Паметника на Съветската Армия!

младите сте се скатали пред клавиатурите.
С други думи - работят. Някои не на клавиатури. ;)

Фашисткият митинг на 24-ти 02. беше изцяло от украински курви, дошли на наша издръжка. Ще гледаме участниците персонално или ще се фокусираме върху принципа?
 
  • Like
Реакции: OSH
И според мен комунистическите паметници трябва да бъдат премахнати, но сега не е точно момента за разбутване на кошера.
Това включва ли панелките (в които вероятно живеят повечето ти роднини), язовирите, електроцентралите, заводите, музеите, пътищата и въобще цялата инфраструктура?

Всичките са строени не само по времето на комунизма, ами и по съветски комунистически модел/планове и т.н. и навяват спомени за въпросното мракобесно време. Нема нужда всекидневно да си нараняваме чувствата по тоя начин.

ПП: Ще оставим само магистралите и кооперациите тип "ново строителство".
 
До сега срещнах 1 руснак. Плащал “някъде” и човек, който знам му върнал повече пари. Руснака се прибрал и видял. На другия ден отишъл до там, за да върне парите, но човека не бил на работа. Колегите се пошегували, че плаче и на него му станало гадно и поискал номера. Руснака звъннал на човека и казва, че ще дойде където каже и .. върнал парите. Казал: “казаха плачат, плачат, плачат” и си търка очите имитирайки плачене
Украинците: “аааааа, ние искаме по-добри хотелииии”
 
Последно редактирано:
Явно и ти си баба
Да, това трябваше ли да е новина? :D

Но много млади имаше, предимно работещи и грижещи се тия там на площада да имат пенсии, а те милите били защитавали нашите интереси. :D Последният път като минавах от там, една група игра на хек, друга пиеше, а трета чоплеше семки върху главите на статуите.

Едно е сигурно. Ако сега не се премести, почнат ли да хулят общината и нейните продажници вътре, на самата община ще и писне и тотално ще го оте*е като каквато и да е културна ценност. Сещате се това на какво ще прилича след няколко години без никаква поддръжка. Не, че и е работа и на общината да го поддържа като държавна собственост. Тя и държавата щото много си поддържа собствеността. :D
 
Това включва ли панелките (в които вероятно живеят повечето ти роднини), язовирите, електроцентралите, заводите, музеите, пътищата и въобще цялата инфраструктура?

Всичките са строени не само по времето на комунизма, ами и по съветски комунистически модел/планове и т.н. и навяват спомени за въпросното мракобесно време. Нема нужда всекидневно да си нараняваме чувствата по тоя начин.

ПП: Ще оставим само магистралите и кооперациите тип "ново строителство".
Ай колко сме долнии :)
За твое нещастие - нито аз, нито роднините ми се наказваме да живеем в панелни жилища.

Панелните блокове ако за теб са паметници, се вижда от състоянието им колко ги уважаваш, ти и останалите ползващи ги. За разлика от българските, панелните блокове в Източна Германия са с далеч по-завиден вид и състояние.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Ай колко сме долнии :)
За твое нещастие - нито аз, нито роднините ми се наказваме да живеем в панелни жилища.

Панелните блокове ако за теб са паметници, се вижда от състоянието им колко ги уважаваш, ти и останалите ползващи ги. За разлика от българските, панелните блокове в Източна Германия са с далеч по-завиден вид и състояние.
изобщо не може да сравняваш панелните блокове с новото строителство... малки стаи, чуваш съседа ти как кашля и какво си шепнат с жена му.... имам два апартамента един ново строителство уж качествено и един стар панелен , но подържан с големи стаи !
 
Ай колко сме долнии :)
За твое нещастие - нито аз, нито роднините ми се наказваме да живеем в панелни жилища.

Панелните блокове ако за теб са паметници, се вижда от състоянието им колко ги уважаваш, ти и останалите ползващи ги. За разлика от българските, панелните блокове в Източна Германия са с далеч по-завиден вид и състояние.
Зае*и състоянието, на практика всички обществени сгради са строени по времето на комунизма.
Плюс мизерна бройка отпреди това, за които не се отделя много бюджет за поддръжка.

Спортни зали, университети - всичко носи стилистиката на СССР и на комунизма.

Трябва да бъдат съборени и построени по европейски образец!
 
Трябва да бъдат съборени и построени по европейски образец!
защо всички използвате тази фраза... ЕВРОПЕЙСКИ ОБРАЗЕЦ..... имаме си Български образец който е в пъти по добър от Европейския
 
Зае*и състоянието, на практика всички обществени сгради са строени по времето на комунизма.
Плюс мизерна бройка отпреди това, за които не се отделя много бюджет за поддръжка.

Спортни зали, университети - всичко носи стилистиката на СССР и на комунизма.

Трябва да бъдат съборени и построени по европейски образец!
Туй дет бай Тошо построи, вие не можете ….
 
  • Love
Реакции: Vbb
Знам че искаш нандито ама ще ти е трудно от Етериума.
Твърде придирчива е.
Тя на дефнюза отказа, кво да говорим за Етера... или пък (мале, мале) за мене.

защо всички използвате тази фраза... ЕВРОПЕЙСКИ ОБРАЗЕЦ..... имаме си Български образец който е в пъти по добър от Европейския
Той българския си е доста европейски.
Добре че беше комунизма да съхрани толкова архитектурно-исторически паметници - поне някои да оцелеят до днес.

Сега нема паре за реставрации и за поддръжки, ама поне има за събаряне.
 
защо всички използвате тази фраза... ЕВРОПЕЙСКИ ОБРАЗЕЦ..... имаме си Български образец който е в пъти по добър от Европейския
Имаме си, но не го ползват.

Виж ги макетата.....имат си история и в центъра на Скопие е Александър Македонски. :D
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Знам че искаш нандито ама ще ти е трудно от Етериума.
Пичове, заплесвате се с несъществени неща. И за да спра интригата с Нокето в зародиш, с жена му сме приятелки. ;)

Колкото до използването на възрастта ми като какъвто и да е аргумент - това го правят импотенти, на които и пишките, и мозъците им са пихтия. Да се знае.
 
Пичове, заплесвате се с несъществени неща. И за да спра интригата с Нокето в зародиш, с жена му сме приятелки. ;)

Колкото до използването на възрастта ми като какъвто и да е аргумент - това го правят импотенти, на които и пишките, и мозъците им са пихтия. Да се знае.
Еее, ти пък.. това е само шега.
 
Не са програмирани да мразят паметника на Царя Освободител. Даже съм сигурен че повечето русофоби не знаят кой аджеба е чичото :D
Обаче паметникът на съветската армия им действа тригериращо на подсъзнателно ниво понеже е изпълнен в леко болшевишки стил.

А царчето дето е на коня гали монархистките души на разни като Графикса, които тъжат по "славните" времена на Царска България :D


Пусни една анкета и ще видиш че е точно така! Закърмени са да мразят всичко руско. Може би правят изключение само за руската салата.


За русофобите руснаците не са хора. Не си обръщал внимание вероятно.


Повече допирни точки имат с днешна Германия, не с Русия. Иначе допирни точки имат всички идеологии. Все нещо общо ще намериш, които и две да сравниш.

Според мен истинските русофоби са много малко. Не съм чул някой да мрази примерно Чайковски само защото е руснак. В сегашния момент критиките към Русия реално са критики към Путин, но не и към руския народ, култура и т.н. Ако питаш тези хора, които изглеждат като русофоби, съм убеден, че повечето от тях не просто няма да изразят омраза към всичко руско, а и ще споделят, че харесват някои аспекти на създаденото от Русия през вековете.

Да вземем Нацистка Германия. Имаш едно общество, което се чувства унизено и копнее Германия да си възвърне предишното величие. Появява се харизматичен лидер, който с помощта на огромно количество пропаганда убеждава цял един народ, че вината за несполуките на народа е някъде другаде - в евреи, славяни и т.н. Логично първата външна сила, която според Хитлер носи вина за злощастието на Германия, е Полша и следва военна агресия срещу нея.

Какво имаме в днешна Русия? Едно общество, което чувства носталгия по величието на СССР, който е бил една от двете световни суперсили. Путин е харизматичен лидер, който залага на доста пропаганда, разпросранявайки тезата, че заради чужди сили (НАТО, неофашисти и т.н.) Русия вече не е такъв фактор като СССР на световната сцена. Отговорът на Путин е военна агресия срещу Украйна, в която се крият злите сили, заради които руското общество страда, също като Хитлер и Полша.

Паралелите въобще не са малко. А паралел с днешна Германия трудно може да се види. Ако може да се каже нещо за германците, то е, че самите те са минали през период на срам от миналото и това е причината да са сравнително военно неразвита държава спрямо размера си и да се опитват да бъдат сравнително неутрални. Русия не е минала през този процес на срам и осъзнаване, че войната не е начин за решаване на вътрешнополитически проблеми.
 
Според мен истинските русофоби са много малко. Не съм чул някой да мрази примерно Чайковски само защото е руснак. В сегашния момент критиките към Русия реално са критики към Путин, но не и към руския народ, култура и т.н. Ако питаш тези хора, които изглеждат като русофоби, съм убеден, че повечето от тях не просто няма да изразят омраза към всичко руско, а и ще споделят, че харесват някои аспекти на създаденото от Русия през вековете.

Да вземем Нацистка Германия. Имаш едно общество, което се чувства унизено и копнее Германия да си възвърне предишното величие. Появява се харизматичен лидер, който с помощта на огромно количество пропаганда убеждава цял един народ, че вината за несполуките на народа е някъде другаде - в евреи, славяни и т.н. Първата външна сила, която според Хитлер носи вина за злощастието на Германия, е Полша и следва военна агресия срещу нея.

Какво имаме в днешна Русия? Едно общество, което чувства носталгия по величието на СССР, който е бил една от двете световни суперсили. Путин е харизматичен лидер, който залага на доста пропаганда, разпросранявайки тезата, че заради чужди сили (НАТО, неофашисти и т.н.) Русия вече не е такъв фактор като СССР на световната сцена. Отговорът на Путин е военна агресия срещу Украйна, в която се крият злите сили, заради които руското общество страда, също като Хитлер и Полша.

Паралелите въобще не са малко. А паралел с днешна Германия трудно може да се види. Ако може да се каже нещо за германците, то е, че самите те са минали през период на срам от миналото и това е причината да са сравнително военно неразвита държава спрямо размера си и да се опитват да бъдат сравнително неутрални. Русия не е минала през този процес на срам и осъзнаване, че войната не е начин за решаване на вътрешнополитически проблеми.
Тогава защо рушим паметници ?
 
Според мен истинските русофоби са много малко. Не съм чул някой да мрази примерно Чайковски само защото е руснак. В сегашния момент критиките към Русия реално са критики към Путин, но не и към руския народ, култура и т.н. Ако питаш тези хора, които изглеждат като русофоби, съм убеден, че повечето от тях не просто няма да изразят омраза към всичко руско, а и ще споделят, че харесват някои аспекти на създаденото от Русия през вековете.
Надценяваш ги. Много.
Не са имали и грам допир с руската култура.
За тях Русия = сърп и чук, Ленин, Сталин, Голодомор, Путин.
 
  • Like
Реакции: Vbb

Горе