Помогнете с избора на хостинг до 5$

Re: От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

ICN.BG не са добър хост.

Едно наистина добре обосновано мнение :):)
 
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Това брой на ден не го разбирам зависимо колко създадеш на ден или колко имаш на ден.Защото вече трябва да избера не знам защо ми е толкова трудно ама предпочитам да питам
 
От: От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

С какво е по добър SuperHosting.bg от ICN.bg.Аз не смятам ,че SH.bg e по-добър от ICN.bg както излиза от класацията.Кажете ми ако греша в нещо мисля ,че ICN имат по добра характеристика или има нещо ,което не знам.

Параметрите са сред последните неща, които се гледат при избор на хостинг. На първо място е качеството на съпорта, на второ е цената, а чак накрая са параметрите. Суперхостинг ги препоръчвам и продължавам да ги препоръчвам, защото имам дългогодишни отношения с тях, които са перфектни! Space.bg са нов играч на пазара и също ги ползвам. До момента се държат на много голяма висота. Съпорта им е много точен, а както съм казвал и в други теми, планът "Флекси хостинг" кърти мивки и много ме кефи!
 
От: Re: От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Едно наистина добре обосновано мнение :):)
Ако си на тарифата им от 21лв. можеш да имаш сайт с около 1000 уникални потребители на ден ако имаш много оптимизиран скрипт. Да кажем, че не са особено честни тук. Бих ти обяснил по-надълго и широко защо това изказване не е тъпо и субективно, обаче ми се спи прекалено много. По принцип повечето потребители в този форум не ме питат за детайли, понеже знаят през колко хоста съм минал и колко трудно оставам доволен.

Enough with the bullshit, наскоро пароли на домейни в registrator.bg (хостнат при ICN) изтекоха. Причината е стара и сме я докладвали милион пъти на сума ти български хостове, но само ICN са правят на безсмъртни. Проблемът е свързан с mod_basedir и с това, че можеш да правиш каквото си искаш из чуждите директории ако имаш капка креативност и базови linux познания.

Да обобщим: имат проблем с overselling-а, а България е прекалено малка, за да може някой да си го позволи, както и имат проблем със сигурността и реагирането на репортове.
Мога и още проблеми да ти кажа, обаче са се случили отдавна и не мога да гарантирам колко са актуални.
 
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Мерси на всички :).Искам да питам superhosting има ли опция за още един addon домейн с допълнително заплащане при първия им план суперСтарт
 
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Доколкото си спомням, добавянето на допълнителен домейн струваше по 10 лв. на година.
 
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Доколкото си спомням, добавянето на допълнителен домейн струваше по 10 лв. на година.
Вчера се свързах с поддръжката и разбрах ,че на СуперСтарт не може да се добавя допълнителен домейн :(
 
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Като съм почнал да питам може ли някой да каже няколко думи и за тези от fcolor.bg.Виждам ,че нямат нито един глас има ли някой който ги е ползвал.
Един страничен въпрос
Можете ли да ми кажете има ли такъв БГ хостинг ,който има минимални ограничения на това какво ще хостваш(Warez,torrents,adult и така нататъка)и кой е най-добрия международен хостинг с минимални ограничения.Мерси предварително
 
Последно редактирано:
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Вчера се свързах с поддръжката и разбрах ,че на СуперСтарт не може да се добавя допълнителен домейн :(

е как не може като:
1. го пише в описанието на пакета 1 Add–on Домейн
2. го направих преди малко
нещо не си разбрал както трябва, а за Фколор, щом няма нито 1 глас прави си заключения, едно време преди мноооооого години се минах леко с пакет от тях :) все едно ТопХост само, че по скъпо :)
 
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

е как не може като:
1. го пише в описанието на пакета 1 Add–on Домейн
2. го направих преди малко
нещо не си разбрал както трябва, а за Фколор, щом няма нито 1 глас прави си заключения, едно време преди мноооооого години се минах леко с пакет от тях :) все едно ТопХост само, че по скъпо :)
Общо взето може да имаш два сайта в този пакет СуперСтарт така ли ?
А това е писмото от СуперХостинг:
Здравейте,

Благодарим Ви, че избрахте да ползвате услугите, предоставяни от СуперХостинг.БГ.

Посоченият от Вас хостинг план СуперСтарт не поддържа добавяне на допълнително количество адон домейни.

Вариантите, които може да ви предложим е ползването на хостинг план СуперПро, в който са включени 7 безплатни и може да добавяте неограничен брой доъплнителни адон домейни на цена 10,00 лв с ДДС за 12 месеца.

Ако изберете в началото хостинг план СуперСтарт и в по-късен етап имате нужда от повече адон домейн, може да направите upgrade на хостинг плана, като се доплаща само разликата за оставащия период.
 
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Аз ще ти препоръчам A Small Orange. Скоро си взех Tiny пакета им и съм много доволен. Макар че сървърите им са в САЩ, свързаността им е перфектна както от САЩ, така и от България, но пък трафикът им е малко, обаче за сметка на това:
Unlimited POP3/IMAP Mail Accounts
Unlimited MySQL Databases
Unlimited Mailing Lists
Unlimited Email Forwarders
Unlimited Subdomains
Unlimited Parked and Addon Domains
Unlimited FTP Accounts
 
От: От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Като съм почнал да питам може ли някой да каже няколко думи и за тези от fcolor.bg.Виждам ,че нямат нито един глас има ли някой който ги е ползвал.
Един страничен въпрос
Можете ли да ми кажете има ли такъв БГ хостинг ,който има минимални ограничения на това какво ще хостваш(Warez,torrents,adult и така нататъка)и кой е най-добрия международен хостинг с минимални ограничения.Мерси предварително
Добри са... като цяло, обаче с няколко уговорки.
Първо, имат адски неудобен контролен панел. Тяхна разработка си е.
Второ, като искаш съпорт можеш да попаднеш на човек със средно добри умения (разбирай не те устройват).

Иначе имат добра скорост, рядко имат downtime (сега смениха дейтацентъра си даже преди няколко дни), отворени са към спонсориране на идейни проекти. С две думи – печени типове. Ако смяташ, че те устройва – това е.
Ако трябва да сравнявам – бих отишъл при тях, но само в случай че нещо стане със спейс.бг или със суперхостинг.

А български хостинг за warez, adult и торенти няма да намериш (освен VPS или dedicated), понеже е незаконно.
 
Последно редактирано:
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Мерси DR_GIGGULS за изчерпателните отговори който даваш.За сега не съм на ясно как стоят нещата с VPS и dedicated за това ще почна с нормален хостинг.Двоумя се между СуперХостинг и Фколор ,но като ми остане време за начинанието ще реша.МЕРСИ ОТНОВО:)
 
От: От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Общо взето може да имаш два сайта в този пакет СуперСтарт така ли ?
А това е писмото от СуперХостинг:
Здравейте,

Благодарим Ви, че избрахте да ползвате услугите, предоставяни от СуперХостинг.БГ.

Посоченият от Вас хостинг план СуперСтарт не поддържа добавяне на допълнително количество адон домейни.

Вариантите, които може да ви предложим е ползването на хостинг план СуперПро, в който са включени 7 безплатни и може да добавяте неограничен брой доъплнителни адон домейни на цена 10,00 лв с ДДС за 12 месеца.

Ако изберете в началото хостинг план СуперСтарт и в по-късен етап имате нужда от повече адон домейн, може да направите upgrade на хостинг плана, като се доплаща само разликата за оставащия период.

Добре де :)
аз го гледам от началната им страница, хостинг план СуперСтарт

  • 6555 MB пространство
  • 65 GB трафик
  • 50 пощенски кутии
  • 1 Add–on Домейн
или аз нещо не виждам или ти нещо се бъркаш :)
кога са ти пратили мейл? и не може, а имам 2 сайта на 1 пакет :)
 
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

If you need an web hosting package simply get it here thewebpole.com/ .Here i found the web hosting package at $3.99/month.
I host my site here.And i also suggest this site.
 
От: От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Нали знаете че има разлика между адд он домейни и общо домейни :D
Ако е позволено 1 add on домейн значи общо два домейна (сайта) може да имаш.
 
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Аз колкото хостинга съм пробвал, толкова проблеми съм имал. Нямало е хостинг, с който да нямам проблеми.

Lunarpages имат скапани DNS сървъри. И при последния ъпдейт на cPanel нещо се оплеска с настройките на add-on домейните (оправиха го с реинсталация на cPanel).

Lunarpages пак се осраха - изчезнаха ми add-on домейните от cPanel
Разочарован съм от LunarPages
lunarpages спря да работи
Lunarpages DNS - намерих му цаката


HostGator - Oграничен брой SQL връзки - до 25
Този месец HostGator два пъти се излага

GoDaddy имат проблематична политика с домейните (вж. NoDaddy.com), някои скриптове не искат да работят на хостинга им, контролния панел на хостинга е изключително бавен и неудобен за работа.

хостинга на GoDaddy се скапа...

Може би най-малко проблеми със зареждането на сайтовете съм имал с GoDaddy (става въпрос за сайтове, които не работят с бази от данни).
 
От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Ако си на тарифата им от 21лв. можеш да имаш сайт с около 1000 уникални потребители на ден ако имаш много оптимизиран скрипт. Да кажем, че не са особено честни тук. Бих ти обяснил по-надълго и широко защо това изказване не е тъпо и субективно, обаче ми се спи прекалено много. По принцип повечето потребители в този форум не ме питат за детайли, понеже знаят през колко хоста съм минал и колко трудно оставам доволен.

Enough with the bullshit, наскоро пароли на домейни в registrator.bg (хостнат при ICN) изтекоха. Причината е стара и сме я докладвали милион пъти на сума ти български хостове, но само ICN са правят на безсмъртни. Проблемът е свързан с mod_basedir и с това, че можеш да правиш каквото си искаш из чуждите директории ако имаш капка креативност и базови linux познания.

Да обобщим: имат проблем с overselling-а, а България е прекалено малка, за да може някой да си го позволи, както и имат проблем със сигурността и реагирането на репортове.
Мога и още проблеми да ти кажа, обаче са се случили отдавна и не мога да гарантирам колко са актуални.

Извинявам се че се намесвам в темата, но мисля че имам право на отговор след направените нападки и копирания текст от друга по стара тема.
Разбира се всеки има право лично мнение, но нека е подкрепено с факти.
Надявам се ще ми позволите да се обоснова и аргументирам от името на компанията, за която работя - ICN.Bg

1. Поддържаме сайтове с доста по голяма натовареност от 1000 уникални посещение на ден. С удоволствие бих Ви предоставил такива, но нямам позволение от страна на собствениците им. Това разбира се може всеки да провери в различни сайтове, които правят lookup на DNS-ите на даден сървър. Ето и един от тях: http://whois.webhosting.info/91.215.216.38 като тук може да се постави IP адреса на всеки доставчик и да се прегледат сайтовете, които хоста.
Може да се намерят десетки примери за сайтове с над 2-3 хил. посещения, че и повече.

2. Относно registrator.bg и "изтичането на пароли" аз мога да подам доста информация, разбира такава, която не е конфиденциална. Аз лично съм подавал информация на собственика за пробива с POST заявка на приложението, което използва. Още през времето през, което се получи този пробив в приложението на registrator.bg се появиха разни теми по разни форуми, но не очаквах, че в този форум може да се гледа толкова наивно на нещата. По никакъв начин не проблема не идва от сървър на ICN.Bg или въпросните mod_basedir. Ако се допитате до самите registrator.bg, както и до самите им разработчици вероятно, може ще споделят, за пропуски в кода, които са довели до изчитане на hash и md5 суми на пароли, както чрез декодирането им се получава не оторизиран достъп от трети лица до панела за управление на на домейни. Също могат да споменат и това, че нашият екип им предостави информация за това как да защитят приложението си максимално бързо.
Тук е момента да спомена че ICN.BG е единствената фирма в България(без да съм напълно сигурен), която си плаща на Американски компании за Одит на сървърното оборудване, както и за стрес тестове. Всеки сървър преминава подобни тестове, за което се издава сертификат за сигурност.

3. Относно overselling-а, прилагам отново горния линк
http://whois.webhosting.info/91.215.216.38, в който може да се провери колко активни сайта има на всеки отделен сървър, на всяка хостинг компания. Това е публична информация и всеки може да провери колко още сайта има на сървъра, който го обслужва (разбира се ако не ползва Dedicated IP). Ако се направи съпоставка, може да се забележи, че на сървърите, поддържани от ICN.Bg има доста по-малко сайтове при използването на идентичен хардуер, което води до доста по-голям резерв и буферинг.

Всичката подадена от мен информация е лесно проверима и напълно публична. Извинявам се за дългия отговор, но бях длъжен да дам такъв на цитирания от мен пост.
 
От: От: Помогнете с избора на хостинг до 5$

Само с това изобщо не съм съгласен:

3. Относно overselling-а, прилагам отново горния линк
http://whois.webhosting.info/91.215.216.38
Всичката подадена от мен информация е лесно проверима и напълно публична. Извинявам се за дългия отговор, но бях длъжен да дам такъв на цитирания от мен пост.

Първо това колко домейна/акаунта се хостват на една ваша машина може да го знаете само вие.
Горепосочения линк дава инфо САМО за домейните, който въпросната услуга е засякла. А тя изобщо няма пълна информация ;)

Отделно не е ясно една машина с колко IP адреса е ;)

Тоест това, че информацията е публична е повече от смешно!
 

Горе