Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

  • Подкрепям

    Votes: 25 55.6%
  • Не подкрепям

    Votes: 20 44.4%

  • Общо гласове
    45
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Това за разхода на горива е пълна глупост. Лично аз го подкрепям това, така или иначе винаги си карам на фарове, съвсем друг е въпроса, че това няма да се спазва. Те половината шофьори карат без гражданса, да не говорим за включени светлини...
 
От: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Това за разхода на горива е пълна глупост. Лично аз го подкрепям това, така или иначе винаги си карам на фарове, съвсем друг е въпроса, че това няма да се спазва. Те половината шофьори карат без гражданса, да не говорим за включени светлини...

Явно идеята е да се събират глоби, а не да се опазват животи.

ПП: Трябваше да сложите една анкета.
 
От: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Това за разхода на горива е пълна глупост.
Още един "специалист" по физика... :lol:
Дано в
Писане и пренаписване на статии
си по-компетентен... :?
Доста, доста по-компетентен! :wink:
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Да се говори за сигурност при условие, че Бойко Борисов вдигна ограничението на магистралите от 130 на 140 км. в час, защото искал да стига по-бързо до всички точки на страната, е смешно. Сигурен съм, че тези 10 километра в час ще струват живота на повече хора, отколкото ще оцелеят заради включените фарове. Докато беше 130 всички караха със 140, а сега карат със 150, защото радарите не засичат превишение от 10 км. в час, а чак 15.

Обърнете внимание, че и двете промени, вдигането на скоростта по магистралите и задължителните целогодишни фарове, водят до завишен разход на гориво. Нещата се натрупват и накрая вече е ясно кой печели. Приятелският кръг на премиера.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Хмм абе не съм спец, но именно на магистралите и от високата скорост каране на една скорост разхода пада.

А иначе то си личи, че това е лобистки закон, но поне този е свързан с голяма доза реалност - има адски много ситуации, при които едни фарове доста решават. А това колко ще е горивото ме съмнява, да повиши разхода, не съм запознат, но дори и 1% на 100 км да се вдига умножено по милиони зареждания стават едни добри пари в най-прости сметки те онез дето бачкат на загуба правят средно по 5.5 милярда лв приходи 1% са 55 милиона отгоре
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Съвсем скоро ще сложат винетки и пътен данък на колелата, ролерите и скейтовете.

"Ще ми се возиш безплатно а? Енергия ще ми пестиш? Акциз за гориво няма да плащаш? Електоратин мръсен!"
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Не, съвсем скоро бойко ще ни сложи уреди на патките, да на глобява като чукаме.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Често казано, за мен е без значение. Проблем ще ми е само докато си създам навика да включвам фаровете като карам, и най-вече да ги изключвам, като се прибера. Че то доста пъти съседи са идвали да ме викат да си изгася фаровете на колата.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аз съм активен колоездач и напълно подкрепям това! Хубаво е водачите да знаят, че има ползва от това нещо,а не е само лобистика. Но наистина трябва да се преценява кога е редно да се пуснат, защото при силна светлина аз дори светлата на светофара не виждам, та да не говорим за фарове !
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аз съм активен колоездач и напълно подкрепям това! Хубаво е водачите да знаят, че има ползва от това нещо,а не е само лобистика. Но наистина трябва да се преценява кога е редно да се пуснат, защото при силна светлина аз дори светлата на светофара не виждам, та да не говорим за фарове !

Друг е въпроса, че такива колоездачи нямат работа на пътя. Без фарове или с тея мигащи стопчета, че даже и ми карат в насрещното.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

На кой път нямат работа? Има пътища, и пътища. В ЗДП е указано къде нямат работа. По всички останали пътища са равноправни участници!
Като си карам бегача по Е 80, София-Сливница, турския тир на 300 м зад мен дава ляв мигач и хваща лявата лента. Дясната остава за мен. Наш Ганьо, с мърлявия си бус, или издухан баварец, се опитва да ме вкара в канавката. Че и ми свирка! :twisted:
С това си изказване не ми приличаш на водач на турски тир...
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Вискяр доста се е разпенявил покрай тази тема:) ''Блаженни да са невежите'' или както беше лафа там:twisted::twisted::twisted:
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Налегнала ме е жегата, и ядове в градината, пък и отдавна не съм срещал тук толкова некомпетентни мнения, изказани с правоверна убеденост и блясък в очите.
Днес това си мислех - плюваме Народното Събрание, че имало тъпи копелета в него.
Ами, средно статистически, тъпите копелета са навсякъде. В махалата, града, околията, срещу Коня с опашката на жълтите павета. Респективно, и в този форум. Тази тема го доказва, че сме си една средностатистическа българска общност. :D
 
От: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

На кой път нямат работа? Има пътища, и пътища. В ЗДП е указано къде нямат работа. По всички останали пътища са равноправни участници!
Като си карам бегача по Е 80, София-Сливница, турския тир на 300 м зад мен дава ляв мигач и хваща лявата лента. Дясната остава за мен. Наш Ганьо, с мърлявия си бус, или издухан баварец, се опитва да ме вкара в канавката. Че и ми свирка! :twisted:
Как няма да те вкара в канавката като ти създаваш опасност за движението. То за тебе ще е проблема щото ти ще станеш на кайма, ама мене ще дърпат много ясно.
Аз също съм бил почти на твоето място като бях на 16 и си изкарах М категория, имах мотор супер-мото 50 кубика. Страшно си беше камион като ме изпреварва :)
С това си изказване не ми приличаш на водач на турски тир...
Не, на БГ тир малко над 2 тона "издухан баварец" :)
 
От: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Как няма да те вкара в канавката като ти създаваш опасност за движението.
К`во речи?
Я се позови, къде го пише това в ЗДП.
Ако обичаш.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Ако има стачка за тези нови закони съм там! Това правителство откачи, имам чувството че се чуди вече какво да измисли... Ясно сега е модерно вместо да свършат полезна работа да си мислят нови закони, то не бяха за пушачите забрани, то не бяха и други простутии...
 
От: От: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Явно идеята е да се събират глоби, а не да се опазват животи.

ПП: Трябваше да сложите една анкета.
Да.. тъкмо това се сетих и аз докато четох темата.
Благодаря за напомнянето.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Друг е въпроса, че такива колоездачи нямат работа на пътя. Без фарове или с тея мигащи стопчета, че даже и ми карат в насрещното.

Човек, кой ти е дал книжка? ( Друг е въпроса дали имаш ) , такива хора като теб не трябва и в кола да стъпват, а само на велосипед. Поне спорта да те научи на морал и ценности, защото явно "издухания баварец" не е успял :twisted: .

Някое същество дето не знае как се кара колело, няма поведение на пътя не означава, че всички се такива! Не веднъж се е случвало на празно кръстовище аз да спра на червено, а няколко коли да минат на червено под предтекст, че няма никакво движение.... :confused:
Да не говоря за олиг*френите дето спират, отварят вратата без да погледнат в огледалото, че идвам.

Относно фаровете и стопчетата, освен това през деня аз карам и със СВЕТЛООТРАЗИТЕЛНА жилетка, а трябва и ти да си с нея !
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

И аз съм за, ама когато ме спрът онея ушевите да не ми се правят на инетересни ако случайно съм забравил да ги пусна ... примерно по новата количка когато я загася и запаля сами се включват и изключват, обаче по старата не е така и се налага след палене да ги включа и след гасене да ги спра и се случва да ги забравя, когато бързам и в движение се сещам и си ги пускам.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

И аз съм за, ама когато ме спрът онея ушевите да не ми се правят на инетересни ако случайно съм забравил да ги пусна ... примерно по новата количка когато я загася и запаля сами се включват и изключват, обаче по старата не е така и се налага след палене да ги включа и след гасене да ги спра и се случва да ги забравя, когато бързам и в движение се сещам и си ги пускам.

Сългасен съм с думите ти! +За
 

Горе