Подаден сигнал

ZEUS

New Member
Здравейте хора !
Аз съм на 16 години и имам следният проблем. Преди седмица ми съобщиха, че има подаден сигнал срещу мен и още две момчета за употреба на марихуана около училище. Подаден е от директора, а причината за него е следната: Едно от момчетата е хванато със свита цигара марихуана и е разпитан от директора и училищният психолог. Според негови сведения аз и другото момче сме му дали пари да закупи наркотичното вещество. Сигнала е подаден и срещу трима ни, но реално аз не съм давал нищо и дори не познавам единият от тях. След горе долу това обяснение. Възможно ли е да ме съдят за притежание или употреба на марихуана?
Подчертавам, че в живота си съм пушил 3-4 пъти и, а с момчето, което познавам от тези двамата съм дръпвал веднъж от негова цигара с марихуана, но никога не съм хващан с наркотици, никога не са намирани такива неща в мен. Дори в училище никога не съм задържан. Разбрах обаче, че ще ме изпратят на педологически съвет в началото на следващата учебна година. Това за мен не е проблем.. Интересува ме само дали могат да ме осъдят. На следователите им е обяснено, че аз съм взимал веществото от това момче. Моля за някакъв съвет.
 
Нищо няма да ти направят, защото си на 16 години, но ще те водят на отчет и може да те занимават с простотии следващите години. Не го мисли толкова, в затвора няма да ходиш. Ако те задърпат да пееш, което е твърде вероятно, отиди с адвокат и не им вярвай нито дума, каквото и да ти казват, каквото и да заплашват. Кажи на ваще, ако не си го направил още. Така или иначе ще разберат!

Здравейте хора !
Аз съм на 16 години и имам следният проблем. Преди седмица ми съобщиха, че има подаден сигнал срещу мен и още две момчета за употреба на марихуана около училище. Подаден е от директора, а причината за него е следната: Едно от момчетата е хванато със свита цигара марихуана и е разпитан от директора и училищният психолог. Според негови сведения аз и другото момче сме му дали пари да закупи наркотичното вещество. Сигнала е подаден и срещу трима ни, но реално аз не съм давал нищо и дори не познавам единият от тях. След горе долу това обяснение. Възможно ли е да ме съдят за притежание или употреба на марихуана?
Подчертавам, че в живота си съм пушил 3-4 пъти и, а с момчето, което познавам от тези двамата съм дръпвал веднъж от негова цигара с марихуана, но никога не съм хващан с наркотици, никога не са намирани такива неща в мен. Дори в училище никога не съм задържан. Разбрах обаче, че ще ме изпратят на педологически съвет в началото на следващата учебна година. Това за мен не е проблем.. Интересува ме само дали могат да ме осъдят. На следователите им е обяснено, че аз съм взимал веществото от това момче. Моля за някакъв съвет.
 
Аз реално скоро ще правя 17 обаче се притеснявам да не ми направят досие и да не мога да вляза във военноморското, защото се готвех доста за това и сега заради една простотия може да си проваля живота.
 
Тия неща трябва да се докажат по някакъв начин, а не да се разбират посредством ЕЖК. Не знам как си мислиш нещата.
Вече, някой който поназнайва нещата, може да се включи - дали имат право да те проверяват, както си му е редът, но си мисля, че си твърде дребна риба и е по-скоро, за да те сплашат, което като гледам са успели.
 
Аз не се занимавам с това и да наистина се стреснах, защото съм чувал как заради твърдения на група хора могат да се съдят за притежание. Не съм наясно с процесите за установяване на вина. Кварталният полицай говори с мен и ме пита какво знам за тези момчета. Аз им казах каквото знам и им обясних, че не продавам и не употребявам. Те от своя страна ми отговориха, че не казват дали продавам, а ме питат дали съм купил от това момче. И това си беше. Случи се преди седмица и полувина.
 
Препоръчвам ти след прочит на този текст в pravatami.bg/3296, с родителите ти да се обърнете към адвокат и да оспорите невярното твърдение (за да си изчистиш името):
Според негови сведения аз и .... сме му дали пари да закупи наркотичното вещество.

Ако директорът прецени сериозността, с която се отнасяш към този казус (с адвокатска намеса), може да оттегли сигнала срещу теб и да си спестиш по-нататъшни терзания.
 
Последно редактирано:
Препоръчвам ти след прочит на този текст, с родителите ти да се обърнете към адвокат и да оспорите невярното твърдение (за да си изчистиш името):


Ако директорът прецени сериозността, с която се отнасяш към този казус (с адвокатска намеса), може да оттегли сигнала срещу теб и да си спестиш по-нататъшни терзания.
 
Благодаря за съвета. Подобен случай беше станал миналата година. Братовчед ми беше си писал с негови авери за трева как ще пушат и откъде ще си я закупят. Та чатове те достигнали до директора и също като при мен беше подаден сигнал.
 
Също така забравих да спомена, че директорката ми ме е нарочила още като влязох в това училище. Винаги мен ме обвиняваха за някви неща.
П. С: да се извиня, че досаждам просто не разбирам много и се притесних доста.
 
Намери си някой читав адвокат. Запознай го със случая и оправете нещата. Това е най-редното. Кумът ми е адвокат и с какви ли не глупости се е сблъсквал, а това като твоя му е ежедневие. :) Отивате, разрешавате случая и му кажи да провери дали ти е образувано нещо срещу теб. Иначе сигнала е предпоставка за проверка и от там вече за повдигане на обвинение, ако има някакви доказателства или причина за това. Няма от какво да се притесняваш, звучи ми като поредната простотия.
 
Е
Препоръчвам ти след прочит на този текст в pravatami.bg/3296, с родителите ти да се обърнете към адвокат и да оспорите невярното твърдение (за да си изчистиш името):


Ако директорът прецени сериозността, с която се отнасяш към този казус (с адвокатска намеса), може да оттегли
Намери си някой читав адвокат. Запознай го със случая и оправете нещата. Това е най-редното. Кумът ми е адвокат и с какви ли не глупости се е сблъсквал, а това като твоя му е ежедневие. Отивате, разрешавате случая и му кажи да провери дали ти е образувано нещо срещу теб. Иначе сигнала е предпоставка за проверка и от там вече за повдигане на обвинение, ако има някакви доказателства или причина за това. Няма от какво да се притесняваш, звучи ми като поредната простотия.

сигнала срещу теб и да си спестиш по-нататъшни терзания.
 
Намери си някой читав адвокат. Запознай го със случая и оправете нещата. Това е най-редното. Кумът ми е адвокат и с какви ли не глупости се е сблъсквал, а това като твоя му е ежедневие. Отивате, разрешавате случая и му кажи да провери дали ти е образувано нещо срещу теб. Иначе сигнала е предпоставка за проверка и от там вече за повдигане на обвинение, ако има някакви доказателства или причина за това. Няма от какво да се притесняваш, звучи ми като поредната простотия.
Аз това се чудя щото реално няма доказателства за нищо. Не са ме хваща ли никъде и никога. А чатове дори да са стигнали до някого..всеки може да пише и говори каквото поиска. И все пак мн ти благодаря за съвета брато.
 
Аз това се чудя щото реално няма доказателства за нищо. Не са ме хваща ли никъде и никога. А чатове дори да са стигнали до някого..всеки може да пише и говори каквото поиска. И все пак мн ти благодаря за съвета брато.
И все пак консултирай се с адвокат. Лично на твое място на мен нямаше да ми пука много, но при теб ситуацията е по-различна, защото гониш ВУЗ, което гледа това и такова минало само ще е пречка. Поне за твое успокоение.
 
Наистина ме успокоихте поне малко. Благодаря на всички. Ще видя колко струва консултиране с адвокат.
 
Ама страшни съвети му давате...
Пич никой няма да те осъди, просто спри да пушиш трева и си се готви за военноморското

Дали пуши или не, не е проблемът. :) Чистото минало ще е от значение за военноморското. Трябва да се консултира с адвокат.
 
Ако пуши и го хванат няма да е с чисто минало;)
Прав си. :) Момчето обаче подчертава, че е пушило 3-4 пъти. А дали ще продължи, от него зависи и как ще се пази. От мен ако зависеше, нативните цигари са баш дрогата и не бих го допуснала до военноморското.
 
Прав си. :) Момчето обаче подчертава, че е пушило 3-4 пъти. А дали ще продължи, от него зависи и как ще се пази. От мен ако зависеше, нативните цигари са баш дрогата и не бих го допуснала до военноморското.
Чак да не го допуснеш:) Явно средата му е кофти, сменя я и всичко е ок
 

Горе