Положението по пътищата

От: Положението по пътищата

Най-лошото обаче е, че догодина по това време няма да помним този случай и ще са се случили още поне 20 подобни и нищо няма да е по-различно, защото като го няма съзнанието колкото и камери и в г**а да им наврат камери пак ще ги има тия неща, и 500 лв глоби да сложат пак ще ги има, защото никой няма да си плаща глобите, както ени в момента, колко народ кара с гиляди лева актове, без книжки и какви ли не нарушения. И какво ще стане, кога ти излизат тези задължения? Излизат, ако по някаква случайност отидеш до НАП я фирмичка да откриваш, закриваш или нещо подобно и тогава се сещаш колко глоби имаш, ако естествено не е минал срокът на гидност на актовете. Така, че днес се говори за това, утре по-малко, вдруги ден всичко се е размило, след 1 година по новините дават, че преди 1 година са загинали еду колко си младежа, никой не обръща внимание и така кервана си върви, кучетата си лаят и в момента някой някъде бере мъка блъснат и осакатен, защото някой му сякъл пътя с бясна скорост. Това е положението, трагедиите от този вид отдавна се превърнаха в статистика и нищо повече.
Ами да променят законите и да вкарват в затвора за задължения и неплатени глоби. Трябва да е ясно кой е отговорен за хаоса - това са полицитите и никой друг. Да се обвинява за това малкия човек е смешно и популистко. Видиш ли, държавата я няма, ама родителите на престъпниците били виновни, че не са ги възпитали да са честни хора :lol: Дето вика колегата, дай да закриваме направо всички институции и да разчитаме на съвестта на гражданското общество :lol:А иначе е ясно, че ще забравим и за тоя случай. Виж, ако беше президентското дете можехме да поднасяме съболезнования и да роним крокодилски сълзи, ама за тия простосмъртни - не заслужават.
 
От: От: Положението по пътищата

Това е ясно, ама кога Борисов ще каже, че МВР/КАТ не си върши работата?

Каква работа да си свърши? Има ли ограничение на скоростта - има. Загинаха ли децата след като това е нарушено - загинаха. Хванаха ли този дето ги прегази - хванаха го. Ето ти свършена работа и законност. А ако на младите , дето се мислят за Вин Дизел като се качат в бмв им бяха дърпали ушите преди това - дали нямаше да се избегне ? Едно е да стане инцидент - друго е целенасочено да си търсиш белята , както е в случая. Би трябвало да лежи повечко годинки , да служи за назидание на останалите мухльовци дето правят същото.
 
От: От: Положението по пътищата

Каква работа да си свърши? Има ли ограничение на скоростта - има. Загинаха ли децата след като това е нарушено - загинаха. Хванаха ли този дето ги прегази - хванаха го. Ето ти свършена работа и законност. А ако на младите , дето се мислят за Вин Дизел като се качат в бмв им бяха дърпали ушите преди това - дали нямаше да се избегне ? Едно е да стане инцидент - друго е целенасочено да си търсиш белята , както е в случая. Би трябвало да лежи повечко годинки , да служи за назидание на останалите мухльовци дето правят същото.
Отново неадектватни мнения. Я да видим, кой е отговорен за спазването на закона и наказването на тези, които превишават ограничението на скоростта. Ако не бяха блъснали децата, щяха ли да бъдат заловени и наказани? Сега е след дъжд - качулка. Просто сега е станал инцидент, а сигурно десетки пъти са въртяли гумите и се е разминавало на косъм. Къде е била полицията да ги арестува и предотврати най-лошото?
 
От: От: От: Положението по пътищата

Виж, не ме интересува кой как си е възпитавал децата. Децата, ако виждат това е, защото няма държава, която да накаже родителите или който прави нарушенията. Ако невъзпитан отиде в такава държава, той бързо става превъзпитан, иначе плаща и/или отива в затвора. Да прехвърляш отговорността за спазването на законите върху гражданите е все едно да прехвърляш отговорността за създаването на работни места върху държавата.

И какво е крайното заключение държавата да възпитава децата ли - това и в комунизма го е нямало!

Не виждам какво се опитваш да докажеш - че родителя не е фактор за посяване на лична отговорност в децата или че държавата е шит и не спазва прилагането на законите?

Може да тръгнеш по обратен ред, коя е основната градивна единица на едно общество? Семейството, а не държавата! Разбира се, че проблемите започват от родителите!
 
От: От: От: Положението по пътищата

Отново неадектватни мнения. Я да видим, кой е отговорен за спазването на закона и наказването на тези, които превишават ограничението на скоростта. Ако не бяха блъснали децата, щяха ли да бъдат заловени и наказани? Сега е след дъжд - качулка. Просто сега е станал инцидент, а сигурно десетки пъти са въртяли гумите и се е разминавало на косъм. Къде е била полицията да ги арестува и предотврати най-лошото?

Ама ако сложат на всяка права отсечка полицай ще ревеш , че Борисов прави ченгарска държава нали? Нали полицайте са ни най-много на глава на населението... Сигурно в другите държави престъпления няма и всички спазват законите нали ? И вместо да чакаш на полицията да накаже всеки 18 годишен състезател на пътя , по лесно е сякаш мама и тате на въпросния рейсър да му обеснят кое трябва да прави и кое не , за да не се случват подобни неща.
 
От: Положението по пътищата

Няма спор, че всичко идва от възпитанието и семейството в този случай. Били пълнолетни и родителите нямали нищо общо - булшит:).
Но след като е изтървано положението в семейството, то държавата следва да се ''погрижи'' за това (ако се чака по естествен път да се промени манталитета, то ще минат поколения). Затвор и глоби - това са неефикасни мерки. Ако се тикне в затвора ''проекто-гъзара'' само ще попие манталитета от мършата вътре, докато се излежава и похапва безплатно (всеизвестен факт е, че с каквито се събереш такъв ставаш). Глобата - роднитите ще бръкнат в спестяванията, някое кредитче ще се дръпне или някоя нива ще се шитне и нещата са потулени.
Истината е в общественополезния труд. Ето нали боко обича да строи пътища, та като закопчаят патрулките каскадьора на следващия ден на шосето да копа и асфалтира няколко месеца, наравно с орките. Следващият път няма и да си помисли да пили гуми:). Освен това ще се спести и някой и друг милион от заплати, а боко ще си вдигне рейтинга пред електората:)
 
От: От: От: Положението по пътищата

Ама ако сложат на всяка права отсечка полицай ще ревеш , че Борисов прави ченгарска държава нали? Нали полицайте са ни най-много на глава на населението... Сигурно в другите държави престъпления няма и всички спазват законите нали ? И вместо да чакаш на полицията да накаже всеки 18 годишен състезател на пътя , по лесно е сякаш мама и тате на въпросния рейсър да му обеснят кое трябва да прави и кое не , за да не се случват подобни неща.
Ти малоумен ли си? Не плащам данъци на мама и тате, а на държавата. Точно полицията чакам да ми гарантира сигурността, а на СОТ-а чакам да ми пази жилището. Не разчитам на това, че майката на някой сериен обирджия ще го вразуми да не ми открадне телевизора :lol:
 
От: От: От: Положението по пътищата

Ти малоумен ли си? Не плащам данъци на мама и тате, а на държавата. Точно полицията чакам да ми гарантира сигурността, а на СОТ-а чакам да ми пази жилището. Не разчитам на това, че майката на някой сериен обирджия ще го вразуми да не ми открадне телевизора :lol:

Ето редрумче , момчето е хванато , сега ще си излежи присъдата , която му наложат. Данъците ти са оползотворени. Има нарушение на закона и престъпника е хванат. Питай родителите на състезателя дали не биха върнали времето назад и да опитат по друг начин да възпитат сина си. Това се нарича превенция - да се изгради у младите правилно поведение за да не се стига до полицията. Ти не спориш за тъпата си теза , просто всичко казано от Бойко автоматично за теб е грешно... затова и пускаш тролски теми. А в случая говориш малоумни работи и се навиваш че си прав.
 
От: От: От: Положението по пътищата

И какво е крайното заключение държавата да възпитава децата ли - това и в комунизма го е нямало!

Не виждам какво се опитваш да докажеш - че родителя не е фактор за посяване на лична отговорност в децата или че държавата е шит и не спазва прилагането на законите?

Може да тръгнеш по обратен ред, коя е основната градивна единица на едно общество? Семейството, а не държавата! Разбира се, че проблемите започват от родителите!
Личната отговорност пред законите е задължение на държавата. Не ме интересува от кой започват проблемите, не ме интересува възпитанието на хората, какво обичат или мразят - искам, като мен да спазват законите. Виновните трябва да бъдат наказвани. Това е, простичко е.
 
От: От: От: От: Положението по пътищата

Ето редрумче , момчето е хванато , сега ще си излежи присъдата , която му наложат. Данъците ти са оползотворени. Има нарушение на закона и престъпника е хванат. Питай родителите на състезателя дали не биха върнали времето назад и да опитат по друг начин да възпитат сина си. Това се нарича превенция - да се изгради у младите правилно поведение за да не се стига до полицията. Ти не спориш за тъпата си теза , просто всичко казано от Бойко автоматично за теб е грешно... затова и пускаш тролски теми. А в случая говориш малоумни работи и се навиваш че си прав.
Оли, ако го бяха хванали като е нарушил закона предишните 100 пъти, нямаше да бъдат убити децата, щото глупака щеше да ходи пешком. Капиш?
 
От: От: От: Положението по пътищата

Личната отговорност пред законите е задължение на държавата. Не ме интересува от кой започват проблемите, не ме интересува възпитанието на хората, какво обичат или мразят - искам, като мен да спазват законите. Виновните трябва да бъдат наказвани. Това е, простичко е.

Ами не се ли наказват ? Нали е задържан и сега ще бъде съден. Борисов казва , че за да се промени положението , да не мрат деца по пътя , а други в затворите трябва да има стабилни родители. И ти мрънкаш.... защо и ти не знаеш.
 
От: От: Положението по пътищата

Това е ясно, ама кога Борисов ще каже, че МВР/КАТ не си върши работата?

КАТ си вършат работата. Къде има КАТ - няма гонки. Може ли да има на всяка крачка КАТ - да, може. Но ще ревнете, че сме милиционерска държава.

п.п. аз имам идея как ще се реши безработицата. Първо тя трябва да бъде криминализирана (безработицата). Второ - държавата ще вземе част от парите на хората които имат "в повече" и ще ги използва за заплати на останалите. Работа ще им се намери - дори да местят камъни от една купчина на друга.

п.п.2 като сме тръгнали да предлагаме изкуствени начини за решение на проблемите... вместо да признаем, че е по-скоро до възпитание и манталитет. Всичко напоследък е чалга и берем плодовете й.
 
От: От: От: Положението по пътищата

Ами не се ли наказват ? Нали е задържан и сега ще бъде съден. Борисов казва , че за да се промени положението , да не мрат деца по пътя , а други в затворите трябва да има стабилни родители. И ти мрънкаш.... защо и ти не знаеш.
Кой се наказва бе? Тия са правили системно гонки в това село, кога ще бъдат наказани полицаите, които НЕ СА СИ СВЪРШИЛИ РАБОТАТА и са ги оставили да вандалстват?!
 
От: От: От: От: Положението по пътищата

Оли, ако го бяха хванали като е нарушил закона предишните 100 пъти, нямаше да бъдат убити децата, щото глупака щеше да ходи пешком. Капиш?

Ама знаеш ли колко пъти е нарушил закона или си приказваме наизуст? Все едно ще кажеш че в България няма издаден акт за превишена скорост , няма взета книжка..... И дори да го хванат и да му вземат книжката не може ли да се качи на колата без книжка ???? Като не е възпитан - естествено че може и накрая ще влезе в затвора както сега. Само дето уби и други деца... това е тъжното. И затова трябва семейство и възпитание от рано. Как да ти се обясни по ясно нз, нещо си се зомбирал яко.
 
От: От: От: Положението по пътищата

Личната отговорност пред законите е задължение на държавата. Не ме интересува от кой започват проблемите, не ме интересува възпитанието на хората, какво обичат или мразят - искам, като мен да спазват законите. Виновните трябва да бъдат наказвани. Това е, простичко е.

Е теб не те интересува, аз просто казвам от къде идва - като изключим, това съм съгласен с теб!
 
От: От: От: Положението по пътищата

КАТ си вършат работата. Къде има КАТ - няма гонки. Може ли да има на всяка крачка КАТ - да, може. Но ще ревнете, че сме милиционерска държава.

п.п. аз имам идея как ще се реши безработицата. Първо тя трябва да бъде криминализирана (безработицата). Второ - държавата ще вземе част от парите на хората които имат "в повече" и ще ги използва за заплати на останалите. Работа ще им се намери - дори да местят камъни от една купчина на друга.

п.п.2 като сме тръгнали да предлагаме изкуствени начини за решение на проблемите... вместо да признаем, че е по-скоро до възпитание и манталитет. Всичко напоследък е чалга и берем плодовете й.

Ти някъв комунизъм с враг чалгата ли ще правиш :lol:
 
От: От: От: От: Положението по пътищата

Ама знаеш ли колко пъти е нарушил закона или си приказваме наизуст? Все едно ще кажеш че в България няма издаден акт за превишена скорост , няма взета книжка..... И дори да го хванат и да му вземат книжката не може ли да се качи на колата без книжка ???? Като не е възпитан - естествено че може и накрая ще влезе в затвора както сега. Само дето уби и други деца... това е тъжното. И затова трябва семейство и възпитание от рано. Как да ти се обясни по ясно нз, нещо си се зомбирал яко.
В България за убийство на пътя дават условна. Какво друго да ти кажа?
 
От: Положението по пътищата

Темида: Домашен арест за джигит, убил пешеходец!

Съдия Нина Кузманова уважи искането на обвиняемия и го пусна под домашен арест. Според нея той не е обществено опасен и няма риск да се укрие

Убива човек - не е обществено опасен. Е, да ти ...
 
От: Положението по пътищата

Темида: Домашен арест за джигит, убил пешеходец!



Убива човек - не е обществено опасен. Е, да ти ...
Ама хванат ли те да пушиш мара у затоворо.

Като цяло сме рая на алогичността - вредиш на себе си и влизаш в затвора, убиваш човек и ти дават условна!
 

Горе