ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

dalasweb

Well-Known Member
Минималната работна заплата вече е 290 лева тук- до 2015г- става 350лв.Дотогава няма да остане никой в страната !
Не съм икономист, но Дянков ко го боли фара - да направи минималната още сега 1000лв- нали не ги дава от собсвения джоб!
Определено, в празничен ден ,като днешния трябва да има огромна благодарност към останалите в страната ни трудещи се - 1000лв
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

4712290u.jpg
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

image_proxy.jpeg
10 символа
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

@nortrant -нееееееееее
Вземи малко попрочети за първи май -откога има манифестации и защо аджеба на 1
Васил Левски започва втората си обиколка из България, по време на която създава революционни комитети.

ЗА ВСИЧКИ ТРУЖЕЩИ СЕ 1000ЛВ. МИН. РАБОТНА ЗАПЛАТА!
не на ИМПЕРИАЛИЗМА последен стадий на КАПИТАЛИЗМА
1_may_2009.jpg
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Ех пак си във фаза :D

Да добре, че не си икономист.

Айде така за спорта да видим как ще се развие темата, тези 1к знаеш ли от къде ще се вземат и кой ги плаща :D
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Понякога решението на проблема с много просто ...

ejednevka.jpg
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

хехе то доста бюджетно решение
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Айде така за спорта да видим как ще се развие темата, тези 1к знаеш ли от къде ще се вземат и кой ги плаща :D

Именно щото не знам откъде ще се вземат тез пари, но за гърците знам че са от европата парите!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

То и толкова знаеш :D

Нивки пари не дадоха на Гърците, просто един транзит през малякийте, с тънката разлика че ще има го плащат това още доста години и много зле ще става, в гърция

Е като не знаеш, от къде идват къде отиват кой ги дава, зако пишеш такива глупости?
С регулации и трансфери на ресурси, само упадък има.
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Е като не знаеш, от къде идват къде отиват кой ги дава, зако пишеш такива глупости?
Глупост че гърците имат 16 пенсия и заплата - ХУБАВА ГЛУПОСТ!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Далас пари не се дават, пари се взимат

Като си роб на заплата и шефа ти дава 500 лева подаяние а ти искаш 1000, останалите 500 ще си ги краднеш или ако не можеш ще му направиш мизерия за 500 стотака та да помни че гладна мечка хоро не играе
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Глупост че гърците имат 16 пенсия и заплата - ХУБАВА ГЛУПОСТ!

Защо писах :cry::cry::cry:
 
На този трябва да му забранят със закон публикуван в ДВ да пуска теми тук ... :cry:
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Много от различните плащания на държавата са обвързани с минималната работна заплата! Имайте в предвид, че пипането и по принцип води до много сътресения.

Ако изключим държавните плащания, работодателите ще скочат - това променя плащания като осигуровки, това съответно значи повече данъци. А щом работодателя плаща повече данъци, това се отразява на крайната цена на продукта.

Т.е. мин. заплата да стане 1000лв. те ще бъдат както сегашните 290лв.

Изхода от този омагьосан кръг е вкарването на нови технолог с по-голяма производителност. Увеличаване на БВП и прочие....
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

бе 1000 лв не ама поне 400-500 трябва да я направят
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

От дигане н минималната заплата файда има само държавата, щот ше са увеличат сбраните пари от осигуровки,
а пък ако я напраят 1000лева направо ще убият дребния и среден бизнес
Той Дянков мноо хитър дига осигурителния праг, зима повече пари от хората, ма пенсии, детски - те са замразени, оти не му се дават пари, оти е учил само събиране ма не и изваждане :twisted:
 
От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

а пък ако я напраят 1000лева направо ще убият дребния и среден бизнес
мда ще трябва да дават 1000 заплата на робите си и те нема да бъдат роби
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

а пък те вече няма са собственици на бизнеси, голяма идилия :D
 
Re: От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

мда ще трябва да дават 1000 заплата на робите си и те нема да бъдат роби

Я направи една сметка за магазин с една продавачка и собственик при 400 лева дневен оборот и заплата 300 и съответно 1000 лева и ми кажи след това как цената на продуктите няма да скочи с 30% за да може магазина да работи на 0 (без печалба и без загуба). След това ми кажи, как това няма да унищожи малкия и среден бизнес.

Не разбираш от нещата, няма и да ги разбереш. Такова повишаване на минималната заплата ще доведе до финансов колапс и фалит на държавата, а не до нещо добро.
 
От: Re: От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Я направи една сметка за магазин с една продавачка и собственик при 400 лева дневен оборот и заплата 300 и съответно 1000 лева и ми кажи след това как цената на продуктите няма да скочи с 30% за да може магазина да работи на 0 (без печалба и без загуба). След това ми кажи, как това няма да унищожи малкия и среден бизнес.

УБАВО!
а ЗАЩО НА ЗАПАД заплатите са 2к евро на месец?И си имат дребен бизнес!
а за магазина с продавачката собственика ще е зад щанда а не да ми се прави на робовладелец!
 

Горе