Поскъпване на домейни

pepo_999

Well-Known Member
Тия дни ще подновявам и гледам масовите домейни с по 3-4-5 лева нагоре, какво става че се вдигат цените
 
От: Поскъпване на домейни

1. registrar-ите вдигнаха цените на някои TLD-а в глобален мащаб
2. долара поскъпна, а основната валута, в която се закупуват домейните е долари.
 
От: Поскъпване на домейни

Аха, а предполагам, че когато долара падне цените няма да паднат, все пак сме в БГ
 
От: Поскъпване на домейни

Ами не си проверил явно, когато беше нисък, някои фирми поддръжаха по-ниски цени. Но нали трябва да се хейти, все пак сме в БГ
 
От: Поскъпване на домейни

Що да се хейти пък, от 10 години .com съм плащал все на една и съща цена, при един доставчик да уточня
 
От: Поскъпване на домейни

23.75 лв - SH - .com
18.50 лв. - Jump - .com
17.50 лв. - novahost.bg - .com

Някаква подигравка е... тия домейни все едно ги копаят от различни места
:cry:
 
От: Поскъпване на домейни

От много различни места могат да се изкопаят. Глобални регистратори, колкото искаш.
 
Да, в неймчипа са по $10 и малко, което стъпва на 18 лева някъде. Ако се водите по годеди, той реално има да избива. Дават при първа регистрация .com за по-малко от $2, после си ги дават на $14 и малко. Има си разлика при различните регистранти. ;)
 
От: Поскъпване на домейни

Добре де всъщност регистрантите как плащат, като мен за 1 година, за 10 години, на бройка ли, интересно ми стана как си правят разликата
 
От: Поскъпване на домейни

Може да са сравнили цените с тези на .bg и да са решили да поизравнят малко цените, че то направо неудобна работа.
 
От: Поскъпване на домейни

Суперхостинг тоя път са се оляли. Логично е да има разлика в цените на хостинга, но такива драстични разминавания при домейните между различните БГ фирми вече идват малко множко.
 
От: Поскъпване на домейни

е аз за тях всъщност имам предвид
 
От: Поскъпване на домейни

Добре де всъщност регистрантите как плащат, като мен за 1 година, за 10 години, на бройка ли, интересно ми стана как си правят разликата

Те плащат за регистрацията в зависимост от това за колко време искаш да регистрираш домейна, обикновено за една година. Цените, които им се дават от регистрара са изпилени и се определят в зависимост от количеството домейни, които са регистрирани (цената на парче пада при повече регистрирани домейни). Доколкото ми е известно от домейните не се печели кой знае колко (не говоря за БГ пазара). Например повечето фирми ако взимат домейна от регистрара на 8 или 9$ ще го продадат с някаква минимална надценка (11-13$). След лекото повишение на цените при регистрарите може да се очаква някакво минимално поскъпване навсякъде.

Ако обаче има драстични разлики в цените, явно БГ фирмите се стараят да си запазят сегашните печалби от регистрирани домейни, като обвързват цената с курса на долара и поскъпването при регистрарите.
 
От: Поскъпване на домейни

Суперхостинг тоя път са се оляли. Логично е да има разлика в цените на хостинга, но такива драстични разминавания при домейните между различните БГ фирми вече идват малко множко.

Ами като си най-голем- вдигаш цените и дереш повече
така имаш по-малко клиенти, но печелиш не по-малко
а и по пътя на логиката - щом имаш по-малко клиенти, недоволните също са по-малко

Цените, които им се дават от регистрара са изпилени и се определят в зависимост от количеството домейни, които са регистрирани (цената на парче пада при повече регистрирани домейни).

SH нали тръбят, че са най-голямата компания в България?- цените също :D
 
От: Поскъпване на домейни

Не виждам причина даден домейн да струва повече от 10 долара на година. Колко място заема на масивите на регистраторите? Колко хора се занимават да го обслужват на годишна база...

Продават ни бутилиран въздух и чак цената му вдигат...
 
От: Поскъпване на домейни

Не виждам причина даден домейн да струва повече от 10 долара на година. Колко място заема на масивите на регистраторите? Колко хора се занимават да го обслужват на годишна база...

Продават ни бутилиран въздух и чак цената му вдигат...

явно не си се занимавал с поддръжка на домейни, name servers, resolvers, whois database и най-големия хуй - юридическата страна на цялата галимация. На практика домейните наистина не струват повече от $10 но като сложиш ДДС-то в БГ и една минимална печалба от 10-40 цента сам можеш да си го изчислиш по осреднен курс за последните 30 дни.

Понякога разсъждавате плиткоумно и късогледо само като клиенти, а не като хора, които имат и управляват някакъв вид търговска дейност.
 
От: Поскъпване на домейни

Да не съм...

И въпреки това не виждам къде могат да се изхарчат 8-10 долара за 1 година. Защото не говорим за 5 домейна, зад които да седят 20 човека и 50 машини например, говорим за стотици хиляди (за first level регистраторите имам предвид, реселърите са друго). И като имаш например 200 хиляди домейна при теб колко ти стъпва да ги управляваш на година...

Всичко е автоматизирано и човешкия фактор е сведен само до решаване на проблеми.

Да не говорим за .bg където вярно мащабите са по-малки, но пък цената е .... тея са тралала...
 
От: Поскъпване на домейни

В момента има над 10 кода в GoDaddy , с който можеш да си вземеш домейн .com за 1 година само за около 2$ годишно. Ако някой иска кодовете , да ми драсне едно ЛС - ще му ги дам.
 
От: Поскъпване на домейни

тука си говорим за подновявания предимно, то за нови има по 1 парчето за първата година
 
Re: От: Поскъпване на домейни

В момента има над 10 кода в GoDaddy , с който можеш да си вземеш домейн .com за 1 година само за около 2$ годишно. Ако някой иска кодовете , да ми драсне едно ЛС - ще му ги дам.

Това е за първата готина, не и за подновяване. Хората май това търсят. От доста време насам няма кодове за подновяване в GoDaddy. :) Не знам защо, явно политики.
 

Горе