Помощ за открадната парола!

eshk0

Member
Някой ми е намерил пароалта на абв с който съм регистраран на много важни места, и сега имам чакащи плащания от няколко сайта и всичко ще бъде платено до него! :(
Въпросът ми е как може да са го взели паролата? Т.е с някаква програма нещо или? Мога ли да проверя с някаква програмка дали има нещо в компа дето да праща логовете :shock:
 
От: Помощ!

най-лесно с кейлогър
но това ще е човек, който е имал достъп до РСто ти, защото ти надали си го инсталирал.
 
От: Помощ за открадната парола!

Епдейтни си вирусната и провери процесите за съмнителни процеси, нещо от сорта на keylog
 
От: Помощ за открадната парола!

често ли използваш паролата която е на мейла ти в други сайтове ? (не питам дали е сложна)
 
Re: От: Помощ!

най-лесно с кейлогър
но това ще е човек, който е имал достъп до РСто ти, защото ти надали си го инсталирал.
Определено от то достъп до твоя комп. Изтекла е така. Имаш ли нещо за ресет - да си оставил телефон, който да получи код за рестарт на пасса.
 
От: Помощ за открадната парола!

ако ще е кейлогър доста са се потрудили/човека има опит
повечето кейлогъри мисля, че се засичат от антивирусните?
 
От: Помощ за открадната парола!

Бе то не не е само до там, а и до сигурността ако си дал лесен таен въпрос на АБВ-то и при знание на датата на раждане всичко е лесно и мен така ме думнаха на изключително важен за мен проект.

Бях си регрнал домейна с въпросната регистрация, ама ми бе за 1ви път и си позлвам личната поща дето съм я регвал преди 10 години хал хабер си нямам какво съм писал ама да е от сорта любим цвят и колко му е :D - после като разбрах ква е вртъката лична информация зеро и прайвъсита + парола и таен отговор със специални символи цифри и букви
 
От: Помощ за открадната парола!

ако ще е кейлогър доста са се потрудили/човека има опит
повечето кейлогъри мисля, че се засичат от антивирусните?

Преди като бях студент си и съквартирантите ми висяха нонстоп на компа си бях сложил и нито те нито антивирусната разбраха :)

Варианта със сайта също не трябва да се изключва, аз за спамърските сайтове винаги гледам да слагам някаква QWERTY парола. Иначе нищо не пречи на собственика на сайта да си изрови паролата ти от БД и да се пробва, а пък ако стане стане.
 
Най-вероятно е да са те скамнали. Примерно преди имаше измама и бяха наловили доста шарани, които искаха да хакват пощи. Гаджето ти изневерява и искаш да разбереш паролата за имейла, за да провериш? Казваха, че има трик и пращаш специален код, който естествено не върши нищо, но съдържа твоята парола. Пращаше се на [email protected] или нещо такова не дотолкова подозрително. Естествено това не е автоматичен мейл, а чисто и просто директно си даваш паролата на някого.

Такива начини има бол и 90% от народът се лови адски лесно. Предполагам, че и ти си направил нещо такова.

Далеч, далеч по-лесни начини има от кейлогери, фишинг и т.н.
 
От: Помощ за открадната парола!

В АБВ изключително лесно се думкат паролите - с тайния въпрос става номера ...
Няма да можеш да си го върнеш, но ще можеш да го закриеш тоя мейл. Потърси в Гошо информация по въпроса.
 
От: Помощ за открадната парола!

Звъни на АБВ-то и да ти спрат пощата и др път до 6 месеца ако имаш път до централата им в софия показваш личната си карта, която отговаря на датата ти на АБВ-то и си ти
 
От: Помощ за открадната парола!

Значи звъннах на netinfo и им казах за проблема, но всичко е сменено, дата на раждане, алтернативен имейл..
И тоя ми вика няма как да ти го възстановим, в момента може само да ти го блокираме, а за въстановяване трябва да идваш тук в офиса с лична карта (което не ми е удобно хич, от Кърджали до София) :(
 
От: Помощ за открадната парола!

Много хора изгоряха покрай социалните мрежи. Паролите се крадат лесно с RAT порграми. Докато се бориш да получиш обратно достъп до пощата си, сканирай компютъра с http://www.novirusthanks.org/product/hijack-hunter/ . В доста гоялм процент от случаите хваща RAT-овете, които келешите си прехвърлят по skype, facebook и т.н. А относно това дали ти е удобно или не да отидеш до София - мисля че зависи от това, колко ти е $$$важна$$ пощата и какви плащания са обвързани с този e-mail адрес.
 
От: Помощ за открадната парола!

Ешко, а пита ли ги, дали има възможност да им изпратиш сканирано копие на ЛК?

Искат лично да им идеш, поне така ми казаха
 
От: Помощ за открадната парола!

Питах ги, човека каза не! Лично трябва да отида аз (сигурно ще ме черпят с кафенце)

wpsecurity това с това може да се разбере дали има нещо в компа а? + компа ре преинсталиран преди 10 дена.
Оправих си в няколко сайта проблемите но в най-важните места профилите ми са с този имейл (както и тука), и за да ги сменя с друг ще получавам линкове за потвърждение на този който нямам достъп.

Пуснах Avast и ми изкара това: http://i2.lulzimg.com/2204fc67af.jpg
 
Последно редактирано:
От: Помощ за открадната парола!

Пуснах и Malwarebytes

изкара 2 файла но не мисля това да е някаква заплаха

fe940aa604.jpg
 
От: Помощ за открадната парола!

Инсталирал си съмнителни програми. Обикновено генераторите на ключове и подобни съдържат троянци.

Пита ли Нетинфо дали са ползвали тайните въпроси за промяна на паролата?
 
От: Помощ за открадната парола!

Това което е намерила антивирусната, не е опасно, всеки един крак го отчитат като вирус, в някой има но не е това проблема.
Аз от личен опит ти препоръчвам да инсталираш Hijack Hunter и в startups да провериш за съмнителни процеси, ако не знаеш кое за какво е постави една снимка.

ПС. А за abv попита ли ги дали може да ти изтрият пощата, и после си правиш същата, с такъв емайл. В краен слъчай блокиране.
 
От: Помощ за открадната парола!

за 6 месеца се блокира пощата и ако до тогава не се активира се изтрива акаунта
 

Горе