Помни жертвите! Помни убийците!

От: Помни жертвите! Помни убийците!

Избит е интелектуалния елит на България - политици, военни, лекари и прочее. И не можеш да сравняваш тогавашните със сегашните управляващи по нито един параграф. И тогава не народа е искал да ги съди, а агенти на чужди държави. Схващаш ли разликата?
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

политици, военни, лекари и прочее

:cry: чудесен отговор! Но не схванах разликата...

какъв е този елит "прочее"?

дай ми документ който доказва какво са искали хората! Аз казах да прочетем Алеко и да помислим защо приликите са поразителни...
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

Тази тема е показателна за състоянието на нашия народ - всеки се изказва по всичко. Икономика, история, политика - к'вот има - по това ще се изказва.
Аз попитах - какъв елит е избит, отговор все още не съм получил.

Ако под елит разбирате политици, трябва да знаете, че сте много прости. Прочетете какво е писал Алеко и ще видите, че нищо не се е променило. Т.е. били са избити същите идиоти като сегашните.
И още нещо: избиването на политици бих го окачествил като "рисковете на професията" които сега за съжаление липсват и много хора по жълтите сайтове издават смъртни присъди на сегашните управляващи! Т.е. пак нищо не се е променило!

За да се изказваш компетентно по историческа тема, трябва да си чел изключително много. А не само по някакви сайтове които са за простолюдието.

Офицерите, които са герои от две световни войни? Царските регенти? Принц Кирил? Учителите и професорите ? Свещениците ?

Ти кое наричаш елит на нацията? Овчарите и краварите? И партизаните без средно образовабие, които стават началници след 9ти?
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

Офицерите, които са герои от две световни войни? Царските регенти? Принц Кирил? Учителите и професорите ? Свещениците ?

Ти кое наричаш елит на нацията? Овчарите и краварите? И партизаните без средно образовабие, които стават началници след 9ти?

мисля, че когато определяш някого като "елит", трябва да е много отбран, качествен и т.н., а НЕ всеки завършил някакво образование!
като кажеш - народния съд е убил "елита на нацията", ми става адски смешно, защото поставяш всички убити под общ знаменател. А всичко се свежда до рисковете на професията - избрал си да имаш влияние върху милиони хора, трябва да носиш и негативите, а не само позитивите (крадене и лапане).
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

Всички, които са имали нещо общо с развитието на страна до 44-та пряко или косвено, са под ножа или това не е проблем за теб.

Я думай за Буров, какво е станало с него?
 
От: От: Помни жертвите! Помни убийците!

мисля, че когато определяш някого като "елит", трябва да е много отбран, качествен и т.н., а НЕ всеки завършил някакво образование!
като кажеш - народния съд е убил "елита на нацията", ми става адски смешно, защото поставяш всички убити под общ знаменател. А всичко се свежда до рисковете на професията - избрал си да имаш влияние върху милиони хора, трябва да носиш и негативите, а не само позитивите (крадене и лапане).
Избити са много интелигентни хора и световнопризнати учени и са заменени с крадци на кашкавал.
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

пряко или косвено

Вече започваме да говорим все по-общо, това е доказателство, че знанията по темата не са никак достатъчни.
Би било хубаво да има някаква статистика, да видим от тези 2к, колко са политици, лекари и т.н. Но най-вероятно няма. По-лесно е да кажем - "всички са елит" и готово.

То и овчарите имат общо с развитието на страната до 44-та! Ако не са те да извеждаш овцете, то #КОЙ?!?

Избити са световнопризнати учени

Изброй ми десетима :)
 
От: От: Помни жертвите! Помни убийците!

Изброй ми десетима :)

Двама ти казвам веднага - проф. Богдан Филов и проф. Александър Станишев. Ето списък и на малка част от жертвите:

Принц Кирил Преславски- Регент, брат на Цар Борис III
Проф. д-р Богдан Филов- световен учен, археолог. Регент, бивш Министър-председател
Генерал-лейтанант Никола Михов - Регент и военен министър
Проф. Александър Станишев- български хирург, лекар и учен със световна известност. Министър на здравето
Димитър Шишманов- дипломат. Министър на външните работи
Д-р Иван Горанов- виден юрист, адвокат. Кавалер на четири ордена "За храброст" за атаката при Тутракан.
Светослав Поменов- Юрист, завършил във Франция. Дългогодишен дипломат. Кавалер на два ордена "За храброст".
Д-р Иван Вазов- племенник на Иван Вазов, син на д-р Кирил Вазов. Капитан- командир на Балканския полк, герой от войните. Носител на 3 Кръста за храброст и орден Австрийски орел. Завършва право в СУ и докторска дисертация в Лайпциг. Общественик на гр. Стара Загора, Председател на Културно-просветното дружество, безпартиен и аполитичен- става депутат като независим кандидат от Стара загора
Д-р Иван Бешков - 49 годишен, брат на художника Илия Бешков. Герой от първата световна война, с два ордена за храброст. Корпоративен деятел, народен представител в три народни събрания от Плевенски избирателен окръг, министър на земеделието. Георги Липовaнски- доктор по право и финанси. Общественик и стопански деец. Александър Сталински- виден юрист. Министър на правосъдието
Д-р Борис Йоцов- учен. Министър на просвещението
Инж. Борис Колчев- Министър на железниците, пощите и телеграфите
Д-р Георги Ханджиев- учен. Съветник на Цар Борис
Арх. Йордан Севов- известен архитект модернист. Съветник на Цар Борис
Любомир Лулчев – царски съветник
Димитър Генчев- офицер, полковник. Награждаван с ордени за храброст, герой от войните. Инспектор на дворците
Павел Груев – началник на дворцвата канцелария
д-р Петър Костов - секретар по печата, легационен съветник
Тодор Кожухаров- виден общественик, публицист и журналист. Кавалер на два ордена "За храброст", удостоен с близо 20 наши и чужди медала за гражадански заслуги.
Иван Батембергски - народен представител
Ген. Теодоси Даскалов- български офицер, герой, носител на всички отличия на Царство България. Министър на войната , внук на Бачо Киро
Генерал-лейтанант Руси Русев- Военен министър
Генерал-лейтанант Константин Лукаш- Гл. инспектор на войската и Началник на щаба
Генерал-майор Рафаил Жечев - флигел адютант
Генерал-лейтанант Никола Стойчев- командир на 3-ра българска армия
Генерал-лейтанант Никола Христов- командир на 3-та българска армия
Генерал-лейтанант Атанас Стефанов- командир на 4-та българска армия
Генерал-лейтанант Никола Наков- командир на 1-ва българска армия
Генерал-майор Петър Цанков- командир на ШЗО
Генерал-майор Рафаил Банов- командир на 6-а Бдинска дивизия
Генерал Никола Жеков- командващ БГ армия през 1915-1918 г.
Генерал-лейтанант Димитър Айранов- командир на Военно-въздушните сили
Контраадмирал Асен Тошев- командир на Морските войски
Ген. Борис Димитров- герой от войните, един от основателите на Военното училище. Признат за най- ерудирания български офицер след 1939 г. Комендант на Жандармерията
и още 12 генерали....
Полковник Бахнев- командир на полка в Шумен. Герой от войните. Кавалер на 5 ордена.
Проф. Цветко Петков- виден юрист, адвокат. Защитавал е като адвокат комунисти и двама е спасил от смъртна присъда.
Полковник Стою Стоев- герой от войната, началник-щаб на 2- ра дивизия.
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

По повод убийството на секретарката на земеделския водач д-р Г. М. Димитров, Мара Рачева, в Дирекцията на милицията в София, служителят на Британската тайна служба в София полковник С. В. Бейли изпраща съобщение до Министерството на външните работи на Великобритания:
„ ... Уведомен съм от лекаря, който е обслужвал майката на момичето, че когато е бил отворен ковчегът, освен рани от куршум и нож, са били установени и следните наранявания: 1. Всички нокти и на двата крака са били отскубнати.2. Трите пръста на лявата ръка са били отрязани до втора става.3. Двете уши са били отсечени.4. Дясната гръд е била нарязана.5. Езикът е бил раздран и всичките зъби извадени. 6. Одрана е била ивица кожа с ширина от около два инча на кръста...”
Официалното съобщение на милицията за смъртта на Мара Рачева е, че се е самоубила 4 дни след арестуването ù, хвърляйки се от прозореца на четвъртия етаж на сградата...
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

Не ми трябва списък :)
исках да кажеш 10 световноизвестни учени! проверих във wikipedia за единия който спомена - аз не разбрах с какво е заслужил световна известност. Но да кажем, че е имало с какво, нищо, че не е с дълга научна работа, открития ит.н..

от 10к съдени, ти ми каза само двама световнопризнати учени
Не мисля, че заради тях може да кажеш, че 10-те хиляди са целия елит на нацията.

-------------------------

виж и това. Нямало е състав който да е разследвал "учени" (учени за които по някакъв начин мога да се съглася до някъде, че са били "елит". Но само след като се види кариерата им и след това причините да започнат да се занимават с политика (особено лекарите чиято работа е трябвало да откриват лечения за болести, а не да правят политика.).

Народният съд се състои от върховни и областни състави. Върховните състави са следните:

първи — за съдене на бившите министри, регенти и царски съветници;
втори — за съдене на депутатите от XXV Обикновено народно събрание;
трети — за съдене на обявените за „провинени“ български експерти по установяването на извършеното от СССР Катинско клане и по трагедията във Виница;
четвърти — за съдене на „военните престъпници“.
шести — за съдене на журналисти и пропагандатори на фашистка идеология
седми — за съдене на участниците в депортирането на евреите от Беломорието и Вардарска Македония
осми — за съдене на фашистките агенти от Софийска област
девети — за съдене на прокурори и съдии при военнополевите и областни съдилища
десети — за съдене на служителите на БНБ и други банки, както и стопански дейци
единадесети — няма данни
дванадесети — за съдене на членовете на организациите "Бранник", "Български национални легиони", фашистки профсъюзи и други
тринадесети — за съдене на жандармеристите за преследването и разстрелите на партизани

От областните състави на този съд 9 са в София. Шестият разглежда дела срещу „профашистки“ журналисти, писатели и общественици, деветият — срещу „фашистките“ съдии и прокурори, други са срещу преследвачите на партизаните, срещу началници на Дирекцията на полицията, Държавна сигурност, гонителите на евреите, жандармерията, Разузнавателното отделение на Министерството на войната и т.н.
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

Фактура не искаш ли? Дай списък с избитите при потушаването на Априлското възстание, според мен не са патриоти, а платени провокатори.

Изброй ми 20 човека от останалия елит на нацията, които не са избити, а са живели и станали световно известни учени.
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

Колеги не хранете троловете.
Да почетем паметта на убитите и безследно изчезналите. Те са наши бащи и дядовци.
Да си вземем поуките от случилото се и да не го допускаме занапред, защото идните поколения нас ще съдят. Трябва да бъдем единни срещу всеки, който унищожава демокрацията и реда в държавата.
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

Фактура не искаш ли? Дай списък с избитите при потушаването на Априлското възстание, според мен не са патриоти, а платени провокатори.

Изброй ми 20 човека от останалия елит на нацията, които не са избити, а са живели и станали световно известни учени.

Е вие се правите на изследователи на народния съд? естествено, че ще искам повече информация. Не съм живял тогава за да знам от първо лице.
Нали не вярваш, че след като едни политици убили други политици, веднага ще заема позицията на тези които в този случай са били в неизгодна позиция?

Вие едва ли не искате всички да се съгласяват с вас. разбери, че опозиция винаги ще има и преди да се изкаваш, трябва да се подготвиш, защото ще се задават и неудобни въпроси.
Учи история. Изследвай няколко десетилетия събитията около народния съд и ЧАК тогава ще ме респектираш и няма да имам нужда да задавам такива въпроси.
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

И аз искам информация, че твоята теза е правилна. Изброй ми 20 учени преживяли преврата и станали световно известни за да докажеш, че не е избит цвета на нацията.
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

Моята теза се изразява в това, че: 1) от всички убити, една шепа може да се счита за "елит". 2) не мисля, че днес щеше да има някаква видима разлика ако комунистите не бяха убили и един човек.

Само си представи, каква е вероятността при 2к убити от 4-5 МИЛИАРДА население на Земята, някой от тях (от 2к) да стане световноизвестен? с нещо наистина значимо за света. Вероятността става още по-малка като махнем тези с малък капацитет да станат световноизвестни (политици, журналисти, военни и т.н. каквито са главния процент убити. Както стана по-ясно горе, нямало е отдел за съдене на "учени". просто защото целта на този съд е да осъди хора които са свързани с ПОЛИТИКАТА. Може да се предположи, че тези които са се занимавали с политика до Народния съд, ако не са били спрени от него, щели са да продължат да се занимават с политика, а не с наука! И говорим ли говорим... пак стигаме до моето заключение: "рисковете на професията (политик)".)
 
От: Помни жертвите! Помни убийците!

И кво общо има и с онлайн маркетинга или с какво тази тема ще е полезна за форума?
 
От: От: Помни жертвите! Помни убийците!

Моята теза се изразява в това, че: 1) от всички убити, една шепа може да се счита за "елит". 2) не мисля, че днес щеше да има някаква видима разлика ако комунистите не бяха убили и един човек.

Само си представи, каква е вероятността при 2к убити от 4-5 МИЛИАРДА население на Земята, някой от тях (от 2к) да стане световноизвестен? с нещо наистина значимо за света. Вероятността става още по-малка като махнем тези с малък капацитет да станат световноизвестни (политици, журналисти, военни и т.н. каквито са главния процент убити. Както стана по-ясно горе, нямало е отдел за съдене на "учени". просто защото целта на този съд е да осъди хора които са свързани с ПОЛИТИКАТА. Може да се предположи, че тези които са се занимавали с политика до Народния съд, ако не са били спрени от него, щели са да продължат да се занимават с политика, а не с наука! И говорим ли говорим... пак стигаме до моето заключение: "рисковете на професията (политик)".)

До преди малко говореше как ако не се изброят 10 световно признати учени, значи не са избили цвета на нацията. Сега обърна палачинката и почна с анализи на човешките качества, съпоставени с броя и шанса да ги имат. С три думи - сам си противоречиш.

Кои са великите личности с които се гордееш? Царе, военни, поети и тн. или други? Не се ли гордееш с Цар Симеон Велики? Той също е бил свързан с политиката. Левски, Раковски и тн. пък са били революционери, което е много близо до военни. За теб те не са ли част от най-високо естество на нацията ни ?
 
От: От: Помни жертвите! Помни убийците!

Вече започваме да говорим все по-общо, това е доказателство, че знанията по темата не са никак достатъчни.
Би било хубаво да има някаква статистика, да видим от тези 2к, колко са политици, лекари и т.н. Но най-вероятно няма. По-лесно е да кажем - "всички са елит" и готово.

То и овчарите имат общо с развитието на страната до 44-та! Ако не са те да извеждаш овцете, то #КОЙ?!?

прадядо ми е обявен за кулак защото не иска да си даде земята 20-30 декара в ТКЗС, избягва зад граница в Западна Германия, а семейството му е изселено на 500км в Добруджа за 2 години.
 
От: От: Помни жертвите! Помни убийците!

И кво общо има и с онлайн маркетинга или с какво тази тема ще е полезна за форума?

Общото е, че в основата на предприемачеството е зачитането на общовалидни човешки ценности, демокрация и частна собственост.
 
От: От: Помни жертвите! Помни убийците!

Общото е, че в основата на предприемачеството е зачитането на общовалидни човешки ценности, демокрация и частна собственост.

С 2 думи - нищо общо.
Но пък кой съм аз да се меся на троловете.
 

Горе