Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

тео

Well-Known Member
Предприемчив селянин. Предприемчив игумен. България.
_____________________________________________________________________________________

Фермер отсече близо 900 черешови дървета от имота, който стопанисва.

Причината е, че собственикът на терена - манастир „Св. Богородица" край Кричим, му е изпратила покана да освободи земята. Въпросната земя е собственост на Пловдивската митрополия, която я е отдала под наем. Афектиран от разтрогването на договора от страна на църквата обаче, мъжът отсякъл овощните дървета с брадвата си.

Със случая се е заела Районната прокуратура в Пловдив, след като постъпило оплакване от игумена на светата обител, че същия ден Валентин Кичуков от Асеновград е отсякъл 895 черешови дървета от градина в землището на Куртово Конаре.

Според прокуратурата в случая трябва да установи кой е собственикът на отсечените овошки. Ако те са засадени от митрополията, то в случая арендаторът ги е отстранил незаконно. Ако пък се докаже, че са посадени от него, вече стои въпросът дали в клаузите на договора се казва, че всички подобрения на имота остават за наемателя.

"Прекъснаха ми договора две седмици преди да обера реколтата, черешите са претрупани за пръв път от много години. Плаче ми се..., зная, че дръвче не се реже, но те ме принудиха да го направя", разказва Кичуков пред gustonews.

Извършен е оглед на мястото, където са били отсечени дърветата.

Към момента делото е образувано срещу неизвестен извършител. Продължават работите по случая с разпити на двете страни.

източник

____________________________________________________________________________

Тия дървета са на няколко години. Труд и инвестиции - на халос... Познато, а?
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

същия ден... мъжът отсякъл овощните дървета с брадвата си... 895 черешови дървета...

Останалата част звучи правдоподобна - дЕдо поп не е прост.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Човека явно е бил адски афектиран
такива са най-опасни..голяма част от подобни типове са способни на абсолютно всичко, дори убийство..в момент на афект.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

На този малко му е трябвало, за да превърти явно. :) Какво да кажа....не е от вчера тази му умисъл. Явно е решил всичко да разформира, след като са решили да разтурят отношенията си. :)
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Ми да си е гледал договора преди да подпише и да сади трайни насаждения
Ей туй е проблема на държавата, че всичко се обърна на печалбарство
Духовни лица и държавни служители се разкарват с коли за милионери и скъпи часовници
Няма никакъв морал
Ето за това ни трябва национализма, за да се върнем към националните ценности и морал
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Много тъжна история. Църквата е пълна с боклуци и педали, трябва и там да се чисти с голямата метла.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Някой от вас дърво с брадва сякъл ли е?
Трябва да е бахти машината да отсече 900 дръвчета за един ден!
:shock:
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Някой от вас дърво с браазуса два сякъл ли е?
Трябва да е бахти машината да отсече 900 дръвчета за един ден!
:shock:
Оспорваш казуса, така ли?
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Някой от вас дърво с брадва сякъл ли е?
Трябва да е бахти машината да отсече 900 дръвчета за един ден!
:shock:

Тъкмо и аз това щях да пиша. :D Той е бил нинджа взел е "едно малко брадва" и с един удър ги повалил. :D
Ако ги е отсякъл не е станало за един ден.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Някой от вас дърво с брадва сякъл ли е?
Трябва да е бахти машината да отсече 900 дръвчета за един ден!
:shock:

В яростта си човек е способен на всичко.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Чувството за хумор е хубаво нещо, но да се употребява на място
Става въпрос за млади овощни дръвчета
Какви нинджи ви гонят
Слагайте черния колан и да започва фантастиката
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Сега като бодна черешката, догодина реколта ще бера, така ли? :shock:

преди да обера реколтата
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Сега като бодна черешката, догодина реколта ще бера, така ли? :shock:
Не, не е така
Виж първия пост
Той Бойко ги бере за една година, щото е супермен:rolleyes:
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Е аз чета, а ти четеш ли? И все пак 900 дръвчета за един ден с брадва, тоя е нечуек.

"Прекъснаха ми договора две седмици преди да обера реколтата, черешите са претрупани за пръв път от много години.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Ехе този е машина бе, трябва продава ноу-хауто си!

А иначе, не знам кво спорите като не знаете кви са условията. То все едно някой наемател живее у вас и да ви начупи мебелите, щото му отказвате или да си начуипи купените от него мебели! И в двата случая проблема няма да е във Вас :D
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

И все пак 900 дръвчета за един ден с брадва, тоя е нечуек.

Да беше викнал поне от Рекордите на Гинес да снимат :D

На мен ми е чудно не е ли могъл да обжалва някъде докато дойде време за беритбата и после да си вдига чукалата?
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

До болка познато чувство... в момента ми иде да направя същото.

На времето се чудех защо по новините има новини за нормални хора отишли някъде и застреляли ей-така 10-тина човека в дадена фирма. Сега се питам откъде мога да си взема автоматично оръжие за целта...

Истината е, че има МНОГО лоши хора и независимо как са организирани нещата, ако са решили да те излъжат под една или др. форма ако ще и 100 договора и уговорки да имаш - ще те пре!бат.

В момента черешите са 15 лева килото и са внос, до седмица и нещо ще почне сезона и ще стартират от 5 лева килото и постепенно ще спаднат до 1-2. Явно някой дедо поп е видял opportunity (перфектната дума!) да си закупи нова S-Klasse за да се вози до миряните (вижте в интернет има снимки) с ловък номер. Една моторна резачка струва около 500 лв. и ако бях на мястото на арендатора и аз бих отрязал всичко при положение че съм инвестирал пари и ГОДИНИ време.

Напълно подкрепям човека!
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Е аз чета, а ти четеш ли? И все пак 900 дръвчета за един ден с брадва, тоя е нечуек.

Не човек, МАШИНА! :lol:
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Според мен е малко нелогично това с 900 дървета за един ден. Ако са нараждали за пръв път от много години, това значи, че дръвчетата не са тънки, поне няколко удара с брадвата трябват. Които е бил свидетел как се сече дърво с брадва или сам го е правил ще се заучид дали е възможно 900 дървета за един ден, дори и да е бил афектиран до краен предел. Но всъщност това не е най-важното, а факта, че църквата си е един бизнес, оповаващ се на едно от най-съкровенните неща в човека - вярата. То самият факт, че скоро ходих да взема 1 л. светена вода за възрастен съсед и ми поускаха 10 лв за това - чиста проба изнудване, имайки се впредвид, че попа си опява цял казан за 2 минути и после продават бая скъпо. Но такава ни е държавата, няма какво да се прави.
 
От: Поредния пример що е то предприемачество в Бъргария

Частна собственост е неприкосновена. Проблемът е, че тук има договорни отношения и се гледа квото е по-договор.

Ако човекът ги е посадил и в договора не пише, че трябва да ги остави на наемодателя - може да прави квото си иска с тези дръвчета. Това си е абсолютно негово право.

Друг е въпросът дали е морално или не.
 

Горе