Пирамидата Cryptoniani.com

Още малко информация по темата:
Глобъл Диджитал Маркетинг
Фирмата, която стои зад тази измама. Схемата им е следната:
регистрираш се и си купуваш участие тоест безсмислен пакет. ~84% от събраните пари се раздават на "партньорите" или иначе казано на хората включили се преди това. Останалият процент отива при създателите на КриптоНяни. За сега е това, но имам още доста апетитна информация, която ще обработя и ще ъпдейтна темата. Този път тези пирамидаджии няма да се измъкнат! Впрочем това е вторият им скам от този характер.
 
В такъв случай деактивирах публикацията в сайта ми, докато не се стигне до обосновка на този проблем, включително и на текущите коментари в темата от страна на собствениците. Нямам представа как ще се развият нещата при подобна тяхна неактивност тук.
Дръж я така, Петя. Нещо не им е читава работата. И как по дяволите човек като Бико се е набутал там, че сега търпи и цялата пумия, която му се излива. По принцип дон барода е завършен хейтър, но в случая добре ги е зачесал.
 
Ако сме приключили с темата, най-добре Блинки да повдигне от единия край килимчето, а останалите да хванем по 1 метличка.
 
Ако сме приключили с темата, най-добре Блинки да повдигне от единия край килимчето, а останалите да хванем по 1 метличка.
Мисля, че темата може да стане още по-интересна. Въпрос на материал, който ще изскочи. ;)

Тук във форума има и много теми за Кешфиеста, и какви ли не още такива бизнеси еднодневки.
 
Но не ми е много ясно защо наистина трябва да имаме тема по въпроса тук. Просто не те кефи, подминаваш. Нещо като минавайки през магазин.
Малко със закъснение ти отговарям, но тая вечер най-сетне имам малко свободно време. Няма как да подмина, защото там някъде ще има хора, които ще повярват на тая "бизнес възможност". Това не е като на магазина да пише "продаваме ментета, ебаваме се с вас" и да го подмина. Ако на магазина пише "Промо -80%" и се окаже, че не е така си има последствия, или поне на теория има.
Не мисля и че е правилно да се подминава такава тема в този форум, защото тук има и доста хора, които търсят идеи от какво да направят някакви пари. Тази тема ги предупреждава защо тази схема не е мястото, на което да си слагат парите.
Това, че сте приятели си е ваше нещо и е много хубаво, а аз се радвам че ти остана неутрален по темата. Хубаво е, че чрез индексирането на форума има шанс по-малко хора да се опарят, което е и причината мястото на темата да е точно в този форум, поне според мен.
 
Малко със закъснение ти отговарям, но тая вечер най-сетне имам малко свободно време. Няма как да подмина, защото там някъде ще има хора, които ще повярват на тая "бизнес възможност". Това не е като на магазина да пише "продаваме ментета, ебаваме се с вас" и да го подмина. Ако на магазина пише "Промо -80%" и се окаже, че не е така си има последствия, или поне на теория има.
Не мисля и че е правилно да се подминава такава тема в този форум, защото тук има и доста хора, които търсят идеи от какво да направят някакви пари. Тази тема ги предупреждава защо тази схема не е мястото, на което да си слагат парите.
Това, че сте приятели си е ваше нещо и е много хубаво, а аз се радвам че ти остана неутрален по темата. Хубаво е, че чрез индексирането на форума има шанс по-малко хора да се опарят, което е и причината мястото на темата да е точно в този форум, поне според мен.
Нещата няма да ги оставя така! Ще се постарая да намеря кой стои зад тази схемичка и ще пусна дори сигнал в ГДБОП, защото за мен това е лична кауза- да се боря с измекяри от този характер. Не е нормално някой да предлага "уникална бизнес възможност" срещу покупка на някакъв си пакет, подобно на onecoin. Хубаво е Бико и той да каже нещо по въпросът иначе оставам с впечатление, че той е един от създателите на тази измама. Петя постъпи правилно като премахна публикацията, според мен.

За мен образоването на хората на тема "как да не бъдем скамнати от шанаджии" и безопастноста в интернет са лична кауза. Това с времето се превърна в лична кауза и нещата няма да свършат тук. Интересното е, че бая хора пишат неща от сорта- тази тема не е за тук, заключвайте я и тн. Оставам с впечатлението, че някак си има хора, които искат да приключи темата тук, но се радвам, че няма цензура поне в този форум.
 
Това, че сте приятели си е ваше нещо и е много хубаво, а аз се радвам че ти остана неутрален по темата. Хубаво е, че чрез индексирането на форума има шанс по-малко хора да се опарят, което е и причината мястото на темата да е точно в този форум, поне според мен.
Няма как да взема страна, поради факта, че не съм отделил достатъчно време, за да разбера първо каква е схемата и бизнес модела, после за какво е спора. То е въпрос на време да се появят теми и по други сайтове. Да, приятели сме, чуваме се от време на време, и съм изненадан, ако това се окаже така както пишат останалите тук. Предполагам ще седне, ако го е видял, да драсне нещо тук. Ще бъде много добре. Когато две страни взимат участие в една тема, то рано или късно се стига до някакво решение или истина за нещата.

Това не е като на магазина да пише "продаваме ментета, ебаваме се с вас" и да го подмина. Ако на магазина пише "Промо -80%" и се окаже, че не е така си има последствия, или поне на теория има.
Да, влизаш, виждаш, че намалението е за невървежните неща в един кош до вратата, а хубава стока е, или с ниска, или с никаква отстъпка и си излизаш. За момента не ми се е налагало да лапам дулото на пистолет, придружено със заплаха да купя нещо. :)

За едно ще бъда честен и категоричен - ако върлува някаква измама, който се шири из уеб пространството, то именно форуми и онлайн общества като това и други подобни форуми и групи е мястото, в което трябва да се пише и дискутира. Казвам АКО. Просто друг тип институции нямата капацитета и ресурса да засекат нещо рано, още преди да е развило скорост.
 
За мен важното е, че ти реагира неутрално. За останалото - да кажем, че всеки си го разбира по негов си начин. В случая, евала че не си заел страна, а останалото е за сметка на читателя. Той да си прецени какво да извлече от темата.
 
За мен важното е, че ти реагира неутрално. За останалото - да кажем, че всеки си го разбира по негов си начин. В случая, евала че не си заел страна, а останалото е за сметка на читателя. Той да си прецени какво да извлече от темата.
Темата е отворена както за едната страна, така и за другата. В дискусиите се ражда истината. И сме социален сайт все пак. Идеята не е ли именно това, да водим дискусии, да се информираме, учим, помагаме. :)

А и честно казано, тия дни нещо друго му запълва изцяло времето, за да придобия малко повече информация. Поне видях русата мацка от клипа тук, и в ДевБГ групата, хахахаха.
 
Това ми стана интересно, моето мнение е опит за скам на 40+ хора тепърва навлизащи в “биткойн далаверата”, за да може и те да влезнат рано в схемата, както са чули по новините или прочели в интернет за “крипто милионерите”.
 
Харесвам как си казват "вече имам над $2000 долара печалби само от близки и познати", поне не лъжат за източника :D
 
Всички булки почват с 30кинтовия пакет, а процентите им за комисионни от 200кинтовия
 
моето мнение е опит за скам на 40+ хора тепърва навлизащи в “биткойн далаверата”, за да може и те да влезнат рано в схемата, както са чули по новините или прочели в интернет за “крипто милионерите”.
Аз, след 3-те промоутърки показани до момента, заключих, че таргет групата са футболни съпруги, манекенки и сродните им умствено. Идея нямам кой друг би клъвнал на тия знаменити реклами.
Е той сайта май вече е позачезнал. Пак съм закъснял за партито.
Оправете заглавието на cryptoniana.com
Май не е потръгнал бизнеса от първоначалните няни е останала само една [няна].
 
Явно има още рекламни материали :D


Ако се абстрахираме от други големи и принципно по-интересни работи, които се виждат на клипчетата и загледаме това което се вижда на лаптопите е видно, че клипчетата са fake, освен ако всички кифли не си редят иконките на таскбара по един и същ начин, което силно ме съмнява.

Работата мирише отдалеч на финансова пирамида, аз не бих се хвалил в тубата, че съм набутал и близки и познати в схемата. Сигурен съм че и тези инфлуенсърки не са го направили.
 
Схемичката е толкова тъпо и неизпипано направена че чак е нереално. Някой е обикалял като цветарка с лаптопа си по домовете на разни пациентки и им е държал табелки с презентационния текст.

Повече пари ще изкара всеки който направи видео или напише статия по случая.

Ако никой не ще, пратете матрялите на Жечев - точно в неговия ресор е.
(вероятно някой вече работи по въпроса)

ПП: който има приятели, забъркани в случая, отдавна трябваше да ги е посъветвал да късат всякакви връзки и да се скрият в някоя земплянка за близките седмици.
 

Горе