От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

vladko82

Active Member
Отварям тази тема, понеже току що ми звънна човек относно една моя обява и го отрязах, в смисъл му казах ако иска да звънне утре в що годе работно време, и може да си говорим колкото си иска. Извини се и ми затвори, и едва ли ще се обади повече, но... мен това ме издразни в случая. Аз лично, преди 9 сутринта и след 19 вечерта не звъня, освен ако нямам уговорка. Единственото изключение е за близките и верните приятели, на които и в 3 сутринта можем да си звъннем, при проблем и нужда от помощ разбира се, ама са ми звъняли и съм звънял, ако наистина не търпи отлагане. Предполагам болшинството са на моето мнение, но ми е интересно как мислят предприемачите. :)
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Не си на зор - затова си му отказал. Който иска да печели пари , работи 24/7. Който си е вдигнал нивото и не му дреме - може да работи и само в удобни часове за него.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Писане по Skype, имейл, facebook по-всяко едно време но относно обаждания до непознати лица само в работни дни както и работно време т.е от 10:00h - 18:00h ако е примерно 18:30 го оставям за другия ден. Но иначе на приятели най-редовно си звъня в малките часове.

ЕДИТ: Забравих да вметна в горенаписаното че приемам обаждания по-всяко едно време стига да съм буден независимо дали е познат или не.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

На непознати ми се налага да звъня само за да потвърдя поръчка направена по интернет. И това се случва м/у 9 и 15 ч. Освен ако нещо друго не ме задължава да го направя по друго време. Иначе ако съм буден и няма на кой да преча като говоря по телефона, нямам ограничение в часовете в който бих говорил с клиент. Дори и в 1 през нощта бих затворил сделка.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Бърни, бизнеса си е бизнес, усещането си е усещане. Аз никога не бих звъннал след 20 ч. вечерта на непознат за обява, моите култура и разбирания са такива.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

А в обявата написано ли е да звъни в работно време?

И работното време е нещо относително, затова се пише кога. Аз например съм в Канада -7 часа от Бг.
Затова в глобалните сйтове до работното време си пише и часовата зона.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Бърни, бизнеса си е бизнес, усещането си е усещане. Аз никога не бих звъннал след 20 ч. вечерта на непознат за обява, моите култура и разбирания са такива.
И аз не бих звъннал. Но ако на мен ми звъннат и ще спечеля пари от това - бих вдигнал тела.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Ако непознатия е сисадмин 24/7 Поне мене нака ме правят
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

И аз не бих звъннал. Но ако на мен ми звъннат и ще спечеля пари от това - бих вдигнал тела.

Не всичко е пари на този свят. А и от клиент до евентуален клиент разликата е огромна. Клиенти са ми звъняли, тях не ги коментирам. Говоря за обява и за непознат човек, който звъни в неприемливо за моите разбирания време.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Прав си Владко във вижданията си!
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

За мен до 22 часа е приемливо и съм звънял. Ако на човека не му е удобно може да откаже обаждането
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Лично аз, не обичам когато непознат ми звъни сутрин преди 10.00 часа и вечер след 20.00 часа. Просто изключвам звука на тела и нека си звъни колкото иска...
Същото важи и за мен! Когато ми се налага да звъня на непознат, гледам да се вместя във времето между тези часове. Просто "кофти разбирания и характер" имам... ;)
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Ситуацията ми беше, че детето ми след дълъг рев, с триста зора заспа и таман се унесе, и има няма 10-15 минути по късно дзъррр- звъни телефона. Не е етично и е признак за ниска култура това. Да не ви казвам за един приятел, който беше пуснал обява за работа и от 6 сутринта му звъняха... Той покани на интервю и назначи човек, който му звънна точно в 9.00 и е супер доволен от него. :)
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Ситуацията ми беше, че детето ми след дълъг рев, с триста зора заспа и таман се унесе, и има няма 10-15 минути по късно дзъррр- звъни телефона. Не е етично и е признак за ниска култура това. Да не ви казвам за един приятел, който беше пуснал обява за работа и от 6 сутринта му звъняха... Той покани на интервю и назначи човек, който му звънна точно в 9.00 и е супер доволен от него. :)

Трябвало е да спреш звука. Не обвинявай човека, дето те е търсил
Афектирал си се и предизвика форумна дискусия :rolleyes:
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Не звъня на непознати след работно време, че човека ако си е подпийнал каква ли сделка ще направиме :D Иначе и аз съм на мнение да не се звъни прекалено рано или късно, раното - дори в работно време - на човек още му се спи, късното - пак може да му се спи и сделката да не стане както трябва. :D :D
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Трябвало е да спреш звука. Не обвинявай човека, дето те е търсил
Афектирал си се и предизвика форумна дискусия :rolleyes:

Напротив, той българина точно защото е много тактичен и съобразителен, затова е на това дередже държавата. Винаги съм се дразнил да ме притесняват след 8 вечерта и преди 8 сутринта, и винаги съм ги рязал непознатите, които звънят вечер. Пак повтарям-не клиенти, не познати, а непознати за разни тъпи обяви. Тел. не мога да го правя без звук, защото на него ме търсят от СОТ-а като стане проблем, както и родителите ми, но това се случва 1-2 пъти в годината. За мен българина масово е станал нетактичен, безочлив, завистлив и егоист. Не знам как да ги наредя обаче, май и 4-те епитета са на 1во място... Трябва да се превъзпитават. Аз днес май превъзпитах един. :)
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Еми може да му откажеш разговора с едното копче, а моя телефон като го обърна с екрана надолу и спира да звъни
Клиента няма как да знае твоите предпочитания и работно време
Моето работно време е по-дълго от твоето работно време :rolleyes:
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

По принцип си прав за афектирането (конкретната ситуация която описваш с малко дете пък ми до болка позната:wink:), аз също не звъня по късно от 19:00 и по-рано от 9:00, но съм вдигал тел и в 22:45 на непознат номер, ако съм на кеф или на зор, както някой по-горе спомена8)

Иначе с малко дете определено ти трябват профили /за звука най-малкото, може и чии позвънявания да излизат на тел и кои само да отиват в регистъра без позвъняване и т.н./ на телефона, независимо колко е стар или пък лъскав, ако е с андроид например има нам си колко приложения, даже имаше и едно Лама ли беше, което не само ръчно, по часово време, но можеше да активира профил и по GPS координати и/или конкретна WiFi.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Предполагам болшинството са на моето мнение, но ми е интересно как мислят предприемачите.
Тук е разковничето. Предприемачите и парите не спят, другите имат работно време :)
 

Горе