От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Абе това пушачите верно сте много нагло племе

Ами дайте да не нарушаваме правата на Педофилите това че вие не сте педофили значи ли че трябва да им се забранява да си пердашат малолетни.

Дайте да не нарушаваме правата на крадците и убийците това че вие не краднете и убивате не значи че на хората не им е кеф да го правят що да им чупиме хатъра.

Така мога да продължавам до утре сутрин - Всеки има права до момента в които те не нарушават правата на някой друг - Тоест никой не ви забранява да пушите ама си пушете вкъщи или на природа.

Мантомане, сравненията ти са тъпи, но за тебе е нормално да даваш тъпи изказвания.
В подписа на един потребител от форума имаше нещо такова 'Кофти е да си тъп, щото е за цял живот'
Хайде хейтвай на воля непушачо.
Защо сички непушачи сте толкова злобни? Ей туй не моа да разбера
 
Последно редактирано:
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Абе това пушачите верно сте много нагло племе

Ами дайте да не нарушаваме правата на Педофилите това че вие не сте педофили значи ли че трябва да им се забранява да си пердашат малолетни.

Дайте да не нарушаваме правата на крадците и убийците това че вие не краднете и убивате не значи че на хората не им е кеф да го правят що да им чупиме хатъра.

Така мога да продължавам до утре сутрин - Всеки има права до момента в които те не нарушават правата на някой друг - Тоест никой не ви забранява да пушите ама си пушете вкъщи или на природа.
:D
Това беше византийско!
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Момченце, на такива като тебе никой не може да им отвори очите и аз не се наемам с това, остани си с твоята ограниченост.
Какви статистики искаш да ти дам, имам заведение и знам как ми се отрази тази забрана.
Имам изградена аспирация за 5-6 хил. лв, и никога не е било задимено.
Ако си ходил само в някакви долнопробни дупки, може и да ти е било задимено.
Абе каквото и да си говорим този закон е ограничителен.
Закона не цели защитаване на правата на непушачите, а ограничаване на тютюнопушенето, но не това е начина, със забрана не става.
Да направят някаква кампания сред тийнейджърите за вредата от тютюнопушенето или някаква друга социалнообразователна политика, а не с рестрикции за бизнеса и пушачите.
Не бих казал, че съм голям пушач, но като пия кафе или алкохол ми се пали цигара, защо да ме ограничават?

Момченце? :lol: Много консервативно и не на място ми дойде това. :wink: :lol:

Зависи от аспирацията, зависи от броя на струпване на клиенти, ти ще кажеш къде е проблемът, но съм влизал в големи и популярни дискотеки и кръчми, които също би трябвало да имат аспирация, но димната завеса е била огромна. Повече от половината заведения в БГ са си долнопробни дупки.

Сам го казваш - идеята е ограничаване на тютюнопушенето - и точно със забрани и глоби се превъзпитава. Нито една кампания няма да има същия ефект като сега.

Единственото, за което съм съгласен, че държавата трябва да плати на всички собственици на заведения разходите за обособяване на места за пушачи и непушачи и няколко месеца след това забрани напълно пушенето.


И да има стагниране на клиенти аз не вярвам това да продължи безкрайно. Хората не могат да стоят само вкъщи и да си правят вечеринки. И 20 предприемачи да твърдят, че това е причината, докато не видя официални данни, че пушачите масово не посещават заведения, не мога да се съглася. Има хиляди фактори, които да са причинили фалит или нисък оборот.

Основата за мен продължава да бъде задълбочаващата се криза.

Защо сички непушачи сте толкова злобни? Ей туй не моа да разбера

Защо всички пушачи смятате, че правата ви се нарушават и че има световна конспирация срещу вас?
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Значи забелязваш как съм се обърнал към теб, а не можа да асимилираш другото, което съм написал.
Аз на официални статистики не вярвам и не искам да се позовавам. Имам си наблюдения върху сектора със заведенията и са много по-точни от всякакви манипулирани проучвания.
Лично за мен, за летния сезон имам малък спад, защото имам и маси на открито, но за зимата прогнозирам по-големи загуби.
Но имам познати на който им се отрази доста зле до момента, а през зимата ще е още по-зле.
Където има възможност да се осигури на пушачите по-лесен достъп до открито място за пушене е добре, но имам познат с ресторант на втори етаж от търговска сграда, който няма тераса, направо е фалирал.
Но както е популярна една приказка в България, всеки да се спасява поединично.
Този манталитет наследен от турското робство все още не е изкоренен и когато сме добре а другите до теб са зле, ставаме много гадни
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Решението на всички наши финансови и здравословни проблеми- > да се забрани тютюнопушенето със закон! Да видим тогава колко хора ще пропищят и колко ще се радват :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Значи требат крути мерки за борба с пороците, според тебе.
Еми да въведем сух режим?
Знаем какво стана в Америка по времето на сухия режим.
Пълната забраната на цигарите, може да се сравни със сухия режим според мен
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Пак казвам, според мен тютюнопушенето не е най-големият проблем в държавата.
Има къде по сериозни проблеми и то не само свързани със здравословното състояние на нацията.
Емиграцията, раждаемостта, социалния статус и придобивки на населението, лошото здравеопазване, пропуски в съдебната система, ниския образователен ценз и т.н.
Цялата държава е в батака, правителството мисли само рестрикции за бизнеса.
То не беше връзка с НАП, пререгистрации и незнам си какво.
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Абе това пушачите верно сте много нагло племе

Ами дайте да не нарушаваме правата на Педофилите това че вие не сте педофили значи ли че трябва да им се забранява да си пердашат малолетни.

Дайте да не нарушаваме правата на крадците и убийците това че вие не краднете и убивате не значи че на хората не им е кеф да го правят що да им чупиме хатъра.

Така мога да продължавам до утре сутрин - Всеки има права до момента в които те не нарушават правата на някой друг - Тоест никой не ви забранява да пушите ама си пушете вкъщи или на природа.

Пушенето не е забранено като цяло от обществото за да се сравнява с педофилите, убииците и крадците... Пушенето е забранено на обществени места, въпроса е кое е общестествено място....

да вземе обществото / общината (според спора от къде идва корена обществено място) да построи една дискотека и да каже в тази дискотека няма да се пуши на общината е на обществото е и е обществено място....

Освен това не виждам какво лошо има в това да има частни клубове само за пушачи който да работят като заведения и да печелят от това... Сега на написах какви са опциите за частен клуб, сьбирате се няколко души наемате помещение правите си го с маси и климатик и всеки дава някакви пари за наема и тока... а алкохол и цигари си се купуват от съседен денонощен магазин, поне могат да се блъскат и карти... малко деградарско звучи ама няма друг начин... това е за кварталните компании
 
Re: От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

:lol::lol:

Нека е хлапашко.


Добре. Връща се постарому законът и какво? Непушачите нямат право на избор. Винаги са на задимено. Проблем е, когато пушачите не могат да пушат, но не е проблем, когато непушачът вдишва дима? Егоистично.

Само, че аз не ти навирам цигара в носа като непушач и не ти преча, докато ти правиш точно това.


Няма официални данни за проблеми във всички изброени сфери от теб. Това са само думи казани в медиите, но нито едно социологическо проучване, нито една извадка с официални данни. Искам реални аргументи за загуби на бранш, която да е точно или основно причинена от въпросната забрана.

Ти си видял твои приятели да нямат работа (по някакви хвърчащи данни 40 хиляди били без работа заради забраната), аз видях пълни дискотеки и кръчми.
Къде е истината?


По тази логика винаги ще има по-належащи проблеми. Изместваш темата. Доста хитро да се хвърля на тъмно тази тема, видиш ли понеже в страната цари хаос. Всичко трябва да подлежи на промяна, независимо колко е малка. Факт, че управляващите се занимават с едно голямо...НИЩО!

http://borsi.dir.bg/_wm/library/item.php?did=542417&df=8&dflid=3
Белгия 6 месеца след пълната забрана 2 000 заведения фалираха, а загубата на работни места бе около 28 000. В САЩ след пълната забрана в някой щати и градове, оборотите на заведенията намаляват с около 25%. На места спадът за 2010 г. е с над 50%. Като цяло обаче за Ню Йорк загубата е за около 3000 работни места и на около 75 милиона долара годишно, като преки загуби, което за град с такава икономика не е голяма сума.

В Дъблин пъбовете имат загуба на около 50-80%.. От 9000 кръчми извън Дъблин около 600 са затворили. Тези които са най-тежко засегнати уволняват и съкращават персонал, или преминават към намалено работно време. Някой заведения – ресторанти и кафенета, които преди са работили и през деня, сега не отварят преди 17:30 часа.

В Германия барове и кръчми, чиято основна дейност е продажба на напитки, са най-силно засегнати от забраните за тютюнопушене. Спадът е около 14,1%. В Берлин загубите на казината се изразяват в около 25 % от оборотите. Подобно е положението и във Франция къде спадът е около 15-20 %.

а после ще си пишем и за не преките загуби... поне имат връзка с нап и дянков директно ще го види като сатистика тази есен... поне като се отчете ртова се надявам да го върнат...
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Динтроникс - Това което написах беше по посока на пушачите защото много често не се съобразяват с околните - Колкото до самата забрана аз също съм против но това е друга тема.

А колкото до собствениците на заведения към които спадаш (и аз до преди няколко години) трябва да ти кажа че напълно го заслужават това дърво защото миналата година на изборите на всички заведения в квартала си бяха сложили горди портрети на Фандъкова Плевнелиев и ГЕРБ - Така че след като подкрепят тази шайка нека да бъдат така добри да им кусат и попарата.

А ако ти се струва че са ми тъпи мненията има едно бутонче игнор и няма да ги виждаш.
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Решението на всички наши финансови и здравословни проблеми- > да се забрани тютюнопушенето със закон! Да видим тогава колко хора ще пропищят и колко ще се радват :)

хенри форд: кажими коя стока е дефицитна да ти кажа как се става милионер...

Обичам я тази част от спора:
Godwin's law (also known as Godwin's Rule of Nazi Analogies or Godwin's Law of Nazi Analogies[1][2]) is an argument made by Mike Godwin in 1990 that has become an Internet adage. It states: "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."[2][3] In other words, Godwin observed that, given enough time, in any online discussion—regardless of topic or scope—someone inevitably makes a comparison to Hitler and the Nazis.

http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law

Mаниакалната битка на Адолф Хитлер срещу цигарите
http://borsi.blog.bg/novini/2011/02/03/maniakalnata-bitka-na-adolf-hitler-sreshtu-cigarite.679334
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

mantaman - Това което написах беше по посока на пушачите защото много често не се съобразяват с околните - Колкото до самата забрана аз също съм против но това е друга тема.

А колкото до собствениците на заведения към които спадаш (и аз до преди няколко години) трябва да ти кажа че напълно го заслужават това дърво защото миналата година на изборите на всички заведения в квартала си бяха сложили горди портрети на Фандъкова Плевнелиев и ГЕРБ - Така че след като подкрепят тази шайка нека да бъдат така добри да им кусат и попарата.

А ако ти се струва че са ми тъпи мненията има едно бутонче игнор и няма да ги виждаш.

Ми аз мисля, че темата е за забраната на тютюнопошенето на обществени места.
А това за политическите изгъзици, аз не съм слагал плакати на никой и несъм гласувал за никой, но не злобея срещу тези които са слагали плакати, щото като се замисля то политически избор няма, всички партии червенеят или леко розовеят.
Нашта партия все още е на власт, независимо от изпълнителите, какъвто е Б2 в момента.
На СРС-то с разговора за Мишо Бирата се чу какви интереси защитава, ама никой журналист не посмя да раздухва Скандала.
Ей това е "свободна държава"
Ем никой не съм игнорирал, а и са ми интересни изказванията ти... понякога
 
От: Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

хенри форд: кажими коя стока е дефицитна да ти кажа как се става милионер...

Обичам я тази част от спора:

http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law

Mаниакалната битка на Адолф Хитлер срещу цигарите
http://borsi.blog.bg/novini/2011/02/03/maniakalnata-bitka-na-adolf-hitler-sreshtu-cigarite.679334

Както се казва всяка една тема ако се проточи достатъчно дълго неминуемо опира до Хитлер и ВСВ :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Една алтернатива се сетих, въпреки че едва ли ще се стигне до там, защото тая наредба няма начин да не падне, поне в основата си.

Регва се заведението или обекта като частен дом. Канят се "приятелите" (клиентите) вътре на база покани. Тоест някой просто ги раздава отвън :) Консумацията вътре се заплаща с дарителски чекове (пак изготвени от домакина), които директно отиват във някаква фондация или някакво гражданско сдружение с идеална цел. Тоест нямаме нито търговия, нито пък сме на обществено място :)
Може да се пипне повече, но определено е по-добро от онова с английската кръчма, която станала посолство на някаква супер измислена островна държава, само и само да избегне забраната :rolleyes:
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

480386_542989185717194_2082275057_n.jpg
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

@dintronix - казваш,че има по-малко клиенти?
къде отидоха, бе ? :mrgreen: да не са се сетили, че трябва да се работи, а не по цял ден на кафетата
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Де да ги знам къде отидоха.
От една страна кризата и свитото потребление намаля клиентелата и оборота, от друга страна и този, според мен ненужен закон, също си оказва влияние.
Знам, че непушачите няма как да разберат, но привикналия към този навик човек никак не му е конфортно да отиде на заведение и да не може да запали цигара, като си пие кафето или аперитива.
Пък и повечето заведения имат аспирация и не е задимено. Тези, които нямат изградена аспирация, това са предимно малки заведения, за тях да остане забраната за тютюнопушене.
Не може постоянно да се сменят правилата, искаха зали за пушачи и непушачи, изграждане на вентилационни системи за тютюневия дим, сега тотална забрана за тютюнопушене в заведенията.
Правилата постоянно се менят и това е политиката на това правителство, постоянно им хрумват някакви абсурдни закони.
Както казах има други начини да се води кампания с/у тютюнопушенето, но със такива крайни мерки, които вредят на част от бизнеса няма нужда.
 
От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Мислех, че местния психично болен индивид Харкон е изпаднал в поредната си словесна диария с подписа си, но като ти гледам последните мнения, боя се че е прав - копрофилията наистина е навлезнала дълбоко във вашия бит или греша:mrgreen:
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Тук поетичната душа на незнайния художник възпява грижите на държавата пушачите да живеят здравословно - колкото се може повече на открит въздух.
Предстои забрана пушачите да използват масовия обществен транспорт. А на по-късен етап, в светлото бъдеще, когато отпадне акциза на горивата, и личен транспорт. Както знаем, ходенето пеша е естествена човешка дейност. И здравословна. Както и редовното посещаване на по-горе показаното помещение.
А копрофилията я има у всеки един. При някои е по-видима публично. Въпрос на вкус, както казало кучето...
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

По-рано из темата писах, ама айде пак.

Така я да питаме собствениците на барове и кафенета въпросе. То и там е голямо разквониче и затова си траят.
Та всяка година след едрите слоеве тютюн всичко от тавана през полилеите до паркета е силно наслоено на цигарен дим. Всичи светли стени придобиват един турбеколозен жълт цвят, а всичка мека мебел, започва да мирише на един много специфичен мирис, наречн на лайна. Та какво се прави в този случаи от заведенията, влагат се големи ресур по обновяване - пребоядисване, дълбко чистене на цялата апаратура, а смрадливите мебели или на дълбоко химическо или се сменят с нови(тъпото е че амортизацията е дълга на такива активи, а вие за 1 година се налага ги сменяте). Та така какво се получава, през това време на ремонти нямате клиенти губите приходи, давате пари за всичките си постоянни разходи, и сега иде интересното увеличавате променливите си разходи по линия обновяване и давате пари по линия купуване на нови мебели. И какво се получава за период Х губите клиентелата си както и реализирате загуби и увеличат капиталовите си разходи - а тя конкуренция не спи. Ако не се правят такива неща по поддръжката, то значи така или иначе се води от недалновидни управители/собственици и си заслужават фалита. Та само от тук забраната на цигарите има доста ползи за самите собственици на барове/кафенета.

Поради факта, че тука всички са гъзета и се тежкарят да социализират - то това ще продължи с разликата че ще се ходи да се пуши на вън. Заведенията, са места за срещу, хапвания, пийвания и добре прекарвания и най-вече там се събират много хора - това не са пушалници специализирани помещения си пафкаш, ако искаш такова има - да вече този закон ще прецака тях. Но иначе нормалните отиваш и излизаш на вън си пупеш. Както по цял свят е така, те могат ние не.

Ние всяка година яко се затриваме от тези цигари като нация, вече границата на започване е 13-14 - демек изначално се уврежда поколението с грешни ценности и възприятия.

И ако това пак не помага на дебелите чутори на всички - то нека го обясни до като твоето дейстиве не вреди на останалите имаш право да го вършиш, почне ли да вреди аз и компания имаме право да вземем мерки.
То е същото щото ексхибиционизъм ги е кеф си показват онзи си работа и сплашват жените, да ги оставим това да правят нали нищо лошо не става. Така е както с престъпниците и всеки който решил си тълкува странично законите.

Законите са именно закони за да унифицират нормите, иначе настава анархия, а има ли то тогава няма общество.
 

Горе