Полезни съвети - Clickbank

От: Полезни съвети - Clickbank

На това не бях обръщал внимание до сега :) мерси "happyslacker"
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Регистрацията в ClickBank е безплатна (за афилиейти - т.е. промотиращи продукти на трети лица), щракнал си на грешната връзка (регистрация като vendor).

Връзка за регистрация (афф).

После избираш Affiliates -> I have an established AUDIENCE -> Sign up NOW (Бутонът е добре скрит в долната част на страницата.)

Явно са решили да намалят количеството на регистриралите се (да се регистрират само тези, които внимателно четат и разбират за какво става въпрос).
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Здравейте.

Първо искам да поздравя автора на темата! Информацията, която е предоставил (и, надявам се, ще продължава да прeдoставя), е прекрасна! Жалко само, че от няколко дни не е писал в темата, което, вярвам, всеки новобранец в ClickBank, като мен, чака с огромно нетърпение! Дори взех да се притеснявам за него...последно го "мореше" махмурлук :beer: :lol:

Сега няколко думи за мен (извинявам се за отклонението) - нов съм във форума, но за първи път започнах да се интересувам от печелене на пари от интернет в края на 2010 година (не чак толкова отдавна, но все пак не и чак толкова скоро като датата на регистрацията ми тук :wink:).
Като всяка "рибка", в началото аз също клъвнах по PTC сайтовете, но слава богу се "светнах" рано. По същото време започнах и с CPALead, където положих много усилия и старание, които в крайна сметка се възнаградиха и към март 2011 година заработих първите си и засега единствени парички от там. Като основен източник на трафик използвах YouTube, но за мое съжаление точно по това време там започна голямата чистка на "кърлежи" като мен и в крайна сметка ми секнаха "бизнесчето" :mad: :D Точно заради това по-горе казах, че парите, които направих от CPALead, бяха първите и последните засега... :D

Оттогава преустанових опитите за печелене на пари от интернет, но наскоро започнах усилено да чета за ClickBank (знаех го още по времето, когато започнах, но CPALead беше друг "жанр" и не ми се искаше да ги смесвам докато не науча както трябва това, с което съм се захванал първо и от което в крайна сметка видях, че мога да изкарам някой лев; пък и ClickBank не работи с PayPal :( ).
Сега музата пак ми дойде и бих искал да пробвам и тук...

Вече изчетох доста теми по различни форуми и изгледах доста видео клипове из YouTube, и мисля, че моментът да се регистрирам в ClickBank като Affiliate е дошъл. Затова имам няколко въпроса към по-разбиращите от мен:

1. Трябва ли в секцията от формуляра за регистрация "YOUR CONTACT INFORMATION" да пиша истинския си адрес и защо ("защо" - в смисъл свързан ли е с плащанията)? Същият въпрос важи за населеното, пощенския код и телефона...
2. Какъв nickname е по-добре да избера? Може ли, например, да бъде Petko Ivanov (т.е. да съдържа разстояние между имената) или по-добре, примерно, да е p_ivanov (или подобно)?
3. Какво трябва да е Payee името? Тук вече, предполагам, че говорим за истинското име на човека, който ще получава плащането...
4. Моля за разяснение относно плащанията :)


Благодаря на всички отзовали се предварително! Засега не се сещам повече въпроси, тъй като и доста бързам :shock:


P.S.: паролата за ClickBank изглежда трябва да бъде дооооста сложничка - като гледам какви изисквания имат...... 8)
 
От: Полезни съвети - Clickbank

1. Трябва ли в секцията от формуляра за регистрация "YOUR CONTACT INFORMATION" да пиша истинския си адрес и защо ("защо" - в смисъл свързан ли е с плащанията)? Същият въпрос важи за населеното, пощенския код и телефона...
2. Какъв nickname е по-добре да избера? Може ли, например, да бъде Petko Ivanov (т.е. да съдържа разстояние между имената) или по-добре, примерно, да е p_ivanov (или подобно)?
3. Какво трябва да е Payee името? Тук вече, предполагам, че говорим за истинското име на човека, който ще получава плащането...
4. Моля за разяснение относно плащанията

1. На този адрес ще получиш евентуалният чек от продажбите ако имаш.
2. Nickname не е от значение - clickbank енкриптва афилиейт линковете, така че изборът е твой
3. Payee Name е името на което се издава чек, така че когато отидеш в някоя банка да го осребриш, ще трябва да удостовериш, че ти си бенефициента на чека!
4. Отностно плащания аз не съм получавал такива до сега и не мога да ти отговоря на този въпрос.


Между другото колеги вижте графиката по-доло за най-доброто време за пинване в Pinterest.

best_time_to_pin.jpg
 
Последно редактирано:
От: Полезни съвети - Clickbank

Твоят никнейм ще се вижда на страницата за плащане ([affiliate = тук-ще-бъде-твоят-никнейм]), така че не е добре да бъде "verydumbnickname", или "shadyperson90" например (може да ползваш цифри - например 478417 вероятно не е заето).

Плащането става като занесеш чека в някоя банка.

Най-добра банка за осребряване на чекове

Другия начин го писах в тази тема.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Ivobos: добре, как може при положение, че човека си е пуснал метода, който според мен струва доста пари само за идеята, та той я е пуснал без пари темата, а ти точно тука намери да си правиш индиректна реклама. Засрами се малко. Мисля, че не е тука раздела с продажбите.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

А някой пробва ли се да създаде собствени бордове и да трупа последователи ? Колко последователи долу горе има добре развит борд ?
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Да, най-добре е да си направите собствени бордове и да трупате последователи. Когато направите пин от блог/сайт директно в дъската, която искате да събира посетители, така се получава, че събирате последователи пасивно, защото когато някой репинне вашият пин, системата му предлага да последва дъската от която първоначално е тръгнал пина - вашата дъска.
А вече от вашата дъска, копирате връзката на пина и ре-пинвате по други дъски, за да може да си събирате ваша собствена публика.
П.С. Ако не сте много наясно какво точно правите, НЕ спамете, ще Ви излезе през носа :)) говоря от опит :))
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Vencislav Hristov: видях какво си писъл, мисля че си умно момче, а и едва ли ти е само един акаунта. Пожелавам ти само успехи.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Vencislav Hristov: видях какво си писъл, мисля че си умно момче, а и едва ли ти е само един акаунта. Пожелавам ти само успехи.
Не е тайна, че имам над 50 акаунта, споменах го някъде. Но за да управлявате толкова много акаунти, трябва бот или сериозна организация, както и много време пред компа. Времето се стопля, скоро е откриването на риболовният сезон, няма кой да седи пред монитора :) успех и на теб :)
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Не е тайна, че имам над 50 акаунта, споменах го някъде. Но за да управлявате толкова много акаунти, трябва бот или сериозна организация, както и много време пред компа. Времето се стопля, скоро е откриването на риболовният сезон, няма кой да седи пред монитора :) успех и на теб :)
Недей говори за рибите, че онзи ден гледахме на скалите в Созопол един кореняк как лови попчета, малко дребни, но какво пък :)
 
От: От: Полезни съвети - Clickbank

.......................
 
Последно редактирано:
От: Полезни съвети - Clickbank

С кой browser си? Може нещо да не иска да запазва бисквитките правилно, случвало ми се е. Пробвай с няколко различни.
Дано е от Browser-a, че ако не ти зарежда може кликбанк да са сложили бан на твоето IP поради някаква причина. И този вариант ми се е случвал.

Btw виждам известна прилика между цялата идея с Pinterest и с Tumblr, смисъл, и на двете места се споделя информация с множество хора, само дето (явно) в Pinterest е по-лесно да си направиш публика или поне да ти се видят линковете. Е, ако имаш Tumblr с 5к последователи е друго вече.

Малък въпрос, може и да е бил задаван преди, когато давам линк не мога ли директно да дам към продукта? Разбирам, че идеята е да напиша супер яката статия с която да ги надъхам да закупят дадения продукт, но все пак, проблем ли е ако се даде директно линк към дадения продукт, а снимката да му съответства или поне да е сходна?
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Ivobos: Да не спамя ама да си кажа за барузърите. IE-то не само че е бъгаво, а има и редовни проблеми с уязвимостта.
FireFox Като отворя повече прозорци (20+) ми забива ИНТЕРНЕТ-а, иначе има супер уред за инспекция на сайтовете и като цяло плъгините са добре, но както казах нз защо пуснат ли е рутера ми редовно спича.
Chrome при 20+ прозореца пък забива компютъра и става тегав, да не говорим с редовното съобщение за срив на нещо си.
Няма ли някакъв супер олектен браузър, които да държи над 20+ прозореца без да забива?
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Ivobos: Да не спамя ама да си кажа за барузърите. IE-то не само че е бъгаво, а има и редовни проблеми с уязвимостта.
FireFox Като отворя повече прозорци (20+) ми забива ИНТЕРНЕТ-а, иначе има супер уред за инспекция на сайтовете и като цяло плъгините са добре, но както казах нз защо пуснат ли е рутера ми редовно спича.
Chrome при 20+ прозореца пък забива компютъра и става тегав, да не говорим с редовното съобщение за срив на нещо си.
Няма ли някакъв супер олектен браузър, които да държи над 20+ прозореца без да забива?

Нямам такива проблеми... пробвай Opera? Но щом имаш проблеми с машината може просто да ти е слаба щайгата ;)
Бих очаквал да имаш проблеми с машината по-скоро с Firefox, поради огромните му memory leak-ове и ш**ания му plubin_container.exe....

Anyway, темата се превърна в тема за browser-и, да не отиваме още повече offtopic. При нужда, някой да отвори нова тема.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Ivobos: Да не спамя ама да си кажа за барузърите. IE-то не само че е бъгаво, а има и редовни проблеми с уязвимостта.
FireFox Като отворя повече прозорци (20+) ми забива ИНТЕРНЕТ-а, иначе има супер уред за инспекция на сайтовете и като цяло плъгините са добре, но както казах нз защо пуснат ли е рутера ми редовно спича.
Chrome при 20+ прозореца пък забива компютъра и става тегав, да не говорим с редовното съобщение за срив на нещо си.
Няма ли някакъв супер олектен браузър, които да държи над 20+ прозореца без да забива?

Пробвай с по силен компютър + преинсталация, сигурен съм, че може да поддържа до 100 +
Мойте не са кой знае колко силни но 20-30 + и нямам проблеми. Говоря за лисицата и хромчето.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Пробвай с по силен компютър + преинсталация, сигурен съм, че може да поддържа до 100 +
Мойте не са кой знае колко силни но 20-30 + и нямам проблеми. Говоря за лисицата и хромчето.
Явно аз ли прекалявам, по - принцип от 5-6 години насам съм минал само на лаптоп-и и настолни не използвам.
Текущия лаптоп, не е много нов, но е с двуадрен процесор (средна работа) + 4 ГБ Рам ще излъжа какви марки бяха плочките, но са от сорта на КингСтън и Елексир.
Уиндоуса е 64х Хоум, и е преинсталиран преди към половин година.
Всичко съм спрял от стартъп-а и редовно му удрям по един Ccleaner, общо взето поддържан е, като се замисля да ти кажа аз май ги правя над 30 прозореца, щом въобще не мога да ги видя горе кой кой е.
Всъщност онзи ден четох по темата, горе долу наблюденията ми се потвърдиха мойте, сега на i5 или i7 предполагам, че ще е друго, въпреки че тука имам едно Sony с i5 и заради фабричните простотии на Сони бави повече от таблет.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Айде да спрете да спамите темата с неща, които не интересуват повечето от нас.

Венци, продължава ли да работи схемата?
 

Горе