Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

От: От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

А тук пък искат някакви хора да преместват Коледа на 7 януари.
Мъка, мъка и тотално някои индивиди са изтрещели в БГ-то ни.

Всъщност, леко си ...ъъъ... незапознат.

В България официална религия е православната, както и повечето вярващи българи са източноправославни христиани. Така че искането хич не е лишено от основание, поне на теория. По-голямата част от Православието празнува след Нова Година, а и всеки, който е празнувал от 1-и до 8-и януари ,може да потвърди, че католическата Коледа в сравнение с православната изглежда като беден дрипав роднина, гонещ раздърпана козичка със звънче.

А на практика, ако не навлизаш прекалено в подробностите, не пречи да се празнуват и двете (стига да не си на нормиран работен ден). Отпочваш от утре и изтрезняваш на 8-и януари.
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Защо се притеснявате толкова, никой няма да следи такива като вас, първо нямат ресурса
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Предвижда се ресурсът да се предоставя от интернет доставчиците.
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Защо се притеснявате толкова, никой няма да следи такива като вас, първо нямат ресурса

Предвижда се ресурсът да се предоставя от интернет доставчиците.

Доставчиците ще предоставят само техническата реализация - ще записват данните и ще ги предоставят чрез "интерфейс". Разбира се това се плаща от клиентите на доставчиците - т.е. почти всички граждани (почти всеки ползва телефон или Интернет).

Липсва им не технически ресурс, а човешки ресурс - нали трябва да има хора, които да анализират данните. Затова ще се следят не всички, а само определени хора. Последното обаче не е добра новина, както ще си помислят повечето незапознати подробно с проблема. Това, че малък брой хора ще имат проблеми в същност ще доведе до проблеми за всички!

Например някой собственик на фирма, ако пострада финансово ще се наложи да повиши цените на стоките и продуктите, които предлага. Това значи, че обикновените хора ще плащат повече за въпросните стоки и услуги.

Ако влиятелен политик пострада от това т.е. бъде изнудван да вземе определено решение (или няколко влиятелни политици!), това ще има доста неблагоприятни последици за данъкоплатците, защото данъците им ще се крадат повече и ще се налага данъчната тежест да се увеличава за да компенсира откраднатото.
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Защо се притеснявате толкова, никой няма да следи такива като вас, първо нямат ресурса

Аз си мисля, че ние ще сме най-апетитните хапки за всеки един бастун, които си мисли, че заслужава повече пари, а "терикати" като нас реално си ги правят. Все пак това си е наша много кофти черта, да завиждаш и цакаш другия, вместо да си насочиш усилията да го направиш ти, като вече имаш и реални примери за това. Мен това ме събаря, бате. Много хейтърлък има тук.

А че ония от пшарламента си свялт орал / анал, ми е все тая. Ако искат могат да стигнат и по-далеч. Както вече правят напоследък с гласуваните простотии. Аз не мога да си обясня, защо все умници идват на власт. Нито един не се хвана да оправя мизерията и всичко останало, аз се прокарват закони, които ни дърпат назад и то яко. То парламента май се оказа сцена за показване на потенциал, ама не положителен. :)
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Както ви казах сега в този му вид закона почти сигурно няма да мине но то и не това е целта им

Просто Сондират общественото мнение и анализират от къде могат да дойдат евентуални пречки за прокарването му на по-късен етап, което със Сигурност ще стане

За това дайте да обсъдим начини за Защита от подобни Безумия, макар че ми е пределно ясно че нарочат ли те Спасение няма или почти няма (надявам се да е почти)

Взето от друг форум

Основните въпроси са :
....................................................
Да си защитиш чатовете та дори и Бог да не може да чете трафика

Да си криптираш торент трафика

Да си криптираш мейлите да дори и бащата на Бог да не може да ги прочете

Да криптираш трафика от браузера си

Каква информация за трафика от моят компютър и въобще данни за мен вижда админа от интернет провайдера ми и как да е защитя
.....................................................

Дайте да търсим най-добрите решения на тези въпроси, защото само това зависи от нас за Съжеление.


Хазарите каквото са решили ще го направят, но и техния край се вижда !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS:

Какво ви е мнението за тази VPN:

Hotspot Shield

[URL]http://www.hotspotshield.com[/URL]

Препоръчват е като една от най-добрите, само че е безплатна което буди у мен малко недоверие

Дайте алтернативи, TOR е ясен но е много бавен при качване и сваляне
 
Последно редактирано:
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

бомб , бомб , бомб :Д

кво ви пука бе хора :) ся това че ще ни следят :) кво ново :) те нас ни следят от много време :)

ся сериозно
според мен това си е фарс ама оправия няма

а това за криптирането ,какво да криптираме бе брат всичко е умряла работа въпроса не е в това да криптираме а защо трябва да ни се налага да го правиме.

да искам да си опазя информацията , паролите ,сметките ,,,,,,,,,,,,,, но от кой да ги пазя ако трябва да почна да ги пазя от мвр и правителството направо да казвате на къде ще хващаме пътя :)
 
От: От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Например някой собственик на фирма, ако пострада финансово ще се наложи да повиши цените на стоките и продуктите, които предлага. Това значи, че обикновените хора ще плащат повече за въпросните стоки и услуги.

Те цените не са толкова проблем според мен, проблемът ще стане когато се разчуе. Надали после някой ще иска да инвестира в България и да прави бизнес тук като знае какво го чака. Ако изгорят повече бизнесмени и тези инвеститори които са сега тук ще се махнат. Дори в Румъния имат по-добра среда за бизнес от тук, много хора си преместиха бизнесите там. Аз искам в Гърция ама не ме е огряло още. :(
 
От: От: От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Те цените не са толкова проблем според мен, проблемът ще стане когато се разчуе. Надали после някой ще иска да инвестира в България и да прави бизнес тук като знае какво го чака. Ако изгорят повече бизнесмени и тези инвеститори които са сега тук ще се махнат. Дори в Румъния имат по-добра среда за бизнес от тук, много хора си преместиха бизнесите там. Аз искам в Гърция ама не ме е огряло още. :(


Големите компании са се защитили още с идването си тук. Питайте някои работещ Хюлет Пакард България. Ползват интернет само за да се свържат с ВПН на компанията майка в САЩ и мрежата им е защитена от подслушване от страна на МВР и други български тарикати. Въпросът стои отворен за по-малките фирми.
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Бат Бойко почна да ми лази по нервите, но ето нещо за вас, съфорумници.
http://www.google.bg/search?client=...rnet+traffic&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Давайте още идеи как да се защитим от наглите корумпирани изнудвачешки ченгета! :twisted:

п.п. - ето нещо за торентите: http://torrentfreak.com/how-to-encrypt-bittorrent-traffic/
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

За да защитите бизнеса си ползвайте за платен впн от известна фирма, струва около $10 на месец в САЩ. За торент трафика има отметки в натроиките на клиентите.
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

То за торентите добре, но кажи как най удачно да си криптирам трафика когато свалям или качвам файлове от Файл хостинги като Рапидшаре та да не засече интернет провайдера ми че това става от моят компютър

Чрез TOR скоростта е много ниска остава като вариант с VPN

Със сменено Прокси или IP също не става засичат трафика и логовете
===========================================

Бат Бойко почна да ми лази по нервите, но ето нещо за вас, съфорумници.
[URL]http://www.google.bg/search?client=opera&rls=bg&q=how+to+encrypt+your+internet+traffic&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8[/URL]

Давайте още идеи как да се защитим от наглите корумпирани изнудвачешки ченгета! :twisted:

п.п. - ето нещо за торентите: [URL]http://torrentfreak.com/how-to-encrypt-bittorrent-traffic/[/URL]
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

То какво значение има дали е криптирана връзката или не за торените или за свалянето и качването на файлове. Не виждам за какво могат да я използват тази информация освен да ти конфискуват компа за mp3-ки и да опънат сергия пред районното :lol:

То не стига, че по улиците трябва да се оглеждаш за ченгелите да не изскочат от някъде, че да ти измислят нарушения само и само да вземат 20лв. ами сега и в къщи няма да имаш спокойствие от тях. :twisted:

PS: На FlashGet-а от къде се криптира връзката или не може?
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

За utorrent е BitTorrent - Protocol Encryption - Outgoing: Forced
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

ама сериозно ли ? добре де торентите ли са най-големия проблем, че няма да може да се тегли аз мисля, че има къде къде по големи проблеми който бяха споменати като това кой какво ще вижда и до какво ще има достъп
банкови сметки , кредитни номера , ПАРОЛИ -това са болните теми
трябва да има само един идиот с малко повече акъл в главото за да стане милионер за супер кратко време от тази информация замислете се какво му пречи на някой да ти влезе в ацц-то в paypal и да прати 10$ на друго ацц ами ако го направи от 1000 ацц-та ? това са си 10к $ и сигорно на 90% от хората няма им направи впечетление или пък с кредитната ви карта ? да ви кажа че 90% от бг-тата все още нямат активирани функции като смс за теглене и няма и да разберат че им е теглено от картата
пресен случай на един познат му източиха 800 лв от картата пича го мързяло да си активира смс известяване за теглене и го боцнали :)
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Нали ни върнаха с този закон в 1984г. и вече ще си държим парите под дюшеците да не ни окрадат.:lol: И ще комуникираме с пощенски гълъби и вестоносци да не ни подслушват. :lol:
 
От: От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Не се радвай така защото е достатъчно някой да подаде оплакване където трябва за нерегламентирано сваляне или разпространение на дадена песен и като нищо могат да нахълтат нинджите и да те гепят по бели гащи.

В България така се отчита дейност, наскоро имаше такива Пи-ар акции в София и Пазарджик за нелицинзиран софтуер провокирани от конкуренти

Така че кажете как е най удачно да криптирам трафика когато свалям или качвам файлове та да не засече интернет провайдера ми обмена на пакетите информация и че това става от моят компютър и да не могат да докажат че съм аз



То какво значение има дали е криптирана връзката или не за торените или за свалянето и качването на файлове. Не виждам за какво могат да я използват тази информация освен да ти конфискуват компа за mp3-ки и да опънат сергия пред районното :lol:

То не стига, че по улиците трябва да се оглеждаш за ченгелите да не изскочат от някъде, че да ти измислят нарушения само и само да вземат 20лв. ами сега и в къщи няма да имаш спокойствие от тях. :twisted:

PS: На FlashGet-а от къде се криптира връзката или не може?
 
Последно редактирано:
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Нека да не забравяме кой ни го натресе:
ГЕРБ + АТАКА
като БСП също си го беше наточила ама сега от завист, че няма да е тя, гласува против. Никога не съм мечтаел да емигрирам, но тая година за пръв път с огромно нежелание подадох документи за зелена карта за цялото ми семейство. Вече всички спонтанни улични прояви ще могат да будат неутрализирани в зародиш. Представям си как мазните говорители по казионните ни телевизии ще каканижат, че са задържани хакери с педофилски наклонности подготвящи нерегламентирана масова проява.
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Еми бате няма какво да те обвиняваме за решението, сдухваме факта, че така се получава вече в голяма степен. Никой от управляващите не чува от какво има нужда единицата съставащя това общество, както и икономическата частица - бизнеса. И след има няма няколко години ще оправяват само малцинства и пенсионери, а другите ще са просто тук за да гледат сеир.

Кофти е така. Но ние не сме се появили на този свят за да ни пречупват ей така. По-силни ни правят точно такива моменти, както и по-сплотени. А това е най-важното средство, което нищо не може да го победи.

"Така че кажете как е най удачно да криптирам трафика когато свалям или качвам файлове та да не засече интернет провайдера ми обмена на пакетите информация и че това става от моят компютър и да не могат да докажат че съм аз"

Това не го ли обсъдихме вече. Чрез ВиПиЕн - сфоруер, чрез който се логваш и ставаш непроследяем. Исками се да вярвам, че тук този пазар ще се развива а именно заради решенията на правителството.

А и да си го кажем направо - медиите ще играят на тяхна страна. Като им знам познанията в тази област, направо се плаша какви пумии ще излеят в ефира и печата, както и в интернет. :)
 
От: Парламентът прие: големият брат ще ни следи през интерфейс!

Като ти дойдат нинджите на гости през прозореца никакъв VPN няма да те спаси.

Единственото спасение (за тези, които няма къде да емигрират) е следното (на много хора няма да им хареса - да не четат хората с лабилна психика):

- Криптиране на трафика (VPN до държава извън ЕС; препоръчван софутер: OpenVPN)
- Криптирана връзка със сървъра за електронна поща (напр. за уеб-пощата: в полето за адреса трябва да пише протокол "https:" - Gmail го поддържа, но има и други доставчици на такава поща encrypted web mail)
- Никакви материали, за които нямате разрешение от носителите на авторските права (музика, филми, игри, софтуер)**
- Криптиране на твърдия диск (ЦЕЛИЯ диск, а не отделни файлове) с програми като TrueCrypt* + допълнително криптиране на по-важните файлове
- Дълга парола на скрийн сейвъра
- Ползване на софтуер с отворен код винаги, когато е възможно

* Вижте какво значи Plausible deniability.

** Това може да ви се струва прекалено, обаче помислете: ако повечето хора се откажат от филми/музика/игри и спрат да купуват тези продукти, мафията свързана с разпространението им няма да може да финансира гласуването на несправедливи закони. От нетегленето на музика/филми губят разпространителите, защото безплатното "пиратско" разпространение вдига продажбите (много хора си купуват съответните продукти след като са се запознали с тях в "пиратските" сайтове).
 

Горе