Полезни съвети - Clickbank

От: Полезни съвети - Clickbank

Аз учтиво моля някой да разчисти офтопика за процесори, дънни платки, хард дискове и прочие.

P.S.

Имам въпрос относно Clickbank - Как се гледат кликовете там защото нещо не са ми ясни тия статистики ... Това "Hops" ли са кликовете - Total ли се гледа какво е ?
Примерно аз гледам, че за три дни срещу това Total пише 101, това 101 кликла ли означава или какво ? Много ли, малко ли е ?
 
Последно редактирано:
От: Полезни съвети - Clickbank

Да, Хопс означава колко човека са натиснали на твой аффилиате линк. А дали е много или малко, трябва да кажеш за тези 3 дена колко човека са влезнали в сайта/блога. По принцип на 1000 човека влезнали, 30% от тях кликат на аффилиате линка, ако продукта е добър или по-скоро страницата, която продава е добра, като тази на Др. Чарълз с рисуваната историйка за отслабване, тогава на всеки 200, трябва да имаш продажба. Не е точна статистика, но доре-долу така стоят нещата.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Айде да спрете да спамите темата с неща, които не интересуват повечето от нас.

Венци, продължава ли да работи схемата?
И белият и черният метод работят. Но смятам да продължа без черни методи. Тази игра на котка и мишка всеки ден с пинтерест взе да ми досажда. За тези от Вас, които се изкушават да спамят, направете редирекция през блогспот. Влизате в търсите <head> точно под него, пишете това <meta content='0;url=https://www.tuk-si-pishete-domaina.com' http-equiv='refresh'/>
и трябва да маскирате рефера, да не видят пинтерест кого да репортнат.
Сега нямам време да обясня как се маскира, бързам за роболов :Д потърсете в нета, има много информация.
Наслука !
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Ами за 3 дни 300 човека някъде са посетили сайта ми, някъде по 95-100 човека ми е трафика на ден, сайта е нов.

Да, Хопс означава колко човека са натиснали на твой аффилиате линк. А дали е много или малко, трябва да кажеш за тези 3 дена колко човека са влезнали в сайта/блога. По принцип на 1000 човека влезнали, 30% от тях кликат на аффилиате линка, ако продукта е добър или по-скоро страницата, която продава е добра, като тази на Др. Чарълз с рисуваната историйка за отслабване, тогава на всеки 200, трябва да имаш продажба. Не е точна статистика, но доре-долу така стоят нещата.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

bgtifo: Колко са купили ще кажеш ли?
Доктор Чарлз е много добре, има си всички необходимо на неговата страница за добра реклама.
Аз още не съм пробвал метода на Венци, но докарвам 50 уникални на ден спокойно на единия от сайтовете ми, но засега продажба няма (може би в мене някъде е проблема).
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Трафика е малко с поред мен - 100 човека. Отделно зависи и аудиторията ти дали е добре подбрана и как е представен продукта. Експериментирай с няколко продукта може и продукта да не върви.

Тези 100 човека от колко последователи и дъски ги правиш ако не е тайна де? :)
 
От: Полезни съвети - Clickbank

bgtifo: и моя трафик е така, и аз тва се чудя като тебе.
Може би на Венци потребителите са по селектирани, а и твафика му е по голям, нз какво го прави.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

един пин от блога ми към Pinterest ми докара онзи ден трафик 1000 човека, докато другите пинове ми правят между 20-50 кликвания (трафик) - пинвам рецепти за сладкиши най-вече и афилиейт програмата, която ползвам е за готварска книга с рецепти. За сега продажби никакви, явно трябва трафика да е голям.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Е това си е доста сериозно 1000 човека с един пин. Моите постижения са далеч далеч по-скромни, ама то и аз имам само няколко дъски дето мога да промотирам... Сайтът ми представлява интернет списание на здравна тематика има статии за косопад, медитация, стрес, отслабване и други. Лошото е, че имам 2 fake статии, които превеждах с google translate и като човек види английски в тях направо пада от смях. Тъпото е, че не мога да ги махна защото ще си наруша целостта на сайта, пък и съм ги налинквал вътрешно. Тая вечер пак ще пробвам с този Pinterest пък да видим.
 
Последно редактирано:
От: Полезни съвети - Clickbank

един пин от блога ми към Pinterest ми докара онзи ден трафик 1000 човека, докато другите пинове ми правят между 20-50 кликвания (трафик) - пинвам рецепти за сладкиши най-вече и афилиейт програмата, която ползвам е за готварска книга с рецепти. За сега продажби никакви, явно трябва трафика да е голям.

Аз ли само пинвам и пинвам обаче жив човек нямам като трафик ... В какви дъски пинвате , с колко последователи ? Аз досега нито един от хората на които съм писал не ме е поканил в неговата дъска... та си пинвам в моите които нямат последователи и става един затворен кръг....
 
От: Полезни съвети - Clickbank

аз имам няколко 3-4 дъски с над 3000 човека всяка но и от там трафика е слаб. Иначе да ти кажа коленопреклонно се молих на кой ли не да ме покани и никой не ме покани освен един познат :)
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Чудя се заслужава ли си да си купиш последователи , има доста сървиси из нета и в фийвър ..... поне като дъската си е твоя никой не може да те гони. Някой пробвал ли е този вариант с платени последователи ?
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Не обаче ми се върти из главата да пробвам по-нататък, че имам да пиша 2 тона статии и нямам много време да се ровя. Ако случайно купиш преди мене пиши да кажеш дали е добре.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Е това си е доста сериозно 1000 човека с един пин. Моите постижения са далеч далеч по-скромни, ама то и аз имам само няколко дъски дето мога да промотирам... Сайтът ми представлява интернет списание на здравна тематика има статии за косопад, медитация, стрес, отслабване и други. Лошото е, че имам 2 fake статии, които превеждах с google translate и като човек види английски в тях направо пада от смях. Тъпото е, че не мога да ги махна защото ще си наруша целостта на сайта, пък и съм ги налинквал вътрешно. Тая вечер пак ще пробвам с този Pinterest пък да видим.

Щом е на health тематика е нормално поне според мен да конвертира малко по-зле. Ако тези статии се набиват на очи при влизането не е на добре. Аз съм си правил експеримент и ако не е на добър английски не се продава нищо - може да хванеш продажба, но от такива дето английският им не е роден. :)
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Не не се набиват на очи защото има други върху тях но все пак... Иначе продажби специално с тези две статии трудно ще направя, тъй като почти всички посещения идват от USA или EN. :)

... А той и домейна ми е .info въобще шоуто е пълно.
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Аз ли само пинвам и пинвам обаче жив човек нямам като трафик ... В какви дъски пинвате , с колко последователи ? Аз досега нито един от хората на които съм писал не ме е поканил в неговата дъска... та си пинвам в моите които нямат последователи и става един затворен кръг....
А в какво състояние ти е профила, който изпозлваш за покани? Хубаво е да изглежда максимално реален, със снимка на жена на средна възраст примерно, описание, някой стар фейк фб профил с приятели и разни такива. Иначе търси потребителските имена на изявени спамери в пинтерест, те имат хубави колекции от contributor boards:)
 
От: Полезни съвети - Clickbank

Друг интересен въпрос - има доста дъски които явно си търсят контрибутери и само чакат да им пишеш , че искаш покана , има ли специален начин да търсим само такива дъски ?
 
От: Полезни съвети - Clickbank

А в какво състояние ти е профила, който изпозлваш за покани? Хубаво е да изглежда максимално реален, със снимка на жена на средна възраст примерно, описание, някой стар фейк фб профил с приятели и разни такива. Иначе търси потребителските имена на изявени спамери в пинтерест, те имат хубави колекции от contributor boards:)
добре, да речем че открие мен, имам 380 дъски. Дъска с по-малко от 11к последователи нямам, а имам и такива стигащи до 160к последователи. Намерил ме е човека и какво ? Потребител имащ такъв арсенал знае какво има в ръцете си, никога няма да Ви покани ей така. За това не търсете хора с дъски, търсете самите дъски и се помолете за покана. За описание на профила, кажете на хората от какво се интересувате, те ще Ви поканят на техни дъски. Дори да са малки, примайте ги, тези дъски ще се развият рано или късно.
 

Горе