Положението по пътищата

От: Положението по пътищата

0000113927-middle.jpg


:-o
 
От: Положението по пътищата

Какво е казала Бъчварова?
 
От: Положението по пътищата

Всъщност вината е и на чалга поколенията родители, и на псевдо мислещите за народа политици, и на "безп(а)ристрастния" български съд. Като започнеш от училище- ай му се е скарал някой учител на детето, или му е писал по-ниска оценка- караници, заплахи и налитане на бой.
2. Един прост родител на какво ще научи децата си?!.. Да са глезени, мързеливи и нагли- на това.
После институциите- масово не се спазват и се заобикалят законите и проблема не е толкова в полицията, колкото в съда и прокуратурата. И накрая стигаме логично до "родолюбивите" управници, които коват законите в НС в угода на силните на деня и най-вече на себе си. Вече дори не е и омагьосан кръг, а спирала. В Китай знаят, че откраднат ли, вземат ли подкуп, убият ли някой пияни с кола, изнасилят ли и т.н.- чувалчето на главата, куршумчето и... няма прошка! Тук знаят, че ще платят на който трябва и/или ще натопят някой друг, и/или ще си хванат някой Менко Марковски и... ще се измъкнат.
На двете убити в Лесидрен деца бащите, ако хванат убиеца и му строшат колената, та да не може да убива други деца на пътя повече, сигурно ще им дадат повече години отколкото на него...
И в заключение, продължавам заглавието на темата така: Положението по пътищата е реално отражение на положението в държавата. :mad:
 
От: Положението по пътищата

На двете убити в Лесидрен деца бащите, ако хванат убиеца и му строшат колената, та да не може да убива други деца на пътя повече, сигурно ще им дадат повече години отколкото на него...
Или просто могат да използват по-иновативен подход. Но хората са се превърнали в овце, които дори не желаят да отмъстят за смъртта на децата си, а чакат на какво? Ще му дадат 3 години, т.е. ще го пуснат след 1-2 от затвора. Това ли е справедливото възмездие от държавата?
 
От: Положението по пътищата

Или просто могат да използват по-иновативен подход. Но хората са се превърнали в овце, които дори не желаят да отмъстят за смъртта на децата си, а чакат на какво? Ще му дадат 3 години, т.е. ще го пуснат след 1-2 от затвора. Това ли е справедливото възмездие от държавата?

Няма възмездие от държавата. Сами трябва да си го "търсим". Да го хванат родата 5-6 човека, да му направят краката на сол с по едно дърво, после да пуснат дървата в печката, пък айде да докажат кой е нанесъл осакатяващия удар и кой е инструмента на престъплението.... Варианти бол... 10 такива убийци като осакатят, другите ще имат едно на ум, като се качват пияни или да се гонят!
 
От: Положението по пътищата

Няма възмездие от държавата. Сами трябва да си го "търсим". Да го хванат родата 5-6 човека, да му направят краката на сол с по едно дърво, после да пуснат дървата в печката, пък айде да докажат кой е нанесъл осакатяващия удар и кой е инструмента на престъплението.... Варианти бол... 10 такива убийци като осакатят, другите ще имат едно на ум, като се качват пияни или да се гонят!
Миналата година един мангал уби 3ма млади хора до Плевен. Без книжка, пиян и прочее. После го пуснаха под гаранция и избяга зад граница. А родителите им, чакат на държавата. Ще има да чакат, ама нали са цивилизовани, нема как.
 
От: Положението по пътищата

Миналата година един мангал уби 3ма млади хора до Плевен. Без книжка, пиян и прочее. После го пуснаха под гаранция и избяга зад граница. А родителите им, чакат на държавата. Ще има да чакат, ама нали са цивилизовани, нема как.

Такива осакатяващи и възпитаващи мерки могат да се прилагат и на тези, които ги пускат.... ;)
 
Re: От: Положението по пътищата


Яко. :)

Днес го слушах в някаква медия как се изказа. Не го знам колко му е мозъка на нашия премиер, но отново доста неадекватно изказване. Как така, родителите щели да си гледат децата, къде били, какво правили, къде са по гонки, какъв контрол. Да, така е, но нямаш никакво право да го казва, след като той и другите мутри управляват държава, в която лежиш (ако въобще влезеш в затвора) 1-2 години, ако се качиш пиян в колата и отнемеш не един, а два живота и нагоре. И хората продължават да гласуват за него. Кажете ми как аз утре да отида да си платя данъците, след като знам, че това е епидемия тук.

Колкото до лайнарите на пътя, аз съм за много години затвор и клатене на такива. Този сега като го разберат, че е отнел живота на две деца, дано да си носи възелина. И то абсолютно съзнателно. Качиш ли се на кола трябва да знаеш, че не си се качил на превозно средство, но и вече си един вид оръжие, не само МПС.

Записвам се и аз за темата, защото искам да следя и вашите коментари. Пълна педалщина и комплексарщина е да се качиш да караш пиян. Ти съзнателно си казваш на ум "ще убия себе си, и може да взема и друг със себе си". Но нашата полиция и правосъдие в комбинация си е таковало мамата отвсякъде.
 
От: Положението по пътищата

Почти написах нещо, ама го изтрих, че щях да ви скандализирам.... Само аз ли от цял форум съм бил от другата страна на барикадата или никой не смее да се обади, че да не го анатемосат!?

Пичове, бързите коли и високите скорости са присъщи за мъжа, без значение какви рискове носи това. Не слагайте всички под общ знаменател с тея мангали от Лесидрен и пияните, дето им идва състезателната муза на 5 ракии. 90% от момчетата, които се занимават с това са безкрайно отговорни и не рискуват живот, освен собствения си.
 
Re: От: Положението по пътищата

Пичове, бързите коли и високите скорости са присъщи за мъжа, без значение какви рискове носи това. Не слагайте всички под общ знаменател с тея мангали от Лесидрен и пияните, дето им идва състезателната муза на 5 ракии. 90% от момчетата, които се занимават с това са безкрайно отговорни и не рискуват живот, освен собствения си.

Бате, това сериозно ли? Как точно бързите скорост те правят мъж. Мъж те прави възпитанието, разбирателството и толеранса по тъпя. Всичко друго е олигофрения. :) Не го разбирам да се качиш на кола и да караш като идиот в населено място. То като гледам по улиците, много мъже бе бате. :) Всичките с малки номера обувки. :)

Ако искат скорости, да се качат на някой полигон, където няма хора и ако искат да скочат от него. :) Не се базикам или не омаловажавам хората, имащи такава страст, но какво точно ги жегва да въртят гуми, да дават газ до дупка или да влизат в завоя с ръчна? Нещо като оргазъм ли получават, или вътрешно задоволство, че са взели завоя без спирачка, сиреч са се изсмели в лицето на смъртта. Нещо не загравам. Говоря специално за кретените, които го правят по градските булеварди и улици.
 
От: Re: От: Положението по пътищата

Ми сериозно. Не мога да го обясня, но го има това, щото го имаше при мен. На 22 години си купих 200 коня кола и правих точно това, което се обсъжда в темата. Просто го искаш и го правиш със себеподобни, нещо като наркотик, въпреки че е пределно ясно, че не е безопасно. Същото правих и преди това с мотори, докато не се надъних челно в камион и 3 дена в кома с начупени ръце и крака. Това обаче не ми помогна особено, просто преминах към четириколесни. Накрая пак седях почти 2 години без книжка, ама и това не може да те спре... Въпреки че съм вече почти на 40 години още го има това в мене и пак се изпускам понякога.... Както казах, това е нещо като наркомания, правиш го, пък каквото ще да става.


Бате, това сериозно ли? Как точно бързите скорост те правят мъж. Мъж те прави възпитанието, разбирателството и толеранса по тъпя. Всичко друго е олигофрения. :) Не го разбирам да се качиш на кола и да караш като идиот в населено място. То като гледам по улиците, много мъже бе бате. :) Всичките с малки номера обувки. :)

Ако искат скорости, да се качат на някой полигон, където няма хора и ако искат да скочат от него. :) Не се базикам или не омаловажавам хората, имащи такава страст, но какво точно ги жегва да въртят гуми, да дават газ до дупка или да влизат в завоя с ръчна? Нещо като оргазъм ли получават, или вътрешно задоволство, че са взели завоя без спирачка, сиреч са се изсмели в лицето на смъртта. Нещо не загравам. Говоря специално за кретените, които го правят по градските булеварди и улици.
 
Re: От: Re: От: Положението по пътищата

Ми сериозно. Не мога да го обясня, но го има това, щото го имаше при мен. На 22 години си купих 200 коня кола и правих точно това, което се обсъжда в темата. Просто го искаш и го правиш със себеподобни, нещо като наркотик, въпреки че е пределно ясно, че не е безопасно. Същото правих и преди това с мотори, докато не се надъних челно в камион и 3 дена в кома с начупени ръце и крака. Това обаче не ми помогна особено, просто преминах към четириколесни. Накрая пак седях почти 2 години без книжка, ама и това не може да те спре... Въпреки че съм вече почти на 40 години още го има това в мене и пак се изпускам понякога.... Както казах, това е нещо като наркомания, правиш го, пък каквото ще да става.

Кой каквото го влече, стига да не пречи на другия. :) Или да не го убива или осакатява. ;)

Аз никога не съм бил фен, не съм го разбирал и като видя някакви селяци да летят по улиците и се чуя какъв fucked up им е мозъка, че го правят. И сега последно време забелязвам най-често това са се случва със стари BMW-та, обикновени 3ки, които едвам вървят, голфовете малко позачезнаха, но се появяват звезди с Аудита, които са може би next generation кретени. Дори наскоро му сипах на един селендур с MBW 3ка, който въобще не отрази една пешеходна пътека. На друг ми изритах калника, не спря да ми се скара, по същата причина - минаване с газ на пешеходна. А на един му направих чистачките на спирали и двете, защото не можах да изляза от блока си, защото бе паркирал точно пред вратата. И ей такива. Не се гордея с това, но не знам как иначе ще стане номера да не се случват такива неща. И така.

Горното няма връзка с казаното от теб, просто си разсъждавам на глас, защото има много културни по пътищата, дори последно време тировете са едни от най-толерантните на пътя. Но има и много селендури. И то от най-лошите, които дори не осъзнават колко са опасни и за себе си и за останалите.
 
От: Re: От: Положението по пътищата

Ми сериозно. Не мога да го обясня, но го има това, щото го имаше при мен. На 22 години си купих 200 коня кола и правих точно това, което се обсъжда в темата. Просто го искаш и го правиш със себеподобни, нещо като наркотик, въпреки че е пределно ясно, че не е безопасно. Същото правих и преди това с мотори, докато не се надъних челно в камион и 3 дена в кома с начупени ръце и крака. Това обаче не ми помогна особено, просто преминах към четириколесни. Накрая пак седях почти 2 години без книжка, ама и това не може да те спре... Въпреки че съм вече почти на 40 години още го има това в мене и пак се изпускам понякога.... Както казах, това е нещо като наркомания, правиш го, пък каквото ще да става.
Ами щом е наркомания, трябва да ти вземат книжката. Ако пък искаш да развиваш такива брутални скорости, отиди на някоя писта. Предполагам, че не искаш някой твой колега да се нацепи с мотора си в колата ти, докато си возиш децата, нали? Аз поне не искам и това ме кара да се съобразявам и да съм внимателен, щото обикновено като шофирам извънградско не съм сам, а возя децата. Ако пък толкова някой иска да умре, мога да му дам доста по-добри идеи, от това да взима невинни животи.

Пичове, бързите коли и високите скорости са присъщи за мъжа, без значение какви рискове носи това. Не слагайте всички под общ знаменател с тея мангали от Лесидрен и пияните, дето им идва състезателната муза на 5 ракии. 90% от момчетата, които се занимават с това са безкрайно отговорни и не рискуват живот, освен собствения си.
Бърза кола не значи висока скорост. Мангалът блъснал децата е бил с ауди 80 - връстник на баба ми. Бързата кола развива висока скорост, ако я настъпиш. Има си места, където можеш да я настъпиш, има си места, където не трябва. Иначе е яко да караш кола над 200 коня, моята в момента е такава. Особено полезна е когато трябва да се измъкна бързо или да изпреваря някой.
 
От: Re: От: Re: От: Положението по пътищата

И сега последно време забелязвам най-често това са се случва със стари BMW-та, обикновени 3ки
Тия коли са известни с прозвището "циганска мечта" :lol:
 
От: Re: От: Re: От: Положението по пътищата

Тия коли са известни с прозвището "циганска мечта" :lol:

Да, а аУфата измести гоУфа по олигофрения на задкормилното устройство. :lol::lol::lol:
 
От: Положението по пътищата

Аз предлагам всички комплексари да съберат по ЛЕВЧЕ за да си направят/купят писта. Няколко милиона ще ви стигнат, вие сте АРМИЯ - това са жълти стотинки на фона парите които пръскате за "мощни" коли от миналия век, як "тунинг" и т.н. :drama:

п.п. същото се отнася и за комплексарите на две колела. С така наречените "пистови" мотори.
 
От: От: Re: От: Положението по пътищата

Ами щом е наркомания, трябва да ти вземат книжката. Ако пък искаш да развиваш такива брутални скорости, отиди на някоя писта. Предполагам, че не искаш някой твой колега да се нацепи с мотора си в колата ти, докато си возиш децата, нали? Аз поне не искам и това ме кара да се съобразявам и да съм внимателен, щото обикновено като шофирам извънградско не съм сам, а возя децата. Ако пък толкова някой иска да умре, мога да му дам доста по-добри идеи, от това да взима невинни животи.


Бърза кола не значи висока скорост. Мангалът блъснал децата е бил с ауди 80 - връстник на баба ми. Бързата кола развива висока скорост, ако я настъпиш. Има си места, където можеш да я настъпиш, има си места, където не трябва. Иначе е яко да караш кола над 200 коня, моята в момента е такава. Особено полезна е когато трябва да се измъкна бързо или да изпреваря някой.

Ми взеха я, даже два пъти, единия път като се блъснах с мотора ми я взеха за 6 месеца, втория път изкарах почти 2 години без книжка. Резултата беше, че си взех най невзрачната която намерих и я карах почти 5 години. А мотори не приближавам изобщо.

Всяко нещо си има цена, включително и това.

Някой да не си помисли, че подкрепям селската идиотия, няма такова нещо, и мен ме дразнят, точно толкова, колкото и вас. Когато нещата се правят с акъл и се внимава, никой не е застрашен.

Пиша всичко това, защото, медиите изместиха фокуса на нещата. От дивите селяци с 3-ки те и аудитата, го прехвърлиха на всички. А то не е така.
 

Горе