Паметника на Съветската Армия!

Скоро, тази тема е единствената, другите потънаха гледам. И дори няма да влизам там повече. Ако ми писна да споря с едни и същи и то не само там. ;)
Другата е по-важна :)
 
Що след войната са ги бутнали, това е история... да напомнят за грешните решения. Ние също губим войната ма си ги държим. Както казах в Германия, Франция и тн. където е имало национал-социализъм има логика да стоят тези паметници. Паметниците отразяват реални исторически събития, на нашите са изписани лъжи.
Ами те не са били паметници или мемоариали, а символи на текущата власт и тва ли трее ти обяснявам? Иначе спомена за грешките си е там - над 1000 спомена даже, както споменах някой са доста големи. Т.е. спомена за грешката го има и там има го и тук, напълно единтичен.

Па да се върнем, че тук никой не се е тепал, нито е имало национал-социализъм, ние сме губещи от тая война нямаме нужда от символи на престъпен режим. Имали закон, има, пише ли че режима е престъпен, пише. Имали решение на Столична община, че това не е паметник, има. Остава само да си спазим законите.
Еми дай да сменим надписа на "В памет на всички българи и техните бойни другари от червената армия, дали живота си в борба срещу нацистите." и готово.

Гласувай за Възраждане и БСП, те не са мътилки от време оно и ще го бранят.
Ко си търся някок да ми дава наклон на онаа раота, щи дам знак, за ся неа нужда.

пп. Не ми отговори, къде над тепето в Пловдив да вдигнем български паметник?

maxresdefault.jpg
Има не малко място на плаца пред него.
 
Последно редактирано:
Много е важна за форума. А съдържанието е направо супер. Тази е малко по-мека, но пак се мисля, че ще потъне и тя. ;)
:) Ами има нещо такова, онази е за бъдещето.
 
Лоша дефиниция. Онази е за идиоти, спорещи с доста каруцарски речници. ;) Включвам и себе си, но както писах, пасувам. Това време ми е ценно. ;)
:) ще видим :(
 
Ами те не са били паметници или мемоариали, а символи на текущата власт и тва ли трее ти обяснявам? Иначе спомена за грешките си е там - над 1000 спомена даже, както споменах някой са доста големи. Т.е. спомена за грешката го има и там има го и тук, напълно единтичен.
С въпросния монумент е същото, символ на предишната власт, щото нито сме освобождавани от нещо нито е имало национал-социализъм у нас, чиста пропаганда колко е велика съветската армия. Като е в музея па мое да си го гледаме и да си помним разни неща. Както казах, да си спазим законите.

Еми дай да сменим надписа на "В памет на всички българи и техните бойни другари от червената армия, дали живота си в борба срещу нацистите." и готово.
Пускай предложение до Столична община.

Има не малко място на плаца пред него.

Долния палц е мемориал на загиналите пред руско-турската война, а ако говориш за пространството до него е несериозно.
 
С въпросния монумент е същото, символ на предишната власт, щото нито сме освобождавани от нещо нито е имало национал-социализъм у нас, чиста пропаганда колко е велика съветската армия. Като е в музея па мое да си го гледаме и да си помним разни неща. Както казах, да си спазим законите.


Пускай предложение до Столична община.



Долния палц е мемориал на загиналите пред руско-турската война, а ако говориш за пространството до него е несериозно.
Следващата крачка е Шипка, тогава искам да видя аргументите.
 
Следващата крачка е Шипка, тогава искам да видя аргументите.
Човече, защо не спреш малко с този интернет. Съвсем различни неща са. Самата мисъл, че правиш сравнение те прави доста плоско мислещ.
 
Следващата крачка е Шипка, тогава искам да видя аргументите.
За Шипка не знам, но Бузлуджа ще изгори 😁
 
За Шипка не знам, но Бузлуджа ще изгори 😁
ще си взема пуканки за да гледам как размонтират Бузлуджа за да я преместят :)
 
Човече, защо не спреш малко с този интернет. Съвсем различни неща са. Самата мисъл, че правиш сравнение те прави доста плоско мислещ.
Казвам неща вече тиражирани в медиите. Плоско или паралелепипедно поне мисля
 
Казвам неща вече тиражирани в медиите. Плоско или паралелепипедно поне мисля
Всъщност казваш глупости. Ходил съм на 3ти март там, много хора ходят и никога няма да има статуса на онова недоразумение. Мисля, следователно съществувам. :D И до тук. ;)
 
С въпросния монумент е същото, символ на предишната власт, щото нито сме освобождавани от нещо нито е имало национал-социализъм у нас, чиста пропаганда колко е велика съветската армия. Като е в музея па мое да си го гледаме и да си помним разни неща. Както казах, да си спазим законите.
Единствената символика за предишната власт, е че е строен от нея. Всичко друго са фантазии. По онова време се вижда каква е възможността на съветската армия, така че пропагандата е само в твоята и на тоя писал уики статията фантазии.
Пускай предложение до Столична община.
По-принцип ми е се таа, дали ше го бъде, лафам си изключително от гледна точка на историята и че нейното затриване нема да я промени. Както черничките дето събаряха паметници по време на БЛМ, да не би да станаа по-бели?

Долния палц е мемориал на загиналите пред руско-турската война, а ако говориш за пространството до него е несериозно.
Тоз мемориал също е интересн според уикито и той е за руската армия, не съм го посещавал.

Иначе говоря за мясторо дето има един син кръг, предполагам фонтан? Те там мое де пльосне един двойно по-голем паметник на Тервел примерно и да се брандира под Спасителите на Европа тепе.

Нашия спасил европа от арабите, руси и българи затирили османци и нацисти.
 
Единствената символика за предишната власт, е че е строен от нея. Всичко друго са фантазии. По онова време се вижда каква е възможността на съветската армия, така че пропагандата е само в твоята и на тоя писал уики статията фантазии.
Напротив, символиката че се извисява най-високо в столицата е ясно за какво е, да знае народа кой е господаря. Нали точно с помощта на тая армия взимат властта, как няма да я възхваляват и да е символ на режима. Не случайно диктаторите строят такива монументи, символи на диктатурата. Просто в случая наще комунета са гъзолизници (приликата с лица от съвремието не е случайна) и не строят паметници на Живков и БКП, а на господарите в Кремъл.

Тоз мемориал също е интересн според уикито и той е за руската армия, не съм го посещавал.

Иначе говоря за мясторо дето има един син кръг, предполагам фонтан? Те там мое де пльосне един двойно по-голем паметник на Тервел примерно и да се брандира под Спасителите на Европа тепе.
Фонтан е да, ма дори и да се пльосне там пак е в ниското, от долу се вижда единствено Альошата, някакъв паметник на чужда армия нямаща нищо общо с Пловдив, се превръща в символ на вековен град, това е супер жалка история. На такова нещо могат да се радват хора, които нямат себеуважение.
 
Последно редактирано:
Следващата крачка е Шипка, тогава искам да видя аргументите.
За тая Шипка ли говорим? Сигурно са и турили петолъчката, щото възхваляват Съветската армия, а не щото да покажат, че режима е над всичко и да си немаме други кумири освен него. На паметника на Ботев на Околчица е същата история. Сигурно трябваше да ги оставим, щото ний не сме от онуй времи, че да казваме ко ше става с паметниците.

1691150509270.png1691150643131.png
 
Напротив, символиката че се извисява най-високо в столицата е ясно за какво е, да знае народа кой е господаря. Нали точно с помощта на тая армия взимат властта, как няма да я възхваляват и да е символ на режима. Не случайно диктаторите строят такива монументи, символи на диктатурата. Просто в случая наще комунета са гъзолизници (приликата с лица от съвремието не е случайна) и не строят паметници на Живков и БКП, а на господарите в Кремъл.
Едно и също, без покритие.

Фонтан е да, ма дори и да се пльосне там пак е в ниското, от долу се вижда единствено Альошата, някакъв паметник на чужда армия нямаща нищо общо с Пловдив, се превръща в символ на вековен град, това е супер жалка история. На такова нещо могат да се радват хора, което нямат себеуважение.
Според мапса, мястото изглежда двойно, идеално за основа на нещо доста по-високо, както казах например Тервел и възможност да се комбинират като едно общо място като Спасителите на Европа. Идеи много, ма се мисли в насока да се руши.

Иначе, кой точно член на закона искаш да се изпълни, че така упорито го настояваш?
 
Много безотговорно отношение към паметниците, а те са много повече от символика и произведения на изкуството

 
Едно и също, без покритие.
Кое е без покритие, че взимат властта благодарение на съветската армия, в нарушение на Търновската конституция или че са гъзолизници на Москва?

Иначе, кой точно член на закона искаш да се изпълни, че така упорито го настояваш?

ПСА не е паметник на руски/съветски войници, следователно, не е войнишки паметник, от което следва, че за него не важат Женевските конвенции от 1949 г. и допълнителните протоколи от 1977 г.

С декларационно писмо от 1994 г. всички военни паметници в България, включително и тези от Руско-турската освободителна война (1877-1878 г.), са признати за исторически паметници на културата. ПСА НЕ Е паметник на културата, следователно за него не важат разпоредбите на Закона за културното наследство.


Закон за обявяване на комунистическия режим в България за престъпен, според който „(1) Българската комунистическа партия (тогава именуваща се Българска работническа партия /комунисти/) идва на власт на 9 септември 1944 г. с помощта на чужда сила, обявила война на България, и в нарушение на действащата Търновска конституция. (2) Българската комунистическа партия е отговорна за управлението на държавата във времето от 9 септември 1944 г. до 10 ноември 1989 г., довело страната до национална катастрофа.“

Щом не е войнишки паметник, нито е паметник на културата, остава да е символ на един режим обявен със закон за престъпен, а най-логичното което следва от това е да се премахне/премести.
 
Последно редактирано:

Горе