Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

  • Подкрепям

    Votes: 25 55.6%
  • Не подкрепям

    Votes: 20 44.4%

  • Общо гласове
    45
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

839 фиша за 10 560 лв. са съставени на територията на габровска област по време на акция "Светлина", съобщиха от областна дирекция на МВР.

Източник

Това е било по време само на акцията. Дали го правят за безопасността, а? Блажени са верващите или там както беше. :wink:
 
Последно редактирано:
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

absurdni-znaci-strqskat-shofiorite-na-am-hemus-(snimki)-83441.jpg
absurdni-znaci-strqskat-shofiorite-na-am-hemus-(snimki)-83442.jpg
absurdni-znaci-strqskat-shofiorite-na-am-hemus-(snimki)-83443.jpg
absurdni-znaci-strqskat-shofiorite-na-am-hemus-(snimki)-83444.jpg
Вероятно новия закон е с екологична и селскостопанска насоченост - за защита на дивеча и домашните животни, разхождащи се по автомагистрали Хемус и Тракия...
 
От: От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Източник

Това е било по време само на акцията. Дали го правят за безопасността, а? Блажени са верващите или там както беше. :wink:
То е ясно за какво го правят, тук никой закон не се прави в полза на народа, а да пълни нечии джобове. Въпреки това, за мен е по-добре, ако автомобилите са с включени светлини.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Да, подкрепям.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

има нови коли дето карат без фарове гледа се вътре на камера и те не светят нощем за чи ми е да ми свети денем лампата и да харчи ток като си виждам сичко перфе
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

има нови коли дето карат без фарове гледа се вътре на камера и те не светят нощем за чи ми е да ми свети денем лампата и да харчи ток като си виждам сичко перфе

хаха за чии ти е викаш дето нямаш така кола :D :D :D

За тези може би дето нямат инфрачервени радари и всякакви датчици да те видят как си караш на сън ултра модерната кола :D За да те видят че си срещу тях, че да не ти се затресе една жигула челно, ей за такъв ще ти е
 
И аз подкрепям. Не за друго, а при мен е закон като тръгвам да включвам фарове. Казвал съм го на всеки да го прави. Просто вдига с много видимостта на автомобила. Къде бяха казали, че било с около 30%. Друго не ми трябва да знам. :)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Абе то и аз подкрепям карането на фарове, ама защо пак с репресивни мерки?
Преди 10 години един приятел разправяше, че в Албания само от глоби се издържали. Май сме ги настигнали... албанците.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Абе то и аз подкрепям карането на фарове, ама защо пак с репресивни мерки?
Преди 10 години един приятел разправяше, че в Албания само от глоби се издържали. Май сме ги настигнали... албанците.

Защото, ако само ти кажат да си запалиш фаровете ти ще поздравиш майките им и ще си караш как си знаеш, а ако те ухапят с една стотачка и на паркинг ще стоиш на фар. Няма как да накараш някои да спазва нещо без да има последствия за него, ако не го спазва.

Аз лично винаги си карам на фарове, навик ми е да ги пускам след като запаля колата.
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Защото, ако само ти кажат да си запалиш фаровете ти ще поздравиш майките им и ще си караш как си знаеш, а ако те ухапят с една стотачка и на паркинг ще стоиш на фар. Няма как да накараш някои да спазва нещо без да има последствия за него, ако не го спазва


Така е хората, докато не си ли платят не взимат нещата на сериозно, дори и реално да считат за правилно - като знаят че няма последствия от рутина става случайност
 
Последно редактирано:
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аз съм ЗА карането на фарове през деня, защото колите се виждат по-отдалеч и така е по-безопасно движението.
 
Определено трябва всички да сме на светлини. Днес видях няколко души без, и то на дебели сенки из гориста местност. Такива оня горе само може да ги пази.

Не само те виждат, но и ти ги виждаш, което е супер. Няма място за суета, когато става дума за нечии живот. ;)
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Новите и гъзарски коли, имат соларен панел на покрива, който зарежда през деня акумулатора. Даже до такава степен, че можеш да си включиш климатика докато е загасена, за да не ти е топло като влезнеш по жегите. И да не харчиш гориво.
Нещо си се объркал. Няма такива коли. Има коли с соларен панел отгоре и с негова помощ може да си държиш духалките пуснати и да не ти е спарен и топъл въздуха като се качиш в колата. Соларен панел който да върти климатика няма (прекалено голям панел трябва да е и няма къде да се сложи).
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аз съм ПРОТИВ, има много причини които няма да изброявам. :wink:
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Това е съвместен заговор на производителите на крушки и акумулатори и катаджиите :).
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

и бензинджиите баце и майсторите дето ги сменят и куриерите дето ги внасят
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Ми спирайте да карате коли, така ще пратите този заговор в забвение :lol:
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аз съм против - през деня лятото фаровете въобще не се виждат. А да питам от кога трябва да се почва да се кара с фарове ?
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Ми спирайте да карате коли, така ще пратите този заговор в забвение :lol:
Колелото ми е супер. Нямам фар :).
Кола карам, само като трябва да се ходи много далеч, да се вози багаж и когато вали и не може да се стигне с трамвая/тролея/метрото.

Нема па да ви плащам акциза за бензин, нека ви е :).
 
От: Подкрепяте ли новият закон за целогодишно каране с включени светлини?

Аз съм против - през деня лятото фаровете въобще не се виждат. А да питам от кога трябва да се почва да се кара с фарове ?

Заради кое точно си против? Утре нали твоето дете ще изскочи на улицата и няма да види някой "с глава на раменете" (както определи някой шофьорите в тази тема) ще го смаже.
Много глупости и изчисления изчетох в тази тема. Много крайни мнения без никакъв смисъл.
Вие деца нямате ли? Или за вас са важни 2 крушки и няколко милилитра гориво. Имам чувството, че някои хора си спорят просто за спорта.

1. Дори и при силна дневна светлина светещи фарове се виждат!
2. Не всички шофьори имат глави на раменете си! То ако беше така нямаше да има катастрофи.
3. Може ли 5 страници да спорите колко милилитра повече хабяла една крушка. Чак пък такава дребнавост не съм очаквал от "предприемачи".
Досега не си спомням да съм заредил 50 лв в резервоара и колата да не ми ги изгори. Моята кола гори толкова колкото й заредя. Не знам за вас. Всеки 2-ри шофьор кара на газ-спирачка и настъпват като луди тия модерни коли натъпкани с всевъзможни електроники, а тука в тази тема се спори колко хабяла 1 крушка. А климатика не ви ли харчи. Ами що не вземете да не пускате и ел.стъклата. Или пък я сложете на трупчета тая каруца.
4. Ами то защо се оборудват автомобилите с "дневни светлини", като няма смисъл?

Позовавате на някакви статистики и измислени доводи, вместо да решите, че е по-добре да спазвате закона и евентуално да спасите живота на някой заблуден пешеходец. Не вярвате? Следващият път някой разбеснял се Бай Ганьо, като блъсне ДЕТЕТО ВИ, което не го е видяло, че идва с тъмната си кола в облачно време срещу него... какво ще направите? Ще обвините държавата, правителството, законите... или собствената си глупост?
 

Горе