Ползвате ли мобилен интернет?

Ползвате ли мобилен интернет?

  • Използвам активно на по-голям план от минималния

    Votes: 37 42.5%
  • Използвам от време на време на минимален план

    Votes: 34 39.1%
  • Не използвам, но смятам в бъдеще да ползвам

    Votes: 11 12.6%
  • Не използвам и Не смятам в бъдеще да използвам

    Votes: 5 5.7%

  • Общо гласове
    87
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Имма флашка на виваком за 5 лева на месец с лимит на бърза скорост 500 мб. , ползвам я само когато пътувам.
 
От: Re: От: Re: Ползвате ли мобилен интернет?

лте е друг стандарт за 4г вимакс също е 4 г за съжаление мтел и 100 гб трафик е много скъп кеф :)

Защото четенето явно ти е трудно, ето ти и на БГ написано -
http://bg.wikipedia.org/wiki/4G

В мoмента в свeтa нямa нито eднa мрежa, която да покрива изискванията за 4G мрежа, въпреки всичко LTE и WiMAX ще продължат да се водят като 4G, въпреки, че не покриват напълно изискванията на Международният телекомуникационен съюз
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Кой е бил този втори ден? :)


Като си пуснаха услугата отидох на следващия ден да си взема стикче. Точна дата ли те интересува? Преди 4-5 години беше.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Като си пуснаха услугата отидох на следващия ден да си взема стикче. Точна дата ли те интересува? Преди 4-5 години беше.

Интернет има мнооого преди стикчетата :)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Интернет има мнооого преди стикчетата :)


Ей бях сигурен, че ще се хванеш за това:) Въпроса беше дали ми върши работа през телефона да се занимавам. Със стикчето си е много по-удобно. Иначе интернета на телефоните не го броя за мобилен, особено този от преди 5-6 години.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Ей бях сигурен, че ще се хванеш за това:) Въпроса беше дали ми върши работа през телефона да се занимавам. Със стикчето си е много по-удобно. Иначе интернета на телефоните не го броя за мобилен, особено този от преди 5-6 години.

Въпроса е, че новите телефони от няколко години могат да правят wifi hotspot и да си шерваш нета от телефона с лаптопа :)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Въпроса е, че новите телефони от няколко години могат да правят wifi hotspot и да си шерваш нета от телефона с лаптопа :)

И с таблета :) Аз понеже нямам 3г на таблета, та като ходя някъде си го шервам през телефона и е гоуема гъзария :)

Даже на виваком интернета нали го водят с много добро покритие, та няколко месеца преди да си пусна нет в нас го карах на 3г-то. С най-умрелия план 300мб, ама източих 4-5гб филми и скоростта не пада. Накрая се уплаших и им звъннах да ги питам да не им дължа някакви милиони, и викат, че понеже покритието било хубаво и явно затова не ми пада скоростта. Малко реклама да им направим :p
 
Re: От: Re: От: Re: Ползвате ли мобилен интернет?

Защото четенето явно ти е трудно, ето ти и на БГ написано -
http://bg.wikipedia.org/wiki/4G

това че не поддържа на 100 процента стандарта не значи че не е 4 г :) то и интернет експолър от десетилетие не поддържа на 100 процента стандартите за браузъри ама е браузър че и най ползвания засега
 
От: Re: От: Re: От: Re: Ползвате ли мобилен интернет?

това че не поддържа на 100 процента стандарта не значи че не е 4 г :) то и интернет експолър от десетилетие не поддържа на 100 процента стандартите за браузъри ама е браузър че и най ползвания засега
Саше ... Саше :)
4G, ама не точно :)
Особено пък скоростите коите прегледа макс телеком са по-зле и от 3.5g на мтел :)

В мoмента в свeтa нямa нито eднa мрежa, която да покрива изискванията за 4G мрежа, въпреки всичко LTE и WiMAX ще продължат да се водят като 4G, въпреки, че не покриват напълно изискванията на Международният телекомуникационен съюз.
 
Re: От: Ползвате ли мобилен интернет?

само че разликата е в цената :) ти на бисквитка ли си бил щото тя можела да вдига по високи скорости (не съм я тествал) флашките са до 16...

39,90 лв. 21 мегабита за 20 гб бърз на мтел + 5 лв за всеки 20 гб или 80 лв на месец за 100 г

срещу 24.90 лв на месец за 100 гб или и 200 могога да направя или ако се напъна може и до 300 гб което при мтел ще струва над 200 лв
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: От: Ползвате ли мобилен интернет?

само че разликата е в цената :) ти на бисквитка ли си бил щото тя можела да вдига по високи скорости (не съм я тествал) флашките са до 16...

39,90 лв. 21 мегабита за 20 гб бърз на мтел + 5 лв за всеки 20 гб или 80 лв на месец за 100 г

срещу 24.90 лв на месец за 100 гб или и 200 могога да направя или ако се напъна може и до 300 гб което при мтел ще струва над 200 лв

Не е нужно да сравняваш цената. Не казвам, че е по-евтин или по-добър. Просто още няма 4g скорости в БГ, нито макстелеком, нито мтел, въпреки, че от миналата година има LTE, но не е пуснато официално - http://old.mtel.bg/lte/index.php?
 
Аз пък искам да погледнеш по друг ъгъл на нещата оптиките поддържат 10 гигабита трансфер ама ако ти пуснат само 100 мегабита оптика това че не си на пълната възможна скорост не означава че не си на оптика :)

4 поколение мрежа позволява с по малко клетки да пуснеш високоростен интернет в по голям район отколтото с 3 г мрежа и съответно да дадеш по добра цена (да не си изгърбиш клиентите за трансфера) а да са неограничени на някаква засега възможна скорост... и Wimax и Lte дават тази възможност... ще видим wimax 2 lte advanced дали ще покрият изискванията за стандарта

а иначе разликата с 3г

As seen below, the spread spectrum radio technology used in 3G systems, is abandoned in all 4G candidate systems and replaced by OFDMA multi-carrier transmission and other frequency-domain equalization (FDE) schemes, making it possible to transfer very high bit rates despite extensive multi-path radio propagation (echoes).
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Домързя ме да изчета темата, но искам да похваля услугите на Макс Телеком, и по-специално бисквитката. Супер доволен съм от нея, не ми е създавала никакви проблеми. Жалко, че нямат афилиейт програма :D
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

На телефона задължитело неограничен, то иначе се губи смисъла от смартфона. Случавало ми се е да ми спре нета и си пускам wifi от телефона и пак става като за малко.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Силно резервиран съм към БГ WiMax-а или както го промотират тук 4G. В случая останаха само Макс-а, които орат на тая нива, макар преди 2 години и те аха да бяха глътнали вода. Просто в последния момент успяха да вкарат парите на Чорни и да живнат. Умиленият фалит на Транс Телеком им дойде просто на място - купиха сайтовете (пилоните за антени и покривните площи) + 500 000лв за клиентската база на Транс. От там дойде засилката, а не защото рязко населението се засили към техните услуги.
Много далеч са въпреки увеличената си гъстота на клетките от създаването на читава мрежа, просто защото стандарта изисква голяма гъстота, а това е скъпо удоволствие, което никои от операторите у нас все още не може и не си позволява.
Не споря - може в момента да предлагат читава услуга, но лично аз не бих ползвал такава от фирма, която се подмята като лодка в бурно море и не се знае дали ще се обърне или не. А доверете ми се - решат ли да я обръщат и на пясъка пак ще я потопят.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Здравейте,абонат на виваком съм,имам 5 МБ фрий на месец,обаче не мога да вляза в един сайт.Телефона ми е Нокиа 3120 класик и в повечето сайтове влизам,но в този който най-много ми трябва се логвам и оттам нататък нищо.5 минути ми се върти едно глобусче горе,след което тел. ми блокирва и сам излиза от интернет.В тел. ли е проблема или в мобилния интернет?Ако е в тел. дайте идея за най-евтиния тел. с който ще мога да влизам нормално във всички сайтове.От Виваком ми предлагат някво устройство което е чип и се слага на мястото на СИМ-картата май и за 5 лв. има 500 МБ на месец.Него ако го сложа на този тел. по-добре ли ще е положението или трябва да сменя тел. да влизам нормално навсякъде.То и сега е много бавен мобилния нет,но в повечето сайтове влизам след до 5-6 мин. чакане.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Имам 1 вивакомска флашка.
Фийдбек: "Пффффт...".
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Гласувам че ползвам на минимума като после се зачетох че говорите предимно за флашки и бисквитки. Аз имах впредвид че ползвам този който ми е към плана на телефона чат пат ползвал телефона като хотспот. Много е полезно когато ти спре интернета, а комуникираш доста с мейли. Но за основно - не.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Чудя се между Мтел и Виваком за мобилен нет на лаптопчето (в случаите, когато нямам wi-fi).
Само се чудя 1 гб само за браузване ще ми стигне ли на месец при употреба 40-50 часа?

И после 64kbps... тва ще ме върне у 98 година.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Виваком после дават 128kbps ако не се лъжа.
 

Горе