Полиция или синдикат във форума за крадени статии

От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Честно казано няма смисъл...по-скоро една група, която да лови.....и да рипортва задружно, защото 1,2,3 репорта ок, ама 10,20,30 от различни IP-та и мрежи, това вече е сериозно. :) Действията ще са много по-бързи.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Аз ще го докладвам, но идеята ми е нещо по организирано да бъде, да имат респект

Мога да предложа и перфектния домейн за подобна организация - sekira.org , от днес е свободен :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Ако съсредоточите усилията си в нещо по-полезно от мрънкане ще е по-добре. Групи? Синдикати? В кое време живеете? Научете как работи Google и си правете репортите като хората. Макар че почти винаги е загуба на време. Правете съдържание, мрънкане по форумите няма да ви помогне с нищо.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Като чета коментара ти, rssec, няма да ме изненада ако ти самият крадеш статии. За теб нашето може да е "мрънкане", но когато някой ми краде труда, приписва си го за негово дело и прави пари от него ... не смятам да стоя безучастен. Такъв крадец ще си носи последствията.
 
Абе, мрънкане или не, не е добра практика. И нанася сериозни щети. Аз лично съм свикнал и не ми прави впечатление, но реално и нямам такива големи информационни сайтове, които ако ми копират всеки ден не знам как би се почувствал. Но определено щях да се ядосам. Да гледаш труда си да се излива в други сайтове, а и те да в някои случаи да се класират и по-добре от теб с твоето съдържание. После ходи обяснявай, че ти си първоизточника.
 
От: Re: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Абе, мрънкане или не, не е добра практика. И нанася сериозни щети. Аз лично съм свикнал и не ми прави впечатление, но реално и нямам такива големи информационни сайтове, които ако ми копират всеки ден не знам как би се почувствал. Но определено щях да се ядосам. Да гледаш труда си да се излива в други сайтове, а и те да в някои случаи да се класират и по-добре от теб с твоето съдържание. После ходи обяснявай, че ти си първоизточника.

Това е точно така. А при мен има и по-нагли случай: директно са ми копирали цял сайт. Имах късмет и успях да го сваля. Също така съм срещал откраднати мои статии, които са пуснати в печатно издание на съответната медия. Тях все още не съм ги осъдил, защото някой ден ще отида в офисите им и ще си взема моето, а тях ще ги боли. Много ще ги боли.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Оффффффффффффф, писнало ми е от умници които са се взели на сериозно.

Как работи гугъл я ми кажи, и колко трафик ще направиш от една статияка чрез гугъл па и ни са знае кога ще ти я индексира!!!

Статиите секрадът за трафик от фейса толкова ли не може да ти го проумее главичката умна дето много ги разбира нещицата???

Здравейте колеги!

Ако съсредоточите усилията си в нещо по-полезно от мрънкане ще е по-добре. Групи? Синдикати? В кое време живеете? Научете как работи Google и си правете репортите като хората. Макар че почти винаги е загуба на време. Правете съдържание, мрънкане по форумите няма да ви помогне с нищо.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Решение едно + решение две, но при мен две ми блоква и формите, а нямам време да си играя да чопля в момента да го оправям.

1.
Код:
<script src="//copypoison.com/cp.js" async charset="utf-8"></script>

2.
Код:
<script type="text/JavaScript">
//courtesy of BoogieJack.com
function killCopy(e){
return false
}
function reEnable(){
return true
}
document.onselectstart=new Function ("return false")
if (window.sidebar){
document.onmousedown=killCopy
document.onclick=reEnable
comments.onclick=reEnable
}
</script>
 
Re: От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

Решение едно + решение две, но при мен две ми блоква и формите, а нямам време да си играя да чопля в момента да го оправям.

1.
Код:
<script src="//copypoison.com/cp.js" async charset="utf-8"></script>

2.
Код:
<script type="text/JavaScript">
//courtesy of BoogieJack.com
function killCopy(e){
return false
}
function reEnable(){
return true
}
document.onselectstart=new Function ("return false")
if (window.sidebar){
document.onmousedown=killCopy
document.onclick=reEnable
comments.onclick=reEnable
}
</script>

Да, това е решението. Мисля, че е на Клокси. Да, на Клокси си е. Едно джаваскрипче, което малко ще позатрудни повечето. Щом си тъп и не можеш да измислиш друго, а крадеш статии, значи реално за копване от кодове трудно може да си говорим. ;)
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

със скрипт или без скрипт съдържанието може да се копира.
 
Re: От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

със скрипт или без скрипт съдържанието може да се копира.

Да, ама въпросът е колко време ще коства на някои да го копират, а при други - ще ги кара да се замислят дали няма да е по-добре да ги го преразкажат. :)
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

с view page source нестава ли за отрицателно време?
 
Re: От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

с view page source нестава ли за отрицателно време?

ММ, не съвсем, там ще хванеш и html тагове. Но да, за добре запознат човек с това как да се краде по този начин, няма да е зор. Малко повечко работа. ;) Ще неутрализира тия, които са копи-пейст направо от клиентската част. ;)
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

А, ако си смачкам соурса, ти давам гаранция, че ще си играеш 2 часа да гледаш да търсиш и да копираш. :D
с view page source нестава ли за отрицателно време?
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

А, ако си смачкам соурса, ти давам гаранция, че ще си играеш 2 часа да гледаш да търсиш и да копираш. :D

А на бас, че ти го изкарам за 5 секунди и от минифицирания HTML поне по 2 начина и то бе никакъв специлиазиран софт.
 
От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

2016-02-16_185935uCu8aAH.jpg
 
От: От: Полиция или синдикат във форума за крадени статии

А на бас, че и аз ще ти го изкарам, ама надали всеки може.
А на бас, че ти го изкарам за 5 секунди и от минифицирания HTML поне по 2 начина и то бе никакъв специлиазиран софт.
 

Горе