Полезни Wordpress добавки

От: Полезни Wordpress добавки

Пробвай да добавиш условията за шрифта сам.
.wp-caption-text { margin-bottom: 0; font-size: 11px; }
 
От: От: От: Полезни Wordpress добавки

Благодаря ти. Засега успях да премахна рамката, която captions създават, както и фона. Мога да ги подравнявам наляво и надясно, но не успях да намеря тази част от кода, в която да променя размера на шрифта. Би трябвало да е тук:

.wp-caption p.wp-caption-text {
font-size: 11px;
<--- този ред
line-height: 17px;
margin: 0;
padding: 0 4px 5px;


Но в темата ми, същия блок изглежда така:

.wp-caption-text { margin-bottom: 0 }
dl {

Пробвай с нещо такова. Без да ти видя css-a на темата не мога да кажа точно.
Код:
.wp-caption p.wp-caption-text {
    font-size: 5px !important;
    ...
}
"Може и през редактора да го правиш, сам ще ти напише шорткода." - това не го разбрах.
Когато редкатираш картинката през TinyMCE той сам ти пише шорткода, като попълниш полето caption (скриншота)
 
Последно редактирано:
От: Полезни Wordpress добавки

Пробвай да добавиш условията за шрифта сам.
.wp-caption-text { margin-bottom: 0; font-size: 11px; }

Това ми дойде точно на време ..:) Така стана. Благодаря ти!
В интерес на истината се сетих по-рано, ама нали съм още зелен и добавих целия блок:

.wp-caption p.wp-caption-text {
font-size: 11px;
line-height: 17px;
margin: 0;
padding: 0 4px 5px;

след което нямаше никаква промяна.
Сега всичко е както го искам. Благодаря още веднъж и на двама ви.
Както неведнъж съм подчертавал, този форум е едно от най-полезните места в българското интернет пространство..:)
 
От: Полезни Wordpress добавки

Кои банки предлагат WP разплащателен плъгин? Гледам има няколко но са платени и не са от банки ами от трети лица. Съпорта не е ясен и....се чудя още...
 
Много зор с плъгините при мен.
На първо място търся плъгин за времето, който автоматично да засича локацията на посетителя и да му изкарва данни.
Не мога да намеря и плъгин с който да мога да добавя нов темплейт към тези които вървят с темата.

Много трудно намерих плъгин за вадене на рандом постове с картинки, и да изглежда прилично.
Намерих този, като че не е лош VI Random posts.

Плъгин за social likes, sticky Cresta Social Share Counter.

Hide Featured Image -
много полезен.
 
Последно редактирано:
Не мога да намеря и плъгин с който да мога да добавя нов темплейт към тези които вървят с темата.
За това съществуват дъщерните теми. А хората, на които създаването на такава е непосилна задача могат да използват това.
 
За това съществуват дъщерните теми. А хората, на които създаването на такава е непосилна задача могат да използват това.
Не знам какво да правя с това. На мен ми трябва в самото меню widget да добява нов sidebar към sidebars на темата.
 
Здравейте, как мога да махна датата на публикациите? От админ панела махнах датите, но в сайта продължават да излизат...
Благодаря предварително.
 
Не знам какво да правя с това. На мен ми трябва в самото меню widget да добява нов sidebar към sidebars на темата.
Добавянето на нов сайдбар не е кой знае колко трудна задача. Достатъчно в да намериш настоящия в темата да го разгледаш и да създадеш нов с различно име.
Повече по-темата.


Здравейте, как мога да махна датата на публикациите?
Щом за махнати от админ панела, ако има кеш го изчистете. Друг относително лесен вариант е да редактирате css за показване на дата с
display:none or visibility:hidden според случая.
 
Добавянето на нов сайдбар не е кой знае колко трудна задача. Достатъчно в да намериш настоящия в темата да го разгледаш и да създадеш нов с различно име.
Повече по-темата.
kpetrov, Nov 3, 2016
 
Здравейте, как мога да махна датата на публикациите? От админ панела махнах датите, но в сайта продължават да излизат...
Благодаря предварително.
.entry-date {
display: none;
}


Добавете този код в stylesheet.css на child темата ви.
 
  • Like
Реакции: g0g0
Благодаря, махнах датата с WP Date Remover
Сега съм пред друга дилема, като се регистрирам с обикновен потребител ме пуска да гледам всички статии, а не искам да е така. Кой плъгин да използвам, за да не допуска обикновенните потребители до файлове, статии и тн?
 
Последно редактирано:
Благодаря, махнах датата с WP Date Remover
Сега съм пред друга дилема, като се регистрирам с обикновен потребител ме пуска да гледам всички статии, а не искам да е така. Кой плъгин да използвам, за да не допуска обикновенните потребители до файлове, статии и тн?
https://wordpress.org/plugins/restrict-user-access/
https://wordpress.org/plugins/user-access-manager/
 
  • Like
Реакции: g0g0

Горе