Платена платформа за интернет сайт

Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Колеги , качил съм си в момента Magento и го разцъквам ... да имате да споделите опит с тази платформа ?
П.С относно ECONT/SPEEDY модул ли се инсталира ? нещо не съм много на ясно дайте моля ви малко инфо ... откъде да чета как става тая работа

Човек от всички платформи ти избра тази с която няма да се оправиш на 99%
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Няма как някой да ми вкарва продуктите ... ще има и нови трябва да знам как става поне на този етап не мога да плащам за още 1 човек да върши тая работа .... след 5-6 месеца може да
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Няма как някой да ми вкарва продуктите ... ще има и нови трябва да знам как става поне на този етап не мога да плащам за още 1 човек да върши тая работа .... след 5-6 месеца може да

То проблема не е във вкарването на продуктите, а в самата система.
Избрал си най-тежката и трудна система за онлайн магазини.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Колеги , качил съм си в момента Magento и го разцъквам ... да имате да споделите опит с тази платформа ?
П.С относно ECONT/SPEEDY модул ли се инсталира ? нещо не съм много на ясно дайте моля ви малко инфо ... откъде да чета как става тая работа

Добра и надеждна система си избрал. Magento заема челни позиции в електронната търговия и е предпочитана от сериозния бизнес за развитие на мащабни проекти. Възможноститите на системата са почти неограничени или иначе казано, в твоя случай, почти всичко което ти се прииска, съдейки от това което обясняваше по горе каква е твоята идея, ще може да се направи с тази система.
Вероятно ще изпиташ известни затруднения с конфигурирането и настройването на самата система, но тръгне ли, ще бъдеш доволен.
Що се отнася до специалисти които могат да ти дадат смислени решения на питанките ти, опитай да се свържеш със Стеник груп. Те работят изцяло на тази система, имат няколко стотин магазина изработени с нея и мисля, си разбират от работата. При тях би могъл да намериш доста компетентно мнение.
Успех и да се похвалиш с новия магазин!
 
От: От: Платена платформа за интернет сайт

Добра и надеждна система си избрал. Magento заема челни позиции в електронната търговия и е предпочитана от сериозния бизнес за развитие на мащабни проекти. Възможноститите на системата са почти неограничени или иначе казано, в твоя случай, почти всичко което ти се прииска, съдейки от това което обясняваше по горе каква е твоята идея, ще може да се направи с тази система.
Вероятно ще изпиташ известни затруднения с конфигурирането и настройването на самата система, но тръгне ли, ще бъдеш доволен.
Що се отнася до специалисти които могат да ти дадат смислени решения на питанките ти, опитай да се свържеш със Стеник груп. Те работят изцяло на тази система, имат няколко стотин магазина изработени с нея и мисля, си разбират от работата. При тях би могъл да намериш доста компетентно мнение.
Успех и да се похвалиш с новия магазин!

Благодаря ти за съвета . ще се похваля като стане !
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Язе сам изобретил платформа и съм я нарекъл "ручна куличка"
Трява елементарно поне един оператор със стаж в сферата на оперативното чистене и ши постигнеш суспех
 
От: Платена платформа за интернет сайт

По повод платена система.
Колежка си купи преди година магазин на самъркард. Всичко беше наред, излезе и казваше с всички доработки някъде около 1300 лв в.
Проблемът дойде след като поиска наскоро да и подменят нещо, което админа не може да бута, доколкото си спомням.
Поискаха и да сключи годишен договор за поддръжка с тях на стойност мисля 500-600 лв. и тогава щели да и обърнат внимание на проблема.
Ей това е минуса според мен на зависимостта от разработчика.
Може би идеята на Mladtehnik е по добрата идея. Поне ще знае какво си е правил и как се прави.
Е стига да може де, защото си има тънкости. Понякога едно дребно тикче трови живота с дни.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Човек се учи докато е жив ... амбициозен ли си всичко става.
Допреди 1 месец работех като конструктор за тютюневата промишленост и отговарях за проекти над 1 млн.евро , но Sela vi това е живота.
Някой да знае как се конфигурират пратките от спедиторските фирми ?
Имам предвид следното : разглеждаме 3 артикула
Артикул №1 - Тежи 2 кг. с малки размери
Артикул №2 - тежи 10 кг. с средни размер
Артикул №3 - съвкубност от малки артикули ( да кажем флаш памети ) с обща маса около 0,5 кг.
Трябва ми някаква формула, идея си нямам точно как го правят в големите сайтове.
Там единствено пишат суми над Х лв. - безплатна доставка ( като таксата от " НАЛОЖЕН ПЛАТЕЖ" кой я поема ? и какви ограничения имат за КИЛОГРАМИТЕ )
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Човек се учи докато е жив ... амбициозен ли си всичко става.
Допреди 1 месец работех като конструктор за тютюневата промишленост и отговарях за проекти над 1 млн.евро , но Sela vi това е живота.
Някой да знае как се конфигурират пратките от спедиторските фирми ?
Имам предвид следното : разглеждаме 3 артикула
Артикул №1 - Тежи 2 кг. с малки размери
Артикул №2 - тежи 10 кг. с средни размер
Артикул №3 - съвкубност от малки артикули ( да кажем флаш памети ) с обща маса около 0,5 кг.
Трябва ми някаква формула, идея си нямам точно как го правят в големите сайтове.
Там единствено пишат суми над Х лв. - безплатна доставка ( като таксата от " НАЛОЖЕН ПЛАТЕЖ" кой я поема ? и какви ограничения имат за КИЛОГРАМИТЕ )

Теглото + 1.2% от наложения платеж Еконт, Спиди диркетно слагат 1.80 лв. Ако плащането е по банка само теглото
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Не е нужно платформата да е платена, но вероятно ще трябва да платиш на някой да я инсталира/конфигурира. Също може би ще трябва да платиш за тема и плъгини, за да си направиш сайта функционален.

OpenCart е добра опция. Аз лично съм фен и на Woo Commerce (което е плъгин за WordPress за онлайн магазини). Макар и WordPress да не е много популярна за онлайн магазини, конкретно Woo Commerce вече има близо 15 милиона инсталации. Предимствата са, че WordPress е лесна, има добро SEO и голямо разнообразие от плъгини, които ще можеш да ползваш.

Други популярни платформи са Prestashop, Magento, Shopify, има някакви Drupal-ски решения.

Има също няколко български платформи, по-добри или по-лоши - Shopiko, Summer Cart, GombaShop и др.

Имай предвид, че в постингите тук има и доста реклами на една или друга система. Т.е. - имай едно на ум, когато някой ти предлага нещо.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Woocommerce е най-популярната платформа.

Това е статистиката от края на 2015:
O5vgAVY.png
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Ето още една статистика:
http://trends.builtwith.com/shop/open-source
Големият дял на Magento се дължи на това, че зад него стои огромният ресурс на платената версия и рекламата. Тяхната опен сурс версия е начин да прилапат тези, които като се разрастнат отиват на платена версия. Иначе платформата има много недостатъци и дори и да се нучи човек да си я разработва сам е много скъпа за допълнения. За пример - Едно и също допълнение за плащане( аз съм го правила за Опенкарт и е за Австралия, ползвам го като пример) при Magento е 150$, Woocommerce е 79$, а за Opencart е 30$.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Ето още една статистика:
http://trends.builtwith.com/shop/open-source
Големият дял на Magento се дължи на това, че ...
Тая статистика поначало не включва Уукомерс - той се появява чак като кликнеш на 'Плъгин".

Като цяло, няма значение коя платформа е "по-добра".
От значение основно е коя ще ти позволи да управляваш и разрастваш сайта си по-ефективно.

Например да разчиташ на външен разработчик за всяка дреболия е доста трънлив път с не особено слънчеви перспективи.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Човек се учи докато е жив ... амбициозен ли си всичко става.
Допреди 1 месец работех като конструктор за тютюневата промишленост и отговарях за проекти над 1 млн.евро , но Sela vi това е живота.
Мотивиращо звучи..
Колега Mladtehnik, до къде я докара с Magento магазина си,
има ли успех и успяваш ли да реализираш продажби през него? Подходяща платформа ли се оказа като за първи магазин?
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Не се отказвам , но смених първоначалната си идея за платформа Magento и минах към Open cart.
Уви още се прави, но до месец пускам сайта в действие ще се похваля като стане :) и естествено с радост ще приемам всички КРИТИКИ! ( дано се повече )
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Не се отказвам , но смених първоначалната си идея за платформа Magento и минах към Open cart.
Уви още се прави, но до месец пускам сайта в действие ще се похваля като стане :) и естествено с радост ще приемам всички КРИТИКИ! ( дано се повече )

Можеше да си спестиш 2-3 месеца лутане, ако "приемаше критиките" ;)
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Човек се учи докато е жив ... амбициозен ли си всичко става.
Допреди 1 месец работех като конструктор за тютюневата промишленост и отговарях за проекти над 1 млн.евро , но Sela vi това е живота.
Някой да знае как се конфигурират пратките от спедиторските фирми ?
Имам предвид следното : разглеждаме 3 артикула
Артикул №1 - Тежи 2 кг. с малки размери
Артикул №2 - тежи 10 кг. с средни размер
Артикул №3 - съвкубност от малки артикули ( да кажем флаш памети ) с обща маса около 0,5 кг.
Трябва ми някаква формула, идея си нямам точно как го правят в големите сайтове.
Там единствено пишат суми над Х лв. - безплатна доставка ( като таксата от " НАЛОЖЕН ПЛАТЕЖ" кой я поема ? и какви ограничения имат за КИЛОГРАМИТЕ )
Мога да ти предложа куриерска фирма, която ще ти направи оферта за твоите изисквани и специфика на дейност. Аз работя с нея
 
За коя куриерска фирма става въпрос?
И дали има модул за Opencart ?
 

Горе