Питайте относно Instagram Тук!

prophet

Active Member
Здравейте! :)

От определено време съм тук, в този форум и в знак на това, което съм получил от форума, а именно полезни съвети, много успешно осъществени сделки и още много др. реших да създам тази тема, чрез която ще давам съвети на хората, които се занимават с Instagram. Е, поне ще се опитам. :) По този начин ще може да си помагаме, ще научаваме по нещо.

Смятам, че темата ще е полезна за хората, които тепърва навлизат в бизнеса с тази соц. мрежа. Ще се радвам да се присъединят и хора, които са много напред с "материала".

Е, не искам да ви губя времето в четене на текст, така, че питайте каквото желаете отностно Instagram, и с удоволствие ще ви отговоря.
 
Здравейте! :)

От определено време съм тук, в този форум и в знак на това, което съм получил от форума, а именно полезни съвети, много успешно осъществени сделки и още много др. реших да създам тази тема, чрез която ще давам съвети на хората, които се занимават с Instagram. Е, поне ще се опитам. :) По този начин ще може да си помагаме, ще научаваме по нещо.

Смятам, че темата ще е полезна за хората, които тепърва навлизат в бизнеса с тази соц. мрежа. Ще се радвам да се присъединят и хора, които са много напред с "материала".

Е, не искам да ви губя времето в четене на текст, така, че питайте каквото желаете отностно Instagram, и с удоволствие ще ви отговоря.
Това ти ли си го писал? Огромен напредък в начина на писане и изразяване, браво.
Извинявам се за офф-топика. :)
 
  • Like
Реакции: DJO
Някой занимавал ли се е с Instagram + OGAds, ако изобщо OGAds работят с България? Какво е нужно, за да се почне?
 
1. Какви програми/туулове използваш за автоматизация на процесите и развитие на акаунтите?

2. Как монетизираш вече развити акаунти?
 
А да попитам за значката "потвърдено" как се взима ? Трябва ли да имаш над 1 милион последователи ?
 
Някой занимавал ли се е с Instagram + OGAds, ако изобщо OGAds работят с България? Какво е нужно, за да се почне?
Аз лично не съм се занимавал, но съм чел теми на други хора, които се занимават. Не виждам причина да не работят с България, последователите ти от коя държава ще са? Нужно е да се регистрираш в сайта им, да те одобрят ( което отнема около 24 часа, понякога повече, понякога по-малко). Виж в Youtube Tutorial да придобиеш представа как да се регистрираш.
1. Какви програми/туулове използваш за автоматизация на процесите и развитие на акаунтите?

2. Как монетизираш вече развити акаунти?

1. Лично аз ползвам програмата Gramblr. С нея можеш да качваш снимки/видеа, да добавяш описание, хаштове и т.н. Иначе има туулове, чрез които се задават настройки да последваш други потребители, в твоята ниша и по този начин след като ги последваш и те ще го направят. После нагласяш тула да отследва и така. Редуваш един вид. Трябва да се внимава да не те баннат.

2. Начините за монетизиране са много. Първо трябва да кажеш ти за какво ще си ползваш акаунта? Някои развиват акаунти и правят реклами на други профили (shoutout), други правят реклами на тениски примерно. Може пък да използваш профила си за да докараш профил към уеб сайта си.

А да попитам за значката "потвърдено" как се взима ? Трябва ли да имаш над 1 милион последователи ?

До колкото знам за да вземеш тази значка трябва да си публична личност, знаменитост или някаква глобална марка. Естествено в Youtube има доста видеа, как хората се опитват да се сдобият с нея, но не винаги става. :) Може да пробваш.
 
Последно редактирано:
Не е достатъчен само IG и регистрация в сайта, на пръв поглед.
При регистрация се изисква и "Please list your current content locking websites you own."
 
Не е достатъчен само IG и регистрация в сайта, на пръв поглед.
При регистрация се изисква и "Please list your current content locking websites you own."
Да, трябва да си направиш Landing Page.
 
Последно редактирано:
Офертите от OGAds ли се слагат в този Landing Page и трябва ли той да има история или може и нов? И съответно, ако може нов сайт, то какво ще му е съдържанието?
 
Офертите от OGAds ли се слагат в този Landing Page и трябва ли той да има история или може и нов? И съответно, ако може нов сайт, то какво ще му е съдържанието?
По принцип OGAds имат готови Landing Page-ове, но може и своя да направиш. Мисля, че дори и да има история пак става, може и нов. Напиши в Youtube - OGads Landing page... И ще добиеш представа как стават нещата.
 
Ако трябва да класиваш twitter, facebook, google +, pinteres, instagram, от към конвертираш трафик, би ли сложил някъде instagram. Питам, за да си направя изводите.
 
Ако трябва да класиваш twitter, facebook, google +, pinteres, instagram, от към конвертираш трафик, би ли сложил някъде instagram. Питам, за да си направя изводите.
От изброените на първо място бих сложил Facebook. Разбира се, че и Instagram може да ти води трафик, стига да знаеш какво правиш. На първо място са ти важни последователите ( да са реални, да са активни) и след това зависи къде искаш да отиде този трафик започваш да слагаш линк към сайта си в описанието под публикация, която качваш, в bio-то, в историята и т.н.
 
Ще ви споделя няколко елементарни неща, но ефектни:

1. Най-важното в един профил е съдържанието. След това идват многото последователи, харесвания, коментирания и накрая $$.

2. За начало, ако управлявате акаунта ръчно, а не с бот, използвайте метода - Следвай/отследвай. Примерно следвате 100 души на ден, след 3 дена започвате пък да отследвате. Има си лимит, трябва да се внимава да не ви засекат като спам профил. Следвайте хората, които коментират и харесват последните публикации, качени от профили подобни на вашата ниша.

3. Коментирайте, харесвайте снимки на други профили от вашата ниша.

4. Таговете поне за мен са важни, защото когато получавате много харесвания публикацията ви се изкачва в Top Posts, и това е най-видното място. Така ще се сдобиете с още повече последователи и харесвания.

5. Дръжте последователите си "ангажирани". Това ще рече, че трябва да ги карате да водят дискусия. Има ли дискусия, ще се тагват още хора, ще приидват и ще имате още повече последователи.

Със сигурност има още много за учене, но това, което написах не е никак малко и стига да се научи ще ви е много от полза.

Опитът ми в Instagram не е много голям, но с времето се надявам да се разшири. За тези, които се интересуват какъв профил имам и как монетизирам: Имам спортен профил с 16-17К последователи. Последователите ми главно са от USA, и UK. Получавам по 500-600 хиляди импресии месечно, което е много добре. Главно, когато кача дадена публикация събирам по 200-800 харесвания. Пишат се коментари.
 
От казаното горе не разбрах, как да се монетизира този профил? Към сайт ли препращаш хората или в самия инстаграм има начин за печелене на пари?
Лесно ли се препращат хора от Инстаграм към сайт или не е това основния начин да се монетизира?
Питам, тъй като никога не съм се занимавал с Инстаграм.
Какви пари могат да се правят с профил 20 000 последователи от USA, ако не е тайна?
 
От казаното горе не разбрах, как да се монетизира този профил? Към сайт ли препращаш хората или в самия инстаграм има начин за печелене на пари?
Питам, тъй като никога не съм се занимавал с Инстаграм.
Какви пари могат да се правят с профил 20 000 последователи от USA, ако не е тайна?

Можеш да пращаш трафика към сайт и да печелиш пари от сайта си, може и да печелиш и от Instagram. Всъщност, ти не печелиш нищо от Instagram, а от потребителите, които са регистрирани в тази социална мрежа. А как става това? Чрез реклама или Shoutout на друг профил. Каква реклама? Ами, примерно някакъв печата дизайн на тениски и ти казва следното:
- Здрасти, приятел. Занимавам се с печатане на дизайн на тениски, но за да продам тениските трябва да намеря трафик (хора, които да ги купят). Става ли да ти платя 50 лв, а ти да качиш няколко снимки с мои принтирани дизайни и да сложиш един линк в Bio-то си, който иска да влезе в сайта ми и да си купи?

- Ти се съгласяваш естествено, ако ти хареса предложението и правиш каквото ти е казал и накрая си даваш Paypal-a да ти прати парите. :) Може би си му помогнал с продаването, а може би не? Това не знаеш, но знаеш, че си взел парите за това.

Има си и много други начини, зависи с кво се занимаваш и каква ти е целта.

Ами на последния ти въпрос не мога да ти отговоря с точност, никой не може. Ето виж сега - Примерно, ако правиш видеа в Ютуб, и качиш видеото в Instagram профила си заедно с линк към Ютуб и последователите ти го цъкнат и изгледат клипа, то USA & UK са най-добрия трафик. Ако го изгледат 10 000 души от тази локация, то за едно видео ще вземеш около 10$-15$, което не е никак зле, нали?

Ако главно имаш някаква идея с каква ниша ще се занимаваш, то тогава може би бих ти дал по-точни съвети.
 
Ако е напомпан профил с фейк фолъри може и нищо да не изкараш. Всичко опира до профила, нишата и страната в която монетизираш, то с всичко е така.
 
1. Какъв е средния RPM, който си докарваш от инстаграм трафик.
2 С адсенс ли монетизираш сайта?

Страхотна инициатива е отварянето на подобна тема, поздравления.
 
Някой монитизиращ със shoutouts да каже къде слага обяви. Fiver не е вариант. В началото продадох два и до там. После по 1-2 преглеждания на ден. Нз какво стана. Преподновявах обявата, пусках я отново и нищо. Пробвах в 1-2 сайта. Продадох по някой. Тръгвам да тегля - няма плащане. Скам работата. Вече не знам какво да правя. Накрая ще го продам акаунта ... То ми писна.
 
Някой монитизиращ със shoutouts да каже къде слага обяви. Fiver не е вариант. В началото продадох два и до там. После по 1-2 преглеждания на ден. Нз какво стана. Преподновявах обявата, пусках я отново и нищо. Пробвах в 1-2 сайта. Продадох по някой. Тръгвам да тегля - няма плащане. Скам работата. Вече не знам какво да правя. Накрая ще го продам акаунта ... То ми писна.
Какъв е акаунта? Ако го продаваш, пиши.
 
А да попитам за значката "потвърдено" как се взима ? Трябва ли да имаш над 1 милион последователи ?
За такъв бадж не може да се кандидатства. Филтрите на Инстаграм сами определят на кой да дадат такава верификация.
Ако си с бизнес акаунт и имаш верифициран профил (да се чете страница във ФБ) след натрупване на определен брой последователи е възможно (да се наблегне на тази дума) да получиш тикчето.
Все още не съм видял личен профил да има верификация, така че всички до момента са бизнес.
 

Горе