Паметника на Съветската Армия!

Пичове, заплесвате се с несъществени неща. И за да спра интригата с Нокето в зародиш, с жена му сме приятелки. ;)
Ако си решила да слагаш край на връзката ни, можеше поне да ме уведомиш преди да го обявяваш публично o_O
 
И Лади...
като отричат всичко руско що карат коли, качват се на автобуси и се возят в трамваи? Всичкото гориво по бензиностанциите е руско, газта е руска независимо , че я купуваме през посредник, та дори LNG газта от уж хАмериканските LNG танкери и тя е руска. Горивото в АЕЦ Козлодий е руско чрез което се произвежда 40% от електроенергията в България и всеки го ползва. Стоманата и металите които се използват в ежедневието и те са руски!
 
Преброиха ли живите фенове на БКП днес пред паметника? Удариха ли поне 1000 :rolleyes:
 
като отричат всичко руско що карат коли, качват се на автобуси и се возят в трамваи? Всичкото гориво по бензиностанциите е руско, газта е руска независимо , че я купуваме през посредник, та дори LNG газта от уж хАмериканските LNG танкери и тя е руска. Горивото в АЕЦ Козлодий е руско чрез което се произвежда 40% от електроенергията в България и всеки го ползва. Стоманата и металите които се използват в ежедневието и те са руски!
И калашниците ни руски, и МИГ-овете руски, и жените им на някои руси и т.н.

Вообще голямо пренареждане и голяма подмяна трябва докато се оправи тая държава.
 
Еее, ти пък.. това е само шега.
А дали? :D
Преброиха ли живите фенове на БКП днес пред паметника? Удариха ли поне 1000 :rolleyes:
330387869_777978006594492_8032265734890857710_n.jpg

"Жива верига се събра да пази паметника на съветската армия в София, но никой от тях не събра пари да възстановят счупената плоча."
Из Фейсбук.
 
А дали? :D

Виж файлът 28290

"Жива верига се събра да пази паметника на съветската армия в София, но никой от тях не събра пари да възстановят счупената плоча."
Из Фейсбук.
Естествено ..
да не влизам в подробности.. ама даже не знам на колко е. Даже не съм мислил, че може някой да не разбере дали е шега или не
 
Естествено ..
да не влизам в подробности.. ама даже не знам на колко е.
тази възрастна жена я има и на други клипове от времето на протестите и блокадата на Орлов мост.


 
А дали? :D

Виж файлът 28290

"Жива верига се събра да пази паметника на съветската армия в София, но никой от тях не събра пари да възстановят счупената плоча."
Из Фейсбук.
Аз си мислих, че от позитано ще изкокнат няколко солдати да бранят със зъби и нокти братския паметник, ма той се оказал протеста кьорфишек, жалко. Нищо - поне са направили на пенсионерите по една екскурзия. Не е лесно да плющиш по цял ден белот
 
Аз си мислих, че от позитано ще изкокнат няколко солдати да бранят със зъби и нокти братския паметник, ма той се оказал протеста кьорфишек, жалко. Нищо - поне са направили на пенсионерите по една екскурзия. Не е лесно да плющиш по цял ден белот
Тъп си като .. не знам.
Пенсионерите колкото работа вършат ти толкоз няма да свършиш през живота си
 
Ако си решила да слагаш край на връзката ни, можеше поне да ме уведомиш преди да го обявяваш публично o_O
Мини Драйвър навремето разбра от интервю на Мат Деймън, че са скъсали. Ти пак се радвай, че се случва в тесен семеен кръг. ;)
 
Аз си мислих, че от позитано ще изкокнат няколко солдати да бранят със зъби и нокти братския паметник, ма той се оказал протеста кьорфишек, жалко. Нищо - поне са направили на пенсионерите по една екскурзия. Не е лесно да плющиш по цял ден белот
Да, явно вече Рау се е оженил в 1012132 епизод и натам не е много интересно.

От там една спирка с метрото и са за минерална вода, после Женския пазар и плана е готов.

Тъп си като .. не знам.
Пенсионерите колкото работа вършат ти толкоз няма да свършиш през живота си
Това няма общо с моментното им решение да се съберат на площада.
 
От там една спирка с метрото и са за минерална вода, после Женския пазар и плана е готов.
Това обичайния ти съботен маршрут ли е?
 
До преди година-две, на никой не пречеха тия паметници както в София така и в Пловдив и където, другаде има. Хората посещават постоянно всякакви места и никой не говореше как може Альоша или пък паметника на Съветската армия да стоят там където са били винаги... Истината е че има толкова промити мозъци и толкова прости хора дето само да им се шушне нещо по-телевизията или прочел някъде във фейса че ще има протест за нещо и той е там без да знае какво прави там... Истината е че хората са продажници и тия дето най-много говорят за българщина са най-големите такива! Никога няма да се оправим и за това все ще ни мачкат и управляват дебили дето освен да крадат и да Ви промиват мозъците нищо друго не правят.
Истината е че ганьо мисли така, ако Путин води война Руснаците са боклуци и заслужават смърт.
Ако в историята пише че преди 500 години България е била под-турско робство турците са боклуци и заслужават смърт.

70% от хората не знаят нищо и не мислят нормално а каквото им каже някой друг! С това мислене никога няма да стигнем до никъде и ще си останем най-никаквата държава в Европа и винаги ще сме на първите места по-бедност и корупция!
 
Това обичайния ти съботен маршрут ли е?
Да. Обичам да се бутам рано сутрин по трамваите с тубите.

Не съм много сигурен защо хората правят връзка между преместването на паметника, където би се съхранявал в пъти по-добре, че и пари може да се изкарат от посещението на музея,в който ще е и това, че сме без никаква признателност, и историческо самосъзнание? Двете нямат общо. Нали става ясно, че тук се говори за преместване, не за разрушаване? И също ми е странно как намирате това нещо за нещо заслужаващо да стои в центъра на София. Минете някой де около него и вижте на какво е заприличал и какво се случва на и около него. Ако ще се съхранява история, това не е начина.


Свикнете с факта, че това чудо на изкуството, за да се съхрани, поддържа и да има интерес към него е нужно съвсем друго бъдеще да има.
 
Добре че никой още зъб не е обелил за паметника на Альошата, че тогава ще стане страшно...

Чувал съм че е светиня за ЛГБТ обществото и негови членове ходят всяка нощ там на поклонение.
 
Според мен истинските русофоби са много малко. Не съм чул някой да мрази примерно Чайковски само защото е руснак. В сегашния момент критиките към Русия реално са критики към Путин, но не и към руския народ, култура и т.н. Ако питаш тези хора, които изглеждат като русофоби, съм убеден, че повечето от тях не просто няма да изразят омраза към всичко руско, а и ще споделят, че харесват някои аспекти на създаденото от Русия през вековете.
Надценяваш ги. Много.
Не са имали и грам допир с руската култура.
За тях Русия = сърп и чук, Ленин, Сталин, Голодомор, Путин.
Тва и аз се зачудих: къв Чайковски?! До 4-5% от "тези хора, които изглеждат като русофоби"; останалите са нагълтани до ушите с американ киреч, изрично изработен (на кило) и предназначен за разпространение като топа на топа на цивилизования свят сред туземците в далечните неоколонии, като неразделна част от вътрешната политика "за отбрана и защита на националния интерес".

Та и аз не съм чувал много хора да мразят Чайковски само защото е руснак. Те просто не знаят кво е тва. (То няма и за кво, не им трябва, не им е нещо "с което са израснали", алабала.)

"Кой Чайковски, оня с чайките ли беше?"



(То не че вие, "дето изглеждате като русофили", сте много убави. Чукундури комунясали.. Па за властимащите (държ. власт+бизнес) в Русия, да не говорим. Изяли са американските учебници по цивилизация с кориците. Те там ако нещо не е "световно признато" (разбирай "признато в Америка и Европа"), не става. "Световно признато" или "признато от международната общност" и т.н. варианти, е марка номер едно за качество в традиционна, самобитна, анти-глобо-хомо Русия. Умират си да го добавят навсякъде като кралски щемпел за валидация. На Путин специално това му е в почти всяко изявление.

Сметай батко.
Сметай колко сте гламави. :)

Ама "критиките към Путин" на тия "дето изглеждат русофоби" са пълен смях. Тва значи че са жив ташак с информацията за Русия, от Русия. Ако бяха в час, щяха да знаят, че всички потенциални опоненти, разни дето можело да сменят Путин, са без разлика в основните неща с него. Вече ако някой е фен на козметичните разлики, може да си доизфантазира за "рязка смяна на курса при смяна на властта". Може, то при "изглеждащите русофоби" може да има немалко фенове на козметиката. :)

ПаСъ: За "войната" пък изобщо никакво значение няма Путин или не-Путин.)


6900.jpg


 
Да, явно вече Рау се е оженил в 1012132 епизод и натам не е много интересно.
Иронично подмятане от най-дейния коментатор на Ергенът.
 
Иронично подмятане от най-дейния коментатор на Ергенът.
Да, кефя се на колажите. Предаването дори не знам кога върви.

Иначе кратно обобщение на днешния протест:

 
Понеже не бях сигурен как се пише "скулптора", погледнах тук-там ама объркването си остана... :rolleyes:
И кво? Прави забележки на другите и после пише "скулптора". (То аз толкова съм и скулптор, Контра..)

Ма не ми харесва така, разваля ми имиджа. Дай изтрий го, да не се излагаме пред хората. Нека изглежда все едно не съм сбъркал. Така по-бива.
 
Според мен истинските русофоби са много малко. Не съм чул някой да мрази примерно Чайковски само защото е руснак. В сегашния момент критиките към Русия реално са критики към Путин, но не и към руския народ, култура и т.н. Ако питаш тези хора, които изглеждат като русофоби, съм убеден, че повечето от тях не просто няма да изразят омраза към всичко руско, а и ще споделят, че харесват някои аспекти на създаденото от Русия през вековете.
Уви, за съжалаение не е така. Масово в толерастка европа се отрича всичко Руско. Чакаме периодичната таблица какво ще я сполети :)
 

Горе