Относно модерацията

От: Относно модерацията

Мен лично ме издразни това за гъбите. Няма ли начин да направите модератор някой от хората с най-висока репутация, например Томов, ако има желание. Така ще може да се реагира моментално и адекватно.
 
А аз да попитам защо никой не подаде по-рано репорт за темата... в 05:35 сутринта бг време влязох специално за да прегледам репортите преди да си легна.... изтрих един мейл и преместих една темата в кофата и се разписах в тема за която имаше единствен репорт...

чак като се скарахте сутринта е имало репорти и като станах отреигирах :)

по принцип се въртим на смени с блинки като има едва няколко часа на ден когато няма модератор :twisted: ама като няма репорт 14-15 часа от създаване на дадена темата няма начин да се отреигира дори и модератора да мине през форума
 
От: Re: От: Относно модерацията

нещо от рода на "ти си идиот" или подобно
Такива неща трябва поне да се трият. Аз лично съм докладвал за обида, но не видях никакъв резултат, и се отказах от тази функция на форума.
Наистина, ако няма докладване, двама души не могат да се справят с този форум. Но пък и когато се докладва, а няма резултат, то какъв е смисъла?
 
От: Относно модерацията

И оправете часовника на форума, с 5-6 минути напред е!
 
От: Относно модерацията

Хайде сега, колкото и да е хейт-фриендлъ форума, все пак трябва да има и модерация:). Примерно, аз с.ра редовно селяния из темите, но си режат от управътъ и така трябва да е:)
Иначе става, аз давам пръст, ти ми захапваш ръката.
 
Re: От: Re: От: Относно модерацията

Такива неща трябва поне да се трият. Аз лично съм докладвал за обида, но не видях никакъв резултат, и се отказах от тази функция на форума.
Наистина, ако няма докладване, двама души не могат да се справят с този форум. Но пък и когато се докладва, а няма резултат, то какъв е смисъла?
Има го и момента "ама ти защо ме изтри, той наистина е идиот", както и "обиждат ме, защо не предприемете нещо". Мога да кажа с чиста съвест, че наистина се модерират обидите. Това, че не се трият, не значи, че си седят под формата на добре оформен пост. Колкото и да е, някой си е изпуснал нервите, но пък поста му е доста креативен. Предполагам, че и при теб се е получило нещо такова. А използването на тази опция не е задължително, но е желателно, защото ние можем да имаме всичко при нас и да реагираме на време. Може и да не ви се вярвам, но аз (мисля, че и Кулайс) минавам първо през репортите, преди да стигна до писането във форума (първо са личните и после темите, в които съм участвал и след това новите, които са ми хванали окото и мога да помогна там).

Е как няма резултат. :)

Ти направо ме разби. Не беше ли чрез репорт рязането на твоята тема и отделянето и в "Градината за Вискяр".

И аз обещавам тук, че ще следим форума, както и го правим. Явно усилията ни не си личат на фона на всичко случващо се. А то грам не е малко. ;)
 
От: Re: От: Относно модерацията

Аз лично съм докладвал за обида, но не видях никакъв резултат, и се отказах от тази функция на форума.
Не знам какво си докладвал, ама Харконката те е налазил яко с подписа си, на който съм се смял от сърце:). Социофобът яко те гъбарка, но ти май сви сърмите или...?
 
От: Re: От: Относно модерацията

Ти направо ме разби. Не беше ли чрез репорт рязането на твоята тема и отделянето и в "Градината за Вискяр".
Ти да не тренираш за политик? ;) :D По-горе писах "обида". А за отделянето, мисля, че благодарих.


Не знам какво си докладвал, ама Харконката те е налазил яко с подписа си, на който съм се смял от сърце:). Социофобът яко те гъбарка, но ти май сви сърмите или...?
Как, бре?! :shock: Да не би да си пропуснал за Рицаря на белите дами ??? 8)
Сега, какво, и аз ли да си го сложа в подписа? Имам какво полезно да сложа в подписа си. Който няма какво полезно да сложи, да си слага каквото иска.
А мизирабъла ми прави реклама на клипа и сайта с този си подпис. :D Както и на темата. Пък и думата я научи от мен. :|
Вярно, че малко грозно стои, но...

По темата.
Има го и момента "ама ти защо ме изтри, той наистина е идиот",
Пред админ и боговете мълчат. В едно общество не може да се угоди на всички. Ако се прави опит за угаждане на всички, накрая ще е пълна каша.
Мисля, че наистина е време да се назначат модератори. В процеса им на работа ще се види кой как се държи и могат да бъдат редуцирани или заменени с други.
Много хора възприемат модераторството като власт. Вярно е, че има власт, но да имаш власт е преди всичко отговорност. Чак след това права.
 
Последно редактирано:
От: От: Re: От: Относно модерацията

Сега, какво, и аз ли да си го сложа в подписа?
Определено, НЕ. Социофобът му видях кирливите ризи, когато го избъзиках за Елмаз профила му и той за броени часове го изтри:) Бързи, сръчни:)
 
От: От: Re: От: Относно модерацията

Мисля, че наистина е време да се назначат модератори.

Сакън! :)

Много хора възприемат модераторството като власт. Вярно е, че има власт, но да имаш власт е преди всичко отговорност. Чак след това права.

Точно - мноого хора. Аз на практика не съм видял модератор да не му избие баланса нанякъде. Блинки и Кулайс са единствените модератори, които съм признал и предполагам, че е защото форума е тяхно дело и се грижат за него като за нещо свое си.
 
От: От: От: Re: От: Относно модерацията

Точно - мноого хора. Аз на практика не съм видял модератор да не му избие баланса нанякъде. Блинки и Кулайс са единствените модератори, които съм признал и предполагам, че е защото форума е тяхно дело и се грижат за него като за нещо свое си.
В момента с мъка сдържам сълзите си, но съм длъжен да кажа, че Алф е прав:)
 
От: От: От: Re: От: Относно модерацията

избие баланса нанякъде. Блинки и Кулайс са
Баланса им е наред, ама ще им избият чивиите. Някой ден. Форума е огромен!
Те, ако им стигаше времето, щяха да отделят фацебуце нещата в раздел, както се канеха преди месеци.
 
От: От: От: От: Re: От: Относно модерацията

Баланса им е наред, ама ще им избият чивиите. Някой ден. Форума е огромен!
Те, ако им стигаше времето, щяха да отделят фацебуце нещата в раздел, както се канеха преди месеци.
Когато дочакам зарозорен зарзаватчия да дава акъл за SEO, тогава ще си тегля куршума..

УПС... май такива личности се появиха из локалното онлайн пространсво и боя се, че ще трябва да приема съответните мерки?
 
От: Относно модерацията

Абе вие луди ли сте да слагате модератори?!? После и Вас ще анатемосат като диктатори :D Няма да има къде да се жалват от мен..... :-/
 
Re: От: Re: От: Относно модерацията

Ти да не тренираш за политик? По-горе писах "обида". А за отделянето, мисля, че благодарих.

Абе все се чудя, ама лепкава работа това да си политик. Преди това ще трябва да ме изравнят със земята. Все пак никой не пуска кокала там. За темата ти ми благодари и никога няма да откажа нещо такова, креативно и полезно. И както ти сам доказа, темата ти стана доста добра. Даже с интерес я следя, защото обожавам животните. Да, за "обида" става дума, но аз се закачих за това, че репортите на е задължително да ги ползвате. А те наистина са много важни и може да потвърди и другия админ, че при доста засукана ситуация си звъним, за да решим казуса. Не си правим каквото си искаме всеки сам за себе си.

Пред админ и боговете мълчат. В едно общество не може да се угоди на всички. Ако се прави опит за угаждане на всички, накрая ще е пълна каша.
Мисля, че наистина е време да се назначат модератори. В процеса им на работа ще се види кой как се държи и могат да бъдат редуцирани или заменени с други.
Много хора възприемат модераторството като власт. Вярно е, че има власт, но да имаш власт е преди всичко отговорност. Чак след това права.

Да, тук си повече от прав. Не може всеки да бъде доволен, но се стараем да задоволим всякакви нужди, естествено те трябва по един или друг начин да се основават на логиката, морала и правилата на форума. Това с чуждата модерация винаги съм го мислил, но ако трябва да бъда честен, на мен не е проблем да се доверия на някой да модерира. Даже сме стигали до дискусии, кой потребител коя секция е най-добре да е топ админ. Но сме стигали и до изводите, че това е нож с две остриета. За мен не е власт, защото се чувствам равен с останалите и винаги е така. По-скоро е средство за контрол с цел запазване на това местенце чисто и добре развиващо се. Нищо повече и по-малко. И си прав за всичко друго - власт = отговорност. Мисля, че го чувам често в първата част на Спайдърмен.

Може да си сигурен, че няма да ни избият чивиите.... :) Трябва да ни видиш на живо, метеорит да падне до мен, няма да ми пука толкова. Често при нас (и както сме го доказали до някъде де) логиката и трезвата мисъл взимат предимство, а не емоцията и дреболиите. :)

Аз съм винаги отворен за предложения и няма да съм отказал на някой нещо. Поне се старая де. :)
 
От: Относно модерацията

В момента работата на форума е на практика блокирана от онази пачавра пенка84. Няма ли начин да се сложи някаква защита срещу такива?
 

Горе