Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

  • Подкрепям

    Votes: 25 55.6%
  • Не подкрепям

    Votes: 20 44.4%

  • Общо гласове
    45
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аре аз се отписвам щом на статистиката в доста други държави не вервате няма смисъл....

Що бе стой нали става разговора. Аз не ти оспорвам статистиката, но и не знам под какви състояния са случвали катастрофите - щото ако бе така всеки божи ден по десетки хиляди катастрофи ще става през вечерта, в облачно и дъждовно и всякаква друго време е но не стават. Именно заради грешната преценка на условията на движението, атмосферните условия, и човешки фактор води до катастрофите. Безспорен факт е че като пресичам като пешеходец и някой има пуснати фарове адски трудно ми е да преценя на 100 или 50 метра е докато не видя очертанията на колата. Имало е случаи като съм мислил далеко е а тя колата след 1-2 секунди ме подминава. Но от др страна за шофьорите именно адски много ситуации са спасявали именно светлините.

Може би компромисно решение е да е - извън населени места да са на фарове - там по презумпция пешеходците и колоездачите са сведени до минимум

Ето това е нещо обективно.

Ето ти може би най-обективното писах го по-рано

дори и 1% на 100 км да се вдига умножено по милиони зареждания стават едни добри пари в най-прости сметки те онез дето бачкат на загуба правят средно по 5.5 милярда лв приходи 1% са 55 милиона отгоре


На Тест са му прави сметките, но забравя че това са брутни допълнително разходи на гражданите, не брутни допълнителни приходи към хазната. Та от тези 72 милиона ще прибере държавата макс едва 7.2 милиона лева
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Не подкрепям защото наистина е абсурдно когато слънцето прежуря като над някоя пустиня и температурата е 40+ градуса да се кара на фарове. Когато е топло на крушките се скъсява живота и горят по-често, да не говорим за разхода на гориво, тъй като двигателят трябва да произвежда над 100 вата допълнителна мощност. Шофьорите имат глави на раменете си и могат сами да преценят кога трябва да светят фаровете и кога не.

Купи си LED :)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Чакайте бе хора, вие стадо ли сте, че гледате в другите страни как е, значи щом те са тъй, трябва и ние с тях? Нали знаете козите като ги карат да ги колят, има един обучен пръч пред тях дето ги води по едно улейче и точно накрая се измъква и вкарва козите където трябва бързо бързо. Та така и вие - "гледайте статистиката и другите държави" - не искам да гледам нищо.

А който казва, че нямало да се увеличи разхода - определено е рядко прост и не разбира нищо от коли, и по-добре да си замълчите, ако мислите, че не влизате в разходи.
 
Re: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Чакайте бе хора, вие стадо ли сте, че гледате в другите страни как е, значи щом те са тъй, трябва и ние с тях? Нали знаете козите като ги карат да ги колят, има един обучен пръч пред тях дето ги води по едно улейче и точно накрая се измъква и вкарва козите където трябва бързо бързо. Та така и вие - "гледайте статистиката и другите държави" - не искам да гледам нищо.

А който казва, че нямало да се увеличи разхода - определено е рядко прост и не разбира нищо от коли, и по-добре да си замълчите, ако мислите, че не влизате в разходи.
Да, тук бих се съгласил. Няма нужда да гледаме как е в чужбина, при положение, че логиката го казва и практиката го доказва, в последствие. Просто ги включваш всеки път и това е. Не знам защо това трябва да е дилемата на живота. :) Няма нищо по-лесно от това да се вземе решение на база логика, каквото е това. Както се вика, едно малко по-мрачно време е достатъчно да се появи и сме готови с решението, всичко друго си е просто неясни изводи "защо не"?

Разхода не се качва чак с толкова много, че да го поставим като нещото, което да определи живота ни. Пък и ако не можем да си поемем тази стотина от литъра, значи не ни е мястото в колата. Ето още нещо логично. А тези умници е редно да имат и направят кампании, а не законови наредби. Една кампания защо е нужно ще е в пъти по-добре. Глобите, какво да кажа....и сега все още са с телефони зад воланите, но поне на колани ги научиха. Сега Глобул има една кампания за хендс фри, която е нещо добро. Евалата. За светлини е редно да има, както с клипчета, така и със статистики и всичко нужно, за да може да се набие в главите на всички. Даже по една крушка да раздават за символика или карти с отстъпка за гориво или акумулатор, за да намекнат, че те биха поели това, за да ги запазят живи.

Може да изглежда, че преувеличавам, но като се прибирах от морето след силно слънце и т.н., навлизайки в участък със шарена сянка, тогава се проличава още веднага колите в включени фарове, другите с малко закъснение (може би по-малко от секунда) започват да се забелязват. Това е нормално, защото окото започва да свиква и първо забелязва ярките неща, после образи, форми, цветове, дейталност и т.н. Това е простия пример. Да не говорим, че видях и идиоти в тунелите без фарове. Както и кретени, които не смятат за необходимо да дават мигачи, тези трудно ще им се втълпи, че фаровете във включен режим биха им били като ангели спасители. Особено като не си дават зор за другите светлини. Или други мамути, които незнайно защо не използват пепелника в колата си и смятат, че природата е длъжна да им поеме свинщината. И това го видях, лошото бе, че на задната седалка беше детето му, което ще продължи "традицията" с фасовете през прозореца. Какво да кажа, просто възпитание. Рано или късно това започва да се връща, както небрежното шофиране, така и свинщината, която правиш след себе си от колата. Няма начин просто.

Но както казваше моя инструктор по кормуване - всеки си има стил, навици и възпитание на пътя, гледай ти да си по-добър от всеки, който виждаш, това ще те запази жив, както ще си и добър пример и не дай си боже да накараш някой да се замисли по темата. Аз лично нямам познат, който да не е бил в ПТП и това не е никак добре. И не говоря за леки одрасквания на паркинга, а за сериозни.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Що бе стой нали става разговора.

Ебати разговора, никой не схвана какво написах само ви вкарвам в некви улейчета тука. хахахахахах :lol:

Блинки направо ме утрепа с поста си. :D

Нема смисъл от цялата работа, не ми се спори още повече че нищо не зависи от нас - приет е закона.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Разговорите по време на шофиране и изобщо мисленето за нещо друго по време на шофиране увеличава риска от катастрофа.

Трябва ли да се забрани на хората да мислят за други неща докато шофират?
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Хепи не е необходимо да им се забранява резултатите от изборите показват че болшенството от хората не мислят - Ако мислеха не виждам как биха избрали мутра за министър председател и мека китка за президент ???
Проблема е как да ги накараме да мислят.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

http://www.dnes.bg/politika/2012/07...-2-godini-bez-knijka-i-2000-leva-globa.164673

Според мен, трябва да го направят лишаване на книжка за 838 години(все пак да има някакъв шанс да може да караш кола) и около 3 милиона глоба, ако акта се плати в първите 7 дни, да пада на 15 000 лева. Да е по-честно така.

Само едно немога да разбера в нашата ДОСТА Измислена държава.. Аджеба, как хората ще плащат такива глоби, при положение, че СКАПАНАТА МИНИМАЛНА РАБОТНА ЗАПЛАТА е 270 лева?
Айде нали.. ще кажете, кой работи за 270 лева и кара кола.. добре.. да кажем ГРУБО Средна работна заплата 400 лева..
Как аджеба ще платя такова нещо, АКО съм си позволил да пия 1 бира(НИКОГА НЕ ПИЯ ПРЕДИ ДА СЕ КАЧА В КОЛАТА СИ! НИКОГА НИКОГА!), но има хора, които го правят.

П.С. Подкрепям карането на фарове през деня, но не подкрепям това, че вече полицайте ще се гушат много повече с мангизи..
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Отказ от тест с дрегер – 2 години без книжка и 2000 лева глоба.
Явно се предполага, че за двете години некупуване на бензин/нафта/газ, ще спестиш 2000 лв за глобата... :lol:
С тази свръх инфлация на глобите, хората, които си ги плащат, ще започнат да теглят кредити, за да ги платят.

Тази статия е доста куца и тенденциозна. Имаш право да откажеш дрегера и да дадеш кръв за анализ на алкохолно съдържание. Ако не са го премахнали това право...
 
От: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Разговорите по време на шофиране и изобщо мисленето за нещо друго по време на шофиране увеличава риска от катастрофа.

Трябва ли да се забрани на хората да мислят за други неща докато шофират?
Всяко едно отвличане на вниманието на шофьора може да има фатални последици. По-добре е да не мислиш за световните проблеми, а да си гледаш пътя.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аз съм за твърдо " да". Защото доста пъти ми се е случвало да предотвратявам катастрофа, затова че моите светлини и на отсрещния водач са били пуснати през деня. А и не виждам какво усилие коства на шофьора да си пусне светлините?
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Нека има тежки глоби, като пиеш и караш правиш тежки нарушения не виждам къв е проблема. Нали за да се намали каквото и да е трябва яко се бърка в джоба, защото чак тогава почва се съобразява иначе всичко останало е само с пожелателен характер. Добре де как ще откажеш дрегер, кво означава това, моментално че си признаваш и бягаш от отговорност, т.е. всеки съзнателно праведен човек в правотата си че не е пил, е няма да от каже - така не знам кво ревете, честно. Искате ей така след време докато си карате, някой систематично нарушаващ правилата на движението и видимо безотговорен към себе и другите, да ви се натресе и ви ракаже играта щото до сега му се е разминавало с супер поносими глоби и онзи му е през онази работа. Аз съм твърдо за тежки глоби, пиеене и каране са две коренни неща. Ако толкова ви се прибира с колата има Drink&Drive услуги звънете и ви прибират, много по евтино е от колкото ви чукнат 2 год глоба и 2к кинта
 
От: Re: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Не, няма смисъл да караш с включени светлини през деня според мен.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

От скромния опит, който притежавам, подкрепям с двете ръце този закон, тъй като всеки ще се съгласи, че по този начин колите се забелязват от много по-далече! Аз лично си карам на фарове и без закон и смятам, че докато колите нямат електромер, няма проблем да караме така :)
 
Аз като гледам какво се случва, най-малко нашата нация може да си позволи да мрънка за светлините. Никъде по света не съм виждал толкова много селяни на пътя. Вчера ходя си по тротоара и от една автомивка излиза едно BMW 3ка, която влезе в платното си с дрифт, а като даде и ускорение започнаха да се тресат прозорците на сградите. Така, че ние най-заслужаваме да ни лепнат такива закони, даже смея да кажа, че ние е малко това.

Знам, че всеки тук е примерен шофьор и т.н., но като гледам по улуците, повечето са за затвора, а на другите да им очистиш този, който им е дал книжка. Има и добри толерантни - няма спор, но бледнеят на фона на това, което виждам.

А точно вчера някакъв бързострелко, точно 1 милисекунда след като светна зелено ми даде сигнал да тръгвам. И си рекох, бах, тоз сигурно още не червено се е заредил на клаксона, защото технически не е възможно веднага като светне жълто да се е приготвил, защото светофара нямаше брояч. Демек даже не му е минало през ограничения мозък, защото нямаше празна секунда от следствия. И си викам, що за стълб и този ще целуне някъде. А какво да кажа за селендурите, които за пръв път се качват на скъпа кола над 150 коня? Тия там направо се чудя колко често правят курбани. Ако видите как преминават пешеходците или по-скоро претичват по пешеходната пътека, ще ни се изясни и какъв стил каране има българина и дали му е нужно - светлини, колани, ангел пазител и всичко, което включва пакета "живот". Да, верно - последно време се понаучихме да спираме на пешеходни. Признавам го това. Но ако някой мине ходейки, а не притичвайки, ще забележите как се започват нерви, клаксони, подвиквания, присвятквания и т.н.

Даже лично аз мисля, че ни е малко това, както и присъдите за каране в нетрезво състояние. Да не кажа, че грам не се изпълняват или не се дават адекватни присъди. Некви условни присъди, книжки за по 3-6 месеца, дела, който се търкалят в годините, абе тъпотия пълна. И последно време има повече толеранс от една време, и това трябва да се отчете. Но все пак % със селяни тук пак е доминантен. Надявам се, че доста хора тук споделят това, което съм видял и аз по улиците. Нищо измислено няма във всеки един пример, който съм дал тук, в темата. Пък и никога не мога да го измисля така, както би го родил мозъка на някой тъпунгер. :)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Блинки прав си, ама тука в Абсурдистан си е друго.
Джигита си е джигит, корумпираната кука си е корумпирана кука.
Хващат го, плаща си корупцията тръгва с мръсна газ, без колан, без светлини и с привишена скорост и го боли фара в пълния и преносен смисъл. И така до следващия път.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Блинки прав си, ама тука в Абсурдистан си е друго.
Джигита си е джигит, корумпираната кука си е корумпирана кука.
Хващат го, плаща си корупцията тръгва с мръсна газ, без колан, без светлини и с привишена скорост и го боли фара в пълния и преносен смисъл. И така до следващия път.

Е сега този ти ми компелксар/Джигит/"опитен шофьор" като го одрусат и му вземат книжката, ще се позамисли малко следващия път, а и като го хванат пак по солени глоби. Много ми е смешно като се каже глобите били високи и това е за малоумието на управляващите, чудно ми е някой ако го блъснат щото е против всичко това, после какво ще говори, но друга тема. Всички са против застраховките, но пък ги купуват, но вече като е станала белята. Аз съм сигурен и ангел хранител да се начисли на всеки шофьор и да има данък за това всичко ще ореве орталъка :D
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Я предлагам така и така ще ни правят от "онези страшни газарчета дето харчат кинти по барчета и карат денем на фарчета" да направят задължително слагането на ремус. Така колите се чуват от далеч и ако случайно някой не е видял свтещите фарове заради блесналото слънце при 40 градуса жега със сигурност ще чуе ремуса. Така ще станем най-безопасната държава в ЕС.

Не мо'е да не го чуеш: :D

[video=youtube;zAj2XB6NizY]http://www.youtube.com/watch?v=zAj2XB6NizY&feature=related[/video]
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Ами ако не говидят и чуят, да слагаме ли буркани в електрични цветове, или викаш много кич ще стане
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Те такива :wink: катаджии ни трябват, а не дискотеки на пътя.

581243_434446223251615_746841692_n.jpg
 

Горе