От коя бензиностанция зареждате?

От коя бензиностанция зареждате?

  • Лукойл

    Votes: 44 25.1%
  • ОМВ

    Votes: 39 22.3%
  • Шел

    Votes: 18 10.3%
  • ЕКО

    Votes: 28 16.0%
  • Ромпетрол

    Votes: 14 8.0%
  • Петрол

    Votes: 10 5.7%
  • Вектра

    Votes: 0 0.0%
  • Газпром

    Votes: 7 4.0%
  • Друга

    Votes: 15 8.6%

  • Общо гласове
    175
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Под 500 км е другия път. Около 520-530 км е. Пътувам често по маршрута. Няма значение дали ще минеш през Бургас или през Ришкия проход.

Нещо имаш грешка - Варна София през Хемус и Варна Бургас София е под 500 км - макар че 2-рият път е малко по-дълг, макар че има няколко избора.
Каквото и да е под 500 км или близко до 500 км
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Ок, пич. Варна-Панагюрище е 456 км точно. От отбивката на Тракия за Панагюрище до Панагюрище са 30 км. А от същата отбивка до София са 88 км. Направете си сметката. И точно на отбивката на Гелеменово се намира и бензиностанция Енирджи, където зареждам. :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

От където и да зареждате, дизелът винаги си е един и същ - боклук. Миналата година докарах 5 годишен дизелов автомобил в страната на 50 000км. като нова. От тогава съм: почиствал резервоар, сменял горивна помпа, дюзи, остранил съм DPF и катализатор, наскоро запуших и ЕГР клапан. И това е случай, че винаги съм зареждал от най-скъпите дизели и никога обикновен. Вече принудително обмислям да си купя кола с бензинов двигател.

Не точно, от части си прав всички дето взимат дизел от лукойл е един дол дренки, после що дизелите се чупели..//
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Ок, пич. Варна-Панагюрище е 456 км точно. От отбивката на Тракия за Панагюрище до Панагюрище са 30 км. А от същата отбивка до София са 88 км. Направете си сметката. И точно на отбивката на Гелеменово се намира и бензиностанция Енирджи, където зареждам. :)

Явно много интересен избор за път от т. А до т. Б имаш - може и през Видин да минеш и да стане 700 км.

Виж колко е по Хемус и виж колко е по Тракия, а не някакви маргинални пътища.

Хайде със здраве.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Явно много интересен избор за път от т. А до т. Б имаш - може и през Видин да минеш и да стане 700 км.

Виж колко е по Хемус и виж колко е по Тракия, а не някакви маргинални пътища.

Хайде със здраве.

Явно пък ти си много скаран с географията. Панагюрище се намира в полите на Стара планина и е отбивка на автомагистрала Тракия. Виж, няма лошо да вярваш на интернет, аз вярвам на километража и след това на табелите. Маргиналният ми път е Варна-Обзор-Слънчев бряг-Панагюрище. От време на време правя и София, но никога през Търново, 'щото до Ябланица е отвратително. Ти, ако искаш, карай и по черни пътища. И повече няма да спамя. Но е хубаво да понаучиш географията, 'щото да ми сравняваш 30 км отбивка от ам Тракия с разстоянието на същата ам до Видин е меко казано смешно.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Не знам, кой е този, който не ползва Тракия и решава да мина през заобиколни пътища в твоят случай Панагюрище.

Пусни си тема и виж, колко ще минат по този дълъг и заобиколен път, това и казах може и през Видин да минеш, ако щеш.

И отново Варна Панагюрище е под 430 къде ги виждаш тези големи км. не знам.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз минавам винаги през Бургас и хващам магистралата. Километрите са на кантар както директно Варна София, но просто не виждам смисъл да карам по двупосочен път с много завои, например край Търговище, и ако хвана някоя колона тирове или автобуси и само се бавя, напрежение кой откъде изпреварва, виждал съм пред мен катастрофи как стават по този път много. Магистралата от Бургас си е чиста работа, качваш се и слизаш в София, добре я направиха това трябва да им се признае удобно е много.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз минавам винаги през Бургас и хващам магистралата. Километрите са на кантар както директно Варна София, но просто не виждам смисъл да карам по двупосочен път с много завои, например край Търговище, и ако хвана някоя колона тирове или автобуси и само се бавя, напрежение кой откъде изпреварва, виждал съм пред мен катастрофи как стават по този път много. Магистралата от Бургас си е чиста работа, качваш се и слизаш в София, добре я направиха това трябва да им се признае удобно е много.

Тая година лятото се обърках да мина през Търговище за Варна по препоръка на пак на големи карачи, ами убих са от път, вместо да си бича по магистралата със 160 аз обикалях села и паланки... те ония с дъртите опели им е все тая дали ще карат с 90 я по магистрала я през някое село, та за тва им харесва пътя..
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Не знам, кой е този, който не ползва Тракия и решава да мина през заобиколни пътища в твоят случай Панагюрище.

Пусни си тема и виж, колко ще минат по този дълъг и заобиколен път, това и казах може и през Видин да минеш, ако щеш.

И отново Варна Панагюрище е под 430 къде ги виждаш тези големи км. не знам.

Ти ли знаеш, дето вярваш на маршрута от бгмапс или аз, който съм от там и прекрасно знам какво е разстоянието му до всички големи градове? Пффф

А иначе - задълже по Тракия. Най-приятен е маршрута през Ришкия проход до АМ Тракия и после газ към Софето.
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Ти ли знаеш, дето вярваш на маршрута от бгмапс или аз, който съм от там и прекрасно знам какво е разстоянието му до всички големи градове? Пффф

А иначе - задълже по Тракия. Най-приятен е маршрута през Ришкия проход до АМ Тракия и после газ към Софето.

Направо ме изумяват глупостите, които пишеш.
Какво разстояние знаеш? Карта можеш ли да четеш или го караш на километража си.

От човек, който говори по добре е от Тракия да свиеш към Панагюрище и после към Софето, е равно да изминеш разстоянието между катетити на триъгълник, вместо да минеш по хипотенузата.

Не те знам къв си що си, къде пътуваш и не пътуваш, но явно никакви понятие нямаш по геометрия и оптимизации - пак ти казвам и през Видин може да стигнеш. Пак ти казвам - ако минеш през Хемус или Тракия са под 500 км.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Прочети по-добре. Не казвам да завиваш през Панагюрище, а казвам, че от Варна до Панагюрище е 456 км. Ако махнем 30 км (колкото е от Панагюрище до отбивката на АМ Тракия за Панагюрище) стават 426 км, а като добавим 88 км, се получава, че от Варна през Слънчев брят до София са 514 км. И чети по-хубаво, и не ми преиначавай думите, 'щото ако ти този маршрут си го минавал само 2-3 пъти, аз го правя всеки месец (понякога и по 2 пъти месечно). Хайде със здраве.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Значи сам ми казваш да завивам от Тракия към Панагюрище и после още 88 км до София - и после някой ти преиначавал думите - ти четеш ли какво пишеш? Самият факт, че говориш за Панагюрище при положение, че всички говорим за Тракия, говори че май и ти не си запознат с нещата.

След като вече изчистихме това ти наблягам, че говоря под 500 км по АМ Тракия.

Сега, ако хванеш Варна-Бургас-София и не правиш малоумни отбивки, а се качваш на Тракия от Бургас и слизаш от Тракия от София - ти се падат под 500 км! Надявам се, че няма какво повече да обсъждаме това.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Значи сам ми казваш да завивам от Тракия към Панагюрище и после още 88 км до София - и после някой ти преиначавал думите - ти четеш ли какво пишеш? Самият факт, че говориш за Панагюрище при положение, че всички говорим за Тракия, говори че май и ти не си запознат с нещата.

След като вече изчистихме това ти наблягам, че говоря под 500 км по АМ Тракия.

Сега, ако хванеш Варна-Бургас-София и не правиш малоумни отбивки, а се качваш на Тракия от Бургас и слизаш от Тракия от София - ти се падат под 500 км! Надявам се, че няма какво повече да обсъждаме това.

Не разбираш какво ти обяснявам или не искаш да разбереш. И в двата случая повече не ми се спори с дървени философи.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Чудесно, значи приключихме темата.

Сега ще кажа доста интересна контестация, която показва че нещата работят дори и 1 птичка прави пролет.

Марешки, отвори в единият край на града, а в другият край на града поне на около 5км+ разликите преди месеци при дизела бяха 20+стинки, в момента вече е 7 стинки и това при голяма верига.
 
Последно редактирано:
От: От коя бензиностанция зареждате?

За това си прав, но това не се измерва вече във Варна. С амбициите си да отвори бензиностанции навсякъде, според мен Марешки декларира, че ще сложи край на картела на горивата. Мисля, че това е неговата игра, с която ще влезе в политиката. Защото с аптеките само не можа, но с бензиностанциите ще успее. И тогава тежко и горко на всички олигарси, защото Марешки се е наял достатъчно и има достатъчно пари, за да е човек, с когото трябва да се съобразяваш и когото не можеш да надупиш лесно. До колкото знам сега планира да открия една бензиностанция в Левски във Варна и това е само началото. Плана е до края на 2016 да има бензиностанции в цялата страна. Интересното е да видим дали ще задържи толкова ниски цени навсякъде.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Преди малко минах покрай ОМВ в Чайка и цената е 1,49, което си е пълно разбиване на монопол - пазарната концуренция се обади само от 1 бензиностанция.
Не мисля, че ще го играе политика, а и няма защо - поне официално!

Принципно неговият модел си работи с или без да е в политиката - в момента гради цялостен брандинг, логично е да отиде към политиката, но му е ясно че адски трудно ще стане, не го харесваме за там просто е и той го знае :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

От където и да зареждате, дизелът винаги си е един и същ - боклук. Миналата година докарах 5 годишен дизелов автомобил в страната на 50 000км. като нова. От тогава съм: почиствал резервоар, сменял горивна помпа, дюзи, остранил съм DPF и катализатор, наскоро запуших и ЕГР клапан. И това е случай, че винаги съм зареждал от най-скъпите дизели и никога обикновен. Вече принудително обмислям да си купя кола с бензинов двигател.

И аз мислех като теб , допреди 3 месеца . Но си реших проблема с горивата . Все пак , най богатата фирма в света не би си развалила имиджа , да продава боклуци! Горивата им нямат нищо общо с България ... Ако не плащаха мито , вероятно щяха да ударят и Марешки в цената ...
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Амбициите на Марешки за политиката със сигурност изобщо не са избледнели, но влизайки в политиката, а той ще го направи, някак ще обезличи това, което прави в момента. Твърде предсказуем е за политическите игри, които се разиграват в България. Първо евтините лекарства, сега евтините горива. По този начин той хваща пенсиите с лекарствата и бизнеса и младите с горивата. Според мен следва удар по цената на нещо друго гълтащо пари на бедните хора, а и на не толкова бедните. Например цигарите. Нищо чудно да пусне цигари легално по 2 лв. Така действа той. Всеки пуши и хората ще го "обикнат". Истината е, че скъпото гориво и скъпите цигари много удариха хората в джоба, защото никой няма да спре да пуши или да си кара автомобила. Всеки се съобразява.
 

Горе