е най-умният или пишман вирусолог. Аз избирам третото - решил е да припечели, че сега е идеалният момент.
 
Интересно е как хората с най-излишните постове се оплакват от дълги постове, и хората с най-излишни и извадени от някъде си мнения се оплакват, че трябвало да четат мненията на хората, които не пишем тук колкото да си чешем езиците или чакрите.

Но така е във всяка джунгла - приматите са най-кресливи.

За сега човека със зеления аватар е най-напред в състезанието за просташки коментар на годината, с изцепката, че щяло да има недостиг на петрол, защото му паднали търсенето и цената. И сигурно този човек даже има и книжка и право да кара кола по родните пътища - за мен това си е притеснително, и нередно.
 
Добре


Интересно е как хората с най-излишните постове се оплакват от дълги постове, и хората с най-излишни и извадени от някъде си мнения се оплакват, че трябвало да четат мненията на хората, които не пишем тук колкото да си чешем езиците или чакрите.

Но така е във всяка джунгла - приматите са най-кресливи.

За сега човека със зеления аватар е най-напред в състезанието за просташки коментар на годината, с изцепката, че щяло да има недостиг на петрол, защото му паднали търсенето и цената. И сигурно този човек даже има и книжка и право да кара кола по родните пътища - за мен това си е притеснително, и нередно.
 
Старо е, но вероятно не сте го гледали. Два са акцентите на интервюто:
1. Слага се край на спекулациите с личния/финансов интерес на Мангъров да се правят бързо тестове;
2. Много важно послание - "спокойно, няма да умрете. Няма нищо страшно!"

 
Често съобщават за дарения в новините. Тая баба дарила, оная баба... но бабите настрана, имало дарения от над 1 милион под формата на различни средства от разни мутри и фирми. За тях това вероятно е реклама, защото въпреки всичко досега не са умряли и 30 човека. За болниците това е внимание. Какво става когато някой малко се разболее и всички почнат да му угаждат докато му мине? Иска да е болен по-дълго време. Ако аз бях болница, щях да се замисля дали не мога да изписвам повече умрели от ковида, че да не спрат да ме обгрижват. А нашите болници мнооого обичат да ги обгрижват.
 
Четох тия дни, че SARS и MERS по тоя начин са отшумели - благоприятни мутации. Не съм сравнявал данните от втори източници, но изглежда да се интересуваш по-дълбоко от това - вероятно знаеш и ще кажеш.
...
SARS е с друг профил, а и много бързо са го "затворили в буркана". Изнамерили и карантирали всички заразени и т.н. Не съм мяркал нищо за меки щамове.
https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(20)30129-8/fulltext
 
Старо е, но вероятно не сте го гледали. Два са акцентите на интервюто:
1. Слага се край на спекулациите с личния/финансов интерес на Мангъров да се правят бързо тестове;
2. Много важно послание - "спокойно, няма да умрете. Няма нищо страшно!"
Мангъра ще се окаже кадърен в ролята на основател и лидер на нова секта.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе