Питайте относно Instagram Тук!

Трудно се мотизирва инстаграм трафик. Реално кой може да се похвали с монетизация от тази социалка?
 
Абе, заебиги джурнитата. Като няма възможност да мушнеш изходящ линк в публикация, ебем ти инстаграма
 
Тия бухали от OGAds не ме одобриха изначално. Майната им. Пише че мога да реаплайна по всяко време, ама да кажат кво да подобря. Живи и здрави... Ще продам профила и туй то
 
Тия бухали от OGAds не ме одобриха изначално. Майната им. Пише че мога да реаплайна по всяко време, ама да кажат кво да подобря. Живи и здрави... Ще продам профила и туй то
Виж какво изискват, за да те одобрят. Няма да е зле да напишат защо не те одобряват. Нишата според мен не е от най-активните днес, може и да греша.
 
Най-велоятно нишата не ги вълнува просто, защото та едно място бяха изброени няколко ниши, но чоята не беше там. Ама все пак да кажат, пич нишата ти не е подходяща за нашата мрежа, пробвай в друга. Абе здраве да е.
 
Да, написах я. Не знам там в полетата които бяха за това как ще промотирам офертите им дали съм отговорил добре, но си мисля, че не би трябвало да съм сбъркал много фрапантно.
 
1.А защо постоянно някой ме следва и след някакво време се отписва. Какво им пречи да ми останат последователи, дори да не ги последвам и аз?
2. Според вас в туристическия сектор колко последователи трябва да имаш, за да могат да се изкарват някакви пари? Някой да има опит с ниша туризъм в Инстаграм?
3. Някъде четох, че било добре отначало докато натрупаш 1000 последователи да се пуска 1 снимка сутрин и 1 вечер само. Струва ми се малко като брой снимки, вие какво мислите?
Аз мисля, че колкото повече, по-добре, повече лайкове и последователи...
 
И аз имам два въпроса:
Да не би да има промяна в лимита за последвани на ден? Блокираха ми профила временно ( не ми позволява да следвам повече от 20 човека на ден ), а не съм следвал повече от 100-150 на ден
Окей ли е да развиваш всичките си профили от един телефон?
 
1.А защо постоянно някой ме следва и след някакво време се отписва. Какво им пречи да ми останат последователи, дори да не ги последвам и аз?
2. Според вас в туристическия сектор колко последователи трябва да имаш, за да могат да се изкарват някакви пари? Някой да има опит с ниша туризъм в Инстаграм?
3. Някъде четох, че било добре отначало докато натрупаш 1000 последователи да се пуска 1 снимка сутрин и 1 вечер само. Струва ми се малко като брой снимки, вие какво мислите?
Аз мисля, че колкото повече, по-добре, повече лайкове и последователи...
1. Или защото не качваш нищо интересно или действат на принципа follow/unfollow.
2. И аз почнах от днес да развивам един профил с Travel насоченост, ще видим до къде ще стигна.
3. На много места пишат, че не е на хубаво да се прекалява със снимките. 3-4 снимки на ден са ОК, според мен.

И аз имам два въпроса:
Да не би да има промяна в лимита за последвани на ден? Блокираха ми профила временно ( не ми позволява да следвам повече от 20 човека на ден ), а не съм следвал повече от 100-150 на ден
Окей ли е да развиваш всичките си профили от един телефон?
На какъв принцип следваш? Всичко накуп по няколко пъти на ден или автоматизирано с бот? Ако профилът е застоял или нов е нужно преди всичко т.нар. warming. Т.е. 2-3 дни харесваш по няколко снимки, коментираш няколко, качваш 1-2 снимки и последваш не повече от 5-10 човека на час. След няколко дни може да се увеличи бройката лека-полека, докато се достигнат някакви цифри в границите на разумното.
 
1.А защо постоянно някой ме следва и след някакво време се отписва. Какво им пречи да ми останат последователи, дори да не ги последвам и аз?
2. Според вас в туристическия сектор колко последователи трябва да имаш, за да могат да се изкарват някакви пари? Някой да има опит с ниша туризъм в Инстаграм?
3. Някъде четох, че било добре отначало докато натрупаш 1000 последователи да се пуска 1 снимка сутрин и 1 вечер само. Струва ми се малко като брой снимки, вие какво мислите?
Аз мисля, че колкото повече, по-добре, повече лайкове и последователи...
1. Това са ботове или хора, които искат да изкарат пари чрез Инстаграм. На теб не са ти нужни като цяло в случая щом искаш да вадиш пари.
2. Един от най-силно развитите сектори в Инстаграм. конкуренцията е голяма. В зависимост от това как искаш да го монетизираш и колко таргетирани са ти последователите може да изкараш пари. Може да ми дадеш пример, за да бъда по-конкретен.
3. Това не знам къде си го чел, но е грешно. Хубаво е да поддържаш интереса, но това може да стане и с 1 снимка на седмица. Зависи от последователите, зависи и от профила ти. Честото споделяне на информация може да накара реален потребител да спре да те следва и да те докладва за спам даже. Максимално споделям до 3 поста на профил на ден. Внимавайте много с хаштагове, споделяния и харесвания. Може да си навлечете т.нар. 'Shadowban', което е по-зле отколкото да ви банат профила.
 
Тоя shadowban е където спира да показва публикациите на следващите профила, нали?
Тук има сайт с който може да се тества дали профилът има Shadowban.
 
И аз имам два въпроса:
Да не би да има промяна в лимита за последвани на ден? Блокираха ми профила временно ( не ми позволява да следвам повече от 20 човека на ден ), а не съм следвал повече от 100-150 на ден
Окей ли е да развиваш всичките си профили от един телефон?
Е как от един телефон, един профил/един впс. Ако искаш да правиш мангизи по този начин, трябва първо да се бръкнеш в джоба и търпение после. В нета пари се изкарват, но трябва и работа/мислене:)
 
Използването на едни и същи хаштагове без никаква промяна е проблем.
Липсата на описание под постовете също е проблем.
Честото публикуване, харесване, следване/отследване, коментарине е проблем.
Всичко това дава червен флаг на Инстаграм, че профилът е направен с цел спам и може да изгърми всеки момент.

Препоръчвам: 1 до 2 поста на ден. Като е хубаво да се пропуска дори влизане в профила няколко дни от месеца. Не харесваш, не следваш/отследваш всеки ден, не коментираш. Използвай описание спрямо поста. Редувай хаштагове (може да използваш 6-10 основни и да ги имаш на всеки пост). Редувай поставянето им директно в описанието или веднага в първия коментар.
Покажи, че човек движи профила. До 5 профила от мобилен телефон не е проблем. Проблем е ако 5-те акаунта сочат към един и същ сайт и спамят.
 
До 5 профила от мобилен телефон не е проблем.
Точно е проблем това, айпитата ги връзват, прокксита/моксита. Само ремут впс е лекарството
 
Използването на едни и същи хаштагове без никаква промяна е проблем.
Липсата на описание под постовете също е проблем.
Честото публикуване, харесване, следване/отследване, коментарине е проблем.
Всичко това дава червен флаг на Инстаграм, че профилът е направен с цел спам и може да изгърми всеки момент.

Препоръчвам: 1 до 2 поста на ден. Като е хубаво да се пропуска дори влизане в профила няколко дни от месеца. Не харесваш, не следваш/отследваш всеки ден, не коментираш. Използвай описание спрямо поста. Редувай хаштагове (може да използваш 6-10 основни и да ги имаш на всеки пост). Редувай поставянето им директно в описанието или веднага в първия коментар.
Покажи, че човек движи профила. До 5 профила от мобилен телефон не е проблем. Проблем е ако 5-те акаунта сочат към един и същ сайт и спамят.

Добре дошъл в темата! :)

Има доста истина в нещата, които си написал по-горе, обаче тук не мога да се съглася напълно. За хаштаговете окей, хубаво е да се сменят, а не да са едни и същи. Зависи в каква ниша си, 1-2 поста на ден поне за мен са малко. Поне трябва да са някакви много добри, за да ги харесват и да имат интерес да се задържат в профила ти. Другите неща са така, въпреки че профил в моята ниша постоянно харесва публикации, понякога публикува по 3-4 поста, а понякога по 5-6-7. Като цяло той не поставя линк към сайт в публикациите си, не спами, а излиза, че е фен на нещо и споделя новини, клипове и т.н.

Ти какви профили имаш, как монетизираш?
 
Точно е проблем това, айпитата ги връзват, прокксита/моксита. Само ремут впс е лекарството
Повечето ползват проксита, вържат по 1-2 профила на прокси
 
Последно редактирано:
@waldes - ако профилите са ти в една и съща ниша и спамиш ще имаш проблем, така е. Но моите са в различни и действам бавно, внимателно, но стратегически. Ако всички профили сочат към един и същ линк, то пак трябва да смениш IP-та. 3 профила на 1 прокси е оптимален вариант за една ниша. VPN както каза е най-добрият.

Една инвестиция от 100-150$ начална за около 20-30 профила, трябва да е склонен да даде човек, който иска да изкарва пари от мрежата. Но трябва да е готов да ги загуби всичките. Както затвориха наскоро МП, то може да махнат и всички други ботове също.

@prophet - собствени продукти. Ако си гледал моята тема ще разбереш г/д за какво ги използвам. Предполагам твоите методи за монетизиране са тези, които ми беше казал преди време да намеря в Гугъл.

Социалката е изключително полезна в момента за налагане на продукт/услуга. Много профили изгарят и ще изгарят за в бъдеще, тъй като 'налазиха' точно хора ламтящи за бързи пари. Това можеше до преди година-две, но сега е друго. Трябва да се действа внимателно, бавно и стратегически. Нещата, които споделям ги казвам от опит. Всеки ден правя и действам според това, което съм си заложил за месеца. Следвам си стратегията за изграждане на силен профил.
 

Горе