Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

От: От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандали

Мисля, че жестоко заоораваш в друга тема - в момента и двете странни хвърлят ресурс за информационни манипулации - така, че не знам какво ти е чудното ... Какво е днес няма значение, за това което е било преди 70 години примерно - някак си ми е чудно как поставяш стотиците паметниците на единият лагер с една плоча на другият лагер - че и двете трябва да им се върнат не се го спорим.

то и времето между освобождението и окупацията е 70 год. :mrgreen: 45 години продължава просъветското управление - построени са много паметници, това спор няма.
Сега е про-американско правителство - не се строят много паметници на техните убийци, но се правят други неща (това разбира се им го признавам - не наливат бетон, защото е нетраен, пък не се знае каква ще бъде следващата власт и те може да ги разрушат - по-добре да инвестират пари в промяна на начина на мислене на хората - това е окончателно или поне много трудно променяемо).
И ти сравняваш две различни епохи.

Има два типа руски паметници:
- на освободителите
- на тези които победили нацистите

по-горе каза, че русия е била в коалиция със сащ. Само да ти припомня, че ние сме били в коалиция и през двете войни с нацистите (извършили едно от най-големите зверства по мащаб и по идеология можещи да се сравняват успешно със зверствата извършени от американската армия през последните 500-600 години в различни точки на Земното кълбо) :mrgreen:

И естествено, че няма да нападат паметниците на армията Освободителка, защото тогава ще изникне въпросът - от кой ни е освободила? А както знаем, опитват се да подменят историята чрез учебници и книги за да на набият в главата, че турско робство не е имало.
Американците пак посягат на децата. В последно време през месец има новини на такава тематика (добре, че не се правят учебници по-често).
 
От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

Сега, ако кажеш и какви са тези начени за промяна на мислите и по какви канали ще стане, това ще даде стойност на темата, тя макар че в сто направления отиде.
Мисля, че бъркаш има точно един тип руски паметници - това са на освободителите, макар че освен тях трябва и на другите държави, взели участие ...
Другите са цоцалистическите паметниците, нищо общо нямащи с Русия.

Реда, каза че сме били в коалиция, до колкото си спомням нацистите са през ВСВ, през ПСВ е бил просто е била Ваймарската Германия. Нямам нещо спомен идеологията на Хамерика да я сложим с Гладомор и другите милиони не военни жертви на Сталин или пък 50 милиона жертви на Мао, като цяло по жестокото нещо от комунизма в исторически план няма. И пак от исторически план Хамерика става фактор преди ПСВ, 1 век и малко преди това са били една плюнка на световната сцена.
 
От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

Сега, ако кажеш и какви са тези начени за промяна на мислите и по какви канали ще стане, това ще даде стойност на темата, тя макар че в сто направления отиде.

какво очакваш да ти кажа? САЩ наливат милиарди за тази дейност, ако беше толкова лесно за обяснение...
Както всеки един проект, така и САЩ (измислена страна лежаща на пропита с кръв земя в следствие на геноцид) трябва да бъде постоянно рекламиран - спре ли рекламата, балона наречен "сащ" ще изпусне въздуха за отрицателно време :)
Методи какви ли не: като започнеш от войни, минеш през медии, ДЕТСКИТЕ учебници, книгите за "истинската история", стигнеш до паметници на детеубийци и завършиш със "дребни" спорове като този да се разруши ли паметник на противниковия отбор. Всички което се случва в страните контролирани от сащ е с една цел - тяхното облагодетелстване (и ако аз бях американец, сигурно щях да им кажа - "браво", че работят за народа на гърба на останалите).
Сащ ни използват за оказване на влияние върху Русия. сащ не са в европейския съюз, но те са неговата армия (ес е с бвп колкото сащ - НЕВЪЗМОЖНО е да не разполага поне с неофициална армия).
 
Последно редактирано:
От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

какво очакваш да ти кажа? САЩ наливат милиарди за тази дейност, ако беше толкова лесно за обяснение...

Да бъдеш може би по-точен иначе влизаме в спекулации и пропагандни опорни точки и се губи смисъла изиобщо на започване на темата в това русло и се губи изобщо смисъла на всичко писано до сега, защото темата беше за "освободителката" ...
 
От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

допълних предишния коментар

темата беше за "освободителката"

:clap: има ефект от инвестициите. Сега се отглежда и поколение с "верни" учебници и със всяка следваща година ни очакват все по-добри резултати :D
 
От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

Мерси, то като гледам горе долу и същите са зад Хитлер - добре са дивирсифицирали риска през ВСВ
1917 г. е доста преди ВСВ. Отделно, не знам да има някакви сериозни доказателства за тая теория.
 
От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

допълних предишния коментар



:clap: има ефект от инвестициите. Сега се отглежда и поколение с "верни" учебници и със всяка следваща година ни очакват все по-добри резултати :D

И какво пише в детските книги и учебници ?
Наистина ли го вярваш това, че ние ще сме в опозиция на Русия и че защо? Всичко си работи по план графики - петрола нисък, санкциите на лице, дадоха им малко бош на рублата (всички големи западни брокери орязаха играчите) - действията в Русия са на лице до 1 година там ще стане много зле по изпитана рецепта на краха на комунизма - СССР жестокото харчеше пари за армията, в момента Русия прави брутални харчове в добавка с гореизоброеното след 1 година може да видиш и Московски майдан. Този сценарий е един от вероятните при които никой няма нужда да прави каквото и да е към Русия.
Войните се промениха както виждаш и армиите и те се променят - ЕС е икономически съюз, всяка страна в ЕС си има армия, а и голяма част са в НАТО, така че хептен не им трябва армия - от ВСВ вече 70 години в Европа е тихо и спокойно и това е основната идея на ЕС.

А това, което ми го пишеш си личи, какво обслужва нагнеятване на ситуация срещу Хамериканците сещаш се, на кому му трябва външен враг - това не ти е желязната завеса където имаше освен икономическо но и политически идеологическо надмощие при изравнени сили. В момента Русия е на нивото на една Италия - да си чул някой да се страхува от Италия? Ако трябва враг то трябва гониш оста Китай САЩ - но те пък са като дупе и гащи в икономически и всякакъв план така, че САЩ - Русия войни и противопоставяния за началото са смешни, а после като седнищ и почетеш виждаш че са и безсмислени - просто това е добра дъвка - бълвана от Холивуд добрите САЩ лошите Руснаци, Араби или Св. Корейци ...
 
От: От: От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или ван

Има два типа руски паметници:
- на освободителите
- на тези които победили нацистите
Вторите паметници не са руски, а съветски.
 
От: От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандали

1917 г. е доста преди ВСВ. Отделно, не знам да има някакви сериозни доказателства за тая теория.

Е те като са лели основите да не би да са спрели до там - ако ги е нямало Хамериканците през ВСВ - дойчовците да са стигнали до Владивосток
 
От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

Какви спекулации бе блеки, те всичката разруха е по тяхна вина. Има ли война която не е разпалена от САЩ?
И това ти го казват и американци, не само други, и те ли са рубладжии?
Да бъдеш може би по-точен иначе влизаме в спекулации и пропагандни опорни точки и се губи смисъла изиобщо на започване на темата в това русло и се губи изобщо смисъла на всичко писано до сега, защото темата беше за "освободителката" ...
 
От: От: От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или ван

Братле, не е хубаво да си погазваме историята така, не знам как го оправдаваш тоя малоумник. То само като го види човек и да повърне, да не говорим как обижда и как говори с над смешка.
Вторите паметници не са руски, а съветски.
 
От: От: От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или ван

Братле, не е хубаво да си погазваме историята така, не знам как го оправдаваш тоя малоумник. То само като го види човек и да повърне, да не говорим как обижда и как говори с над смешка.
Ами, ако искаш да не погазваме историята, да вдигнем и паметник на Баязид първи, който ни е освободил от второто българско царство?
 
От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

Какви спекулации бе блеки, те всичката разруха е по тяхна вина. Има ли война която не е разпалена от САЩ?
И това ти го казват и американци, не само други, и те ли са рубладжии?

Чудно ми е защо не вникнеш в смисъла който съм вложил в думите към Норти? Нямам спомен да съм защитавал теза против разрухата на войната или инциараност на войни действия от САЩ при наличието на факти!
С Норти си говорим за това, какво толкова и как по точно промива САЩ в БГ и каква е заветна им цел - за това и казах да има нещо фактически, защото почват спекулациите.

А щото ме пита за войни разпалени не от САЩ има, но мисля че не държиш да ти се сменя за не знам си кой път фокуса на темата, проста справка всички регионални войни по територията на Русия, разцепването на Югославия, както и още други, но това не е сегашната тема.
 
От: От: От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или ван

Ами, ако искаш да не погазваме историята, да вдигнем и паметник на Баязид първи, който ни е освободил от второто българско царство?

Едно 500к души в БГ ще са много ЗА!
 
От: От: От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или ван

Вторите паметници не са руски, а съветски.

Все тая. Много хора не правят разлика между двата типа паметници. Опорната точка за окупация не върви защото двата типа паметници са за неща които по-голяма част от хората приемат
- руските (това е ясно)
- съветските - за строя от 45 години. Повечето хора го сравняват със сегашния. Не го сравняват със строя в саудитска арабия, зимбабве, мексико, франция, германия или някой друг.
 
От: От: От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или ван

Все тая. Много хора не правят разлика между двата типа паметници. Опорната точка за окупация не върви защото двата типа паметници са за неща които по-голяма част от хората приемат
- руските (това е ясно)
- съветските - за строя от 45 години. Повечето хора го сравняват със сегашния. Не го сравняват със строя в саудитска арабия, зимбабве, мексико, франция, германия или някой друг.
Ами, като не правят, трябва да им помогнем да правят :) Колкото до сравнението, мислещите хора могат да направят връзката между двата строя и да видят къде и как са се зародили повечето ни съвремени проблеми. Тези които не могат, просто не им достига интелектуален капацитет и/или исторически познания.
 
От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

Едно 500к души в БГ ще са много ЗА!

Много слаби резултати! Въобще не съм доволен :evil: 25 години инвестиции, а само 500к човека?
Айде оставям ви да работите, аз спирам да пиша в тази тема, че е безсмислено колкото количеството бетон излят за съветските паметници :D Има си американски агенции които се занимават с темата и ние какво мислим няма значение. Гражданска война ще предизвикат, тези 500к гъзолизци ще стигнат и пак ще си постигнат целта :)
Това имах предвид като казах, че само да пожелаят ще поставят паметник на детеубийците на мястото на Цар Освободител (затова друг път не сравнявай броя съветски паметници с броя американски :)).
 
От: От: От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или ван

Този го не знам, но щом не му е бил дигнат значи не е заслужил.
Ами, ако искаш да не погазваме историята, да вдигнем и паметник на Баязид първи, който ни е освободил от второто българско царство?
 
От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или вандализъм!

Ами не мога да смогвам, и в фейса ме лудвате и тук русофоби, аз да не съм терминатор.
Гледам да се справям колкото мога.
Чудно ми е защо не вникнеш в смисъла който съм вложил в думите към Норти? Нямам спомен да съм защитавал теза против разрухата на войната или инциараност на войни действия от САЩ при наличието на факти!
С Норти си говорим за това, какво толкова и как по точно промива САЩ в БГ и каква е заветна им цел - за това и казах да има нещо фактически, защото почват спекулациите.

А щото ме пита за войни разпалени не от САЩ има, но мисля че не държиш да ти се сменя за не знам си кой път фокуса на темата, проста справка всички регионални войни по територията на Русия, разцепването на Югославия, както и още други, но това не е сегашната тема.
 
От: От: От: От: От: Поредна акция върху Паметника на Съветската армия Протест или ван

Този го не знам, но щом не му е бил дигнат значи не е заслужил.
Този е шефчето, дето ни е освободил от европейския фашизъм за 500 години ;)
 

Горе