Паметника на Съветската Армия!

Добре че беше комунизма да съхрани толкова архитектурно-исторически паметници - поне някои да оцелеят до днес.
Ето един "съхранен" паметник.

Мемориалът на Първи пехотен софийски и Шести пехотен търновски полк с имената на над 3000 загинали български воини в Балканската, Междусъюзническата и Първата световна война.

334961808_2081781378694580_4080678702072495018_n.jpg
 
АнжелоВарна едно хубаво нещо не намира в тая пуста западнала България, да му се незнай. (Като Метаверсето същия.) Направо им се чудя кво правят още в тая умираща страна. Чакат да се поуталожат световните "кризи" май. Ама няма да е скоро. Анжело, ти нали беше казал миналата година в една друга тема, че според теб пандемичката е за да си въведат зелените пинизи. Еми прав си. Та няма да свършат доде не ги въведат. 2025-30, по-рано не ги чакай.

Хванете, па идете вече накъдето ви тегли сърцето. Там, където има (или ще има) ред и сигурност. (А то ще има, ще има..) Идете отрано, да се аклиматизирате в самият процес на озеленяване, системата да ви хване като участници в процеса, да ви регистрира; че после не се знае. Тука няма да се оправи, в тоя смисъл, дето го харесвате - европейски ред, справедливост и сигурност. Направо тръгвайте.
 
Да. Обичам да се бутам рано сутрин по трамваите с тубите.

Не съм много сигурен защо хората правят връзка между преместването на паметника, където би се съхранявал в пъти по-добре, че и пари може да се изкарат от посещението на музея,в който ще е и това, че сме без никаква признателност, и историческо самосъзнание? Двете нямат общо. Нали става ясно, че тук се говори за преместване, не за разрушаване? И също ми е странно как намирате това нещо за нещо заслужаващо да стои в центъра на София. Минете някой де около него и вижте на какво е заприличал и какво се случва на и около него. Ако ще се съхранява история, това не е начина.


Свикнете с факта, че това чудо на изкуството, за да се съхрани, поддържа и да има интерес към него е нужно съвсем друго бъдеще да има.
г-н Цървулски. СОС е взел решение да предложи на Областния управител да бъде преместен паметника , а не , че ще се премести! Правиш ли разлика между Цървули и Галоши? Ако областния управител откаже? Ако пък се съгласи то тогава решението се атакува пред Административния съд и като знам колко са бавни поне година ще им отнеме решението, до тогава Възраждане ще вземе властта и ще отмени всички тези решения ! Точно и Ясно! Нещо неясно?
 
трябва референдум дали да е скейт парк или ...
Може да направят паметник на Тни Хаук.
 
А най-интересно е, че целейки се в шепа неориентирани джендърчета, фашизоидите наливат яко вода в мелницата на Възраждане. Парламентарните избори са след 3 седмици, а общинските - чак наесен. Дали някой ще им помни напъните дотогава?? Едно са доказали десно-бесните нови фашисти - мега гига тъпи парчета. Точно като електрората си.
 
Грешна тема ;)
 
Крещи и обижда по интернета, как цяла България е против бутането, накрая идат 1000 комсомолци под сурдинка да играят хоро и да мятат скъпи капиталистически яйца.
Многократното използване на една неефективна опорка, не повишава нейната ефективност. Да знайш. ;)
 
Крещи и обижда по интернета, как цяла България е против бутането, накрая идат 1000 комсомолци под сурдинка да играят хоро и да мятат скъпи капиталистически яйца.
Аа, снощи по Референдум, което ми е може да се каже любимото политическо предаване и чат пат го гледам направиха тренировка.
 
АнжелоВарна едно хубаво нещо не намира в тая пуста западнала България, да му се незнай. (Като Метаверсето същия.) Направо им се чудя кво правят още в тая умираща страна. Чакат да се поуталожат световните "кризи" май. Ама няма да е скоро. Анжело, ти нали беше казал миналата година в една друга тема, че според теб пандемичката е за да си въведат зелените пинизи. Еми прав си. Та няма да свършат доде не ги въведат. 2025-30, по-рано не ги чакай.

Хванете, па идете вече накъдето ви тегли сърцето. Там, където има (или ще има) ред и сигурност. (А то ще има, ще има..) Идете отрано, да се аклиматизирате в самият процес на озеленяване, системата да ви хване като участници в процеса, да ви регистрира; че после не се знае. Тука няма да се оправи, в тоя смисъл, дето го харесвате - европейски ред, справедливост и сигурност. Направо тръгвайте.
Не си съвсем прав - има някои ключови разлики м/у двамата.

Анжело пречупва всяка световна или локална новина през призмата на собственото си битие: колко е похарчил в Биллата, къде му е прокапало в банята, какво му се е случило докато кара детето на детска градина и т.н. Тоест, използва индуктивния подход за да си обясни глобални феномени и да достигне до разбирането за света, смисъла от живота и тем подобни. Учените май още спорят дали това е по-ефективният от двата основни метода за постигане на познание, но важното е че си е избрал система и се придържа към нея!

Метаверсата, от друга страна, живее изцяло в алтернативно-виртуална реалност, в която всичко е възможно. Истината е това, в което вярваш ("Матрицата"). Форумът просто му предлага интерфейс за комуникация с въпросната реалност. Едно време хората са ходели на църкви и са се молели на олтари със същата цел.
 
г-н Цървулски. СОС е взел решение да предложи на Областния управител да бъде преместен паметника , а не , че ще се премести! Правиш ли разлика между Цървули и Галоши? Ако областния управител откаже? Ако пък се съгласи то тогава решението се атакува пред Административния съд и като знам колко са бавни поне година ще им отнеме решението, до тогава Възраждане ще вземе властта и ще отмени всички тези решения ! Точно и Ясно! Нещо неясно?
335070717_1178611089466466_1792411229418477166_n.jpg


Гейчо, кой е казал, че го местят. Виж какво съм пуснал.
 
Да. Обичам да се бутам рано сутрин по трамваите с тубите.
Е как? Нима ще пасуваш на възможността да се видиш с наборите, да си споделите как са внуците, да си преброите годините (месеците) до пенсия и т.н.

Влизай отсега в рутината.
 
Опорка, неупорка, 1000 човека.
Повтаряй си го довечера докато заспиваш, че да не се излагаш да ревеш до жената на дърт заман. ;)
 
Е как? Нима ще пасуваш на възможността да се видиш с наборите, да си споделите как са внуците, да си преброите годините (месеците) до пенсия и т.н.

Влизай отсега в рутината.
Всъщност си говорим за кръвно, простати и къде са по-евтини краставиците. ;)
 
И кво? Прави забележки на другите и после пише "скулптора". (То аз толкова съм и скулптор, Контра..)

Ма не ми харесва така, разваля ми имиджа. Дай изтрий го, да не се излагаме пред хората. Нека изглежда все едно не съм сбъркал. Така по-бива.
То просто вся едно съмнение в душата ми понеже за мене си безгрешен във всяко едно отношение.
Само по 1 тема не ти вервам, а именно - кога говориш за собствената си персона.

Та вариантите бяха: или верно си скулптор и аз съм тъп, или не си никакъв скулптор и всичко е в норми :)
 
То просто вся едно съмнение в душата ми понеже за мене си безгрешен във всяко едно отношение.
Само по 1 тема не ти вервам, а именно - кога говориш за собствената си персона.

Та вариантите бяха: или верно си скулптор и аз съм тъп, или не си никакъв скулптор и всичко е в норми :)
Козите брадички се представят под различни форми. Пък дали не започна проявата на флашивите пророци.
 

Горе