От коя бензиностанция зареждате?

От коя бензиностанция зареждате?

  • Лукойл

    Votes: 44 25.1%
  • ОМВ

    Votes: 39 22.3%
  • Шел

    Votes: 18 10.3%
  • ЕКО

    Votes: 28 16.0%
  • Ромпетрол

    Votes: 14 8.0%
  • Петрол

    Votes: 10 5.7%
  • Вектра

    Votes: 0 0.0%
  • Газпром

    Votes: 7 4.0%
  • Друга

    Votes: 15 8.6%

  • Общо гласове
    175
Разберете, че големите бензиностанции са на франчайз! Не робувайте на марката, защото всяка отделна бензиностанция си има собственик и негови си правила => негови си схеми за измама.
Днес пуснаха фишек, че били хванали сумати бензиностанции с липсващи пломби, неработещи поплавъци за измерване на количества, "пипнати" апарати за подаване на данни към НАП. А най-важното спрели са почти 20 тона некачествено "гориво".

Фишека е че не казват кои са тези бензиностанции! Голям праз, че са им направили проверка днес след като утре пак ще си нагласят тяхната си схема и така до следващия път когато някой ще има нужда да си пише ПР, че прави нещо...
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Valentino, пусни си тема/анкета. Кой те спира? Трудно ще изброиш всички бензиностанции, но успех. Аз съм включил само веригите който ги има в цяла България, ако трябва да се включат и малките бензиностанции списъка ще е прекалено дълъг.

Няма ли да е по лесно да бъде рестартирана тази анкета , като се добавят още няколко вериги, от колкото да има две анкети?
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

За качество на горивото съм за Газпром. В последно време зареждам 100-тачката и съм супер доволен как върви колата. В момента с отстъпка 5ст на литър ми идва 1.94 лв.
Отказах се да карам с 95 - колата е супер спъната и гори повече. За 50 лв изминавам повече километри със 100 октановия. Какво като първият е по-евтин.
Няколко пъти се опитах да обясня на мои познати, че със 100-тачката ще изминат повече километри за същите пари, ама трудно се пречупва мисленето.

На ОМВ 100-те също са добри.

За най-гадно и винаги различно като качество гориво (дизел) признавам Еко. Язък им за високопарните реклами и "сигурността за всеки литър". Някой път направо ще спре колата по баира.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Преди зареждах основно от лукойл и по специално тази на бул. Т. Каблешков, но от няколко месеца основно ОМВ на бул. България и то скъпия дизел. Правил съм експеримент на едно и също място напъвам колата на 3та със 100 км/ч и си превърта задните гуми със скъпата нафта, а с евтината и на втора трудно пробоксува. Няколко пъти зареждах и на еко от авио дизела, но не мога да видя разлика. Предполагам докато го рекламират ще държат на качеството.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Това с пребоксуването не е много достоверно. Трябва условията да са напълно идентични: еднаква температура на въздуха, еднаква температура на гумите, еднакво налягане в гумите, еднаква влажност на пътя, еднакво запрашване/замърсяване на пътя. Отделно задкурмилното устройство как ще подава газ и прочие. Разликата в горивата не е чак толкова голяма и ако човек не си познава и усеща колата, трудно ще направи разлика (освен по разхода, но и там пак може да дава отклонения). Колкото до качеството, оказва се, че много зависи от самата бензиностанция (без значение марката). Най-вече ако е бензин. Ако бензиностанцията не е оборотна 100% бензина ще е слаб. При дизела вече зависи кой управител какви боклуци е поръчал да му добавят.

Ако искате чисти и качествени горива, зареждайте от някоя друга държава.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Октомври миналата година взех Volvo S60 D5 от както я взех сипвам само на Еко от авио дизела и последният път го изчаках стрелката да удари до червеното, за да пробвам на Шел V-Power-а и вчера за първи път сипах от него напълних до капачката и разлика определено има. Колата върви с една идея повече и двигателя работи по-тихо, разхода на гориво с авио дизела беше 9.2, с V-Power-а на Шел го смъкнах до под 9. Авио дизела обаче цяла зима не замръзна дори и в най-големите студове без да слагам никакви добавки. Мисля вече само на Шел да зареждам.
 
Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Октомври миналата година взех Volvo S60 D5 от както я взех сипвам само на Еко от авио дизела и последният път го изчаках стрелката да удари до червеното, за да пробвам на Шел V-Power-а и вчера за първи път сипах от него напълних до капачката и разлика определено има. Колата върви с една идея повече и двигателя работи по-тихо, разхода на гориво с авио дизела беше 9.2, с V-Power-а на Шел го смъкнах до под 9. Авио дизела обаче цяла зима не замръзна дори и в най-големите студове без да слагам никакви добавки. Мисля вече само на Шел да зареждам.
Шел ми бяха избор №1, но не знам защо последно време минаха на втора позиция, след Лукойл. Сигурно съм имал причина, но в момента не се сещам. Мисля, пак да се ориентирам към Шел, като избор №1, а и ми е по-близо от Лукойл в момента.

Едно от привлекателните неща на Шел са готините има каталози с подаръци, които може да вземеш на много добри пари, ако имаш и добър набор от точки. Лукойл също има трупане на точки, но все още дори не знам как да ги използвам, защото някаква отстъпка за литър не ми се вижда прекалено привлекателна, докато от Шел с точките успях да си взема колички Ферари, чантичка, готин ключодържател, та дори и едно ядене в Макдоналдс преди време успях да намажа с тези точки. :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Старая се да зареждам от Лукойл, а в краен случай и всяка друга става.
 

Горе