От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Добре де, ама нещата се влошават с всеки изминал ден. По тяхната логика, отиваш на заведение, работното време е до 0:00 ч., 0:30 става, обаче хората са на кеф, поръчвали си, плащали си и персонала е длъжен да седи и да им чака кефа(наскоро отново бях свидетел на това-ние си тръгнахме в 23:50, а от съседната маса тепърва искаха да поръчват и се караха с персонала). Това е манталитета масово и най-много ме дразни, че в един момент ще стане нещо нормално, ако не е и станало вече...
При онлайн поръчките НЯМА работно време. Няма място за сравнение с физически магазин или заведение. Като не искаш да отговаряш на хората, просто не вдигай телефона, който си оставил за връзка. Не разбирам какво толкова отказваш да разбереш и драматизираш. Самото ти заглавие е подвеждащо, става въпрос за РАБОТА, а не някой да ти звъни щото му е кеф.

Колкото до другото - работникът трябва да бъде държан изкъсо, съвестните хора са рядкост. Работното време е за това, за да се спазва, точно както след това работодателят трябва да спазва срокът, в който да преведе заплатата. Ако закъсняваш с един час, нали аз трябва да работя вместо теб, за какво ти плащам? А ако аз закъснея с 10 дни да ти пусна парите, хубаво ли ще ти бъде? Оставането след работно време е единствено доброволно, никой не може да те задължи или принуди, ако пък го прави и не ти плаща овъртайма - теглиш му една майна и си намираш друга работа. На мен не ми пука с какви общувам, стига да купуват нещата, които продавам. Общувам както с нормални и готини хора, така и с пълни психопати и малоумници. Е, какво да направя, такива са хората населяващи тия географски ширини.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Добре де, ама нещата се влошават с всеки изминал ден. По тяхната логика, отиваш на заведение, работното време е до 0:00 ч., 0:30 става, обаче хората са на кеф, поръчвали си, плащали си и персонала е длъжен да седи и да им чака кефа(наскоро отново бях свидетел на това-ние си тръгнахме в 23:50, а от съседната маса тепърва искаха да поръчват и се караха с персонала). Това е манталитета масово и най-много ме дразни, че в един момент ще стане нещо нормално, ако не е и станало вече...

Отиде у раскето, както викат по нашия край. :)

Едното няма нищо общо с другото. В случая ти си постъпил не по-малко глупаво, като си си оставил телфона включен, за да се сърдиш на някой, че ти е нарушил комфорта, като ти е звъннал.
Напомняш ми на един пич на изпита по курмуване, който не се сети да освободи ръчната, не можа да тръгне, скъсаха го и той взе да се кара на предишния курсист, че е дръпнал ръчната спирачка. :lol:

Не е сервилност, Владе да искаш да работиш. По-конкурентно способен си, когато си по-достъпен. Има такива бизнесмени и клиентите, затова се объркват на кой какъв му е табиета. Слагай часова ниша, в която да звънят и тогава се сърди и мрънкай ако звънят късно.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

курмуване
Защо путкокуросваш момчето да работи извънредно, защо?! :lol:
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Защо путкокуросваш момчето да работи извънредно, защо?! :lol:

Ми така си ми звучи по-добре, пък. :lol::lol::lol:
Тука си прав - грешка! :)
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Много е готина темата-и то не заради самата тема-и мен ми звънят често след 22:00 и преди 7 часа!И аз ги отрязвам като Владко!Ама за друго става въпрос-РАБОТНО ВРЕМЕ!Във всяка бяла държава има регламентирано раб. време,почивка и отпуска и то с една единствена цел-човекът да е трудоспособен и макс. адекватен!Чудно ми е ако спя по 4 часа-какъв сомнамбул ще бъда след месец???Но това не променя центъра в темата-Във всичко си има етика и човек трябва да се съобразява!Такива луди-дето бачкат по 24 часа-бързо остаряват!Поздрави на всички!
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Много е готина темата-и то не заради самата тема-и мен ми звънят често след 22:00 и преди 7 часа!И аз ги отрязвам като Владко!Ама за друго става въпрос-РАБОТНО ВРЕМЕ!Във всяка бяла държава има регламентирано раб. време,почивка и отпуска и то с една единствена цел-човекът да е трудоспособен и макс. адекватен!Чудно ми е ако спя по 4 часа-какъв сомнамбул ще бъда след месец???Но това не променя центъра в темата-Във всичко си има етика и човек трябва да се съобразява!Такива луди-дето бачкат по 24 часа-бързо остаряват!Поздрави на всички!

Аз съм нощна птица. Никога не лягам рано преди 2-3ч. Доста често дори 4-5, та и 6ч. сутринта, според зависи от работата, която ме чака на следващия ден. Често спя по 4-5 часа макс. Цял живот съм си бил така и то не поради някаква причина. И нищо ми няма :D

Ако искаш да не остаряваш бързо, единственото което можеш да направиш по въпроса е да идеш на село и да пасеш оффффците.
В тази градска джунгла друг вариант няма. Нито спане ще ти помогне, нито годжи бери... нищо. Селото, градината, ракията и овцете му е майката за дълголетие. ;)
 
Последно редактирано:
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Няма рецепта за дълголетие, щото може да си гледаш стриктно рахатя и ... да те блъсне кола!

Това, което темата намеква е един много сериозен проблем у нас - липсата на уважение към клиента, а не спазването на етика и етикет.
Да, някой звъннал по обява по никое време, но откъде човекът да знае, че времето е ''никое'', след като продавачът не е упоменал кога да се звъни?
На колко от вас се е случвало да решите да влезете в заведение/магазин и да ви изръмжат ''Не работим!!!'', като табелка с работно време изобщо липсва?
Не си дал информация, та да кажеш, че клиентът не се е съобразил с нея, ама го храниш, понеже е несъобразителен. А ти съобразителен ли си, като разчиташ на обноските на клиентите и ясновидските им способности? Съобразителен ли си, като си държиш телефона с включен звук, когато детето ти спи?...

p.s. Малко търговци са добри психолози и точно те са успешни. Тези търговци знаят, че вечер човешкият мозък функционира нерационално и е по-склонен да вземе необмислени решения, т.е. да купи нещо, което е: 1. скъпо; 2. ненужно; 3.некачествено... Вечер или в малките часове стават най-успешните сделки, пък нека са с идиоти или пияници. Вие продавачи ли сте или провеждате кастинг за гувернантки?
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Всъщност темата е по-скоро относно етиката на българина, която в повечето случаи липсва. Поводът да я отворя беше конкретната случка, но наблюдавам тенденцията от години. На непознат можеш да звъннеш и не по обява. Примерно ти трябва някаква информация или услуга, общ познат ти дава номера на човек, който дефакто не познаваш, и ти се присещаш да му звъннеш посред нощ... Някои ме нарекоха мързелив, други ****, но истината е, че си имам принципи, и не обичам да притеснявам хората по никое време(дори и приятелите си, освен ако не търпи отлагане), както да ме притесняват и мен.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Всъщност темата е по-скоро относно етиката на българина, която в повечето случаи липсва. Поводът да я отворя беше конкретната случка, но наблюдавам тенденцията от години. На непознат можеш да звъннеш и не по обява. Примерно ти трябва някаква информация или услуга, общ познат ти дава номера на човек, който дефакто не познаваш, и ти се присещаш да му звъннеш посред нощ... Някои ме нарекоха мързелив, други ****, но истината е, че си имам принципи, и не обичам да притеснявам хората по никое време(дори и приятелите си, освен ако не търпи отлагане), както да ме притесняват и мен.

Владе, като цяло си прав за простащината на българина - така е липсва ни възпитание и съобразителност. Ти, обаче си част от общата картинка с тая случка, защото също си се държал несъобразително. Държал си се грубо с потенциален клиент, без той да е кой знае колко виновен. Държал си се небрежно към детето си, като си позволил включеният телефон да го събуди. Държиш се, като ощипана госпожица, вместо да извадиш поука от случката и да си признаеш (пред себе си) допуснатите грешки. Все черти на българина - винаги другите са виновни, никога аз.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Владе, като цяло си прав за простащината на българина - така е липсва ни възпитание и съобразителност. Ти, обаче си част от общата картинка с тая случка, защото също си се държал несъобразително. Държал си се грубо с потенциален клиент, без той да е кой знае колко виновен. Държал си се небрежно към детето си, като си позволил включеният телефон да го събуди. Държиш се, като ощипана госпожица, вместо да извадиш поука от случката и да си признаеш (пред себе си) допуснатите грешки. Все черти на българина - винаги другите са виновни, никога аз.

Така е, Нанди, държа се просташки и когато свирна като ми отнемат предимството докато шофирам, държа се като ощипана госпожица когато някой мине с висока скорост покрай мен когато вали и ме опръска целия и т.н. Според теб съм се държал грубо и несъобразително с потенциален клиент, а според мен съм бил прям и откровен, казвайки му да ми звънне в нормалните часове на деня, вместо да сервилнича. Все въпрос на гледна точка, възпитание, характер и принципи. Когато съм виновен винаги си признавам вината и не се оправдавам, когато съм прав- си отстоявам мнението. Все черти на българиана, които липсват. Защо ми вменяваш вина, заради това че някой сульо се е присетил да ми звъни петък вечер за някаква тъпа обява и съм си изразил публично мнението и възмущението от това?
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Така е, Нанди, държа се просташки и когато свирна като ми отнемат предимството докато шофирам, държа се като ощипана госпожица когато някой мине с висока скорост покрай мен когато вали и ме опръска целия и т.н. Според теб съм се държал грубо и несъобразително с потенциален клиент, а според мен съм бил прям и откровен, казвайки му да ми звънне в нормалните часове на деня, вместо да сервилнича. Все въпрос на гледна точка, възпитание, характер и принципи. Когато съм виновен винаги си признавам вината и не се оправдавам, когато съм прав- си отстоявам мнението. Все черти на българиана, които липсват. Защо ми вменяваш вина, заради това че някой сульо се е присетил да ми звъни петък вечер за някаква тъпа обява и съм си изразил публично мнението и възмущението от това?


Целта ми не е да ти вменя вина, а да ти дам различна гледна точка върху ситуацията, защото хората сме устроени да си намираме оправдания за всяка погрешна постъпка. Погледната от страничен човек, ситуацията винаги изглежда различно, Владко, приятелю. :)

Не е сервилничене да се отнесеш възпитано, като кажеш на човека ''Съжалявам, че не съм посочил в обявата по кое време да ми звъните - сега не е удобно''. Както многократно заявих: в бизнеса няма етикет!!! Когато искаш да купиш нещо - звъниш и пробваш, в много случаи е удобно и възможно. Когато искаш да се натресеш на гости на някого - чакаш да те поканят учтиво. Когато претендираш, че имаш принципи - бъди коректен, като предлагаш цялата информация, а не разчиташ само на нечия тактичност.

Казвам ти го с надеждата да ти помогна да избегнеш тези грешки в бъдеще, а не за да ти трия сол на главата. :)
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Много е готина темата-и то не заради самата тема-и мен ми звънят често след 22:00 и преди 7 часа!И аз ги отрязвам като Владко!Ама за друго става въпрос-РАБОТНО ВРЕМЕ!Във всяка бяла държава има регламентирано раб. време,почивка и отпуска и то с една единствена цел-човекът да е трудоспособен и макс. адекватен!Чудно ми е ако спя по 4 часа-какъв сомнамбул ще бъда след месец???Но това не променя центъра в темата-Във всичко си има етика и човек трябва да се съобразява!Такива луди-дето бачкат по 24 часа-бързо остаряват!Поздрави на всички!
Това не е мислене на предприемач, а на наемен работинк. Съжалявам, аз не го приемам. Работи се винаги и по всяко време, за да се постигне целта. Който не му се работи, после да се сърди на себе си, че не може да купи на децата си една баничка или че кара трошка. Работи се докато си млад, 20-30-40 годишен. После има време да почиваш, да обикаляш и да се наслаждаваш на плодовете на труда ти. И ако ей сега почнеш да изкарваш по 5000 евро на ден, не по 4, а по 2 ч. ще спиш и друга песен ще пееш. :lol:
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

В повечето случай обаждане след 22 часа значи, че клиента нещо не е в час, обаждане след 00 значи е пиян и е загубил представа за време или пък е в друга часова зона и нещо се е объркал, въпроса е тук не дали вдигаш или не го вдигаш:mrgreen: според мен, а до колко има смисъл да се вдига в малките часове.
А това да мислиш за пари и изкарване на пари едва ли не нонстоп това също не е нормално, напротив, когато се абстрахираш за известно време, тогава ти идват и по-добри идеи, поне аз съм така, ама хора всякакви.
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

В повечето случай обаждане след 22 часа значи, че клиента нещо не е в час, обаждане след 00 значи е пиян и е загубил представа за време или пък е в друга часова зона и нещо се е объркал, въпроса е тук не дали вдигаш или не го вдигаш:mrgreen: според мен, а до колко има смисъл да се вдига в малките часове.
А това да мислиш за пари и изкарване на пари едва ли не нонстоп това също не е нормално, напротив, когато се абстрахираш за известно време, тогава ти идват и по-добри идеи, поне аз съм така, ама хора всякакви.
Зависи какво продаваш. Ако продаваш секс артикули, дали не е нормално да ти звънят по нощите? (примерно) :lol:
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Продавал съм на времето имаше едни надуваеми овци на Сексуел, скъсаха се да ги купуват:D , не знам защо, извратеняци всякакви и никой не е звънял по сред нощ, интересно, може би защото не беше изцяло сексшоп.
 
От: От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Продавал съм на времето имаше едни надуваеми овци на Сексуел, скъсаха се да ги купуват:D , не знам защо, извратеняци всякакви и никой не е звънял по сред нощ, интересно, може би защото не беше изцяло сексшоп.

Е, логично. Овчарите нощем си почиват - уморени от дългата паша. :lol::lol:
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

аз също гледам да не звъня след 20:00 часа, но ми се е случвало ако видя че обявата е пусната в 12:45 да се обадя в 12:50(ам.)

и това че в белите страни не звънят по частни обяви по нощите хич не е вярно. пусни една обява за търсена стока на атрактивна цена в германия или белгия и ще ти звъннат и след полунощ,
има и друго интересно - те не се притесняват да предложат цена още по телефона дори 50% по ниска от тази в обявата. тук ако звъннеш на някой и му предложиш такава оферта обикновенно разговора приключва с псувни или директно затваряне на телефона...
 
От: От колко до колко часа е нормално да звъннеш на непознат?

Много е готина темата-и то не заради самата тема-и мен ми звънят често след 22:00 и преди 7 часа!И аз ги отрязвам като Владко!Ама за друго става въпрос-РАБОТНО ВРЕМЕ!Във всяка бяла държава има регламентирано раб. време,почивка и отпуска и то с една единствена цел-човекът да е трудоспособен и макс. адекватен!Чудно ми е ако спя по 4 часа-какъв сомнамбул ще бъда след месец???Но това не променя центъра в темата-Във всичко си има етика и човек трябва да се съобразява!Такива луди-дето бачкат по 24 часа-бързо остаряват!Поздрави на всички!

В белите държави нещата се промениха, бачкаш нон-стоп, щото плащат на час, а не на свършена работа, 2-ро ако не бачкаш идва другия след теб и може би той ще работи за по-малко пари или ще е по-добър....... почивка няма, заповядай ако имаш желание
 

Горе