Платена платформа за интернет сайт

От: От: Платена платформа за интернет сайт

Защо оспорваш факти?

Колегата изказва мнение, ти му казваш това са факти. Ако сега някой каже "Ангел е крадец", ти дали ще кажеш, че е несериозно и той лъже? Той пък ще ти каже, "Защо оспорваш факти".

Какъв е този елементарен магазин за почти 700 лв месечна такса - или това е лъжа или хич не е елементарен и има доста къстамизации.
 
От: От: Платена платформа за интернет сайт

Колегата изказва мнение, ти му казваш това са факти. Ако сега някой каже "Ангел е крадец", ти дали ще кажеш, че е несериозно и той лъже? Той пък ще ти каже, "Защо оспорваш факти".

Какъв е този елементарен магазин за почти 700 лв месечна такса - или това е лъжа или хич не е елементарен и има доста къстамизации.

Кога съм казал, че е със 700 лева месечна такса?
Казах, че му е излязло 17500 лева за две години да работи със съмъркарт.

Същия магазин, на опънкарт му излиза поне 10 пъти по-евтино.
Да не говорим, че функционално съмъркарт въобще не може да се мери с опънкарт ...

Сега незнам дали няма да поискате и касовите бележки да ви предоставя или фактурите ...
 
От: От: Платена платформа за интернет сайт

Кога съм казал, че е със 700 лева месечна такса?
Казах, че му е излязло 17500 лева за две години да работи със съмъркарт.

Същия магазин, на опънкарт му излиза поне 10 пъти по-евтино.
Да не говорим, че функционално съмъркарт въобще не може да се мери с опънкарт ...

Сега незнам дали няма да поискате и касовите бележки да ви предоставя или фактурите ...

17500/24=729 лв средно на месец такса.

Другият вариант е да е плащал 100-на лв месечна такса или 2-3 000лв за две години. Тогава обаче е давал за къстамизации по системата специално за неговия сайт 14-15 000 лв. Но къстамизации за толкова пари означават, че магазина хич не е елементарен.

Като стандартна функционалност, Съмър карт си предлага съвсем прилични неща. Един елементарен магазин дори няма нужда от всички тези фунцкии, които са включени в месечните такси от 50 до 100 лв.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Към автора на темата: Колега бягай далеч от разните готови предложения като съмър карти,шопифита и прочие. Prestashop е идеaлният магазин за теб или в краен,но много краен случай Open Cart.

И за двете системи има много хора които могат да ти помогнат тук, но ако си ок с англ. език за около седмица може да се запознаеш сам с тях да инсталираш и настроиш дадена тема. Има огромно количество информация в нета дори и клипове, а във всяка платена тема имаш инструкции стъпка по стъпка за инсталация и настройки.

Игнорирай вълненията на част от писалите по темата, те така си плещят и обикновено си нямат идея за какво иде реч.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Към автора на темата: Колега бягай далеч от разните готови предложения като съмър карти,шопифита и прочие. Prestashop е идеaлният магазин за теб или в краен,но много краен случай Open Cart.

И за двете системи има много хора които могат да ти помогнат тук, но ако си ок с англ. език за около седмица може да се запознаеш сам с тях да инсталираш и настроиш дадена тема. Има огромно количество информация в нета дори и клипове, а във всяка платена тема имаш инструкции стъпка по стъпка за инсталация и настройки.

Игнорирай вълненията на част от писалите по темата, те така си плещят и обикновено си нямат идея за какво иде реч.

Естествено, че всичко можеш да си направиш сам, но не е нужно да си квасиш мляко, за да ядеш мляко или да ставаш автомонтьор за да си оправиш колата. Достатъчно е да си професионалист в една област. Може да пробваш сам, но е твърде времеемко и като цяло си иска постоянно да му обръщаш внимание, четене и т.н не е нещо, което го научаваш за 5 дни и ако е просто да се развиваш И онлайн, не си струва. Иначе за тези български платформи предлагащи онлайн магазини, честно казано нямам наблюдения какво е нивото им.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Колеги, имам един въпрос на който не може да се отговори еднозначно но все пак да питам
След пускането ми на електронния магазин по-колко поръчки мога да очаквам дневно и от какво зависи това ( фактори ).
Ако може да ми пратите теми по този въпрос ще съм Ви благодарен.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Поръчки може да очакваш най-общо казано в зависимост от посещенията на сайта.
А това зависи най-вече от оптимизацията и рекламата на сайта.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

.... демек пак нищо не разбрах
Говоря след оптимизация , google facebook рекламна кампания
Как мога да предвидя колко ще бъдат поръчките ( поне ориентировачно )
 
От: Платена платформа за интернет сайт

.... демек пак нищо не разбрах
Говоря след оптимизация , google facebook рекламна кампания
Как мога да предвидя колко ще бъдат поръчките ( поне ориентировачно )

Зависи от самите продукти.
Но принципно можеш да очакваш м/у 1 и 3 поръчки на 100 посещения на сайта ти.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Моята стока може би бих я сравнил като цена с тази от магазин по 1 лев ( ерволанд и такива )
Т.е продавам дребни неща които по себестойност са до 20 лв повечето.
Продукти като батерии, лампи , кабели , букси, звънци( това е малка част от нещатата които имам )
 
Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Моята стока може би бих я сравнил като цена с тази от магазин по 1 лев ( ерволанд и такива )
Т.е продавам дребни неща които по себестойност са до 20 лв повечето.
Продукти като батерии, лампи , кабели , букси, звънци( това е малка част от нещатата които имам )

Средно продукт да кажем 15 лева, като му сложиш и 5 лева доставка става неизгодно да се купи онлайн.
Освен ако не може да се намери лесно офлайн не виждам тия дребните неща кои ще ги купува.
Изключвам случаите когато ще купи повече от един продукт.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

От твъъъърде много фактори зависи колко поръчки на бройка посещения ще има.

Тия 2 продажби на 100 посещения се спрягат от зората на интернет магазинията, но рядко имат много общо с реалността за повечето проекти. Доколко са таргетирани посетителите, естеството на стоката, как е организиран сайтът, как изглежда, и още една камара неизвестни - всичко оказва влияние.

Примерно щом са продукти на ниска стойност, цената на доставката започва да оказва сериозно влияние.
 
От: Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Затова има голяма номенклатура , идеята е да не купува за 15-20 лв.
Ако е за нещо дребно , ще отиде в OFFLINE магазина и ще го вземе там.
За справка има и по-скъпи неща повече от 200 лв/бр.
Да кажем искаш да си направиш домашно озвучение - ще ти трябват колони , кабели , букси и т.н
Комплексно е
 
От: Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Средно продукт да кажем 15 лева, като му сложиш и 5 лева доставка става неизгодно да се купи онлайн.
Освен ако не може да се намери лесно офлайн не виждам тия дребните неща кои ще ги купува.
Изключвам случаите когато ще купи повече от един продукт.

Доставките за същия град, като цяло вече са по 3-4 лв. За София, Варна, Пловдив и някои други големи градове е по-добре да се дадат тези 3-4 лв вместо да обикаляш, да се чудиш къде да паркираш... време, гориво и прочие. А като ще поръчваш онлайн вече можеш да гледаш и избираш от магазини в цялата страна - други модели, други цени...

Но признавам, че колкото е по-евтина стоката, толкова повече се гледа цената на доставката. Не, че няма 5 лв за доставка, но като иска да купи стока за 4,20 лв и направо му се вижда кошмарно да даде повече за доставка.
 
От: Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Затова има голяма номенклатура , идеята е да не купува за 15-20 лв.
Ако е за нещо дребно , ще отиде в OFFLINE магазина и ще го вземе там.
За справка има и по-скъпи неща повече от 200 лв/бр.
Да кажем искаш да си направиш домашно озвучение - ще ти трябват колони , кабели , букси и т.н
Комплексно е

Е, нали имаш офлайн магазин. Колкото и цената на доставката да плаши клиентите все някой ще купи нещо, пък може да се огледаш и за артикули на дропшипинг от твоята ниша на по-голяма цена и процент печалба за теб. По-добре да продаваш колкото можеш и тук, отколкото да имаш само с информативен сайт, че съществува фирмата ти. Въпроса е какво ще правиш със сайта, че като гледам колко разногласни предложения за системите дават колегите, май до Коледа ще се чудиш коя да избереш.
 
От: Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Това за разногласията е ясно , почнах да придобивам яснота какво искам.
Сайта няма да е информативен ... ще се извършват плащания през него.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Колега "Mladtehnik" имам пряко предложение към теб.

Ето ти два сайта изградени от мен с демонстрационна цел за да се онагледи тяхната визия и работата на системата. Спокойно можеш да извършиш "тест" поръчка за да проследиш процеса на пазаруване от клиент на магазина.
http://niski-ceni.com/izgodno/
http://niski-ceni.com/naedro/
Според мен са подходящи за артикулите които си описал че искаш да продаваш. Ти казваш: /Продукти като батерии, лампи , кабели , букси, звънци( това е малка част от нещатата които имам )/
Бих могъл да предложа и много други варианти за визия и функционалност при изразен интерес.
По самите сайтове имам какво още да се побутне и донастрои, но мисля, че и така са лицеприятни и могат да извършат коректна продажба на всякакъв вид разнообразна стока.
Естественно, всичко може се пренастрои за продажба на твоите артикули.
При изразен интерес мога да сведа всички подробности относно система, тема, как се работи с нея, как се обслужва и администрира.
Цената е повече от приемлива за това което предлагам и винаги можем да я дообсъдим в разговор.
Разбран човек съм.
Приеми това предложение, като непоискано решение на чуденките които имаш и не си длъжен да се съобразиш с това което ти предлагам.
С това което предлагам имаш еднократно плащане на услуга за изработка, конфигуриране и настройка на сайта/магазина.
Няма месечна такса
Няма абонамент
Няма никой да ти иска и стотинка повече за да ти смени нещо по сайта
Бих могъл още много предимстава да изредя, но това ще е, ако ти представлява интерес.
Това е от мен.
Пак казвам, ако не ти представлява интерес, извинявай за безпокойството и бъди здрав!
Успех!
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Не работят линковете ...
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Колеги , качил съм си в момента Magento и го разцъквам ... да имате да споделите опит с тази платформа ?
П.С относно ECONT/SPEEDY модул ли се инсталира ? нещо не съм много на ясно дайте моля ви малко инфо ... откъде да чета как става тая работа
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Колеги , качил съм си в момента Magento и го разцъквам ... да имате да споделите опит с тази платформа ?
П.С относно ECONT/SPEEDY модул ли се инсталира ? нещо не съм много на ясно дайте моля ви малко инфо ... откъде да чета как става тая работа

Ще ти излезе в пъти по-евтино и по-бързо някой да ти направи магазина ...
 

Горе