Правила в Пазар на Warrior forum

От: Правила в Пазар на Warrior forum

В BHW има още едно еднократно изискване да пуснеш тема и ти струва $99 на година. Съвсем нормално е да има подобни изискване иначе ще има само сополи и ревове. Не, че пак няма ...
 
Всъщност идеята не е лоша по принцип. Сега като се зачетох и се замислих дали да не се възползвам при първа нужда.

Бенефитите: не се налага да чакаш маса време като се регнеш или да се социализираш с къмюнитито - да спамиш по теми и да се правиш на хелпфул и не знам си какво още... Да речем аз съм шибан бизнесмен - искам да плесна някой долар и да си пусна шибаната оферта! Времето ми е прекалено ценно, за да се социализирам с присъстващите форумни отрепки, само за да си свърша работата!

Бизнес форум задължително трябва да предлага такава опция. Това не ни е бгмама в крайна сметка да си правим седянки и да си кудкудякаме.

ПС: извинявайте за френския, просто съм напушен от няколко дни.




То като се замислиш има логика в това но аз да си споделя болките относно пазара

значи както и в дп където темите са безплатни има условия за социализация за да предпазим доколкото можем от измамни оферти като доказано колкото е по трудно толкова е по малка вероятноста това да се случи... та аз се опитвам да балансирам с това ... можеби плащането да намали такава вероятност знам ли нямам опит с това... до преди няколко месеца само секцията продажби имаше такова ограничение а до миналата година по това време даже нямаше задължителни полета за попълване и какво се наблюдаваше ми който нямаше постовете си пуска темата за продажба в съседна отключена секция... точно заради това няма и неограничена секция подарявам въпреки че има подаряване от време на време секцията ще се напълни с оферти на такива който не изпълняват условията за публикуване в други секции

относно платения варият то лесно да се каже ама трябва да се администрира... (добре че си имаме адекса ) от няколко месеца си напълно е наш и може да се ползва иначе щеше да е сложно... ама знам ли ... до колко ще пази от измамни оферти ... като всеки може да иде до банката и да пусне платежно и да напише иван иванов не му искат лична карта както и за пощенски запис е същото...

а и както написах по горе ще има сърдити че са си платили а им се оспорва офертата (а тук в пазара пазим купувачите да са спокойни да купуват) не толкова продвачите...

Ще се радвам на още мнения и съвети:)
 
Re: От: Правила в Пазар на Warrior forum

В BHW има още едно еднократно изискване да пуснеш тема и ти струва $99 на година. Съвсем нормално е да има подобни изискване иначе ще има само сополи и ревове. Не, че пак няма ...

това съм го пропуснал аз там съм много нередовен с 0 поста... само се регнах да разглеждам като се чудехме какво да подобряваме тук...
 
От: Правила в Пазар на Warrior forum

Според мене предприемач си е доста добре момента и не трябва такива правила.. много по-добре ще е да се пусне един донейт буттон..
 
От: Re: От: Правила в Пазар на Warrior forum

това съм го пропуснал аз там съм много нередовен с 0 поста... само се регнах да разглеждам като се чудехме какво да подобряваме тук...
Да, освен 20 или 30$ трябва и да си донор, което е 99$ на година, а освен това са ограниченията за престой.
 
harkon каза:
Аз си мислех, че е съкращение от cool lice.

Caprice каза:
п.п. язе мислех че ника е съкращение от cool police

Лелеееее, вие или никога не сте гледали някой риъл генгста рап шит по тивито, или никога не сте обръщали внимание на постовете на админа, за да разберете, че си пада рапЕр :)

Винаги така съм си мислел, че се произнася, кулайс, това е, че не съм го споменавал. Даже по-правилното е куулайс (cool ice).
 
Re: От: Правила в Пазар на Warrior forum

Според мене предприемач си е доста добре момента и не трябва такива правила.. много по-добре ще е да се пусне един донейт буттон..

е нямаме нужда от това... не мисля и да проимваме... да чукна на дърво... Ако сте доволни от престоя си тук достатъчно е да подкрепяте форума като ако се регвате за афилейт програмите с който работим да е през нашия реферал линк (не са толкова много и няма да ви струва нищо и нищо не губите... ) както и да ни помагате да го развиваме като му слагате от време на време по някое линкче на някоя вътрешна страничка на ваш проект или ползвате социалните бутони :)

Идеята на тази тема е да видим какво може да направим по добре като ползваме световната практика :)

пп Аз теб те понахраних в тази тема, ама ако искаш да караш скъпа кола трябва здраво да бачкаш бентлито ще отнеме малко повечко време ама има и други хубави :)
 
В DP Forum даже има едно балонче последно време, което ти изкача, искащо или да рекламирам или да си ъпдейтна акаунта. И вече не може туко-така по 4 линка в подписа. Само за premium акаунти може, инча по 2 само.

Premium Membership Benefits

Communicate More

Access private forum exclusively for premium members
You get your own blog
Account can store up to 5,000 private messages
Private messages stored twice as long

Learn More

Access to articles exclusively for premium members

Advertise More

Extra signature links
Digital Point Directory listing
Your Twitter account can be used for "filler" on our social bar

Sell More

You get your sale threads highlighted
Your sale threads are pinned at the top of the category for a total of 4 hours
Advertisements removed from your sale threads
Ability to bump your threads

Investigate More

You can see other user's true country based on their IP address

Use More

Access to custom developed products (like the Sphinx-based search we use here)

Analyze More

Keyword Tracker tool searches deeper for premium members

Recover More

Phone Home tool allows you to see IP address and photos from your stolen computer

Като цените не са тънки - forums.digitalpoint.com/payments.php за регистрирани. Но най-голямото е $125 ЗА ЕДНА ГОДИНА. Не е зле, а? :)

Ето и за реклама:

Did You Know?

Advertise virtually anything for relatively cheap with our full featured ad delivery system.

Supports CPM banner ads, CPM email ads, CPC contextual links and has the ability to target specific relevant areas of the site.

За реклама цените пак са според зависи: forums.digitalpoint.com/advertising.php - отворена е тази страница и е видима за всеки.

Имат хората идей и ги реализират. Все пак за някои това там е не само форум, но и място, на което правят бизнес, добиват знания и куп други неща. Няма как. :)

Плащенето е най-лесното. Ако не може лесно да визмаш парите на някой, не си за бизнес. :)
 
От: Правила в Пазар на Warrior forum

Подкрепям идеята на Noke, за опция да се пусне тема в пазар и без достатъчно мнения срещу заплащане. Всеки сериозен и точен търговец би отделил примерно едни 5-10 лева за да си пусне темата, вместо да губи 2-3 седмици в постване и спамене на теми.
 
Re: От: Re: От: Правила в Пазар на Warrior forum

В BHW има още едно еднократно изискване да пуснеш тема и ти струва $99 на година. Съвсем нормално е да има подобни изискване иначе ще има само сополи и ревове. Не, че пак няма ...

Да, освен 20 или 30$ трябва и да си донор, което е 99$ на година, а освен това са ограниченията за престой.

Предполагам броя на измамните оферти е минимален да не кажа че сигурно почти няма
 
От: Re: От: Re: От: Правила в Пазар на Warrior forum

Предполагам броя на измамните оферти е минимален да не кажа че сигурно почти няма
Преди да я пуснат, предоставяш ревю копи и на някой от модератори/админи и чак тогава я пускат, т.е най вероятно да.
 
От: Re: От: Re: От: Правила в Пазар на Warrior forum

Преди да я пуснат, предоставяш ревю копи и на някой от модератори/админи и чак тогава я пускат, т.е най вероятно да.

Това като идея може би най-много би допаднало за форума, за да може да се запази долу горе към сегашният си вид - фрее
 
От: Правила в Пазар на Warrior forum

То не е като правило но аз преди да постна темата за коментарите предоставих ревю на Blinky, точно защото видях че е така в BHW.
 
От: Правила в Пазар на Warrior forum

То не е като правило но аз преди да постна темата за коментарите предоставих ревю на Blinky, точно защото видях че е така в BHW.

Един коментар от админа, че услугата е читава несъмнено води до по-голям респект и реклама :)
 
От: Правила в Пазар на Warrior forum

Един коментар от админа, че услугата е читава несъмнено води до по-голям респект и реклама :)

И това, но все пак един вид като ми предоставят безплатно място за офертата да дам нещо в замяна, coolice бях чел по темите че има SB за това не му писах и на него.
 
От: Правила в Пазар на Warrior forum

И това, но все пак един вид като ми предоставят безплатно място за офертата да дам нещо в замяна, coolice бях чел по темите че има SB за това не му писах и на него.

Остава само в случай при продажба на сайт, дали ще им се дава копие от сайта :D
 
От: Правила в Пазар на Warrior forum

Хах, е да там вече няма как, това за ревю копието в BHW е само за услугите.
 
Re: От: Правила в Пазар на Warrior forum

Остава само в случай при продажба на сайт, дали ще им се дава копие от сайта :D


ще съм напълно доволен ако при продажба на сайт просто верифицирате контрола над домейна като слагате файла с картинката
marketplace.gif
на хостинга или на някоя страницата и укажете в темата за продажбата къде е поставен ... процента на използване е под един от 10 :)

има го в правилата от няколко години ама нито купувачите го изискват нито продавачите го поставят... (във флипа е задължително даже и телефонна верификация се прави) фейсбук страниците също могат тънко да сложат една картинка на форума и после да я изтрият не е задължително да пише маркет плейс...



нито като сделката им се струва прекалено добра за да е истина или за да е читава си отварят тема да питат за съвет останалите.... което също го има в правилата от години... (за да няма изцепки и нереални очаквания като за сайта за 50 лв.) за който пак ми писаха днес работел ли неработел ли кой кого трябвало да търси... да банвам ...

като се казва ще съм щастлив и от малките неща в живота...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Правила в Пазар на Warrior forum

То като се замислиш има логика в това но аз да си споделя болките относно пазара

значи както и в дп където темите са безплатни има условия за социализация за да предпазим доколкото можем от измамни оферти като доказано колкото е по трудно толкова е по малка вероятноста това да се случи... та аз се опитвам да балансирам с това ... можеби плащането да намали такава вероятност знам ли нямам опит с това... до преди няколко месеца само секцията продажби имаше такова ограничение а до миналата година по това време даже нямаше задължителни полета за попълване и какво се наблюдаваше ми който нямаше постовете си пуска темата за продажба в съседна отключена секция... точно заради това няма и неограничена секция подарявам въпреки че има подаряване от време на време секцията ще се напълни с оферти на такива който не изпълняват условията за публикуване в други секции

относно платения варият то лесно да се каже ама трябва да се администрира... (добре че си имаме адекса ) от няколко месеца си напълно е наш и може да се ползва иначе щеше да е сложно... ама знам ли ... до колко ще пази от измамни оферти ... като всеки може да иде до банката и да пусне платежно и да напише иван иванов не му искат лична карта както и за пощенски запис е същото...

а и както написах по горе ще има сърдити че са си платили а им се оспорва офертата (а тук в пазара пазим купувачите да са спокойни да купуват) не толкова продвачите...

Ще се радвам на още мнения и съвети:)

Дали не може да се измисли някакъв вариант, в който пазара да се раздели на подсекции, а не всичко да е на едно. Примерно според ценови обхват или някаква друга формула - да кажат хората с повече опит. Да речем: продавам/купувам услуги в диапазон от А до Б цена, после от Б до В и т.н. и търгуващите да преценяват къде да си публикуват обявите. Така ще се спестят много време и нерви и за двете страни. При някакво подобно разделяне на пазара може да се направи така, че който е нов тук да има достъп само до по ниските "класове" на пазара и следователно белите ще са по-малко.
Мисля и че, с някакво разделение на услугите ще се избегнат и недоразумения от типа на сайта, направен за 50 лв., а скоро имаше и една друга тема дето търсеха дизайнерски сайт пак за някаква малка сума.
Ето и пресен пример какво ми се случи пък на мен днес: един колега ме пита на ЛС за колко пари ще му свърша дадена работа, аз му отговарям че нямам представа как вървят цените за такава услуга и за това да ми предложи той, като уточнявам, че работи за по 20 лв. не ме интересуват. Човекът ми отговори, че при това положение, нищо нямало да ми предложи, защото имало безброй хора, които правели това и им харесвало... да не сме си били измъчвали взаимно...
Не искам да дискутирам колегата и офертата му, а да илюстрирам евентуалните ползи от разделяне на пазара, защото ако имаше секция, където се предлага/купува за до 20 лв. той щеше да ходи да си търси там и да не ме занимава на ЛС с неща, които не ме интересуват. :)
 

Горе