От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Абсолютно подкрепям да се звъни в нормално ( работно )време 09:00 - 18:00, изключение прави ако се обаждам на човек с когот съм работил вече, но дори и тогава се съобразявам и не бих звънал след 20:00

Варянт е да напиша СМС или през друг чат за да попитам дали е удобно да се чуем в извън работно време
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Аз пък подкрепям да продаваме. Ако вдигаш телефона, значи бачкаш. Редовно продавам разни работи по нощите, лошо няма. Нормално е и да не си оставяш личния телефон по разни обяви.
 
От: От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Е това с личния телефон даже не го допуснах:) Ако някой си дава личния телефон по продавалници и базари, че и магазини не мога да го мисля просто :) Редно е за всеки бизнес да имаш отделен телефон. Аз имам 10 телефона, повечето от които са на неограничени планове. Скъпо е, ама във всеки един момент като звънне някой знам точно за какво звъни. Където има работници по дейностите давам допълнително към заплата да вдига телефона по всяко време. То всъщност още на интервюто обяснявам, че това е част от задълженията - служенбен смартфон на неограничен план, що не:). Досега никой не се е оплакал, че му е тежко да вдига, все пак, посреднощните обаждания не са през 5 минути.


Аз пък подкрепям да продаваме. Ако вдигаш телефона, значи бачкаш. Редовно продавам разни работи по нощите, лошо няма. Нормално е и да не си оставяш личния телефон по разни обяви.
 
От: От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Аз пък подкрепям да продаваме. Ако вдигаш телефона, значи бачкаш. Редовно продавам разни работи по нощите, лошо няма. Нормално е и да не си оставяш личния телефон по разни обяви.

Колкото и да не ти се вярва, този път съм напълно съгласна с теб. :)

Когато става дума за работа - бачкаш. Щом не искаш да те безпокоят в извънработно време - даваш служебен телефон, който работи само в работно време, като посочваш часовете, в които може да се звъни Изрично!.
Разбира се, че има неписани и писани правила, които трябва да се спазват, но етикета в бизнеса е много относително понятие.

Колкото и да уважавам Владко, не мога да се съглася с неговото отношение към човека, който му е звъннал. Да обвиняваш непознат за собствената си немарливост, че си пльоснал телефон с включен звук при спящо дете е детинско. Ами ако беше звъннал авер ''по голяма нужда''? Ами ако беше грешка? Кой щеше да ти е виновен, тогава?

Бизнесменът трябва да се държи уважително към всички клиенти. Ако искаш спокойствие - две козички и в балкана.
Ето какво е измислил Ричард Брансън, за да погъделичка клиентите си: http://www.gnezdoto.net/vdyhnovenie/1896-richard-branson-parite-sa-losh-pokazatel-za-uspeha а ние тук, зъб ще им избием, че ни търсят.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Ами, зависи какво продава и колко иска да го продаде. Пак казвам, нямам проблем да работя по нощите, аз си и работя де. Въобще не ми дреме и в един да се обадят, ако съм взел служебните телефони с мен, ще вдигна и ще говоря. Ако не ми се говори, ще звънна на другия ден учтиво и ще попитам какво е искал човека. Редовно се случва и някакви култови индивиди да ми се обаждат, като вчера например. Звънял в петък в 11 вечерта, вчера в 7.3, после ми звъни в 10 и почва:

"Ало, готова ли е ракията?"
"Каква ракия, ние сме онлайн магазин."
"А, аз съм объркал номера, мислех си че звъня на казана за ракия."
"Няма проблем"
:lol:
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

"Ало, готова ли е ракията?"
"Каква ракия, ние сме онлайн магазин."
"А, аз съм объркал номера, мислех си че звъня на казана за ракия."
"Няма проблем"
:lol:

Ми на човека му е важен казана - на казана звъни. Можеш ли да му се сърдиш, че те е набрал погрешка, понеже е събудил детето или те е сецнал, докато уважаваш госпожата? Изключваш звука или целия телефон, като не искаш да ти звънят, а не се зъбиш на човек, който планира да ти даде пари за нещо, което предлагаш.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Да, няма как да му се сърдя на човечеца, работата с ракията винаги е спешна! :lol:
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

С това мислене, в близките 100г. няма как да ги стигнем германците. Убеден съм, че всичките готови да приемат обаждания 24/7, са готови да бачкат и 7 дни в седмицата, може и на 1ви Януари даже... Не упреквам никой, просто констатирам и си правя изводите. :)
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

С това мислене, в близките 100г. няма как да ги стигнем германците. Убеден съм, че всичките готови да приемат обаждания 24/7, са готови да бачкат и 7 дни в седмицата, може и на 1ви Януари даже... Не упреквам никой, просто констатирам и си правя изводите. :)
Прочети ми подписа. Ако искаш да продаваш, ще работиш. Ако не ти се работи, няма да имаш $. Тия дето постоянно ми обясняват как в 5 ч. си бият камшика и събота и неделя си почиват, после постоянно цъкат с език и ми викат "Ех, де да можех и аз да си позволя...". Ами как ще можеш, като не работиш? Имал съм периоди, в които съм спал по 4-5 часа седмици наред, за да бачкам. Не съжалявам, от сън спомен няма. Тъй че, прави си изводите, наистина.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Ред, затова сме 9-та дупка на кавала у Европата и не само. Бачкай ако щеш и по 19 часа, да си жив и здрав, и много заможен! Работата си е работа, парите са си пари, но и живота си е живот. Българина точно така прави- бачка като луд и си съсипва здравето за да изкара пари, а после, не дай си Боже, ако се разболее, ги харчи за това, което се съсипвал от бач. След като плащаме едни от най-високите цени за ток и хранителни продукти, защо да не плащаме поне и средни за нормалните цени за труд и услуги? Звъннал по нощите, ами окей, ама 50% по-скъпо да си го купи като е баровец!
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Звъннал по нощите, ами окей, ама 50% по-скъпо да си го купи като е баровец!
Ами да беше сложил 50% по-висока цена :)

Това за храната е мит. А заплатите се изкарват. Никой не те спира да си изкараш и 20 бона на месец, ама парите идват с работа.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Ред, затова сме 9-та дупка на кавала у Европата и не само. Бачкай ако щеш и по 19 часа, да си жив и здрав, и много заможен! Работата си е работа, парите са си пари, но и живота си е живот. Българина точно така прави- бачка като луд и си съсипва здравето за да изкара пари, а после, не дай си Боже, ако се разболее, ги харчи за това, което се съсипвал от бач. След като плащаме едни от най-високите цени за ток и хранителни продукти, защо да не плащаме поне и средни за нормалните цени за труд и услуги? Звъннал по нощите, ами окей, ама 50% по-скъпо да си го купи като е баровец!

Напротив, Владко. 9-та дупка сме, понеже когато трябва да работим се правим на важни, а когато трябва да почиваме - копаме лозето на село.
Вместо да се цупиш, си извади изводите от нашата критика - в Германия никой няма да си позволи да ти звъни в 9 и да ти буди детето, защото в обявата задължително ще бъде посочено от колко до колко часа да се звъни. Ти не си го направил, нали - признай си? После се сърдиш, че някой ти звъни извън работно време. А замисли ли се, че твоето работно време може да е и работното време на клиента и той да не може да звъни, когато на теб ти е удобно? Не си посочил кога да се звъни, което значи - по всяко време. Човектъ звъни - ти му се дървиш, като селянин, че ти буди детето - простотия родна, да ме прощаваш.

Омазал си пейзажа от всякъде и пускаш тема, в която искаш ние да те забършем и преобуем. Няма как да стане...

Извади си поуките от случката и от нашата критика и вече:
Не давай лични телефони за бизнес разговори
Посочвай часове, в които да се звъни
Изключвай си телефона, когато детето ти спи.
Лесно, просто и елементарно! А и няма да се налага да обвиняваш някой друг за собствената си немарливост.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Нанди, дай ми една обява на немски от немски сайт, където са написали- звънете ми от еди колко си до еди колко си. Там хората са възпитани и с чувство за усет, и не е нужно да им упоменаваш като на бай ти Ганя по кое време да ти звъни. За мен това е манталитет за звъненето по никое време, същия манталитет заради който никой не ти дава предимство на пътя, всеки гледа да те пререди на касата в магазина и т.н. и т.н..
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Нанди, дай ми една обява на немски от немски сайт, където са написали- звънете ми от еди колко си до еди колко си. Там хората са възпитани и с чувство за усет, и не е нужно да им упоменаваш като на бай ти Ганя по кое време да ти звъни. За мен това е манталитет за звъненето по никое време, същия манталитет заради който никой не ти дава предимство на пътя, всеки гледа да те пререди на касата в магазина и т.н. и т.н..

... и който ти скърца със зъби, че си му звъннал на обявата - да продължа мисълта ти, Владе. :)

Бизнесът си е бизнес навсякъде по света и етикецията няма нищо общо с него. Когато имаш за цел да продаваш яко - вдигаш 24/7, когато нямаш такава цел - даваш служебен телефон, който звъни и се вдига само от 08 до 19ч в делничен ден.

Ако се беше включила алармата на комшийската кола и беше събудила детето или съседът-дебил беше надул музиката щях да те разбера и да съм на едно мнение с теб - простащина, но в бизнеса ако искаш лукс - правиш необходимите неща, за да го имаш, ако искаш да си бизнесмен се държиш любезно.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Нанди, дай ми една обява на немски от немски сайт, където са написали- звънете ми от еди колко си до еди колко си. Там хората са възпитани и с чувство за усет, и не е нужно да им упоменаваш като на бай ти Ганя по кое време да ти звъни. За мен това е манталитет за звъненето по никое време, същия манталитет заради който никой не ти дава предимство на пътя, всеки гледа да те пререди на касата в магазина и т.н. и т.н..
Какво значение има какви са нравите в Германия? Били възпитани хората, чувство за усет имали, абе за тебе какво е по-важно - да си продадеш стоката или да общуваш с лордове?
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Какво значение има какви са нравите в Германия? Били възпитани хората, чувство за усет имали, абе за тебе какво е по-важно - да си продадеш стоката или да общуваш с лордове?

За мен е важно да има някакви норми и ценности, защото сегашните видно по думите и делата на доста от вас, са силно изкривени, и на път тотално да се затрият. Доста от вас са работодатели и действат със същия начин с подчинените си- задържаш го 1-2 часа повече, но ако закъснее сутринта с 10-15 мин. следва конско и/или глоба. Искам да общувам с хора, а не с говеда с манталитета на мутри от 90-те. Бил клиент, клиента бил цар- някои сигурно и фелацио ще му направят, само и само да си купи от него, да реализира продажба и да изкара повече. За мен такива са фекалии и като такива, ги гоня, за да не ми вмирисват офиса. Чест и достойнство с пари не се купуват, както и себеуважение!
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

За мен е важно да има някакви норми и ценности, защото сегашните видно по думите и делата на доста от вас, са силно изкривени, и на път тотално да се затрият. Доста от вас са работодатели и действат със същия начин с подчинените си- задържаш го 1-2 часа повече, но ако закъснее сутринта с 10-15 мин. следва конско и/или глоба. Искам да общувам с хора, а не с говеда с манталитета на мутри от 90-те. Бил клиент, клиента бил цар- някои сигурно и фелацио ще му направят, само и само да си купи от него, да реализира продажба и да изкара повече. За мен такива са фекалии и като такива, ги гоня, за да не ми вмирисват офиса. Чест и достойнство с пари не се купуват, както и себеуважение!

Надали можеш да промениш каквото и да е, тъй, че освен да се приспособиш друг начин не виждам.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Надали можеш да промениш каквото и да е, тъй, че освен да се приспособиш друг начин не виждам.

Добре де, ама нещата се влошават с всеки изминал ден. По тяхната логика, отиваш на заведение, работното време е до 0:00 ч., 0:30 става, обаче хората са на кеф, поръчвали си, плащали си и персонала е длъжен да седи и да им чака кефа(наскоро отново бях свидетел на това-ние си тръгнахме в 23:50, а от съседната маса тепърва искаха да поръчват и се караха с персонала). Това е манталитета масово и най-много ме дразни, че в един момент ще стане нещо нормално, ако не е и станало вече...
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Добре де, ама нещата се влошават с всеки изминал ден. По тяхната логика, отиваш на заведение, работното време е до 0:00 ч., 0:30 става, обаче хората са на кеф, поръчвали си, плащали си и персонала е длъжен да седи и да им чака кефа(наскоро отново бях свидетел на това-ние си тръгнахме в 23:50, а от съседната маса тепърва искаха да поръчват и се караха с персонала). Това е манталитета масово и най-много ме дразни, че в един момент ще стане нещо нормално, ако не е и станало вече...

Пак зависи от собственика. Аз съм работел в заведение и след работно време поръчки не се приемаха, също брат ми работи сега в заведение и ако си гъзар и ти се пие още плащаш 100 лева на час който си ги разделя персонала.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Аз държах на времето една квартална кръчма, беше каубойска среща, ама аз си бях виновен за всичко, пиеше се по цяла нощ и се слушаше както чалга така и метъл, клиентите си тръгваха само с бой иначе не:lol:
 

Горе