Подходящ лаптоп за работа до 800 лв

9542632B.png

900 кинта го давам + SSD
 
Ако се ориентираш към втора ръка, препоръчвам ти да си харесаш машина според ревютата в rmania.net, след което да потърсиш конкурентна цена за същата конфигурация в другите сайтове за втора ръка.

Прост пример, Dell Latitude E6540, i7-4800MQ в rmania струва 1089.99лв (https://rmania.net/laptopi-dell--la...led-kbd-hd-camera-anodized-aluminum-3205.html), докато в kozelat.com е най-много 874, а има и оферта за 819 (https://kozelat.com/laptopi-dell-latitude-e6540)

В случая, ако си вземеш от козела, можеш да си добавиш читаво SSD ...

Успех!

п.п. Матрицата на лаптопа в примера ми е TN, но е без ШИМ.
Тоя сайт за първи път го чувам. Legit ли е?
 
Здравейте,

Може ли да ми препоръчате откъде да си взема нов лаптоп до 800, който ще работи с програми като Photoshop, Sony Vegas и други?

Благодаря Ви предварително!

Ако си решил да се занимаваш професионално с видеообработка. Най - добре си вземи работна станция втора ръка. Лаптопите не са много ок при по продължително рендиране. Успех.
 
Тоя сайт за първи път го чувам. Legit ли е?

Да, няколко познати са пазарували от там и всички са доволни.

Принципно както и rmania.net разделят техниката на категории, затова, например, един и същ лаптоп в различно визуално състояние струва различно.

Има и други вносители на маркова техника втора употреба, просто ги дадох за пример. Ако се спре на нещо колегата винаги е добре да проучи цените, защото от опит в rmania.net почти винаги е най-скъпо.
Разбира се, техните ревюта са много добри. Всеки разумен човек като тръгне да търси, първо чете там.

Успех!
 
По добре десктоп машина , която след време като имаш повече пари да надградиш с видео карта и тн. Иначе за тия пари само и единствено втора ръка може да си намериш нещо читаво.
 
Боже, опази! Един познат си купи чисто нов iMac и твърдия му диск умря веднага след като гаранцията му изтече, след около 1-2 години беше това. Тея машини са капсуловани като иФонетата, не можеш просто да си пъхнеш каквито части имаш вътре, въобще голяма глупост.

На всички нови iMac или MacBook - твърдите дискове са от най-евтините, долнопробни, понякога дори рефърбиши WD-та. Не ти говоря WD Black или нещо от високо качество, а най-големия ширпотреб.

Apple fan boys са nuts.
Ти за всичко имаш приятел бе :eek:
Няма тема във форума по която да нямаш приятел който да не го има,тества,преживял..
 
Забелязал съм, че всеки, който няма пари за Apple и им намира косури. Вие споделяте ли това мнение?
 
Забелязал съм, че всеки, който няма пари за Apple и им намира косури. Вие споделяте ли това мнение?
Аз пък не мога да разбера защо някой ще го бърка, че съм решил да дам 2к за телефон вместо 1к. Не мога да разбера защо всеки тръгва да ми става счетоводител на парите. И да ме изкарва едва ли не че не разбирам ?! Едно голо сравняване на характеристики.
Смешното е че такива жалкари има и при лаптопите и при телефоните и при колите, навсякъде философи, които си натякват мнението, че видиш ли, можело да си взема нещо за по-малко пари.
А да не говорим как агресират и почват да се набират, понякога дори до бой, все едно този спор ще промени нещо ...
Комплексари ..
 
Забелязал съм, че всеки, който няма пари за Apple и им намира косури. Вие споделяте ли това мнение?

Естествено...

Това е навсякъде.

Това е като ония дето търкат билетчета с жълти стотинки... и като спечелят 1 000 000 и казват:

- Сега сме по-щастливи. Ай да го еба как парите Ви дадоха щастие. А плюете срещу проституцията...
 
Техниката остарява учудващо бързо :)
Всеки следващ процесор е в пъти по-бърз от предните - за тези, които ще обяснят как лаптопа му на 5г си работи все така бързо - нека почетат малко в интернет, има бенчмаркове и т.н.

Гледам че се препоръчват 3та-4та серия на Интел процесори, а в момента излезе 9та серия. Говорите за машини на 5+ години, независимо колко висок клас е била или бизнес серия, е в ПЪТИ по-бавен от нещо далеч по-евтино, но НОВО :)

Моят съвет е да прегледате в olx - купувал съм 2 или 3 лаптопа от там за 1000-1500лв. Сигурен съм, че и за 800 ще се намери нещо читаво.
Купувал съм САМО лаптопи, които са използвани не повече от няколко часа и които имат гаранция. Цената им е била около 50% от пазарната.
Има много хора, които са купили нещо от чужбина на разпродажба и го продават значително по-евтино тук. Важно е да проверите дали гаранцията важи в България.
Има и доста хора, които са купили лаптоп на изплащане, защото не им дават кредити различни от стоковия и му трябват парите днес :) съответно купува нещо за 1500 и го продава за 1000.
 
които имат гаранция.

Гаранцията е на твое име нали :) тоест хахахаха как ще предавиш претенция в гаранционен срок - когато договора не е на твое име.

Ай сподели с нас :) на тая стръв мноу хора кълвът "продукта е в гаранция’. Мале :)
 
Гаранция на чуждо име въобще не е проблем. Никой не ти иска идентификационните данни, като пращаш артикул в сервиз. Особено по куриер.
Пращал съм и не е никакъв проблем. ;)
 
Гаранция на чуждо име въобще не е проблем. Никой не ти иска идентификационните данни, като пращаш артикул в сервиз. Особено по куриер.
Пращал съм и не е никакъв проблем. ;)

Аха ок :) ем успех с тези схеми. Само за протокола:

4мокиту не упоменава бранд - марка - условности и т н...

Тоест имайте си едно на ум...
 
По принцип не е добре да се говори, без да разбираш от нещо. Но все пак това е форум, че и български така че е разбираемо :)
Гаранцията на почти никаква техника не е поименна.
Дори вече гаранцията е просто по сериен номер и изобщо не се търси някаква хартийка.
Наложи ми се да ползвам гаранция на лаптоп купен от olx, внесен от чужбина и не беше никакъв проблем, откриха го по сериен номер и ме обслужиха.
 
Забелязал съм, че всеки, който няма пари за Apple и им намира косури. Вие споделяте ли това мнение?
Не, аз следващия ми ще е нещо мощно за парите на Епъла. Аз пък не мога да разбера защо като някой си вземе епъл мисли, че е стъпил на най-горния клон на еволюционното дърво? :) Има много яки реставрирани, които с удължена гаранция ще си е оферта.
 
Аз пък не мога да разбера защо като някой си вземе епъл мисли, че е стъпил на най-горния клон на еволюционното дърво? :)
Все едно да се опитваш да разбереш защо Свидетелите на Йехова обикалят по жилищата на хората и се опитват да ги зарибят. В някои случаи не е необходимо да се проявява разбиране. Просто взимаш едно дърво и ги тестваш колко бързо могат да бягат. :D
 
По принцип не е добре да се говори, без да разбираш от нещо. Но все пак това е форум, че и български така че е разбираемо :)
Гаранцията на почти никаква техника не е поименна.
Дори вече гаранцията е просто по сериен номер и изобщо не се търси някаква хартийка.
Наложи ми се да ползвам гаранция на лаптоп купен от olx, внесен от чужбина и не беше никакъв проблем, откриха го по сериен номер и ме обслужиха.
Тоя пич съм го забелязал, че доста често е неадекватен по темите, но важното е да му фигурира никът.

Иначе, Блинки, не почвай темата за Епъл, че последния път се изписаха 20 страници безумия, мерене на пишки, че и до лични нападки се стигна. :D
 
Все едно да се опитваш да разбереш защо Свидетелите на Йехова обикалят по жилищата на хората и се опитват да ги зарибят. В някои случаи не е необходимо да се проявява разбиране. Просто взимаш едно дърво и ги тестваш колко бързо могат да бягат. :D
Там мога да си отговоря. Пробват, защото вярват, че има слаби съзнание, които ще поддадат. Което може би отговаря и на моя въпрос.

@4moki , не почвам нищо. Просто се споменаха пари, епъл, нямащи пари. Не че материалното ме влече толкова, но нека ориентираме човека правилно в избора му. :)
 
По добре десктоп машина , която след време като имаш повече пари да надградиш с видео карта и тн. Иначе за тия пари само и единствено втора ръка може да си намериш нещо читаво.
На всеки лаптоп може да се закачи външно видео, винаги, и да не говорим, че аз десктоп нямам от поне 3 години. На лаптопи само карам, просто защото работя в движение и често по кафетата. Кво, да мъкна десктоп по ресторантите ли.

51v8d9spoOL.jpg


Всеки следващ процесор е в пъти по-бърз от предните - за тези, които ще обяснят как лаптопа му на 5г си работи все така бързо - нека почетат малко в интернет, има бенчмаркове и т.н.
Това няма голямо значение. Просто ползваш оптимизиран софтуер, подходящ за дадения процесор. Има все още професионални фотографи, които си карат на Photoshop CS4 / CS5.

Sony PlayStation PS4 излезе преди доста години, и всички игри все още се правят така оптимизирани, че да вървят перфектно, само че за Desktop PCs не тръгват изобщо игри на 1-2 години. Това не те ли усъмнява?
 
Последно редактирано:

Горе