Пазаруване от aliexpress

От: Пазаруване от aliexpress

Здравейте, отново :) Поръчката мина успешно, вече е в пощата и само трябва да си я взема. Дойде за около 2 седмици :) Много ви благодаря за помощта!
 
От: Пазаруване от aliexpress

И кво купи? Дано да е здраво, че понякога не стигат здрави!
 
От: Пазаруване от aliexpress

Чанта, подарък за сестрата! Беше по-скоро пробна поръчка, за да видя срока на доставка, доволна съм от резултата.
 
От: Пазаруване от aliexpress

От aliexpress си пазаря вече от 7-8 месеца, напълно редовен съм си :)
Но вземам предимно дребни историйки - led крушки, батерии и фенерчета, тук-там малко електроника дребна, въдичарски истории почти всякакви...досега от 12-13 поръчки общо - всички са ми дошли читави (може и късмет да е). Вчера (т.е.по нашенско време до тази сутрин) имаше отстъпки (реални) на по 15% и допълнителни купони за отстъпки (там трябваше 2-3 дни едни точки да се печелят...) и си "одрусах" с към 200 и няколко долара джоба още :)
Само гледайте добре там, че една и съща стока може да се продава от 20-30-40 търговеца, и който клъвне :)
Още нещо - не вярвайте много-много на описанията на 100%, попреглеждайте и коментарите от купувачите,
 
От: Пазаруване от aliexpress

Здравейте!
И аз снощи си поръчах няколко неща от сайта.
В момента поръчката ми се обработва.
Като пристигнат нещата(надявам се да пристигнат), ще споделя мнение.
 
От: Пазаруване от aliexpress

И аз си поръчах нещо от али още се обработва но незнам кога ще дойде
 
От: Пазаруване от aliexpress

Редовно пазарувам и не съм имал проблеми, нито драми. За 2 години не съм имал пратка ходила на митница, но всички са били с цена под 200$. Когато пратките идват с HongKong Post Air Mail или China Post шанса да отидат на митница е 0 или дори отрицателен.

За тези който толкова треперят при пазаруването онлайн скарта просто си направете една дебитна карта и я зареждайте с пари само когато ще пазарувате. Или пък не дръжте в нея повече от 100 лв.
 
Re: От: Пазаруване от aliexpress

За тези който толкова треперят при пазаруването онлайн скарта просто си направете една дебитна карта и я зареждайте с пари само когато ще пазарувате. Или пък не дръжте в нея повече от 100 лв.

Или само виртуална, за пазаруване. Или една с опция за портфейл (една сметка, която е заключена и онлайн си я пълниш с точна сума самата карта, за да пазаруваш онлайн). :)
 
От: Re: От: Пазаруване от aliexpress

Ами да има мнго опции. Време е българите да се отърсят от този страх при онлайн плащанията. До гуша ми дойде от наложени платежи. Правил съм експеримент с плащане по банка или ПейПал и като бонус безплатна доставка и познай какво стана продажбите паднаха на 0 за няма и 2 дни....
 
Re: От: Re: От: Пазаруване от aliexpress

Ами да има мнго опции. Време е българите да се отърсят от този страх при онлайн плащанията. До гуша ми дойде от наложени платежи. Правил съм експеримент с плащане по банка или ПейПал и като бонус безплатна доставка и познай какво стана продажбите паднаха на 0 за няма и 2 дни....

Много съм съгласен с теб. Особено за отърсването от предразсъдъци, които хем те имат, хем медиите им втълпяват, че Интернет и пазаруването там крие огромни рискове.

Тук го има момента на недоверието, което от части и много онлайн магазини успяват да докарат. Все още нашите онлайн търговци не са минали на нивото на чуждестранните в някои отношения.

Дори и аз съм го правил тук с наложен платеж, но това си е и локална опция. Има го и в USA и други, но трябва да си от там. За международния пазар, вадиш го като опция, защото не те касае. Да може да го предложиш на локалния пазар, но тогава ще успееш да засегнеш до някаква степен останалата част, която също би искала да има, а защо не и да се възползва от нея. :)

Последният месец имам над 5 поръчки от UK, Asia сайтове и съм повече от доволен. Дори сега се чудя да си взема кецове за новия сезон от там. Още малко ще се почудя и нападам сайтовете. :)
 
От: Пазаруване от aliexpress

Малко извън темата но да не пускам нова тема ще задам въпроса си тук .
Някой да е купувал от този сайт http://www.toolstop.co.uk/ и какви са му отзивите ?
 
От: Re: От: Re: От: Пазаруване от aliexpress

Много съм съгласен с теб. Особено за отърсването от предразсъдъци, които хем те имат, хем медиите им втълпяват, че Интернет и пазаруването там крие огромни рискове.

Тук го има момента на недоверието, което от части и много онлайн магазини успяват да докарат. Все още нашите онлайн търговци не са минали на нивото на чуждестранните в някои отношения.

Дори и аз съм го правил тук с наложен платеж, но това си е и локална опция. Има го и в USA и други, но трябва да си от там. За международния пазар, вадиш го като опция, защото не те касае. Да може да го предложиш на локалния пазар, но тогава ще успееш да засегнеш до някаква степен останалата част, която също би искала да има, а защо не и да се възползва от нея. :)

Последният месец имам над 5 поръчки от UK, Asia сайтове и съм повече от доволен. Дори сега се чудя да си взема кецове за новия сезон от там. Още малко ще се почудя и нападам сайтовете. :)



Голяма вина има и набедения за сайт номер едно за онлайн търговия ХХХ.бг :) Не стига, че е пълно с измамници, на които не им пречи опцията преглед и тест и наложения платеж ами и продажбите там нямат нищо общо с онлайн търговията. Едва ли има мяста в БГ където да има толкова оплаквания от измамени хора с 10-20-100 лв и то ежедневно. И въпреки това пак се натикста и правят едни и същи грешки
Преди сделка има около 2-3 дни прегорив и лични съобщения и след това евентуално оферта. После като пристигне пратката се почва изнудване ще я взема ако ми намалиш наложения платеж или духаш супата с 2те доставки.
 
От: Re: Пазаруване от aliexpress

Абе то и в реалния живот е пълно с измамници също, но какво толкова. Реално навсякъде ги има. ;)

Просто по нашите ширини са по-голямо процентно съотношение :lol:
 
Re: От: Re: Пазаруване от aliexpress

Просто по нашите ширини са по-голямо процентно съотношение :lol:

Не е толкова шарлатаните, колкото законите и рестрикциите. Имам опит с дропшипинга в САЩ и там всяка издънка ти е или голяма глоба или кофти имидж в няколко форума, което да се чудиш кое е по зле. :) И тук ще стане така скоро. И да видим дали някой ще си позволи да е мърляч. :) След втората глоба, ще му е трудно. :)
 
От: Пазаруване от aliexpress

Здравейте , аз съм си купувала от алито различни неща и винаги са ми пристигали в пощата ,та от вас разбрах за тези мита и други неща . Имам 1 питане - тъй като имам желание да направя поръчка от там за около 1000$ и все пак искам да нямам проблеми , как да обмитя и някой знае ли стойността на митото ? А освен мито има ли ДДС или то е само за юридически лица ??
 
От: Re: От: Пазаруване от aliexpress

За мен лично причината никога да не плащам онлайн е, че повечето магазини не си актуализират редовно информацията за наличност на стоките. Постоянно ми се случва да си поръчам нещо и после да ми се обадят по телефона, че в момента го нямат.
 
От: Re: От: Пазаруване от aliexpress

Ами да има мнго опции. Време е българите да се отърсят от този страх при онлайн плащанията. До гуша ми дойде от наложени платежи. Правил съм експеримент с плащане по банка или ПейПал и като бонус безплатна доставка и познай какво стана продажбите паднаха на 0 за няма и 2 дни....

За мен лично причината никога да не плащам онлайн е, че повечето магазини не си актуализират редовно информацията за наличност на стоките. Постоянно ми се случва да си поръчам нещо и после да ми се обадят по телефона, че в момента го нямат.
 
От: Пазаруване от aliexpress

Здравейте , аз съм си купувала от алито различни неща и винаги са ми пристигали в пощата ,та от вас разбрах за тези мита и други неща . Имам 1 питане - тъй като имам желание да направя поръчка от там за около 1000$ и все пак искам да нямам проблеми , как да обмитя и някой знае ли стойността на митото ? А освен мито има ли ДДС или то е само за юридически лица ??

Зависи какви са стоките.Пише колко е митото в системата ТАРИК.Трябва сама да провериш.
 
Re: От: Re: От: Пазаруване от aliexpress

За мен лично причината никога да не плащам онлайн е, че повечето магазини не си актуализират редовно информацията за наличност на стоките. Постоянно ми се случва да си поръчам нещо и после да ми се обадят по телефона, че в момента го нямат.

Да, за жалост ми се случи преди има няма 4 дни това. Ставаше дума за едни часовници и след поръчката се разбра, че не само ги няма, но и не може да ги набави. Което си беше лош късмет. :) А пък едно приятелче, което има също онлайн магазин отказа дори да отговори на един мой познат, защото бил направил поръчка за 10 лева, която не му била нерентабилна. Смятай, чак и аз се изплаших като го чух това. Иначе съм пазарувал и от много добри БГ онлайн магазина. Което означава, че си е до собственик на магазин. :) И в чужбина съм попада на греди.

Но специално за aliexpress, там всеки път е било на ниво, дори и съм изненадан. В повечето случаи това, което се прецаква от там е тук - БГ простотията: митници, куриерски служби и прочие. :) Сайтът сам по себе си е много добър и отговорен като търговец.
 

Горе