Полезни Wordpress добавки

От: Полезни Wordpress добавки

Божееееее, понякога нещата са толкова елементарни, че чак ми иде да се гръмна

Във втория файл (тоя дето вади резултата) се слага следното:
PHP:
<?php
require('../wp-blog-header.php');
get_header();
?>
Оригиналния код на файла
<?php get_footer(); ?>
И заспива....:D Понякога трябва да се мотам с месеци за нещо толкова елементарно :oops:
 
От: От: Полезни Wordpress добавки

Липсва само плъгин за СПАМ...масовият проблем със Спама в wordpress. Аз отдавна търся работещ плъгин с който да забраня по дума да се публикува в сайта ми.
Аз ползвам този Откакто го сложих се отървах от руските спамъри и не само. Ботовете не могат да смятат.
 
  • Like
Реакции: mid
От: Полезни Wordpress добавки

wood каза:
Липсва само плъгин за СПАМ...масовият проблем със Спама в wordpress. Аз отдавна търся работещ плъгин с който да забраня по дума да се публикува в сайта ми.

На мен Akismet ми върши доста добра работа :]]

Относно темата... и хиляда пъти да напиша благодаря са малко!
 
От: Полезни Wordpress добавки

Здравейте,
понеже няма смисъл да отварям нова тема и да разводнявам, направо ще попитам тук.

Някой да е сеща за plugin, който прави ограничение на публикуването на статии? Идеята всъщност е, че имам директория за статии на английски език, а нещо ме нападнаха някакви scrap ботове и пускат по няколко статии една след друга и така за 30 минути се напълни с дублирани статии и куп други простотии. Естествено мога да интегрирам и капча, но ми се ще да не затормозявам потребителя излишно.

Благодаря ви предварително.
 
От: Полезни Wordpress добавки

Здравейте,
Засипват ме с десетки trackback пингове от адреси като wyoMXxDJY.net , KfAJfm1.org и подобни. Коментарите съм ги спрял по принцип точно по тая причина . Akismet ли да активирам за да ги спра? Препоръчайте някакъв друг плъгин?
 
От: Полезни Wordpress добавки

Чак да трие файлове не, ама да - има си опция за забраняването им. В Discussion май беше някъде...
 
От: Полезни Wordpress добавки

Чак да трие файлове не, ама да - има си опция за забраняването им. В Discussion май беше някъде...

Понякога само забраняването не върши работа... Гледах коментират, че е добре и да провериш дали самият файл не е индексиран в Google и ако е да го махнеш от серпа през GWT. Явно някой от ботовете по този начин намират сайтове в които могат да пускат подобен тип спам.
 
Re: От: Полезни Wordpress добавки

Някой знае ли как се казва плъгина/услугата, с която се слага widget за буукмаркване по сайтовете, който седи отстрани и винаги на фокус като разглеждаш ?
Пример: http://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-install-and-setup-w3-total-cache-for-beginners/

http://wordpress.org/extend/plugins/digg-digg/

:)
 
От: Полезни Wordpress добавки

Тия джаджи се правят на умни... Пускам ги да са на на home,pages,posts и прочие и пак на главната страница нищо не показва(за главна съм сложил отделен page). Явно в мен е пробелмът, ама къде точно ?
Сложих още 1-2 плъгина и пак не показва на тая предна страница ... Да не е нещо от темата, деба
 
Последно редактирано:
От: Полезни Wordpress добавки

Не знам защо в първото мнение няма Hyper Cache Extended.

Имам фототблог, който е с над 8000 снимки. На ден се правят по около 10000 импресии. Сещате се какво става когато ги разглеждат :)

На споделен хостинг съм, с лимит 100 минути, когато сайта започна да се развива стана страшно, сайта започна да прави по 200-300 минути.

Сложих В3 Тотал кеш, ама нещо не сработи като хората, възможно е и аз да съм объркал нещо, но нямаше особен ефект. Та така се мъчих доста месеци, все не смеех да сменя с някой друг плъгин, защото знам какво става докато ги кешира наново страниците.

Пиша това защото съм изключително доволен от този Хипер кеш екстендет, с времето минутите започнаха да падат, и за вчера са само 60! (заради и което пиша този пост, все пак програмиста е българин и заслужава похвала), ето графиката:

Двете червени точки са, когато сайта е имал пик в посешенията, нормално има по 1200, на първата точка имаше 4500, а на втората 3000 посещения.
Забележете и какво става януари месец, клони към 400 минути!

attachment.php


01.02.2012-99.68 min.
02.02.2012-94.59 min.
03.02.2012-109.37 min.
04.02.2012-86.62 min.
05.02.2012-83.73 min.
06.02.2012-64.09 min

За настройките, увеличил съм времето на кеша на 5 дена, все пак са снимки,нищо не се променя в техните страници.

Намалил съм числото на Server Load от 5 на 4. За да показва винаги кешираните страници независимо от това че няма натоварване на сървъра.

Това е линка към Hyper Cache Extended Плъгин за кеширане за Wordpress.

Наистина съм много доволен, иначе нямаше да се занимавам да пиша това. :)
 

Прикачени файлове

  • __cpu_xn80aanl_550245771d0db05183feff7aeb711852.png
    __cpu_xn80aanl_550245771d0db05183feff7aeb711852.png
    32.8 KB · Преглеждания: 131
10 000 импресии са нищо, а снимките са статични елементи, които така или иначе не се повлияват от кеширането.
Според мен по-скоро си сменил темата и/или си изключил някоя проблемна добавка, а нямаш спомен за това :)

Добавен е в списъка :)
 

Горе